Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kendine Şair

'Diğer' forumunda Melikandor tarafından 18 May 2019 01:06 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. Melikandor (Üye)
    Mesaj Sayısı 249
    Üyelik Tarihi29 Eyl 2017
    Korsan Fan Edebiyat ve Felsefe Köşesi

İçimizdeki şairleri ve duyguları ortaya çıkaralım .Dileyen One piece hakkında şiir yazsın:hmm: Dileyen en çok beğendiği şarkıdan parça :fool: Hayatım boyunca destanlar yazdım,şiir gibi insanlarla tanıştım.Masal gibi bir hayat yaşadım.Kalemim tükenince tüm sayfaları yaktım.Çünkü ne okuyacak insan vardı nede anlatabileceğim.Tüm hayatım yanarken saniyelik bir sıcaklık hissettim, sonrası geriye kalan yalnız kaderimin soğukluğuyla geçti.
    Sir ReaperDuke:sapkali:

Son düzenleme: 18 May 2019 03:21
  2. amaneden (?)
    Mesaj Sayısı 19,683
    Üyelik Tarihi13 Kas 2014
    Üç vakte kadar kilitlenir.

3. Melikandor (Üye)
    Mesaj Sayısı 249
    Üyelik Tarihi29 Eyl 2017
    Vezirimin adı igaram
    Tek derdim sigaram
    Dedim kumar haram
    Açıldı halkımla aram

Nefertari Cobra

Son düzenleme: 18 May 2019 01:58
  4. Melikandor (Üye)
    Mesaj Sayısı 249
    Üyelik Tarihi29 Eyl 2017
    Şiir bilmiyorsan kahve falı da olur .

Son düzenleme: 18 May 2019 07:57
  5. Shankss Red Force

Shankss (Red Force)
    Mesaj Sayısı 620
    Üyelik Tarihi22 Nis 2015
    Evimizin direği
    Altın gibi yüreği
    Eşek gibi çalışır
    Sanki sağmal ineği

Ona biz baba deriz
    O getirir biz yeriz
    Bulamayız dünya da
    Onun gibi bir keriz

Hasta oldum diyemez
    Biz doymadan yiyemez
    Ne mankafa uşaktır
    Yeni bir şey giyemez

Etrafını sararız
    Köpek gibi dalarız
    Dediklerimiz olmazsa
    Anamızı salarız

6. Melikandor (Üye)
    Mesaj Sayısı 249
    Üyelik Tarihi29 Eyl 2017
    Ey tepe ! Sen değilmiydin bulutların konakladığı han ,sen değilmiydin ak kubbeli yüce dağ .
    Sormazlarmı güneşi uyutan o yüce dağa ne oldu diye ?
    Tamam tamam şimdi hatırladım !
    Sen şu vatan uğruna ölen yiğitler açıkta kalmasın diye üzerlerine çocuklarını(toprak) yorgan gibi sermiştin.
    Şimdi yaptığın iyiliğe karşılık eline ne geçti gülüyorum sana .

Gül geç bana istersen yüce dağ.Dediğin gibi artık bulutlar bana uğramıyor fakat insanlar artık bana ulaşılamaz gözüyle bakmıyor. Artık onlarla sohbet ediyorum.Ak kubbe yok belki ama insanoğlu benim için al kubbeli evler yaptı.Belki güneşe uzanamıyorum ama günümüz daha aydınlık oldu.
    Ölüden iyilik beklenmez doğru .Çocuklarımı onlar için feda ettim ama o ölü dediğin yiğitlerin üstünde koca çınarlar bitti.Çocuklarım düşerse diye nöbet tutuyorlar etrafımda
    .
    Sir Reaper Duke

Son düzenleme: 18 May 2019 07:05
  7. Melikandor (Üye)
    Mesaj Sayısı 249
    Üyelik Tarihi29 Eyl 2017
    Habersiz aynı dkya denk getirdik ya :oleyo:
    Bunu yüzüne söylersem güler geçer öyledir benim babam:p .Ama %100 doğru:ehe:

Son düzenleme: 18 May 2019 10:44
  8. Shankss Red Force

Shankss (Red Force)
    Mesaj Sayısı 620
    Üyelik Tarihi22 Nis 2015
    Ben direk verdim bu şiir yazan kağıdı yıllar oldu hala saklıyor:flaugh:

9. Melikandor (Üye)
    Mesaj Sayısı 249
    Üyelik Tarihi29 Eyl 2017
    Muhtemelen torununa verecektir onun için saklıyor :ehe:

10. Melikandor (Üye)
    Mesaj Sayısı 249
    Üyelik Tarihi29 Eyl 2017
    Evliya Çelebi ,Kırım yolunda ilerlerken rastladığı 'Oburca' isimli köyü tanıtırken,Bu terime yabancılık duyacak kişileri şöyle aydınlatıyor:'Obur Tatar dilinde cadıya ,sihirbaza ve mezarlıkta dirilene denir."
    Bahsettiği köy oburların yaşadığına inanılan veya obur lisanının konuşulduğu bir yerleşimdi.
    Seyahatname'deki oburlar hakkındaki üç parçalı bölüm Kafkas-Türk halk kültüründeki vampir-cadı arası yazılı kaynaklar arasında en kapsamlılarından biridir.Çerkez dağlarında gece savaşları veren kan emici oburlara yönelik inanışın kurgusal vampir mitine yakınlık derecesi şaşırtıcıdır. Bunların belli başlı özellikleri özel gecelerde gökyüzü savaşları yapmaları ,insan dışı soydan gelmeleri ve sonsuz yaşam için insan kanı içmeleridir . Seyahatname'deki ilginç bir bilgidevampir avcıları hakkında.
    Obur tarafından ısırılan kişinin yakınları sevdiklerini ölümden kurtarmak için bu kişilere başvuruyor.

Son düzenleme: 19 May 2019 00:18

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık