Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Katakuri alır.

Kullanılan: 271 80.4%
  • Doflamingo alır.

Kullanılan: 50 14.8%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 16 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    337
Clon yaratınca orjinal doflamingo puf diye yok oluyor clon da onun yerine geçiyor ve gördüğümüz en iyi kenbunshoku kullanıcısı da bunu fark etmiyor ha? tabi canım gayet mantıklı neden olmasın.

Clon yaratınca orjinal doflamingo puf diye yok oluyor clon da onun yerine geçiyor ve gördüğümüz en iyi kenbunshoku kullanıcısı da bunu fark etmiyor ha? tabi canım gayet mantıklı neden olmasın.
Normal dövüşte farkedebilir belki anlık olarak.Ama geleceğe bakarak kendini ona göre ayarlarsa %100 emin şekilde hamle yaparsa işe yaramaz olacaktır.Adam görüntüyü gördüğü için zaten kendinden emin.Gerçek mi değil mi yanı başımda mı olayını kimse farketmiyor mangada defalarca dibindeki insanları farketmedi karakterler.Canlı aurası yaydıktan sonra kişilik ayrımı yapamazlar.Klonlar da canlı gibi kendi iradeleri var konuşuyorlar tamamen şeytan meyvesi ve ruhunun somutlaşmış hali.

Yük değil mi ? Her tekniğin bir götürüsü vardır.Su yakmıyor herhalde bu. :/ Zahmetsizce birşeyler yapabilen karakter gördün mü seride.Herkes iradesini enerjisini veriyor tekniklere.Meyvelerin kapasiteleri var.Buggy'nin gideceği alan Law'un tüketebileceği enerji var.Emin ol kafesi sonsuza kadar açık tutamaz Doflamingo.Çünkü kullanıcıya bağlı ondan besleniyor.Vaktinden önce kapatmaya çalışmıştı belki çok efor harcadığı için olmasın.Süreyi uzatmak onun için hiç iyi olmaz elbet bir yerde sınırına gelir.Hem bunu yapıp hem de dövüştüğü için.

Mangada dediği gibi Dof herşeyi kontrol etmek istiyordu o yüzden kaybetti.Aynı anda birçok şeyi kontrol etmek istediği için.
Emre gözünü seveyim abartma. Kimin enerjisi çok fazla gidiyordu ise yaptığı teknikten dolayı bu belirtilmiş. Luffy'nin g4'ü belirtilmiş. Law'ın direk meyvesi fazla enerji yiyor diye belirtilmiş. Onun dışında ise 11 saat boyuca üretim yapıp yaptıklarını da kontrol edebilen biri var. Cracker gibi. Bu adamların olayı üretim zaten. Kata gibi kaç saattir bir şeyler üretip savaşan adamlar var. Bu noktada sınırsız gibi bir şeyler. Senin dediğin kadar enerji tüketecek olsaydı herhalde bahsedilirdi bu. Elbet her teknik enerjiden yer ama bunun miktarı önemli. Luffy de normal halindeyken yumruklar atıyor ama bu g4'deki enerji haki harcamasına bir değil.

Doflamingo tel sıkıntısına düşecek olsa gösterilir bu. Buggy'nin gideceği alan direk meyvenin koyduğu sınırdır. Kafesi sonsuza kadar açık tutamasın ama açık tutması ondan ne kadar enerji yiyor bu önemli. Ben bunun önemli bir miktarda olmadığını düşünüyorum çünkü Mangaka bunu belirtiyor. Bu adam tel üretme sıkıntsına hiç düşmedi ki kafesten dolayı bak şurda tel üretemedi diyelim. Sen diyorsun ki kukla kullanmadı. Yahu adam uyanış açıp her yeri ipe dönüştürüyor daha neyin kuklasından telinden bahsediyorsun? İstemediği kadar teli var zaten.

Ayrıca kafesin getirdiği yük varsa getirdiği avantajda var. Luffy'nin 5-6 saatten fazla Kata gibi bir adamla dövüştüğünü gördük. Adam bir sürü darbe yiyor düşmüyor. Ki bu yediği darbeler görece Dof'unkilerden de çok daha güçlü. Sırf kafesi vaktinde kaldırabilmek için adam g4'e girip sonunu düşünmeden Dof'u o süre içerisinde indirmeye odaklanıyor. Doflamingo özellikle kurtarabilirsen kurtar diyor onları kafesten. Luffy zaman sınırı olmasa g4 gir çıklı savaşabilirdi. Bunu Kata karşısında görüyoruz şu an. O zamanlar bunu söylediğimizde dikkate alınmıyordu. Direk Kata karşısında görmüş olduk bunu.

Kafesin getirdiği avantaj bindirdiği yükten çok daha fazla idi.

Kata'ya da kukla ile felan bir şey yapamaz. Kukla yapamadığı için değilde gerek görmediği için yapmamış olabileceğini kabul edemiyorsunuz. Uyanış açmış her yerden kolayca saldırıyor. Ne edecek kuklayı g4 karşısında? Luffy'nin düz halinde bile kolayca yenebileceği kuklalardan bahsediyorsun. Luffy'i geçtim Abdullah ile Jet'in kolayca yenebildiği kuklalardan.

Yük değil mi ? Her tekniğin bir götürüsü vardır.Su yakmıyor herhalde bu. :/ Zahmetsizce birşeyler yapabilen karakter gördün mü seride.Herkes iradesini enerjisini veriyor tekniklere.Meyvelerin kapasiteleri var.Buggy'nin gideceği alan Law'un tüketebileceği enerji var.Emin ol kafesi sonsuza kadar açık tutamaz Doflamingo.Çünkü kullanıcıya bağlı ondan besleniyor.Vaktinden önce kapatmaya çalışmıştı belki çok efor harcadığı için olmasın.Süreyi uzatmak onun için hiç iyi olmaz elbet bir yerde sınırına gelir.Hem bunu yapıp hem de dövüştüğü için.

Mangada dediği gibi Dof herşeyi kontrol etmek istiyordu o yüzden kaybetti.Aynı anda birçok şeyi kontrol etmek istediği için.
Opta teknikler sadece Luffy'den götürüyorlar.

Cidden anlam vermek çok güç, sen aynı arc Luffy'nin yaptığı teknik yüzünden düştüğü durumu görüyorsun ama buna rağmen Dof kuş kafesi yaparken hiç götürmemiştir diyebiliyorsun :bilmem:

Cidden anlam vermek çok güç, sen aynı arc Luffy'nin yaptığı teknik yüzünden düştüğü durumu görüyorsun ama buna rağmen Dof kuş kafesi yaparken hiç götürmemiştir diyebiliyorsun :bilmem:
Hiç götürmemiş diyen kim. Bunun miktarı Dof'u zorlayacak kadar fazla değil. Olsa herhalde gösterirdi belirtirdi Mangaka. Bunu Law da belirtmiş Luffy de belirtmiş. Kim de sınırı varsa belirtiyor da Dof da neden belirtmiyor? Şunun mantıklı bir açıklamasını yapsana?

Siz Dof'u kendini sadece daha fazla yıpratacak ve üstüne üstlükte hiçbir avantaj sağlamayacak çok enerji yiyen bir tekniği yapmakla eşleştiriyorsunuz.:D Bu bana göre Dof'u gerizekalı yerine koymanın yolu. Bak kuş kafesi yapıyorum ama sizin iyiliğiniz için. Yoksa benden çok enerji yiyor haberiniz olsun. Bu kadar komik şeylerle gelmeyin yeter ki.

Hiç götürmemiş diyen kim. Bunun miktarı Dof'u zorlayacak kadar fazla değil. Olsa herhalde gösterirdi belirtirdi Mangaka. Bunu Law da belirtmiş Luffy de belirtmiş. Kim de sınırı varsa belirtiyor da Dof da neden belirtmiyor? Şunun mantıklı bir açıklamasını yapsana?

Siz Dof'u kendini sadece daha fazla yıpratacak ve üstüne üstlükte hiçbir avantaj sağlamayacak çok enerji yiyen bir tekniği yapmakla eşleştiriyorsunuz.:D Bu bana göre Dof'u gerizekalı yerine koymanın yolu. Bak kuş kafesi yapıyorum ama sizin iyiliğiniz için. Yoksa benden çok enerji yiyor haberiniz olsun. Bu kadar komik şeylerle gelmeyin yeter ki.
Dof'ta belirtecek olan kim ? Bana onu söyler misin ?
Kaç kişi Dof'un yanında da Dof şöyle oluyor böyle oluyor diye adamın üzerinden yorum yapacaklar. Eleman tek savaşıyor tüm ada adamı durdurmaya çalışıyor, kim takar Dof'un ne yaktığını ?
Law, Luffy üzerine konuşuyor çünkü Luffy'den bir beklentisi var, bir önemsemesi var ortada.
Law kendi teknikleri üzerine konuşuyor çünkü sınırını biliyor ona göre davranıyor.
Dof karşısında kendinden ezik adamlar görürken bu bu teknikleri yapıp kendimi yormamam mı gerekiyor diyecek ne diyecek ?

Emre gözünü seveyim abartma. Kimin enerjisi çok fazla gidiyordu ise yaptığı teknikten dolayı bu belirtilmiş. Luffy'nin g4'ü belirtilmiş. Law'ın direk meyvesi fazla enerji yiyor diye belirtilmiş. Onun dışında ise 11 saat boyuca üretim yapıp yaptıklarını da kontrol edebilen biri var. Cracker gibi. Bu adamların olayı üretim zaten. Kata gibi kaç saattir bir şeyler üretip savaşan adamlar var. Bu noktada sınırsız gibi bir şeyler. Senin dediğin kadar enerji tüketecek olsaydı herhalde bahsedilirdi bu. Elbet her teknik enerjiden yer ama bunun miktarı önemli. Luffy de normal halindeyken yumruklar atıyor ama bu g4'deki enerji haki harcamasına bir değil.

Doflamingo tel sıkıntısına düşecek olsa gösterilir bu. Buggy'nin gideceği alan direk meyvenin koyduğu sınırdır. Kafesi sonsuza kadar açık tutamasın ama açık tutması ondan ne kadar enerji yiyor bu önemli. Ben bunun önemli bir miktarda olmadığını düşünüyorum çünkü Mangaka bunu belirtiyor. Bu adam tel üretme sıkıntsına hiç düşmedi ki kafesten dolayı bak şurda tel üretemedi diyelim. Sen diyorsun ki kukla kullanmadı. Yahu adam uyanış açıp her yeri ipe dönüştürüyor daha neyin kuklasından telinden bahsediyorsun? İstemediği kadar teli var zaten.

Ayrıca kafesin getirdiği yük varsa getirdiği avantajda var. Luffy'nin 5-6 saatten fazla Kata gibi bir adamla dövüştüğünü gördük. Adam bir sürü darbe yiyor düşmüyor. Ki bu yediği darbeler görece Dof'unkilerden de çok daha güçlü. Sırf kafesi vaktinde kaldırabilmek için adam g4'e girip sonunu düşünmeden Dof'u o süre içerisinde indirmeye odaklanıyor. Doflamingo özellikle kurtarabilirsen kurtar diyor onları kafesten. Luffy zaman sınırı olmasa g4 gir çıklı savaşabilirdi. Bunu Kata karşısında görüyoruz şu an. O zamanlar bunu söylediğimizde dikkate alınmıyordu. Direk Kata karşısında görmüş olduk bunu.

Kafesin getirdiği avantaj bindirdiği yükten çok daha fazla idi.

Kata'ya da kukla ile felan bir şey yapamaz. Kukla yapamadığı için değilde gerek görmediği için yapmamış olabileceğini kabul edemiyorsunuz. Uyanış açmış her yerden kolayca saldırıyor. Ne edecek kuklayı g4 karşısında? Luffy'nin düz halinde bile kolayca yenebileceği kuklalardan bahsediyorsun. Luffy'i geçtim Abdullah ile Jet'in kolayca yenebildiği kuklalardan.

Olay birşey üretip salma olayı değil zaten.Belki haki yüklü kafesi çok sert biçimde sürekli sabit tutuyorsun hareket ettiriyorsun anlık bir olay değil sürekli.Cracker'ın dayanıklılığının azalması gibi bu durum da kişinin dayanıklılığını yavaşça azaltacaktır.Kafes bağımsız değildi odak noktası Dof'a göre değişiyordu.Ben tel sıkıntısı demedim enerji,haki dayanıklılık etkileniyor.Bir yada birkaçı.

G4 gir çık şeklinde savaşamadı.Tüm g4 formunu bir anda tüketecek şekilde savaştı o yüzden hakisi bitti.Kata karşısında gir-çık şeklinde hakiyi normal seviyede kullandığı için uzun süre kullanıyor.Sizde bunu birşey sanıyorsunuz.

Klonları Kata'ya zarar vermek için değil gelecek dezavantajından kurtulmak ve şaşırtmak için yapar başka yere çekme.Böylece Kata her istediğinde vuramaz vurduğu klon da olabilir çünkü.Geleceğe bakıp anlamak öyle kolay olmaz Doffy'den ayırt edilemiyor.

Benim gördüğüm meyve tabanlı üretim yapan karakterler sınır koymuyor kendine paramecia olanlara örnek olarak Doff, Cracker, Kata verilebilir sıkıntı çeker bir halleri olmadı meyve yönünden ama luffy bu tip bir meyve gücüyle dövüşmüyor yani G4 meyveden çok haki tabanlı bir güç. Lakin Doff kafese haki yüklüyordu dersen ona bir şey diyemem koca kafes G4 kadar haki tüketir herhalde ama kukla olayına katılmıyorum. Bence kuklaları pek güçlü değil diye tenezzül etmedi.

Dof'ta belirtecek olan kim ? Bana onu söyler misin ?
Kaç kişi Dof'un yanında da Dof şöyle oluyor böyle oluyor diye adamın üzerinden yorum yapacaklar. Eleman tek savaşıyor tüm ada adamı durdurmaya çalışıyor, kim takar Dof'un ne yaktığını ?
Law, Luffy üzerine konuşuyor çünkü Luffy'den bir beklentisi var, bir önemsemesi var ortada.
Law kendi teknikleri üzerine konuşuyor çünkü sınırını biliyor ona göre davranıyor.
Dof karşısında kendinden ezik adamlar görürken bu bu teknikleri yapıp kendimi yormamam mı gerekiyor diyecek ne diyecek ?
Bunu istese rakibine bile söyletir. Bak Luffy g4'ünün sınırı olan bir güç olduğunu Kata çıkarım yoluyla yapıyor. Dof'ta böyle bir zaaf olsaydı en azından Mangaka Luffy'e bunu farkettirip söylettiremez miydi? Luffy bunun üzerinden zafer yolu aramaz mıydı?

Law Luffy üzerinden konuşuyor çünkü beklentisi var.:D Çok güzel. Law'ın da meyvesinin çok enerji yediğini zaten başkalarının ağzından duyduk. Mangaka acaba neden Law'ın ağzından belirtmek istedi? Okuyucu bunu ben diyemeden anlayamaz. Law'ın böyle bir zaafı olduğunu söyleteyim de boşluk kalmasın demiş olabileceği için değildir kesinlikle.

Ama bir kere bile bir şeyi üretmek konusunda sıkıntıya düşmemiş bir adam için tekniklerinin çok fazla enerji yediğini savunalım.

Law kendi teknikleri üzerine konuşuyor da? Doflamingo kendi teknikleri üzerine neden konuşmuyor yahu Ferit?

Dof karşısındaki ezik adamlara sizin yenmek için enerji bile harcamama gerek yok diyip Uyanışla adamları deliş deşik ediyor? Şunun ne anlama gelebileceğini az düşün Ferit.

Verilecek örneklerin farkında olupta bunları ortaya atıp şu şekilde yorumlamakta güzel taktik Ferit.:D

Benim gördüğüm meyve tabanlı üretim yapan karakterler sınır koymuyor kendine paramecia olanlara örnek olarak Doff, Cracker, Kata verilebilir sıkıntı çeker bir halleri olmadı meyve yönünden ama luffy bu tip bir meyve gücüyle dövüşmüyor yani G4 meyveden çok haki tabanlı bir güç. Lakin Doff kafese haki yüklüyordu dersen ona bir şey diyemem koca kafes G+ kadar haki tüketir herhalde ama kukla olayına katılmıyorum. Bence kuklaları pek güçlü değil diye tenezzül etmedi.
Gördüğün karekterler Luffy'i küçük gördükleri için üretimleri üzerine konuşmayacak adamlar. Yani koskoca komutanlar asker çıkarırken ömrümden yiyor mu diyecekler ?

Ama akıl var mantık var, Kuş Kafesi gibi bir tekniğin kullanıcı üzerinde nasıl etkisi olmaz ? Her yere kuş kafesi diksin o zaman, Kizaru yasakalasın her yeri :oleyo2:

@Alpamis öyle bir yazıyonki Luffy ve Law'la karşı karşıya gelir gelmez uyanış açtı sanacaz. Adam g4'ten dayak yerken bile ilk seferde açmadı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık