Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kimi no na wa (2016)

Filmi Nasıl Buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    13
Bak bu dediğin de subjektif bir şey. Farklı zevkler farklı değerlendirmeler sunuyor bize. Senin şaheser dediğine belki ben de şaheser diyebilirim ama bir başkası için bir fiyasko olabilir.
Aynen işte komple subjektif bir mesele zaten :) Mesela puanlama, değerlendirme kıstasları da tamamen kişiye göre değişir. Benim az önce dediğimin aksine ben 10 puanı kusursuzluk kıstası olarak alıyorum diyebilir biri. Ya da MAL'da hikaye, karakter, sanat, ses ve eğlendirme kriterleri üzerinden puanlama yapılır. Herkese göre hepsi eşit önemde değildir. Hatta kriterler bile değişir, ben eğlendirme üzerinden değerlendirmem mesela hiçbir eseri :) Onun için o puanlar elbette yardımcı olur ama çok kabaca yardımcı olur. Başka bir sürü etmen var.

Kimi no Nawa açısından şöyle bir şey derim, diyecek olsam; animelerde bazen gördüğümüz normalin üzerindeki dozda duygusallıktan vesaire hazzetmeyenler çok hoşlanmayabilir. "Cringe" durumu pek yok ama saf bir dramdan da uzak biraz, fazla romantizme kayıyor yani. Ve kurgu/hikaye ön planda -ki gerçekten güzel- ama ahım şahım karakterleri de yoktur yani.

Film fena değildi hatırladığım kadarıyla. Ama nickelodeon tarzı animasyonlar kullanarak domuz metaforu ile tüketim çılgınlığı eleştiren M*yazaki denen anime katilinin filmleri ile kıyaslanmasını doğru bulmuyorum.:artiz:

Abartılmış bulduğum bir filmdi. Yani millet aşırı övmüştü ama izleyince o kadar da iyi gelmedi, zaman kavramı düzgün işlenememiş gibi geldi. 7.5/10 vermiştim galiba.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık