Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Korsan Kanunları ve Düzenleri

'Korsanlar Tarihi' forumunda rocker_tr tarafından 22 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. rocker_tr (Üye)
  Mesaj Sayısı 93
  Üyelik Tarihi8 Mar 2009
  Korsanlık hoşgörü ve acımanın olmadığı merhametsiz bir yaşam tarzıydı. Ana kanun ganimet kazanmak için herşeyi yapabilmekti. Tabi bunun için korsanlar arasında bile bir disiplin olması şarttı. Gemi'de sadece 1 kaptan vardı. Kaptanın atadığı -geminin büyüklüğüne göre değişen- 1 yada 2 adet iaşe subayı bulunurdu. İaşe subayları kaptandan sonraki en rütbeli adamlardı. Tayfanın genel durumunu kaptana rapor ederlerdi. Gemide bir isyan çıktığı zaman (eğer çıkaran kişi bunlar değillerse değilse) yeni kaptan tarafından ya öldürülür ya da gemiden atılırlardı (eski kaptanla beraber)

  Bir korsan gemisinde yaşamak, korsan olmak kadar zordu. Gemide belli bir hiyerarşi vardı. En tepede olan ise geminin kaptanıydı. Kaptan mürettebat tarafından seçilirdi. Saldırılar sırasında gemideki tek hakim oydu. Eğer bir kaptan diğer gemilere saldırmaz ve ganimet almazsa kaptanlıktan atılırdı. Kaptandan sonra ikinci güçlü kimse ise iaşe subayıydı. Ganimeti eşit olarak bölüp mürettebata dağıtır, kuralların çiğnenmesi halindeyse, ceza verirdi. Geminin geri kalanı ise, mürettebattan oluşurdu. Onlar hiçbir gemiye saldıramazlarsa, ganimet elde edemeyeceklerinin ve denizin ortasında kalıp ölebileceklerinin son derece farkındaydı. Genellikle onların amacı insan öldürmek değil, tek arzuları değerli eşyaları gemilerden çalabilmekti. Ancak çalmak için insan öldürmek gerekiyorsa da bunu çekinmeden yapabiliyorlardı.

  Korsan tayfaları için çok temel bir ilke vardı. Rom (bir içki). Eğer gemide rom yoksa bütün tayfa o saniyede isyan edecek bir durumdaydı. Rom, gemiciliğin ve korsanlığın temel kuralıydı. Sürekli seyahat halinde oldukları için bazen soğuk bölgelere de gidiyorlardı. Bu zamanlarda rom onları sıcak tutan belki de tek şeydi. Ayrıca korsanlar en fazla rom içtiklerinde söyledikleri şarkılarla ünlenmişlerdi o dönemlerde. Zaten korsanlar kazandıkları ganimeti 2 şeye yatırırlardı; Kadınlara ve daha fazla içkiye...

  Korsanlıkta en ağır suç kendi gemisine ihanet etmekti. Eğer bir korsan kendi gemisine ihanet edecek herhangi bir eylemde bulunursa (başka bir korsandan çalmak gibi) mimlenirdi ve yakalandığı takdirde en ağır suçla cezalandırılırdı. Bu ceza onu ıssız bir adaya tek başına bırakmaktı (Karayip Korsanları filminin aksine eline bir silah ve bir mermi verilmeden). Bunun dışında korsanlar diğer korsanlara saygı duyarlardı. Çoğunlukla birbirlerine sataşmamayı tercih etmişlerdir. Fakat bazen birbirlerinden çaldıklarıda görülmüştür.

  alıntı.
   
 2. koma Guest

  koma (Guest)
  Mesaj Sayısı 0
  Üyelik Tarihi
  yani gerçek korsanlığın bizim one piece ile fazlabir benzerliği yokmuş.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık