Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kaido'yu Devirecek Lanet: Shodai Kitetsu!

Sizce teorinin tutma olasılığı var mı?

• Evet, her şey mantıklı.

• Bazı kısımları mantıklı.

• Hayır, tamamen mantıksız.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Ben de shodainin, nidai ve sandainin birleşimi olduğunu düşünüyorum. Kaido ilk çıktığında acaba zoro da ölümsüz mü olacak diye de düşünmüştüm. Fakat neden zoro ölümsüz olacak ki? sorusu da aklıma geldi. Daha sonra kaidonun ejderha olması ve zoro tarafından mutlaka kesilmesi gerektiğini düşündüm ki, her şeyi kesebilen bir kılıç ustası olsun. Çünkü ryuma kesmişti. Ryumayı da geçmesi gerekiyor zoronun. Kaidoya tek atacak hali yok ama en azından ejderhayı yüzeysel de olsa kesebilmesi yeterlidir. İlla kol bacak alacak diye bir şey yok. Fakat son mangada gördük ki kaido vurduğunda bizimkilere tek atacak güçte. Hatta öldürebilecek güçte. Law ve luffye kin bilediği kesin. Luffy ölecek değil bu da kesin. Ölse de law diriltecek. Sonra aklıma şu geldi. Luffy fiziksel darbe almıyor. Zoro da ölümsüz. Bence gayet güzel ikili olur. Bir de serinin başında beri zoro ve luffy var. Bu hikayeyi birinin gelecek nesle anlatması lazım. Bu kişi zoro olabilir. Zoro sayesinde kaido düşerse kimse hazan suyunu bize ver demez. Zoro onu taşımaya layıktır der. Hele bir de moria ortaya çıkar biz çaldık derse? Zoro aklanır.

Son kararım: Zoro seri sonunda ölümsüz ve en güçlü lanetli kılıcı kullanan kişi olacaktır.
Zoro'nun ölümsüz olacağını sanmıyorum. Hatta tayfadan kimsenin böyle bir özelliği olacağını sanmam. Zaten Brook yaşlanarak ölmüyor bildiğim kadarıyla. O yeterli. Teşekkür ederim yorumun için.

Adamın hayatta seveni yok. Millet korkudan yaklaşmış buna. Bu adam ölmek istemesin de kim istesin. :(
Luffy sonra bunu sevginin gücüyle alt edebilir öyle dersen. Sevgi ve saygı kazanmak Katakuri'de güzeldi, orda kalmalı bence. Adam acılar çekse de ölemiyor, bir hedef koymuş ama 20 yıldır bir ilerleme kaydedememiş. Nasıl depresif olmasın.
Ölememesinin kaynağı veya ölememesini sonuna kadar kullanan bir hükümet gerçeği var bence. Bu kadar çok yenilmesinin sebebi de bence bu, hükümet yapışmış buna. Linlin kurtarmış olabilir onu. Denek olarak kullanıldığı bilimsel verileri ele geçirmiş, smile ordusunu oluşturup dünyaya yıkım getirmek istiyor. Ben buna yakın bir şeyler görmek istiyorum. Vegapunk konusunda çatlayacağım yoksa.

Güzel teori, okuması da keyifliydi; elinize sağlık. Bir ark boss'una karşı Zoro hiç böyle önemli roller alıp ön plana çıkmadı daha önce. Bu açıdan sanmıyorum ama Oda bundan sonra böyle derse anlarım.

Güzel teori, okuması da keyifliydi; elinize sağlık. Bir ark boss'una karşı Zoro hiç böyle önemli roller alıp ön plana çıkmadı daha önce. Bu açıdan sanmıyorum ama Oda bundan sonra böyle derse anlarım.
Daha önce bir yonkou indirmedikleri için, farklı şeyler olabilir. :) Teşekkür ederiz yorumun için.

Luffy sonra bunu sevginin gücüyle alt edebilir öyle dersen. Sevgi ve saygı kazanmak Katakuri'de güzeldi, orda kalmalı bence. Adam acılar çekse de ölemiyor, bir hedef koymuş ama 20 yıldır bir ilerleme kaydedememiş. Nasıl depresif olmasın.
Ölememesinin kaynağı veya ölememesini sonuna kadar kullanan bir hükümet gerçeği var bence. Bu kadar çok yenilmesinin sebebi de bence bu, hükümet yapışmış buna. Linlin kurtarmış olabilir onu. Denek olarak kullanıldığı bilimsel verileri ele geçirmiş, smile ordusunu oluşturup dünyaya yıkım getirmek istiyor. Ben buna yakın bir şeyler görmek istiyorum. Vegapunk konusunda çatlayacağım yoksa.
Ben direkt bu adamın şeytan meyvesi olması taraftarıyım. Tüp bebek yöntemi gibi. Labarotuvar ortamında oluşturulmuştur. Aynı şekilde yenilgileri hükemet tarafından olmuştur bence. Doğduktan sonra hükümetin elinden kaçamaz ve her seferinde idam edilmek istenir. Bu esnada içindeki insan tarafi ile şeytan meyvesi tarafı sürekli kavga halindedir falan. Sonra hükümetin elinden kaçar ve Linlin ile tanışır. Aynı Momo gibi kendini kontrol edemeyen ve sürekli form değiştirip insanlardan soyutlanmış, onlar tarafından kabul görmemiş birisi... Linlin'in ideal dünyasına çok uygun bir karakter olmuştur zannımca. Linlin, ruh meyvesi sayesinde Kaido'nun ruhunda oluşan bu çatışmayı çözer. Linlin'in iyilikten kastı da bu olabilir. Ruhundaki savaş bitince Kaido gerçek gücüne ulaşmıştır. Ölüm isteğinin sebebi değersizlik duygusu olabilir. Labaratuvar ortamında falan buna sürekli yüklenilmiştir falan. Hem ölmeyi isteyip hem de savaş çıkartmak için uzun süreli planlar yapması da içindeki ruh çatışmasına bir gönderme de olabilir.

Ben direkt bu adamın şeytan meyvesi olması taraftarıyım. Tüp bebek yöntemi gibi. Labarotuvar ortamında oluşturulmuştur. Aynı şekilde yenilgileri hükemet tarafından olmuştur bence. Doğduktan sonra hükümetin elinden kaçamaz ve her seferinde idam edilmek istenir. Bu esnada içindeki insan tarafi ile şeytan meyvesi tarafı sürekli kavga halindedir falan. Sonra hükümetin elinden kaçar ve Linlin ile tanışır. Aynı Momo gibi kendini kontrol edemeyen ve sürekli form değiştirip insanlardan soyutlanmış, onlar tarafından kabul görmemiş birisi... Linlin'in ideal dünyasına çok uygun bir karakter olmuştur zannımca. Linlin, ruh meyvesi sayesinde Kaido'nun ruhunda oluşan bu çatışmayı çözer. Linlin'in iyilikten kastı da bu olabilir. Ruhundaki savaş bitince Kaido gerçek gücüne ulaşmıştır. Ölüm isteğinin sebebi değersizlik duygusu olabilir. Labaratuvar ortamında falan buna sürekli yüklenilmiştir falan. Hem ölmeyi isteyip hem de savaş çıkartmak için uzun süreli planlar yapması da içindeki ruh çatışmasına bir gönderme de olabilir.
Biraz Germa klonları gibi mi demek istiyorsun Kaido'nun yaratılmasına? Yoksa uymuyor Kaido'nun yaşı ile Vegapunk'ın hükümetin eline düşüş zamanları.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık