Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Deniztaşı

bu yorumdan elmasında eritilip şekil verildiği anlıyorum ama elmas eriyik bir madde değildir.Sadece kesilerek şekil verilebiliyor.Elmastan daha sert bir maddeyi nasıl eritirsin mantıken aklıma yatmıyo

bunu bilmiyodum ama düşüncelerim değişmedi boşlukların dolması lazım
Vegapunk lazer benzeri bir şeyle eritmiş olabilir.

Arkadaşlar elmastan sert diye ?

bu evrende yok olmayacak madde diye bir şey yok her şeyin bir erime her şeyin bir donma noktası var. LOL :oleyo2:

ilk olarak don krieg kullanmisti bunu ag olarak luffyi vurup denize düsürmüstü bunun anlamida sadece denizcilere ait olmadigidir ama bircok korsanında bunu bilmedigi asikar
Krieg'in ki normal bir ağdı, Luffy ağa dolanık bir şekilde denize düştüğü için bilincini kaybetti, ağla bir ilgisi yok olayın ki zaten denize düşmeden önce havada iken ağla temas halinde olmasına rağmen herhangi bir gariplik yoktu Luffy'de.

Metal ise açıklama basit. Eritilip şekil veriliyordur. Döküm işlemiyle her türlü şekli verebiliriz. (Aşırı karmaşık makina parçaları dışında. Onun için plastik şekillendirme şart. Elmastan sert bir maddeyi plastik şekillendirmeye tabî tutmak aşırı masraflı olacaktır.) Metal ise zaten pek çok şey açığa kavuşacaktır. Hatta saf olmayan karioseki alaşımlar bile yapılabilir hale gelir. Hatta metal olduğunu düşünmemize neden olacak bir neden ise Smoker'ın juttesinde kairoseki olduğunu biliyoruz. Tamamen kairosekiden oluşmuyor sanırım. Yani alaşım halinde.
Öncelikle sürekli olarak deniz taşı şeklinde çevrildiği için metal olduğunu pek sanmıyorum (tabi çeviride anlam değişiyor da olabilir ama sanmıyorum), diğer konuda ise Smoker'ın juttesi alaşım şeklinde değil, sadece uç kısmı kairosekiden yapılmış (ıstakanın ucu gibi), geriye kalan kısmı normal demir/çelik..

Hazır konusu hortlamışken, kairoseki'nin doğal mı yapay mı olduğu konusunda bir bilgi var mı..?

Birde aklıma takılan bir konu şu ki, Logue Town'da ki denizcilerde dahi kairoseki ağlar vardı, keza aynı şekilde impel down'da da kairoseki ağ tabancalarını gördük, film Z'de Zepry'nin kullandığı şekilde kairoseki kurşunların meyve kullanıcılarını ne kadar çaresiz bırakabileceğine tanık olduk, ama ilginç bir şekilde marineford savaşında o kadar başa bela meyve kullanıcısı korsan varken ve denizciler onca önlem almışken savaş alanında kairoseki'nin adını dahi duymadık, bence bu serideki en büyük boşluklardan biriydi.

Neden Deniztaşı silah kullanan daha çok karakter yok anlamıyorum, özellikle haki kullanamayan biri için Logia ile baş etmenin en iyi yöntemi üstelik Doflamingo'nun ipi bile kesemediğine göre aşırı sağlam bir materyal.

Smoker kendisi de meyve kullanıcısı olduğundan sadece jittesinin ucunda deniztaşı vardı ama meyvesiz biri tüm silahını hatta zırhını deniztaşından yapabilir bu sayede meyve kullanıcıları dokunmaktan bile çekinir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık