Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Teori] Karasakal ve Xebec

'One Piece Manga Genel' forumunda cevozby tarafından 27 Eyl 2019 tarihinde açılan konu

 1. cevozby cevozby

  cevozby (cevozby)
  Mesaj Sayısı 56
  Üyelik Tarihi3 May 2018
  Son bölümden yola çıkarak bir şeyler yazacağım. Rocks gizemini öğrendik ve rocksın üssü olan adada şuan karasakal var ve karasakalın gemisinin ismi Xebec. Şimdi bu karasakal Xebecin oğlu yeğeni yada miçosu artık hangisini kabul ederseniz. Xebec dünya hükümeti hakkında bir şeyler öğrenmeyi başarıyor ve bunu Karasakala aktarıyor. Çünkü Karasakal başından beri bir şeylerin farkında ve bir plan çizerek gidiyor. Luffyi nasıl Rogera benzetiyorsak Karasakalda Xebece benziyor tayfa toplaması gaddarlığı falan. Bu olay narutodaki Sasuke ve Narutonun savaşının her tarihte olması gibi Luffy vs Karasakal Joy Boydan itibaren sürekli gerçekleşen bir şey olabilir. (Joy Boy vs Im-sama da olabilir değineceğim). Karasakal karanlık meyveyi gene Xebec dolayısıyla biliyor ve istiyor olabilir. Rocks dağılırken gerçekleşen savaşta Karasakal Shanke gözündeki yarayı vermiş olabilir.(Kesin değil)

  Ayrıca Karasakalın eline Gecko Maria geçti ve bu adam başkalarını canlandırabiliyor. Yani Karasakal Xebeci canlandıracak olabilir. Shanks five eldersa gidip sizi bir korsan hakkında uyaracağım demişti bu uyaracağı kişi Xebec olabilir.

  Big mom road Poneglyphsi Rockstan almış olabilir. Rogerda bu yüzden Big moma gitmiştir direkt.

  İm-sama'nın ölümsüz olduğunu düşünüyorum ve Joy Boy'un ezeli düşmanı bence. Hala Joy Boyun hasır şapkasını tuttuğuna göre içinde ona hala kin besliyor olabilir ve şapkaya gidip "D. leri yok etcem tek ben kalacağım" tarzı konuşmalar yapıyor olabilir. Karasakal ve Xebec İm-samanın jenerasyonu olabilir. Bunu şuradan düşünüyorum Luffy Roger ve Joy boy herkesin özgür yaşamasını düşünürken Karasakal Xebec ve İm-sama her şeyi kendi yönetme hırsı var. Hepsi elinin altında güçlü kişiler bulundurmayı seviyor. Xebec nasıl 3 yonkou altında tutuyorsa(o sıra yonkou olmadıklarını biliyorum sonuçta potansiyel gücünü görmüştür) aynı şekilde filo amirali ve amiraller var. Hatta five elders gibi dünyayı yöneten kişilerin üstünde.

  Five elderslar ise filo amirallerinden oluşuyor olabilir. Mesela sarışın olan en gençleri gibi gözküyor. Belki Rocks zamanı filo amiralidir ve five eldersa terfi alınca Sengoku geçmiştir filo amiralliğine. Aynı şekilde keltoş adam elinde 21 en iyi kılıçtan birini bulunduruyor. Şu zamana kadar öğrendik ki güçlü olmayan kişiler bunları kullanamıyor veya gücü düşüyor. Yani bu adam güçlü ve zamanında Filo amirali olabilir.

  Not: Bazı şeyleri bir yerlerden görerek bazılarını ise kendim yorumladım kaynak belirtemiyorum çünkü nereye baktığımı hiç hatırlamıyorum.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık