Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kaptanlar En Güçlü Adamlarını Rahatlıkla Yenebilir mi?

Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Yenebilir

Kullanılan: 0 0.0%
  • Yenemez

Kullanılan: 1 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
Evet mangadaki son olaylarla ve geçmişte yaşananlarla bu konunun tartışmaya açılmasının zamanı geldi.

Arlong ile başlayalım. Fisher Tiger'ın kaptanlığında tayfalarında Jinbei ve Arlong vardı. Jinbei güç olarak 2. sırada gözükürken Arlong da 3. adam olarak gözüküyordu.

Fisher Tiger sağ kolu ve sol koluyla dövüşmese bile Jinbei vs Arlong'a şahit olmuştuk ve şöyle sonuçlanmıştı.

Kuro ve Nyaban Brothers

Kuro, tayfasının Zoro ile kapıştığı elemanlarını çok rahat bir şekilde yakalıyordu ve korkutuyordu. Tayfasından baya üstün gözüküyordu.

Krieg ve Gin ilişkisi

Gin, kaptanı Krieg'ten çok korkuyor ve çekiniyordu. O bölümleri hatırlayan arkadaşlar anımsayacaktır.

Crocodile ve tayfası

Crocodile'ın Mr. 3'yi teklediği sahneyi hatırladınız değil mi? Fotoğraf ve video bulamadım malesef fakat suyunu çekip fırlatmıştı.

Tayfasıyla arasındaki güç farkı bana çok yüksek geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Moria ve tayfası

Moria, Oz ile birlikte ve kendisi bizim tayfanın kalanıyla kapışmıştı. Luffy gelene kadar bi üstünlük kurmuş gözüküyordu. Tayfayı Luffy gelip kurtarmıştı. Tayfasıyla güç kıyasında ne durumda tabi bu sizin yorumlarınıza açık?

Lucci ve ekibi

Lucci, Luffy'yi yendikten sonra tüm tayfasını gözünün önünde öldüreceğini söylemişti. Oda sanki bu sözü pek boşa söyletmemiş sanki? Ne dersiniz?

Doflamingo ve tayfası.

Meyvesini uyandırmış bir Doflamingo. Kral hakisi de var. Diğer tarafta da tayfası.

Beyazsakal ve tayfası, Kaido ve tayfası, BM ve tayfası

Marineford, Big Mom arcı, Wano.

Olayları hatırlamaya çalışalım. Luffy ilk Cracker'ı yeniyor, sonra Katakuri'yi yeniyor. Katakuri'ye ve Cracker'a işleyen G4 saldırısını BM rahat karşılıyor.

Kaido, Katakuri'yi bir şekilde yenmiş sağ kolun altında, sağ kola yakın ya da üstün görülen Luffy'yi tek saldırı ile yeniyor.

Amiral Akainu, WB'nin komutanlarını karşısına alıyor ve bir şekilde oradan çıkıyor.

Vee en son olayda da BM, Queen'i yerden yere vuruyor.

Law ve tayfası, Kid ve tayfası, Shanks ve tayfası, Roger ve tayfası düşünüldüğünde, Luffy ve tayfası da düşünüldüğünde yorumlarınız ne olur?

Mesela Luffy Yonkou seviyesine geldiğinde BM'ın Queen'i getirdiği hale tayfamızın 3. güçlüsü Sanji'ye benzer şeyleri yapabilir mi? Hatta güç farklarının hep benzer olacağı düşünüldüğünde şuan bunu uygulayabilir mi? Bunu Kaido, Akainu, Big Mom yapıyorken niye diğerleri yapamasın?

Queen'in yerden yere vurulduğunu gördüğümüzde, Shanks'ın Beckman'ı saçından tutup onu keseceğini, Beyazsakal'ın Jozu'yu Jozu'nun buz dağını fırlattığı gibi fırlatacağını düşünmek doğru mudur yanlış mıdır? Kaido silahıyla vurup kalesinden Wano'ya kadar Roo'yu uçurabilir mi? Roger 3. adamına benzer şeyi yapar mı?

Güzel yorumlarınızı bekliyorum. :)

Crocodile bütün tayfasını tek hamlede kuruturdu Alabasta'da ikende. Herif seviye 6 iken, sağ kolu seviye 4'te idi. Arada öyle 2 level falanda yok ha söyliyim, Seviye 6 suçluları ile seviye 4 suçluları arasındaki güç farkı çok fazla çünkü. 70-100 milyon arası suçlular seviye 4'te tutulurken, seviye 5'te Luffy gibi 100 milyon üstü suçlular tutuluyordu ( 2 yıl öncesi ) . 300 milyon ödüllü Luffy'de seviye 5'te tutuluyordu.

300 milyonluk adamda '' 100 milyon üstü liginin bir parçasıydı ''. Kizaru tüm novaları bir kalıba koyarak '' Siz 100 milyon üstü korsanlar '' diye bir nitelik koymuştu adamlar için, 11 süpernovanın hepsi '' 100 milyon üstü korsanlar '' olarak nitelendirilmişti yani mangaka tarafından.

Seviye 6 ise '' Tarihin en korkunç suçlularının tutulduğu kat '' olduğu için 400 milyondan aşağısı kabul olmaz orada.

Yani Croc 400 milyonluk adam iken aşağı yukarı sağ kolu 2 yıl evvel seviye 4 yani 75 milyonluk bir adam.

Croc zaman atlaması sonrada aynı tabiki ( Değişen tek şey oturmamış güç seviyesinin oturulmuş olması olacak ) , Daz ise bence 200 üstü bir eleman olmuştur şuan rahatlıkla.Yinede 2 yıl öncede sonrada farketmez tüm tayfasını kurutur geçerdi.

Moria keza öyle tüm tayfasını kolaylıkla alt ederdi, açıklamama gerek yok Croc ile aynı sebepten ötürü.

Kaido gene tüm tayfasını alır. Beyazsakal dünyayı yok edecek güce sahip dendi, Akaiunu bile çoklu vs attı hepsiyle, Beyazsakal tüm tayfayı rahatlıkla alır.

Lucci, Blueno Chapapa Kumadori ve Kalifa'ya direk tek atar geçerdi. Kaku ve Jyabura ikilisi ise Lucci'ye 1-2 hamle yapabilseler bile iş '' Dövüş Gücüne '' geldi mi 2'sinide alt ederdi Lucci. Ben Rob Lucci'nin küçümsendiğini düşünüyorum mesela, herif harbi harbi güçlüydü. Hem meyve olarak hemde douriki olarak, hemde teknik bazında Kaku ve Jyabura'nın çok üstünde herif. Sadece douriki ile değil yani, meyve gücü olarakta 6 stil teknik bazındada çok daha iyi seviyedeki '' 6 kralın tabancasına '' ulaşmış herif.

Arlong, Krieg ve Kuro'da yaparlardı. Krieg ve Kuro yapmış izlenimini vermişlerdi zaten.

Edit : Doflamingo'yu unutmuşum bak, bu adamda bir '' Parazite '' yapsa hepsi telefti, halay çeker gibi oynatırdı valla adamlarını.

Son düzenleme:
Bu o kaptanın 2.adamına göre değişir bence,2. adamın hedefleri,karakteri ve potansiyeli çok önemli,Zoro yu ben asla Luffy den iki yiyecek şekilde hayal edemiyorum mesela.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık