Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Karasakal'ın Sırrı (Çeviri)

Teoriyi beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    71
Merhabalar. Dün, Genel Tartışma'da şu teoriyi gördüm ve gayet de hoş bir teori olmuş. Keyifli okumalar. Teorinin aslı: https://opforum.net/threads/blackbeards-secret.83499/

Bildiğiniz gibi Teach iki şeytan meyvesi yedi: Yami Yami No Mi ve Gura Gura No Mi

Bu konuda bilinen iki teori var, ancak her ikisinin de yanlış olduğunu ispat etmek çok kolay.

-Birinci teori, Yami Yami No Mi meyvesinin ikinci bir şeytan meyvesini yemeye imkan sağlayan özel bir gücü olduğu yönünde.

-İkinci teori ise, Teach'in Yami Yami'yi yemeden önce kendisini Cerberus'a(üç başlı bir yaratık) dönüştüren Mitolojik Zoan meyvesi yediğine dair bir teori. Bu Mitolojik Zoan meyvesi sayesinde Teach birden fazla şeytan meyvesi yiyebilir.

Gorosei iki şeytan meyvesi yiyip de hayatta kalan kimsenin olmadığını söyledi. Gorosei, süper zeka Vegapunk'a çalışan insanlar. Eğer bir istisna olsaydı, bunu biliyor olurlardı. Teach'in iki şeytan meyvesi yemesine şaşırdılar çünkü kendilerinin de dediği gibi daha önce bunu yapabilen hiç kimse olmamıştı. Eğer Teach, Mitolojik Zoan meyvesine sahip olsaydı, Yami Yami'yi yediği anda ölürdü çünkü hala aynı bedene sahip olacaktı( Mitolojik Zoan üzerine Yami Yami yediği anda). Enies Loby'de CP9'dan Jyabura'nın dediği gibi: ''İki şeytan meyvesi yemek imkansızdır, çünkü bu durumda o kişinin vücudu patlar.'' Aynı şey, Yami Yami'nin özel bir yeteneği olduğuna dair teori için de geçerli. O zaman da aynı vücutta iki şeytan meyvesi olur ve vücut patlayabilir ya da en azından Gorosei bunu bilirdi.Siz Teach'in Gorosei ve Vegapunk'tan daha fazla şey bildiğini düşünüyor musunuz?

Ben Oda'nın Karasakal'ı tasarlarken kimlerden ilham aldığını buldum: Ünlü Osmanlı Korsanları olan Barbaros ya da Kızıl Sakal Korsanları olan Oruç, İlyas ve Hızır Reisler.

Onların hikayesi: Oruç,Hızır ve İlyas adında üç kardeş vardı. Annelerinin ismi Katerina'ydı (Karasakal'ın mürettebatındaki kişi ile aynı). Oruç Reis bir korsandı, diğer iki kardeş ise babalarıyla beraber çalışıyordu. Babalarının ölümünden sonra diğer iki kardeş, Oruç Reis'e katıldılar ve ''Hilal Bayrağı( Bu üçlünün bayrağı)''altında korsan oldular. Karasakal Korsanları'ndan Katerina Devon'un lakabı ne biliyor musunuz? Hilal Avcısı.

Karasakal'ın üç silahı var. Karasakal Korsanları'nın bayrağında üç kuru kafa var ve bizim bildiğimiz bir korsan bayrağı kaptanını tanımlar.

Örneğin, Decalvan Kardeşler'in bayrağına bakın. İki kafatası var çünkü kaptanları ikiz.

Luffy, Zoro ve Nami'nin, Jaya'da Karasakal ile karşılaşmasını hatırladınız mı? Nami'nin Karasakal hakkında ''O, Skypiea'ya giden yolu bilebilir '' dediğinde Luffy ve Zoro'nun cevabı:
Bu da başka bir versiyonu:
Nami: O kim?
Luffy: Bilmiyorum ama ''O'' değil.
Zoro: ''Onlar''...Muhtemelen.

Luffy'nin İmpel Down'da Karasakal ile karşılaşmasın hatırlıyor musunuz? Teach, Luffy'ye '' Hakin, son karşılaşmamızdan sonra gelişmiş'' dedi.
Teach'in burda ne demek istediğini düşündünüz mü? Demek istediğim bu ikisi daha önce hiç dövüşmedi. O zaman Teach, Luffy'de haki olup olmadığını nasıl anladı? Teach, Silahlanma Hakisi'ni mi kastetti? Elbette hayır, çünkü kullanıcısına vurmak için haki gerektirmeyen tek logia şeytan meyvesi Yami Yami No Mi. Teach, Luffy'nin Gözlem Hakisi'nden bahsediyordu. Luffy ve Zoro, Jaya'da Karasakal'ın birden fazla kişi olduğunu biliyordu.

Karasakal'ın gizemi hakkında düşündüğüm şey: Karasakal'ın iki tane ikiz kardeşi daha var, yani toplamda 3 kişiler. Karasakal, şeytan meyvesinin yeteneğini kullanarak diğer iki kardeşini içinde sakladı. Bu yüzden Beyazbıyık'ın meyvesini yerken onu örtüyle kapladılar. Karasakal, kardeşinin dışarı çıkıp şeytan meyvesi yemesine izin verdi. Marineford'da iki elinde iki farklı şeytan meyvesi gücünü kullandığını gördüğünüzde Beyazbıyık'ın gücünü kullanan el, Karasakal'a ait değildi. O, kardeşinin eliydi. Karasakal, Yami Yami'yi içindeki kardeşinin elini dışarı çıkarmak için kullandı. Eğer Karasakal'ın vücudunun her bir yarısı için farklı şeytan meyvesi gücü kullandığını düşünüyorsanız, bunun yanlış olduğunu kanıtlayacağım:
Not: Aslında önce alttaki durum, sonra üstteki durum oluşuyor. Ben teoride nasılsa o şekilde aldım ama doğrusu önce alttaki, sonra üstteki durum.

Karasakal, Gura Gura'nın gücünü sağ elinde, Yami Yami'nin gücünü sol elinde tutuyor. Şimdi şuna bakın:

Yami Yami sağ elinde ve Karasakal, Gura Gura'yı sol eliyle kullanıyor.

Şimdi Karasakal'ın sağ eline bakın:

Ve bununla karşılaştırın:

Sağ eldeki yüzükler kayboldu.

Peki, biz Teach'in diğer iki kardeşinin yüzlerini hiç gördük mü? Gerçekten söyleyemem ama görseydik şöyle olurdu:
Resmin yerini bulamadım.

Sonuç: Karasakal, Karanlık meyvesinin gücü ile iki ikiz kardeşini kendi vücudunun içinde saklar. Karanlığın sınırı yoktur. Karasakal elini, ayağını veya başını karanlığın içine sokup kardeşlerinin elini, ayağını veya başını dışarı çıkarabilir. Marineford'da Beyazbıyık'ın vücudunu örtüyle kapladılar çünkü Karasakal, Gur Gura'yı yesin diye kardeşini dışarı çıkardı. Ve bu örtü sayesinde diğer insanlar onun sırrını öğrenemedi. Karasakal en güçlü logia'yı yedi. Kardeşi de en güçlü Paramecia şeytan meyvesini yedi. Geriye üçüncü erkek kardeş kaldı ve muhtemelen o da en güçlü Mistik Zoan şeytan meyvesini yiyecek. Karasakal'ın Gura Gura'yı nasıl aldığına gelirsek, bu çok kolay. Ölen kişinin yanında dururken sizde normal bir meyve olması yeterli ( Teach,hangi şeytan meyvesi gücünün hangi meyveye geçtiğini biliyor.). Şeytan, sizin sahip olduğunu normal meyveye girecek ve böylece siz de o kişinin şeytan meyvesine sahip olacaksınız (Punk Hazard'da Smile meyvesinde gördüğümüz gibi).

Not: Birçoğumuzun aklına madem üç kardeşler nasıl Yami Yami’den önce saklandılar sorusu gelmiş. Teorinin ilham alındığı üç kardeşin hikayesinde olduğu gibi diğer iki kardeş Karasakal Yami Yami’yi yedikten sonra dahil oluyorlar.

Bonus: Şurda konusu var. Karasakal'ın bir kaybolup bir ortaya çıkan dişleri hakkında. :D
https://www.reddit.com/r/OnePiece/comments/2yb417/whats_up_with_blackbeards_teeth/
Turta sahneleri 223. bölümde geçiyor.
1. Teach'in beş dişi eksik.
2. Dişlerden birisi geri geliyor.Sol alt çenedekilerden birinin olmaması lazım.
3.Üç dişli Karasakal. Beyazbıyık Korsanları'ndayken. Zamanla birkaçı daha düşmüş galiba.
4. Yami Yami'yi alıp Beyazbıyık'ı terkettikten sonra.
5.İmpel Down'da yine 4 dişli.

Bonus-2: Reddit'teki yorumlarda şunu gördüm. Ah Toei Ah :D

Son düzenleme:
Güzel teori olmuş.

Ben de bunun üzerinden bir karalama yapayım.

Luffy-Sabo- Ace üçlüsü de bildiğimiz gibi ayrı üçlü bir kardeş.

Bizim üçlüden Ace vs 3 Teach kardeş olmuş ve Ace yenilmiştir. Aynı şekilde Sabo'da ilerde bir gün 3 Teach Kardeşe yenilir ve ölür.

Sabo ve Ace'in iradesi Luffy'e geçer. Bir anlamda Luffy'de 3 kişinin iradesini taşır. Teach kardeşler ise fiziksel olarak bağlantıya da sahiptirler. Bu anlamda Luffy ( Kendisine aktarılan Sabo ve Ace iradesi) vs 3 Teach kardeş gibisinden bir paralellik belki görürüz.

Tabi baya absürt duruyor. Pek ihtimal de vermiyorum.

Eline sağlık güzel çeviri.
Ama bir sıkıntı görüyorum Yami Yami yi yemeden önce nasıl saklıyordu kardeşlerini peki?
Ve Marco demişti ki Teachin vücudu anormal, Eğer 2 tane kardeş var ise bile bunun yami yami yüzünden olması imkansız gibi bir şey.

Çeviriye başlamıştım,eline sağlık.
Hadi ya, kusura bakma o zaman. :(
Eline sağlık güzel çeviri.
Ama bir sıkıntı görüyorum Yami Yami yi yemeden önce nasıl saklıyordu kardeşlerini peki?
Ve Marco demişti ki Teachin vücudu anormal, Eğer 2 tane kardeş var ise bile bunun yami yami yüzünden olması imkansız gibi bir şey.
Belki de şurdaki 3. teorideki gibi bir vücut şekilleri vardır ve o şekilde saklanıyorlardır. :D
http://www.korsanfan.com/konu/karasakal-ve-tayfasının-en-popüler-teorisi.5058/

Hadi ya, kusura bakma o zaman. :(

Belki de şurdaki 3. teorideki gibi bir vücut şekilleri vardır ve o şekilde saklanıyorlardır. :D
http://www.korsanfan.com/konu/karasakal-ve-tayfasının-en-popüler-teorisi.5058/
O da bana çok zorlama gibi geldi. Neden böyle dursunlar amaç ne yani. :D Ama Trebol gerçeğini de unutmamak lazım.. Ne diyim inşallah böyle bir şey değildir yoksa teachden soğurum. Bu arada üstte attığın anime resimleri mangada da geçiyor mu? Malum animeye güven olmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık