Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Karasakal gerçekleri - Divine Comedy

Ellerine sağlık. Çok güzel analiz etmişsin. Teach'in 3 meyve olayı çok olası. Hito hito no mi model oni olayı da hoşuma gitti. Böyle bir meyve olursa şeytanı nasıl tasvir eder Oda bilemiyorum gerçi. Şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Bir arkadaş da demiş Kaido'nun şeytan meyvesi olamaz mı sonuncu diye, okurken benim de aklımdan öyle geçti. Bahsettiğin şeytan meyvesi olayı Kaido'nun boynuzlarına da açıklık getirmez mi? Oni biliyosun çoğu mitte iki boynuzu olan bir şeytan, yaratık olarak tasvir edilir. Kaido'nun lakabı da bilindiği gibi Dünyanın En Güçlü Yaratığı / Canavarı. Kaido'nun böyle sıfatlandırılmasının nedeni bahsettiğin hito hito no minin şeytan modelinden ötürü olabilir. Ve sarı, siyah, kırmızı diye renklendirilen Dante tasvirinde, sarı WB'nin meyvesini, siyah BB'in meyvesini, kırmızı da Kaido'nun vücudundaki kırmızı ağırlıklı pullardan? oluşan muhtemel meyvenin görünümünün parçası olabilir.
Aklıma düştüğü için belirteyim dedim sadece.

BB gura gurayı da aramıyordu ama fırsat bulunca aldı. Kaido'nun da zayıf anını bekliyor olabilir.

Wano konusunda ise Kaido'nun istilasıyla onun desteklediği bir shogun var başta. Kekleme değil de zorbalıkla baştalar zaten.
o kadar güçlü Wano halkı Kaido'dan çekindiği için mi karşı koyamıyor yoksa Shogun'un kendisinden mi korkuyor bilinmiyor. Tabi tüm bunlar bu meyvenin Wano'da olduğunu var saymamızla başlıyor. Ayrıca Gura Gura no mi için tüm planları yaptı. Impel Down'dan Marineford'a aktı. Ve daha impel down 'da iken dünyaya eşsiz bir şov yapacaklarını söyledi BB. Bu planlı bir hareket. Kaido için böyle bir planı olduğunu düşünürsek ortalık çok fazla karışacak demektir

Ellerine sağlık. Çok güzel analiz etmişsin. Teach'in 3 meyve olayı çok olası. Hito hito no mi model oni olayı da hoşuma gitti. Böyle bir meyve olursa şeytanı nasıl tasvir eder Oda bilemiyorum gerçi. Şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Bir arkadaş da demiş Kaido'nun şeytan meyvesi olamaz mı sonuncu diye, okurken benim de aklımdan öyle geçti. Bahsettiğin şeytan meyvesi olayı Kaido'nun boynuzlarına da açıklık getirmez mi? Oni biliyosun çoğu mitte iki boynuzu olan bir şeytan, yaratık olarak tasvir edilir. Kaido'nun lakabı da bilindiği gibi Dünyanın En Güçlü Yaratığı / Canavarı. Kaido'nun böyle sıfatlandırılmasının nedeni bahsettiğin hito hito no minin şeytan modelinden ötürü olabilir. Ve sarı, siyah, kırmızı diye renklendirilen Dante tasvirinde, sarı WB'nin meyvesini, siyah BB'in meyvesini, kırmızı da Kaido'nun vücudundaki kırmızı ağırlıklı pullardan? oluşan muhtemel meyvenin görünümünün parçası olabilir.
Aklıma düştüğü için belirteyim dedim sadece.
tüm form bu meyvenin Kaido'da olduğuna inandırmaya çalışıyor beni ahahaha O da güzel. O zaman Kaido hakkında inandığım teoriyi yazıyım

Kutsal ağaç ve onu koruyan yüz başlı ejder teorisi vardı en mantıklı gelen oydu bana. kısaca bu : 100 başlı ejder bir ağacı koruyor. Ağaç 1000 yılda 1 meyve veriyor. Bu meyveyi yiyen ölümsüzlüğe sahip oluyor. Fakat bir zamanda belli bir yüzyılda ağacı koruması gereken bu 100 başlı ejderha o meyveyi yiyor. Ve lanetlenip , kovuluyor , sürgün ediliyor. Ölümsüzlüğü yaşadıkça her gün daha pişman oluyor tabi çok geç artık. Ölmek için her şeyi deniyor lakin başarısız oluyor.Kısaca özetledim. Bu teori bir antik mitolojiden alınmaymış. Bana en mantıklısı bu geldi. Çünkü ;
1-Oda'nın mitoloji tutkusu
2-Ölümsüz Kaido
3-100başlı ejder : 100canavar kaido
4-şeytan meyvelerini barındıran bir ağaç olduğu gibi , bu tarz bir ağacın olması da muhtemel. (ben gorosei'in bu meyvelerden yediğini düşünüyorum)
5-Ölme istediği ve yaşadıkları çok uyuyor.

Kaido hakkında okuduğum ve en çok inandırıcı bulduğum tek teori bu. Bu durumda neden şeytan meyvelerini yiyip ölmediği , yada denizde neden boğulmadığı gibi ölüm teorilerinin hepsi anlamlı oluyor. Bunun dışında farklı bir nokta ; Gorosei'deki 5 amcamız karanlık meyvesi üstüne deprem meyvesi yiyen Karasakalı konuşurlarken en fazla söyledikleri 'tarih boyunca kimse 2 meyve yememişti ' oluyor. Farkındaysan adamlarda en ufak minicik bir çekince dahi yok. Adam yonkou'nun gücünü aldı lan. Sanki şeytanın meyveleri o herifler için sadece atıştırmalık gibi duruyor. Bu da bana onların başka bir kutsal ağaçtan ölümsüzlüğü elde ettiklerini çok mantıklı hale getirdi. Lakin bu ölümsüzler şeytan meyvesi yiyebiliyor mu ? yada yerse onu da kullanabiliyor mu? birde şöyle düşün şeytan meyvelerini barındıran ağaç OP dünyasında değil uzayda bir yerde. Öyle ki kutsal toplarlarda yaşayan Marijoe'daki dayılar eğlence için kölelerine meyve dağıtıyor. Dünyanın tepesinde yaşamaları oraya daha fazla meyve düşmesini yada bu ağaç hakkında bilgi sahibi oldukları anlamına gelebilir. Ben ölümsüzlük veren ağacın hakkında da bilgi sahibi olduklarına inanıyorum. Çünkü ; Doffy kutsal ejderlikten atıldıktan sonra dünya kaosu için Ope ope no mi'nin nihai gençlik ameliyatına kadar araştırmış. Özellikle nihai gençlik ameliyatını istedi çünkü Gorosei ve Kutsal ejderleri indirmek için buna ihtiyacı var. Ölümsüzle ancak Ölümsüz kapışır gibisinden.Bu da diğer Yonkou'lar içinde Doffy'nin neden Kaido gibi huysuz ve ürkütücü bir herifle çalıştığının 2. sebebi bence. Çünkü Kaido'da bu meyveden yedi ve ölümsüz. Oda kesin olarak buna yer vericek. Başka bir kanıt ise ; Alabasta'da ölümsüzlük veren elmaların satılması idi. Yiyene 1000 yıl yaşam verdiği söyleniyordu.Tabi düzmece olması bir yana o meyveyi Ace'e sunduklarında 'ölümsüzlükle ilgilenmiyorum , bugün yaşasam yeterli' diye efsane bir cevap veriyor. Fakat Chopper ve Usopp'un dibi düşüyor. Bunlar hep çoook ileride ki nihai savaş ve gorosei'e göndermeler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
tüm form bu meyvenin Kaido'da olduğuna inandırmaya çalışıyor beni ahahaha O da güzel. O zaman Kaido hakkında inandığım teoriyi yazıyım
Biz niye inandırmaya çalışalım yau seni? Teoriden bahsediyoruz, aklıma geleni söyledim sadece bağlantı kurup. Hem sen önce bu teorinin sana ait olduğuna bizi inandır. Profillerde doğum tarihleri farklı görünüyor. Yanlış anlama direk itham etmiyorum seni ama ortada böyle bir durum varsa belirtmen en doğrusu olur.

Biz niye inandırmaya çalışalım yau seni? Teoriden bahsediyoruz, aklıma geleni söyledim sadece bağlantı kurup. Hem sen önce bu teorinin sana ait olduğuna bizi inandır. Profillerde doğum tarihleri farklı görünüyor. Yanlış anlama direk itham etmiyorum seni ama ortada böyle bir durum varsa belirtmen en doğrusu olur.
Hiç de itham etmemişsin. Direk doğum günlerinden girmişsin olaya :(

Çalinti sayilmaz adam ordan aldiysa da İngilizce bilmeyenler için amme hizmeti yapmış.
O zaman "şu siteden gördüm mantıklı geldi,paylaşayım istedim." demesi daha doğru olurdu.
@danieleffect
Öyle diyorsan hocam ne diyelim. Sonuçta bir serinin teorisi bu alıntıladığın veya kendi yazdığın şey bir akademik makale değil.Yani mühim bir mevzu değil. Fakat ne bileyim emek sonuçta o yüzden hassasım biraz şahsi algılama.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık