Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kairouseki

Kairouseki (Kairōseki) Deniz-Prizma Taşı olarakta bilinir. İlk olarak One Piece : Grand Battle'da gösterilmiştir. Bu taşın özelliği Şeytan Meyvesi gücünü iptal etmesidir. Denizciler bu taşı hapishane kafesleri, kelepçeler, silahlar ve gemi altlarında kullanmaktadır.
Şeytan Meyvesi Kullanıcılarına Nasıl Etki Eder?

Bu taşın özelliği ilk olarak Commodore Smoker tarafından açıklanmıştır. Smoker, taşın deniz etkisi yaydığını ve meyve gücünü iptal ettiğini söylemiştir. Taşın gücü sadece Şeytan Meyvesi yemiş kişilere etki eder. Taş, meyve kullanıcısının tüm gücünü emer. Kullanıcı taşa temas ettiği müddetçe denize atılmış gibi bir durum gösterir.
Taşın gösterdiği etki kendine ait yoğunluğuna bağlıdır. Örneğin kelepçeler sadece meyve gücü kullanmayı engeller ve kullanıcı normal şekilde hareket edebilir. Taş sadece doğrudan ve sürekli temas olduğu müddetçe etkisini gösterir. Smoker'ın sırtında bulunan Kairouseki'den yapılmış jutte, Smoker'ın elbiselerinin kalınlığı nedeniyle ona etki etmez.
Sonralardan meyve gücünün taş üzerinde kullanılabileceği kanıtlanmıştır. Mr. 3, Doru Doru gücünü kullanarak Kairouseki'den yapılmış bir kafesi açmıştır.
Diğer Etkileri

Kairouseki'nin etki ettiği diğer canlılarda Deniz Kralları'dır. Taş deniz etikisi gösterdiğinden, geminin altı kaplandığında Deniz Kralları geminin farkına varamazlar. Ancak taş gemiyi tam olarak gizleyemez. Yani taşa güvenip Deniz Kralı'na efelenmek akıllıca bir hareket olmayabilir. Kairouseki, elmastan daha sert bir maddedir. Bu yüzden kırması oldukça zordur.
Taşın ilginç güçleri, Denizciler'in bünyesinde çalışan dahi Dr. Vegapunk'un dikkatini çekmiş ve onu bu yönde araştırma yapmaya itmiştir.
Eşyalar

Tipik olarak, taş kafes ve zincir yapımında kullanılsada başka şekillerde de kullanılmaktadır.
Silahlar

Smoker'ın Jutte'si : Smoker sırtında sürekli Jutte'sini taşır. Bu sayede rakiplerinin güçlerini iptal eder.
Wiper'ın Patenleri : Wiper'ın paten şeklindeki Waver'ı da Kairouseki'den yapılmıştır. Wiper bu sayede Enel'in Logia gücünü durdurabilmiştir.
Sınırlamalar

Kairōseki Net (Ağ) : İlk olarak Loguetown'da görülmüştür. Ağ sayesinde Buggy ve Alvida etkisiz hale getirilmiştir. İkinci olarakta İmpel Down'da gösterilmiştir.
Kairōseki Cage (Kafes) : İlk olarak Arabasta'da Crocodile'ın kumarhanesinin altında gösterilmiştir. Crocodile, Luffy ve Smoker'ı kafese kapatarak yakalamıştır.
Kairōseki Cuffs (Kelepçe) : İlk olarak Enies Lobby'de gösterilmiştir. Robin'e takılarak güçleri engellenmiştir. Ayrıca Sogeking ve Zoro'da bir mallık yapıp birbirlerini kelepçelemişlerdir. Ancak meyve kullanıcıları olmadıkları için, taş sıradan bir kelepçe özelliği göstermiştir. Sonrasında Marineford Savaşı sırasında görülmüştür. Koramiral Onigumo, Marco'yu Kairouseki ile kelepçelemiştir.
Diğer Kullanımlar

Denizci Gemileri : Dr. Vegapunk tarafından geliştirilen bu teknik sayesinde Denizci gemileri Calm Belt üzerinden Grand Line'a girme imkanı bulmuştur. Ancak taşın tüm özellikleri bilinmediğinden bu yol hala tehlikelidir.

Hak sahibi

Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
Çeviren : Smoker
Yayınlayan : www.korsanfan.com
Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
 
Teşekküler Smoker . Smoker ın Crocodile ın zindanına düştüğünde deliklerden duman olarak neden çıkamadığını anlayamamıştım . Duman halini deliklerden geçebilecek kadar küçüktemiyor mu acaba ?
 
Hala kafasında soru işareti olan kaldıysa gidip Oda'ya sorsun.. Böyle bi'imkanı yoksa oturduğu yerde otursun..
Güzel çeviri
 
Teşekküler Smoker . Smoker ın Crocodile ın zindanına düştüğünde deliklerden duman olarak neden çıkamadığını anlayamamıştım . Duman halini deliklerden geçebilecek kadar küçüktemiyor mu acaba ?
Taş yüzünden dönüşüm yapamıyor... Orda bile dedi... Yapabilsem çıkar giderdim diye...
 
Sana veya herhangi birine değildi o mesaj.. Tesadüf olmuş.. Dediğin gibi mantık hataları mevcut.. Tek cevap verebilicek kişi de Oda..
Darılma :good:
Yok kusura bakma bana dedin sandımda :) . Zaten bu konu altından soru sormak yanlış geldi bana da . Konu alakasız yerlere gidebilir .
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık