Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kakuzu vs. Dördüncü Raikage

Kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    71
Harcanmış bir Akatsuki üyesi daha
Aslında Kakuzu'nun yenilişi Hidan'dan sonra olacakmış ve tüm o Ölümsüzler Arkı daha uzun sürecekmiş ve Kakuzu biraz daha güçlü tasarlanmış. Kishimoto'nun kendi dediğine göre ancak editörler. Itachi ve Jiraiya savaşları için o arkı hızlandırtmışlar. Yani aslında Kakuzu reis daha iyi işlenecekti.

Bu arada kendisi 97 yaşında 91 değil.

Aslında Kakuzu'nun yenilişi Hidan'dan sonra olacakmış ve tüm o Ölümsüzler Arkı daha uzun sürecekmiş ve Kakuzu biraz daha güçlü tasarlanmış. Kishimoto'nun kendi dediğine göre ancak editörler. Itachi ve Jiraiya savaşları için o arkı hızlandırtmışlar. Yani aslında Kakuzu reis daha iyi işlenecekti.

Bu arada kendisi 97 yaşında 91 değil.
Keşke öyle olsaymış, daha uzun işlenmeyi hak ediyordu Kakuzu. Daha güçlü olması lazımdı bencede, bir Deidara'nın ölümünü bile daha çok takmıştı Pain. Aradan çıkarıldı resmen reis ya.

Wikide 91 yazıyordu diye hatırlıyorum ben, gerçi Hashirama ile falan karşılaştığı düşünülürse 97 olması daha mantıklı. Hashirama kaç yıl önce ölmüştü bu arada? Bir 70-80 falan vardır herhalde.

Deidara'nın ölümünü bile daha çok takmıştı Pain
Çünkü Deidara'nın Akatsuki'nin amacı adına sunabilecekleri daha fazla. Kakuzu daha güçlü olsaydı bile en fazla Deidara ya da Deidara +2 seviyesinde olurdu diye düşünüyorum Yine Pain/Nagato, Tobi, Itachi, Orochimaru dörtlüsünden aşağıda olurdu büyük ihtimal. Ama evet keşke daha çok zaman ayırılsaydı.

Hashirama kaç yıl önce ölmüştü bu arada?
Büyük ihtimal 80 küsür yıl önce falan.

Tüm oy verenleri genellemişsin ben de Raikage'ye oy verdim ancak mesajım Kakuzu'nun hakkını savunmaya yönelikti. Ayrıca eğer konumlara bakacaksak

Raikage >>> 5 Büyük Ulusa mensup olmayan kaçak bir ninja zaten.

Sen biraz kendine gel bence. Sırf hız değil sorun. Gel bakalım.

Kakuzu'nun Raiton Gian hariç tüm elementsel ataklarından Ino, Choji gibi hantal tipler bile rahatlıkla kaçmayı başarıyordu. BU atakların hiç biri raikage'yi vurmaz.

Hadi vurdu diyelim, adamın yıldırım zırhı sayesinde ya hiç hasar almayacak ya da aldığı hasar azaltılmış olacak.

Kakuzu bu adamı uzantıları ile sarsa, yıldırım zırhı uzantılar aracılığı ile Kakuzu'nun çarpılmasına sebep olur. Onu geçtim fiziki kuvvet üstünlüğü ile uzantılardan tutup Kakuzu'yu yakınına çeker.

Kakuzu'nun hem en önemli savunma hem de fiziki kuvvet artırma yeteneği. Doton Domu yani bir bakıma silahlanma hakisi :D VE bu bir doton tekniği olduğundan Raikage'ye karşı işe yaramayacak. Kakuzu'nun en büyük savunmasını aşabiliyor adam ve adamın hücumunda Raikage alacak bir şey yok.

Kakuzu'Nun tek şansı 5 kalbin 5ini de kendinde toplayıp canavar modu açıp, elementlerle kombin ataklar yapmak ancak Raikage nasıl Sasuke'nin amaterasu kaplı susanosunda kolunu riske atıp sasukeye vurduysa benzer bir riski kakuzuda da alabilir, ki kakuzu da amaterasu kadar güçlü bir şey de yok.

Yani hız olayın sadece bir boyutu. Bana sorsan Raikage, Savaş arkındaki en kullanışsız ve işe yaramaz kage idi. Ama Kakuzu'ya çok ters adam, antisi gibi resmen.

Ve Kakuzu, Akatsuki'nin alt sıralarındaki bir üye. Üst seviyelerinden bile değil.

"Her önüne gelen" ile "Kage" aynı şey değil.

Mangaka herhangi bir akatsuki üyesinin her hangi bir tekniği kadar durdu üzerinde abartacak bir şey yok. Bu mantıkla Mangaka Raikage'nin hızı, gücü ve raiton zırhı üzerinde de durdu zaten.

Raikage o bir araya gelen ekibin içinden geçebilecek birisi zaten (Naruto kuyruk vs açmadığı sürece). Ayrıca ekip bir araya geliyor diye herkes bir atak atmıyor ya her seferinde tek bir rakiple dövüşüyor adam. KCM1 Naruto, oradaki Naruto'dan onlarca belkide yüzlerce kat güçlü. Raikage, KCM1 Naruto'ya sırf tehdit amaçlı vurduğunda, bu adam beni öldürebilir dedi. Yani Kakuzu seviyesini epey geride bıraktık zaten.

Ya da sen Raikage'nin, Kakuzu'nun yetenek setine ne kadar tezat olduğunu anlamıyorsun.

Kakuzu en sevdiğim akatsuki üyesidir, raikage ise belki de en sevmediğim kage. Sempati kartımı kullanacak olsam Kakuzu derdim zaten ancak gerçekler ortada, Raikage, oradan oraya yuvarlar.

1.si Hem Deidara hem Orochimaru, Kakuzu'dan güçlü isimler zaten. Kakuzu öldüğünde Nagato çok tepki vermedi ama Deidara ölünce, yerinin dolamayacağı belirtildi ve sinirlenmişti. Orochimaru zaten, Kakuzu'dan ap ayrı bir ligde.
2.si Olay Kakuzu'nun ne kadar güçlü olduğu değil, Naruto evreni OP gibi değil. Belli bir seviyeyi geçtikten sonra tanrısal karakterler hariç, herkesin herkese gideri vardır ve doğru bilgi, hazırlık, item vs ile herkes herkesi indirebilir bu sebeple , rakiplerin birbirlerini nasıl kantırladıkları çok önemlidir.

Misal;

Kisame, Jiraiya'dan tırsıyor ve aralarında uçurum olduğunu belirtiyordu. Ama bu adam Akatsuki'nin en başarılı bijuu avcısı idi .Ama aynı adam her seferinde bijuu ya da jiraiya'dan güçsüz olan Maito Gai'den ayar yiyordu.

Bunun sebebi Kisame'nin yeteneklerinin ve samehada'nın bijuu ve jinchuurikilere karşı ekstra avantajlı olurken, Gai gibi direkt taijutsu ve fiziksellik ağırlıklı bir adama karşı da hiç avantajı olmamasından geliyor.

Ve buna benzer tonla örnek var. Raikage hem ana elementi sebebiyle, hem kuvvet farkı sebebiyle hem de hızıyla Kakuzu'ya ters. Kakuzu'nun o güçteki yumruklardan kurtulmasının tek yolu Doton Domu, 2 Kuyruklu'nun pençesinden kollarını sertleştirerek kurtulmuştu ama o sertleştirme tekniği bir doton tekniği ve raiton > doton. Raikage'ye karşı savunamayacak kendisini, hızına da ayak uyduramayacak. Geriye ne kalıyor ??

3.sü Deidara'nın kage indirebilmesinin de iki sebebi vardı.
a- Kil materyal olarak kumdan daha küçük blok boyuna sahiptir. Kumun içine girebilir yani. Deidara bu şekilde Gaara'nın savunmasını aştı. Evrende Gaara'nın kumunun en büyük iki düşmanı kil ve yağ. Yani, Deidara çok tersti Gaara'ya.
b- Gaara tam Deidara'yı yakalayıp kolunu bacağını ayıklamaya başlamışken. Gaara'Nın köyüne C3 Karura attı ve Gaara köyün dışındaki tüm kumu köyün üstüne kalkan olarak çekti ve bu çok enerjisini emdi. Deidara adil dövüşmedi yani.

Olayları cımbızlayarak işine gelecek şekilde söylüyorsun. Ama fark detaylarda saklı hocam.

Gene altı boş bir söylem. Yav kage var kage var. Akatsuki üyesi diye kagelerle berabere kalmayı garanti altına mı almış oluyor. Bu evreni gram anlamamışsın.

O kadar iyiydi de neden bir çok kagenin içinden geçebileceği adamlar tarafından paket yapıldı ?

O Sasuke 5 kage ile ayrı ayrı savaşırken Kakuzu 1 jonin, 3 chunnin ile zor baş ediyordu.

Ayrıca o Sasuke de MAngekyo Sharingan, YIldırım Elementi Ustalığı, Alev elementi ustalığı, üstün fiziksel beceriler, hem şahin hem yılan kuchiyoseleri, amaterasu (ıtachi'den bile iyiydi bu konuda), genjutsu, kenjutsu vs vs var. O Sasuke zaten Kakuzu'dan çok daha güçlüydü. Pain Arc'ındaki SM Naruto'nun rakibi olarak gösteriliyordu o Sasuke ve O Naruto, Pain ile dövüşüyordu. Akatsuki'nin lideri yani.

Tekrar ediyorum, Kakuzu seviyesi çook geride kalıyor. MS SAsuke, Raikage falan seviyelerine çıktığımızda.
Kimseyi hedef gösterecek halim yok bireysel olarak bilemem ama genel olarak hız yüzünden açık ara önde olduğu belli ankette.Üzerine alınan yoksa kimseye birşey dediğim yok genel tabloya bakıyorum.

Öncelikle yazmadan önce şunu belirteyim.Benim asıl savunduğum nokta Kakuzu yenemese de yenilmez üzerine.Berabere şıkkı olsa işaretlerdim ama olmayınca Kakuzu demek durumunda kaldım.

Şimdi bu adam 5 element kullanabiliyor değil mi ? Savunma anlamında yıldırıma karşı o tekniği işe yaramıyor olabilir.Bu sefer strateji değiştirir anti elementi kullanarak saldırır.O dediğin yıldırım zırhı da bir işe yaramaz.Çok tecrübeli birisi.Tek tek hızlı saldırılarla bütün kalpleri kaptıracağına inanmak zor.Takım çalışmasıyla elbette kaptırabilir ki kaptırdı da.Birebir dövüş aynı şey değil.Her seferinde tek rakiple dövüştü diye birebir kapışmış olmuyor.Açık vermek diye bir tabir var.30 saniye önce birisi çıkar karşısına sonra bir diğeri ve diğerlerine karşı açık vermiş olur.Kakashi o kalbi göstere göstere almamıştı diye hatırlıyorum.Takımın açık verdirmesi sayesinde almamış mıydı ? Dikkat kaybı odaklanmak bunlar da önemli.Her seferinde önüne birisi çıksa bile diğerleri o sırada dinleniyor çakra harcamıyor ama Kakuzu harcamaya devam ediyor.

Hızına nasıl yetişecek dersen adam savaş uzmanı zaten çok savaş görmüş birisi.Tuzağa çekmek için bir yolunu bulur.Sonuçta koca bir takımla kapışmıyor teke tek dövüşüyor tuzağa düşen bu kez kendisi olmaz.

Naruto'nun o tekniği Akatsuki'de çoğu ismin sonunu getirirdi.İlk olarak Kakuzu senin dediğin gibi o takımı görünce küçümsedi ama aralarında Shikamaru gibi zeka küpleri vardı.İkincisi de senaryo gereği ölmesi gerekiyordu bu yüzden de küçümsemesi gerekiyordu tabii.Sasori de böyle gitmedi mi ? Ninesine yenilecek kadar zayıf değildi senaryo gereği o şekilde oldu.Yani bu dövüşlere bakarak adamın yeterince güçlü olmadığını söylemek yanlış.

Kakuzu alt sıralardan bir eleman değil Akatsuki içinde.Teknik olayında çok bilgilisiniz ama dövüşler sadece bununla kazanılmıyor manganın farklı noktalarını da yorumlamak lazım.

Ben burada onu da tartıştım.Dr.Hiluluk bilgisi benden kat kat fazla.Sasori ve Deidara karşılaştırmasında yine senin dediğin gibi o teknik önde bu önde Deidara daha güçlü dedi Sasori ondan zayıf şeklinde.

Ancak ben seriyi hatırlıyorsam eğer Deidara bu adama ustam demiş birisi.Ve sanırım güçlüdür de demişti.Yani o kadar kombata kafa yormak boşa çıkmış oluyor mangada böyle bir bilgi varsa.Sasori Deidara'dan teke tek dövüşte daha güçlü birisi.Aksi takdirde ustası olarak lanse etmezdi.

Yine aynı şekilde Hiruzen'i ben zayıf görürdüm gördüklerimize bakarak.Ancak aynı adam önüme getirip bilgiyi koydu kabullenmek durumunda kaldım.Hiruzen'in Tobirama'yı geçtiği mangaka tarafından bizzat söylenmiş.Hal durum öyle olunca şu tekniği var daha üstün şunla alır gibi düşüncelerin yanlış sonuca ulaştıracağı görülüyor.

Demem o ki sırf teknikler üzerinden vs değerlendirmek doğru değil bunlara da bakmak lazım.Genel olarak daha güçlüdür vs içinde ters rakiple karşılaşır o ayrı.

Ancak ters rakip diyorsan adam da beş element kullanıyor koyar yıldırımın karşısına yani.Biraz da elindekileri akıllıca kullanmaya bakıyor dövüşü kazanmak.Elinde pistol olan birisi taramalı silahı gayet yenebilir.Örneğin bir ajan gibi eğitimli ve tecrübeliyse.Kakuzu da o bakımdan yılların tecrübesi Hashirama ile dövüşmüş bir adam.Keklik gibi hızlı rakibe kalplerini kaptıracağına imkan vermiyorum.En azından yenemese de yenileceğini hiç ama hiç sanmıyorum.Hashirama ile dövüşmüş 90 yılda illa ki Kageler ile de karşılaşmıştır.Ancak hala hayatta.

Bu arada Kakuzu Deidara'dan zayıf falan değil ondan daha güçlü birisi.Bu mantığa göre Deidara'nın usta dediği Sasori'nin bu adamdan birkaç gömlek üstte olması gerekiyor fakat o kadar çok sayıda düşmana karşı savaşmadı bile.

Akatsuki'de ikili takımlar arasında ast - üst kıdemi gayet belli oluyordu güç açısından.Belirtilmese de.

Tobi - Konan
Sasori - Deidara
İtachi - Kisame
Kakuzu - Hidan

Sasori - Orochimaru gibi birbirine ciddi rakip olabilecek derecede takımlar vardı fakat sonrasında mangaka böyle bir tablo uygun gördü.

İlk sıradaki isimler ikincilerden güçlüydü bariz biçimde.Zayıf olan üstün olana saygı gösteriyordu ikili takım içerisinde veya bunu yapmazsa bile yardımcı elemanı gibi geziyordu.Ama sadece kendi takımı içinde tabii.Kisame yada Konan ilk sıradaki isimlere denk yada onlardan daha güçlüydü denebilir.Sadece kendi takımlarında Tobi ve İtachi gibi güçlü adamlar olduğu için ikincil konuma düşmüşlerdi.

Kısacası Kakuzu Akatsuki'nin arka sıradaki elemanlarından biri değil.Deidara ve Hidan gibi isimler varken mümkün değil bu.

Deidara'nın yetenekleri çok kullanışlı olduğu için yeri doldurulması zor bir karakter olabilir.Güç ima ettiği tam olarak nerede geçiyor ? Adam intihar bombacısı istediği yeri patlatabilme gücü var.Bir örgüt için çok önemli bir yetenek bu üstelik kilden hayvan bile yapıyor.Tabii bu adamın yeteneklerinin yeri dolmayacak.Bireysel güçten dolayı olan bir yakınma olduğunu sanmıyorum.Ustam dediği Sasori ölünce öyle bir tepki vermediğine göre.

Kimseyi hedef gösterecek halim yok bireysel olarak bilemem ama genel olarak hız yüzünden açık ara önde olduğu belli ankette.
Ama genelleyecek halin var ? :D BU nasıl bahane ya

Tek tek hızlı saldırılarla bütün kalpleri kaptıracağına inanmak zor.
Sebep ?

Çok tecrübeli birisi
Evet ama kendisinin "çocuklar" diye seslendiği insanlar tarafından yenilgiye uğratıldı. Kakuzu kesinlikle daha zeki ve sezgisel olan taraf ve bu sayede bu dövüşün tek taraflı olmayacağını söyleyebilirim ama sırf bununla fark yaratamaz. Ki yaratamadı da...

Birebir dövüş aynı şey değil.Her seferinde tek rakiple dövüştü diye birebir kapışmış olmuyor
Raikage o takımın Kakuzu'ya 1 saatte indirebildiği darbe sayısına 1 dakika da erişebileceği için burada takım olup olmamanın çok anlamı kalmıyor. Takım dediğin de Ino, Choji falan. Kakashi hariç çoğu bırak jonin'i chunnin seviyesi tipler.

Kakashi o kalbi göstere göstere almamıştı diye hatırlıyorum.Takımın açık verdirmesi sayesinde almamış mıydı ?
Doğrudur.
Dikkat kaybı odaklanmak bunlar da önemli.Her seferinde önüne birisi çıksa bile diğerleri o sırada dinleniyor çakra harcamıyor ama Kakuzu harcamaya devam ediyor.
Tamam da o takımın verdiği baskıyı tek elden verebilecek biri var karşısında o yüzden bazıları "KAGE" oluyor. Team 8 değil.

Kakuzu senin dediğin gibi o takımı görünce küçümsedi ama aralarında Shikamaru gibi zeka küpleri vardı.İkincisi de senaryo gereği ölmesi gerekiyordu bu yüzden de küçümsemesi gerekiyordu tabii.Sasori de böyle gitmedi mi ? Ninesine yenilecek kadar zayıf değildi senaryo gereği o şekilde oldu.Yani bu dövüşlere bakarak adamın yeterince güçlü olmadığını söylemek yanlış.
İyi de seri karakterlerin "olabilecek potansiyelleri" ile yorumlanamaz evet Kakuzu ve Sasori çok çabuk aradan çıkartılmış isimler evet bu seride fan favorisi karakterler ya da baş karakter için olayların hızlandırıldığı, oldu bittiye getirildiği de oldu. Ancak sırf bu yüzden ben Kakuzu'ya "Ya aslında mangadakinden 3 kat daha güçlüydü yaa" diyecek değilim. Adam tüüüüm tekniklerini göstermiş. Hani Orochimaru gibi serinin %80 inin hasta geçirdiği için kendini gösteremese, Hanzo, Sakumo, Hİruzen gibi zaman tanınmamış bir efsane olsa vs varsayımsal düşünmeyi anlarım. Ama Kakuzu "su maskesi" hariç tüüüüm yeteneklerini gösterdi ve Konoha joninleri ile sadece bir değil 3 savaş verdi. Ve eldekiler Kakuzu'yu Akatsuki'nin aşağılarına koyuyor. Kesinlike diğer herkes gibi Dojutsu üçlüsünden zayıf, Nagato, Tobi, ITachi. Ondan sonra kesinlike orochimaru ve deidara kadar büyük bir tehdit de değil. Bunlar direkt köylere dalabilen tipler.

Kisame-Konan-Sasori-Kakuzu dörtlüsü ise kendi aralarında duruma göre aşağı yukarı oynayabilirler ancak diğer saydığım 5 kişiden aşağıdalar.

Üstün oldukları tek isim Hİdan.

Yani o kadar kombata kafa yormak boşa çıkmış oluyor mangada böyle bir bilgi varsa
Hayır tam aksine o kadar kombat o sözü boşa çıkarmış oluyor. Ayrıca Deidara'nın orada kakashi'yi kuyruğundan düşürmek için söylediği de düşünülüyor. Onu geçtim Sasori 40 küsür yaşında Deidara 19. Bu sebeple bir Senpai ve Çömez ilişkisi gelişmesi çok doğal. Ama Sasori öldüğünde kimse iplemezken Deidara ölünce Pain buna çok içerleniyor ve çok güç kaybettiklerini belirtiyordu.

Aksi takdirde ustası olarak lanse etmezdi.
Ustası değil. Amiri gibi daha çok. Sensei demiyor, Senpai diyor. Ve yaşı büyük olduğundan Sasori-San diyor. Onu da sakinken diyor, sinirlenince Sasori diyor.

Bu mantıkla Tobi, rol yaparken DEidara'ya senpai diyordu ama adamda 10 Deidara tokatlayacak güç vardı :D

Elinde pistol olan birisi taramalı silahı gayet yenebilir
Taramalı olan adam, Pistollü adamdan defalarca kat daha hızlıysa hayır yenemez.

Keklik gibi hızlı rakibe kalplerini kaptıracağına imkan vermiyorum
Bunun keklik olmakla alakası yok. Raikage net daha hızlı adamın hiç ninjutsusu ya da üstün zekası olmamasına rağmen saygı duyulan, korkulan bir kage oluşunun tek sebebi fiziksel konulardaki üstünlüğü.
Güç , Dayanıklılık, Hız vs gibi.

Kakuzu'nun Fuuton ve Katon ataklarından Ino bile kaçıyordu. Yani farkı anlatabiliyor muyum ?

Hashirama ile dövüşmüş bir adam
NAruto evreninde biriyle karşılaşman ona denk ya da yakın olduğun anlamına gelmez. Karşılaşmanın şartlarını bilmek gerek. Örnek vermek gerekirse

Sakura, Kaguya'ya yumruk attı.
Genin Konohamaru bir Pain bedeni aldı.
Genin Sasuke, Orochimaru ile dövüştü.
Genin NAruto, Tsunade'ye saldırdı.
Kakashi, Obito ile dövüştü.
Rock Lee, Madara'ya tekme attı.

Ama bu olayların hiç birinde aksiyonu yapan kişi, saldırdığı kişinin gücüne bir çimdik kadar bile yakın değil. Hashirama ile dövüşünün ayrıntılarını bilmiyoruz. Hashirama'nın ne kadar babacan olduğunu ve savaşı sevmediğini biliyoruz. Büyük ihtimalle bunun canını bağışladı. Abartılacak bir şey yok.

illa ki Kageler ile de karşılaşmıştır.Ancak hala hayatta.
ASlında karşılaşmamış olması daha büyük olasılık. Neden ?

1.si Kakuzu'nun tekniği, kendisinden zayıf ama güzel element yeteneklerine sahip kişileri öldürüp onların kalplerini takıp güçlenmek. Tıpkı Kakashi'ye yapmak istediği gibi. Kage'ye dalaşmanın hiç bir karlı yanı yok. Kalbini alamayacağın gibi elindeki kalplerden de olursun.

2.si Kakuzu bir kelle avcısı, kaçak ninja ya da ulusunun sınırları dışındaki tipleri avlayıp para kazanıyor. Kage ile dövüşmek bu tanıma girmiyor.

3.sü Kakuzu 5 büyük ulusdan birine bile mensup değil. Kendi köyünün kagesi yok.

4.sü Kakuzu'nun Hokage Hashirama mı yoksa genç Hashirama ile karşılaştığını bile bilmiyoruz.

Bu arada Kakuzu Deidara'dan zayıf falan değil ondan daha güçlü birisi.Bu mantığa göre Deidara'nın usta dediği Sasori'nin bu adamdan birkaç gömlek üstte olması gerekiyor fakat o kadar çok sayıda düşmana karşı savaşmadı bile.
Deidara, Sasori'den de güçlü olduğu için sorun yok. Ve Kakuzu'yu savunurken, Sasori senaryo gereği öldü deyip şimdi o kadar adama karşı savaşmadı bile demen bile çelişki gösteriyor. Ben bu yüzden bu tarz yaklaşım yapamayız demiştim çünkü çelişiriz.

Kakuzu, Sasori ve Kisame arasında bir taş kağıt makas durumu var. Konan ise biraz belirsiz.

Kisame, Kakuzu'yu, Kakuzu Sasori'yi, Sasori'de Kisame'yi yenebilir çünkü birbirlerine tersler. Üç aşağı beş yukarı aynı odadalar diyebilirim. Deidara ise bunlardan 1 tık üstte bir adam. Çünkü yapabilecekleri çok daha uçuk . Bu yüzdendir ki Pain onun ölümüne daha çok içerlemiştir.

Kısacası Kakuzu Akatsuki'nin arka sıradaki elemanlarından biri değil.Deidara ve Hidan gibi isimler varken mümkün değil bu.
Esas Deidara'nın arka sıra olmasına imkan yok. Adam kil stoğu az halde iken neredeyse Tüm Kum Köyünü tek elden ele geçiriyordu. Evet Gaara'ya karşı elementi çok avantajlı idi ve kirli dövüştü. Aksi halde Gaara alabilirdi ancak ne olursa olsun. Bu adam tüm bir köyü karşısına alabiliyor. Bunu Akatsuki'de yapan Deidara'dan hariç iki kişi daha gördük sadece onlarda Pain ve Orochimaru .. İkisi de Kakuzu'Nun çok üstünde adamlar.

Deidara, 3 Kuyrukluya tek attı. Deidara, elementsel üstünlük ve Suigetsu'nun mükemmel zamanlaması devreye girmiş olmasa Hebi Sasuke'yi öldürecekti ki Hebi Sasuke, Kakuzuyu yer. Daha zayıf olan Edo haliyle, Ônoki'ye dalıyordu.

Sasori, Kakuzu ya da Kisame'nin hiç kage unvanı olan ya da kage seviye birine daldığını görmedik. Deidara arka sıralarda değil tam ortadadır.

Kakuzu en sevdiğim Akatsuki üyesi olduğu halde söylüyorum bunu.

Deidara'nın yetenekleri çok kullanışlı olduğu için yeri doldurulması zor bir karakter olabilir.Güç ima ettiği tam olarak nerede geçiyor ? Adam intihar bombacısı istediği yeri patlatabilme gücü var.Bir örgüt için çok önemli bir yetenek bu üstelik kilden hayvan bile yapıyor.Tabii bu adamın yeteneklerinin yeri dolmayacak.Bireysel güçten dolayı olan bir yakınma olduğunu sanmıyorum.
Tamam işte zaten adamın bu kadar güçlü olması ulaşılamayacak yüksekliklerden uçarken, köy yok edebilecek bombaları kafasına göre atabilmesi ya da güdümlü bombalar atması. Onu geçtim bu adam tek koluyla , Kyuubi Çakrası sızdıran Naruto ile karşılaştı Naruto'yu kil klonu ile kandırıp kudurttu. (Hani Kakuzu'nun yenemediği). Ondan sonra tam kaçacakken Gai'nin takımına denk geldi. Gai, Neji, Rock Lee, Tenten bu adama (tek kollu iken ve kunaisini ağzında taşırken) tek bir fiske bile vuramadılar. Üstüne üstlük Deidara bunları gene klon ile kandırıp son bir patlama attı ve Kakashi son anda Kamui ile patlamayı ışınlamasa Takım Kakashi ve Takım Gai ölüyordu. Benzer bir ekibe Kakuzu öldü. Daha kötüsüne Sasori öldü. Gai tek başına her fırsatta Kisame'yi tokatladı zaten.

Deidara tek koluyla o gün o kadar adamla alay etti hemde Gaara'yı paketlediği gecenin ertesi sabahında..

Ustam dediği Sasori ölünce öyle bir tepki vermediğine göre.
Tekrar söylüyorum Ustası değil Sasori ve ondan daha güçlü değil.

Konuya dönecek olursak. Yani kakuzu vs raikage.

Kakuzu'nun en büyük defansif yeteneği anlamsızken, Raikage hemen hemen her atağından kaçabilirken, Kakuzu'nun en yıkıcı tekniği Raiton Gian'ı elementi olduğu için kantırlayabilirken ve uzantılar işe yaramaz hale gelecek iken. Kakuzu nasıl, Raikage'yi yensin ya da berabere kalsın ? Ha bu olamaz mı ? Mangaka bunun olduğu bir dövüş çizemez miydi elbette olabilirdi ama bunun olması için Kakuzu'ya epey bir avantaj ve Raikage'ye dezavantaj verilmesi gerekirdi. Ya d Kakuzu'ya buff, Raikage'ye nerf gelirdi.

Çünkü eldeki veriler, kakuzu da raikage aldıracan bir şey olmadığı yönünde. Şaringansız Hokage Kakashi, 4. Kazekage ve beeeelki Mei hariç Kakuzu'nun alabileceği güçlerini bildiğimiz bir kage yok zaten.

Raikage zor bir maçın ardından alır.Çok abartılmış ama.Ne hızı tepki verilmeyen bir hız ne de gücü inanılmaz seviyede.KCM Naruto bu heriften hızlı,fiziksel güçte de base Bee'den kötü .Kakuzu'nun doton kullanarak yaptığı savunmaya doğal ct çektiğinden dolayı baya bir avantajı var.Doğal olarak hız avantajı da var.Kolay olmaz ama yine de.Raikage öyle çok kafası çalışan bir tip de değil zaten.

Kakuzu kazanır,ekstra takım çalışmasına kaybetti Kakuzu.
Kardeş takım dediğin de 3 Chunnin 1 Jonin yav. Ki O sözüm ona Jonin en güçlü atağını kullanmadı bile.Choji bir deve dönüşmedi bile. Ino desen tüm olay boyunca hiç bir şey yapmadı. Choji'nin tek yaptığı ise bir tane kalp ezme girişimi idi onu da yapamadı.

Shikamaru kurduğu tuzakla tek başına aldı Hidan'ı. Sonra Naruto gelip dövdü işte. Gören de Kakuzu 1 v 4 attı sanır.

Ayrıca Raikage o takımın kurduğu baskıyı tek başına koyabilecek biri.

Choji ne amaçla oradaydı ? Gücü için -> Raikage güçlü
Kakashi ne amaçla oradaydı -> Hızı ve Raiton 'u için -> Raikage daha hızlı, raiton'u daha güçlü
Raikage bir tek Shikamaru departmanını dolduramaz o da zeka. Ancak Raikage, Kakuzunun tekniklerini o kadar kantırlıyor ki plana falan ihtiyacı yok. Direkt Bam Bam Bam.

Base Naruto,mükelleştirilmemiş FRS ile aldı Kakuzu'yu ve Kakuzu naruto'nun klon oyununa yenildi (97 yıllık ömründe öyle klon kullanan biriyle dövüşmemiş demek ki) . Aynı Naruto Kyuubi Çakra Pelerini açtığında Raikage'den 2 yumruk yedikten sonra 3. beni öldürür dedi. Ve hız olarak sadece 1 tık daha hızlıydı Raikage'den (haa Naruto sonra makası açtı, pelerine alıştıkça o ayrı).

Shippuden'in başları ile ortaları arasındaki bir Naruto'dan etkilenen adamla , Savaş Arkı başındaki Kurama Pelerinli Naruto'yu terleten adamı kıyaslıyorsunuz :D

Üstelik, Kakuzu'yu aklımıza gelebilecek her ama her açıdan kantırlıyor adam.

Kakuzu'nun en güçlü atağı -> RaitonGian. Kakashi bunu 2 Raikiri ile durdurmuştu. Raikiri = Chidori desek. Sasuke, Raikage'ye Chidori soktuğunda ne oldu tırnak çakısıyla kesilmiş kadar bir yara açtı sadece. Yani Raikage Kakuzu'nun ataklarından kaçmasa bile (ki Choji ile Ino'nun bile kaçtığı şeylerden kaçar) zarar görmez. Birtek Fuuton + Katon kombosundan çekinebilir o kadar. O da öldürmez ama bir süreliğine yıldırım zırhını kaldırabilir.

Kakuzu uzantıları ile tutup kitlemeye çalışsa elektrik çarpar ya da Raiakge öküz kuvvetiyle bunu kendine çekip tokatlar.
Kakuzu taijutsu'ya gireyim dese, ben bir bok yedim der.

Kakuzu DOton Domu ile kendini korumaya çalışsa, tıpkı Kakashi'nin Raikiri ile içinden geçtiği gibi Raikage de geçer.

Adam hem daha üst bir ligde Kakuzu'ya göre hem de aşırı ters.

Konuyu açanın aklında ne vardı anlamış değilim.

Kakuzu Vs Onoki falan bile bundan uzun sürerdi dövüş olarak :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık