Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kitap Tavsiye

'Edebiyat' forumunda Demirhf tarafından 10 Ara 2015 tarihinde açılan konu

1. Tilqi_Gin Tai'shar Malkier!

Tilqi_Gin (Tai'shar Malkier!)
    Mesaj Sayısı 2,898
    Üyelik Tarihi21 Eki 2016
    Güzel, akan bir roman ise çok. Mesela epub olarak telefonda var ise ve bekleyeceğim bir durum varsa bam! açıp okurum. Rüzgarın Adı, Bilge Adamın Korkusu, Harry Potter serisi, Zaman Çarkı, Taht Oyunları ve Kılıçların Fırtınası Sissoylu vs. Seri kitaplarda bazen kaptırıp giderken seriyi bir daha okumuş bulunuyorum. Tabi sevmediğim bölümleri atlıyorum, mesela Zaman Çarkı serisinde belirli kitaplarda Perrin'in bölümlerini okumak adamı öldürebiliyor.

Bir de bende yavaş okuma diye bir şey yok. Millet sindire sindire okur, ben bir solukta okurum. 2. kez okuyuşum biraz ayrıntılı olur. Mesela Bilge Adamın Korkusu'nu 2 günü çok az aşan bir sürede okumuştum(bütün dersler, teneffüsler ve uykudan verilen saatlar de dahil tabi). Bu kadar kısa sürede ayrıntı falan olur mu olmaz tabi.

Şimdi bir de okuduğum kitaplardaki bölümleri İngilizce olarak okumaya başladım çok yakınlarda. Şimdilik Brandon Sanderson kitaplarında yaptım, diğer kitaplara da yapmayı planlıyorum, İngilizce kitap okumaya alışmak için.

Özetle, çok.

2. amaneden (?)
    Mesaj Sayısı 20,431
    Üyelik Tarihi13 Kas 2014
    :of::mincika:

3. İnari Söylesene neden ŞANJİ

İnari (Söylesene neden ŞANJİ)
    Mesaj Sayısı 4,379
    Üyelik Tarihi9 Ara 2018
    O kadar dedim gidip yayınevlerini basalım diye :artiz:

4. amaneden (?)
    Mesaj Sayısı 20,431
    Üyelik Tarihi13 Kas 2014
    Yarın buluşuyoruz İthaki'nin önünde.

5. İnari Söylesene neden ŞANJİ

İnari (Söylesene neden ŞANJİ)
    Mesaj Sayısı 4,379
    Üyelik Tarihi9 Ara 2018
    O tren geçti efendiii.

6. Koca Ana Pilavüstükuru

Koca Ana (Pilavüstükuru)
    Mesaj Sayısı 983
    Üyelik Tarihi23 Kas 2017
    Engin GEÇTAN / İnsan Olmak

Kendisinde bazı psikolojik sorunlar bulan fakat bunların neden kaynaklı olduğunu bilmeyen veya bilipte kaçınan kişiler için tavsiye ederim. Kitap sizi sizden daha iyi tanıyor. Henüz kitabın üçte birini okumama rağmen kendimi birçok yerde gördüm.

7. dX Surely you're joking Mr.Feynman

dX (Surely you're joking Mr.Feynman)
    Mesaj Sayısı 5,038
    Üyelik Tarihi6 Nis 2019
    Schopenhaur-"Din Üzerine" adli kitabi okuyan arkadaşlar var mı?

8. Sir Crocodile Sabaku no Ō

Sir Crocodile (Sabaku no Ō)
    Mesaj Sayısı 9,425
    Üyelik Tarihi17 Mar 2015
    Hiç kitap okumayan biri olarak son 2 haftada 6 kitap okudum. Öncesinde sıkılırdım okumaktan şimdi ise durmadan okuyasım geliyor ne değişik bir adamım lan ben. :(

Okuduklarım.

Hayvan Çiftliği, Ölmez adamların evi, Kumarbaz, Don Kişot, Santranç, Sherlock Holmes idi.

Fakat Kumarbaz ve Santranç öyle mi bitirilirdi be az kızmadım yazarlara. "Ahh Polinam!" :mad:

Don Kişot ise güzel bir kitap ama fazla abartılıyor bana göre.

9. Bilture19 All we are is dust in the wind.

Bilture19 (All we are is dust in the wind.)
    Mesaj Sayısı 2,463
    Üyelik Tarihi17 Ağu 2018
    Çoğu kişinin aksine Satranç'ın da abartıldığı kadar iyi olmadığı görüşündeyim, Zweig'ın en iyi kitabı değil benim gözümde.

10. Koca Ana Pilavüstükuru

Koca Ana (Pilavüstükuru)
    Mesaj Sayısı 983
    Üyelik Tarihi23 Kas 2017
    Don Kişot'u zamana göre de değerlendirmek gerekir. Öncesi yanılmıyorsam yok, roman kavramının ilki DK.
    Yoksa günümüze bakasak 19. yy'a kadar olanlar için burun kıvırabiliriz.

Başlamana sevindim. Romana girince insan bırakamıyor. Sevdiģin tarz varsa öneride bulunabilirim.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık