Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Karakterlerin Karşılaştırılması

S.a Herkese merhaba

Konu başlığında belirttiğim gibi karakterlerin karşılaştırılması ile ilgili küçücük program yaptım.

Tabiki çıkan sonuçlar doğru olamaz ama yinede kendime göre bir hesaplama sistemi geliştirip farkları kendi tahminlerime göre görmeye çalıştım. İsterseniz sizde bir inceleyip değerlendirme yapabilirsiniz.

Öncelikle hesaplama her ne kadar vs'leri yansıtamasada, seçilen 5 karakterin birbirlerine göre güç farklarına bakıp puanlar veriyor. İlk başta 5 karakterin birbirlerine göre toplam puanı bulunuyor. Daha sonra haki(1-10katsayı), yetenek(şeytan meyvesi 1-5katsayı) ile çarpılıyor. Bana göre maksimumlara göre hakili-meyvesiz, hakisiz-meyveliden 2kat daha güçlüdür.
Toplam puan ise normal moba oyunlarındaki gibi GÜÇ-ÇEVİKLİK-ZEKA üçlemesi yaptım ama burada verilen puan yok.Mesela 1. karakterin 2.karaktere göre ne kadar güçlü olduğu katsayısını giriyorsunuz. 2.nin 3'e diye devam ediyor sonra kendisi %lik puanları atıyor.

Alttaki resimde yetenekte kalmış, ama neyse program içindeki tüm açıklamaları okursanız anlarsınız.
Edit:Alttaki değerlendirme tamamen kendi verdiğim puanlar sonucunda çıkmıştır. Herkesin farklı olacaktır.
Gücü vuruş olarak , çevikliği dayanıklılık(defans ağırlıklı) olarak değerlendirin.

http://1drv.ms/1U8grn4

Edit : Bir arkadaş açamamış sanırım .net framework 4.5 yoksa buradan indirebilirsiniz;
https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=30653

Son düzenleme:
Kaidou ve Crocodile hakkındaki değerlendirmesi çok garip olmuş ama ilginç olmuş konu/program bir bakacağım müsait olunca.

Kaido neye göre Shanks'dan kötü. Ya da nasıl puanlama yaptın. Alabasta Croco ile Marinford arasında bariz fark var. Hakili meyvesiz Boa kardeşleri hakisiz meyveli Luffy yendi. Ya da Garp'a altın çağında Law'ın meyveyi versen kim bilir ne yapar.

Edit: Uğraşmışsın umarım değmiştir.
Edit2: Virüs yok değil mi pc açmıyor, kötü bir sürpriz ile karşılaşmak istemiyorum.

Kaido neye göre Shanks'dan kötü. Ya da nasıl puanlama yaptın. Alabasta Croco ile Marinford arasında bariz fark var. Hakili meyvesiz Boa kardeşleri hakisiz meyveli Luffy yendi. Ya da Garp'a altın çağında Law'ın meyveyi versen kim bilir ne yapar.

Edit: Uğraşmışsın umarım değmiştir.
Edit2: Virüs yok değil mi pc açmıyor, kötü bir sürpriz ile karşılaşmak istemiyorum.
ordaki değerleri kendinimiz veriyoruz sen farklı değerler verirsen farklı şeyler çıkar bir indirip ineclemeni denerim :)

Neden virüs olsun ki ?
Yinede yok gönül rahatlığıyla açabilirsin.Sadece ben yazdığım(bilinmeyen) windows 10 uyarıyor o kadar yinede antivirus prog ile bakanlar olur umarım da, cevabını alırsın. :)
Edit : Pc açmıyor demişsin yeni gördüm ".net framework 4.5" kurulu olmadığından olabilir öyle bir hata alıyormusun şuradan indirebilirsin
https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=30653

Windows 10 da direk geliyor olması lazım

Son düzenleme:

@nsbd Bir yanlışlık oldu herhalde. Diğerleri böyle çıktı. :S Nerede yanlış yaptım. Gerçi Dofy ve Aokiji doğru çıktı.
Açıklamaları oku demiştim tekrar yazayım güç-çeviklik-zekada verebileceğin değer 4 tane, 5tane değil dikkat et
O yüzden şuanda yaptığın şeyi açıklıyorum.Sadece gücü görebildiğim için onu yazacağım.
Aokiji kuza-dof.dan 90 kat güçlü demişsin zaten bu olayı bitirir :)
dof.-marco'dan 88kat güçlü demişsin yani aokiji marcodan 90*88=7920 kat güçlüki bu da o 1-2-0ları açıklar
burada vermen gereken değerler sana göre tahmini olarak
1.kutucuk 90/88 (sanırım direk 100üzerinden değerlendirmişsin) 1.02 (bence 1.5 vardır)
2.kutucuk 88/79 1.1
3.kutucuk 79/75 1.05 (buda bence thmini 1.7 fln vardır)
4.kutucuk son kişiyi değerlendirmeye almamışsın bence 1.4 sallıyorum tamamen :)

diğer çeviklik-zekayıda ona göre ver.Birbirlerine göre kat farkı olarak unutma bu karşılaştırma %likleri kendisi hesaplıyor

Haki ve yetenekte durum farklı direk 5-5 karşılıklı tahmini puan verin.

Son düzenleme:
Bu arada BENCE Aokiji-Dof doğru çıkmamış Aokiji çok daha güçlü olması gerek :)
Benim hızlıca salladığım tahminleri atayım gerçi marcoya pek bakamamışız ama yapcak birşey yok :)
Neden puanlama şeklinde yapmadın dersen böylesi daha kolay öncelikle her türde kendi sıralamanı yapıp daha sonra aralardaki güç farklarını çarpan olarak belirticeksin çok daha basit :) ve etkili sonuçlar alınıcağını düşünüyorum

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık