Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kairouseki

'Savaş Teknikleri ve Aletleri' forumunda Smoker tarafından 3 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Kairouseki (Kairōseki) Deniz-Prizma Taşı olarakta bilinir. İlk olarak One Piece : Grand Battle'da gösterilmiştir. Bu taşın özelliği Şeytan Meyvesi gücünü iptal etmesidir. Denizciler bu taşı hapishane kafesleri, kelepçeler, silahlar ve gemi altlarında kullanmaktadır.
  Şeytan Meyvesi Kullanıcılarına Nasıl Etki Eder?

  Bu taşın özelliği ilk olarak Commodore Smoker tarafından açıklanmıştır. Smoker, taşın deniz etkisi yaydığını ve meyve gücünü iptal ettiğini söylemiştir. Taşın gücü sadece Şeytan Meyvesi yemiş kişilere etki eder. Taş, meyve kullanıcısının tüm gücünü emer. Kullanıcı taşa temas ettiği müddetçe denize atılmış gibi bir durum gösterir.
  Taşın gösterdiği etki kendine ait yoğunluğuna bağlıdır. Örneğin kelepçeler sadece meyve gücü kullanmayı engeller ve kullanıcı normal şekilde hareket edebilir. Taş sadece doğrudan ve sürekli temas olduğu müddetçe etkisini gösterir. Smoker'ın sırtında bulunan Kairouseki'den yapılmış jutte, Smoker'ın elbiselerinin kalınlığı nedeniyle ona etki etmez.
  Sonralardan meyve gücünün taş üzerinde kullanılabileceği kanıtlanmıştır. Mr. 3, Doru Doru gücünü kullanarak Kairouseki'den yapılmış bir kafesi açmıştır.
  Diğer Etkileri

  Kairouseki'nin etki ettiği diğer canlılarda Deniz Kralları'dır. Taş deniz etikisi gösterdiğinden, geminin altı kaplandığında Deniz Kralları geminin farkına varamazlar. Ancak taş gemiyi tam olarak gizleyemez. Yani taşa güvenip Deniz Kralı'na efelenmek akıllıca bir hareket olmayabilir. Kairouseki, elmastan daha sert bir maddedir. Bu yüzden kırması oldukça zordur.
  Taşın ilginç güçleri, Denizciler'in bünyesinde çalışan dahi Dr. Vegapunk'un dikkatini çekmiş ve onu bu yönde araştırma yapmaya itmiştir.
  Eşyalar

  Tipik olarak, taş kafes ve zincir yapımında kullanılsada başka şekillerde de kullanılmaktadır.
  Silahlar

  Smoker'ın Jutte'si : Smoker sırtında sürekli Jutte'sini taşır. Bu sayede rakiplerinin güçlerini iptal eder.
  Wiper'ın Patenleri : Wiper'ın paten şeklindeki Waver'ı da Kairouseki'den yapılmıştır. Wiper bu sayede Enel'in Logia gücünü durdurabilmiştir.
  Sınırlamalar

  Kairōseki Net (Ağ) : İlk olarak Loguetown'da görülmüştür. Ağ sayesinde Buggy ve Alvida etkisiz hale getirilmiştir. İkinci olarakta İmpel Down'da gösterilmiştir.
  Kairōseki Cage (Kafes) : İlk olarak Arabasta'da Crocodile'ın kumarhanesinin altında gösterilmiştir. Crocodile, Luffy ve Smoker'ı kafese kapatarak yakalamıştır.
  Kairōseki Cuffs (Kelepçe) : İlk olarak Enies Lobby'de gösterilmiştir. Robin'e takılarak güçleri engellenmiştir. Ayrıca Sogeking ve Zoro'da bir mallık yapıp birbirlerini kelepçelemişlerdir. Ancak meyve kullanıcıları olmadıkları için, taş sıradan bir kelepçe özelliği göstermiştir. Sonrasında Marineford Savaşı sırasında görülmüştür. Koramiral Onigumo, Marco'yu Kairouseki ile kelepçelemiştir.
  Diğer Kullanımlar

  Denizci Gemileri : Dr. Vegapunk tarafından geliştirilen bu teknik sayesinde Denizci gemileri Calm Belt üzerinden Grand Line'a girme imkanı bulmuştur. Ancak taşın tüm özellikleri bilinmediğinden bu yol hala tehlikelidir.

  Hak sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
  Çeviren : Smoker
  Yayınlayan : www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
   
 2. Tyler_Durden (Üye)
  Mesaj Sayısı 16
  Üyelik Tarihi22 Mar 2010
  ilk yorum benden . teşekkürler Smoker
   
 3. Alfamert Tutarlarsa tutarlıyım tutmazlarsa tutarsızım.

  Alfamert (Tutarlarsa tutarlıyım tutmazlarsa tutarsızım.)
  Mesaj Sayısı 1,733
  Üyelik Tarihi31 Oca 2010
  Teşekürler smoker. YArdımcı amiralleride bekliyoruz :)
   
 4. Gece Sir Crocodile

  Gece (Sir Crocodile)
  Mesaj Sayısı 213
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  eline sağlık soru işaretleri kalktı :)
   
 5. zatoci Üye

  zatoci (Üye)
  Mesaj Sayısı 14
  Üyelik Tarihi28 Eyl 2009
  Teşekküler Smoker . Smoker ın Crocodile ın zindanına düştüğünde deliklerden duman olarak neden çıkamadığını anlayamamıştım . Duman halini deliklerden geçebilecek kadar küçüktemiyor mu acaba ?
   
 6. cicer_ Bilkan

  cicer_ (Bilkan)
  Mesaj Sayısı 119
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Hala kafasında soru işareti olan kaldıysa gidip Oda'ya sorsun.. Böyle bi'imkanı yoksa oturduğu yerde otursun..
  Güzel çeviri
   
 7. zatoci Üye

  zatoci (Üye)
  Mesaj Sayısı 14
  Üyelik Tarihi28 Eyl 2009
  Durduk yerde neden böyle ters bi cevap verdinki şimdi ? Kötü bişey mi söyledik ?
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Taş yüzünden dönüşüm yapamıyor... Orda bile dedi... Yapabilsem çıkar giderdim diye...
   
 9. cicer_ Bilkan

  cicer_ (Bilkan)
  Mesaj Sayısı 119
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Sana veya herhangi birine değildi o mesaj.. Tesadüf olmuş.. Dediğin gibi mantık hataları mevcut.. Tek cevap verebilicek kişi de Oda..
  Darılma :good:
   
 10. zatoci Üye

  zatoci (Üye)
  Mesaj Sayısı 14
  Üyelik Tarihi28 Eyl 2009
  Yok kusura bakma bana dedin sandımda :) . Zaten bu konu altından soru sormak yanlış geldi bana da . Konu alakasız yerlere gidebilir .
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık