Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kaido'yu Devirecek Lanet: Shodai Kitetsu!

Sizce teorinin tutma olasılığı var mı?

• Evet, her şey mantıklı.

• Bazı kısımları mantıklı.

• Hayır, tamamen mantıksız.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Selamlar arkadaşlar. Hatırlarsanız; en son, Wano’nun zaman kavramının farklı olduğuyla ilgili bir teoriyi Türkçe’ye çevirmiştim. Bugün, bir çeviriyle değil, özgün bir teoriyle karşınızdayım. Başlıktan da anlayacağınız gibi, teorinin iki ana karakteri var. Biri Kaido, diğeri Shodai Kitetsu.(1.Nesil İblis Biçen.)

Wano’ya girdiğimizden beri, manga bize birçok soru işareti veriyor. Bu soru işaretleriyle birlikte üstü kapalı bazı cevaplar da sunuyor. Üstü kapalı cevaplara ise bu soru işaretlerinin takip edilmesiyle ve bazı ufak ipuçlarının yorumlanmasıyla ulaşıyoruz. Biz de @Mr.Bushido ile birlikte bazı soru işaretlerini ve ipuçlarını tartışarak, kendimizce yorumladık ve bahsettiğim üstü kapalı cevaplara ulaştık. Yani kısaca bir teori oluşturduk. Bu teorinin özgün kısmı ve ana odağı, Kaido’nun nasıl zarar göreceği ve yenileceği olacak. Bunu açıklarken, daha önce duymuş olmanız muhtemel olan bazı teorilerden de faydalanacağız. Bir karışıklık olmaması açısından teorimiz içindeki alıntıları yeri geldiğinde belirteceğim. Dilerseniz daha fazla uzatmadan teoriye geçelim.

ÖLDÜRÜLEMEYEN ADAM: KAİDO!

Bildiğiniz üzere; Kaido mangada ilk gösterildiğinde, bize kendisinin birçok kez yenik düşüp yakalandığı söylendi. Hatta yakalandığı oluşumlar hakkında bilgi dahi verildi. Neydi bu oluşumlar? Denizciler ve yonkou! Yani Kaido, birçok defa denizcilerin ve yonkou’nun eline düşmüştü. Ellerine düştüğü zamanlar, bu oluşumlar tarafından idam edilmeye de çalışıldı. Buna rağmen, bu oluşumlar Kaido’ya bir zarar veremediler ve Kaido yaşamına devam etti.

Şimdi, hepimizin bildiği bu bilgileri neden tekrar yazdım? Bu kısımda hatırlamanız gereken önemli detaylar şunlar; Kaido, birçok kez yonkou ve denizcilerin eline geçiyor, yonkou ve denizciler Kaido’ya zarar veremedikleri için onu öldüremiyorlar. Ancak tüm bunlara rağmen, yine herkesin bildiği gibi Kaido’nun vücudunda bir savaş yarası var!

İşte işler burada ilginç bir hal alıyor. Yonkou ve denizcilerin eline düştüğü halde; yani mevzuyu güç olarak ele aldığımızda, dünyanın en güçlü oluşumlarının eline düştüğü halde vücuduna zarar verilemeyen, dolayısıyla öldürülemeyen Kaido, bu yarayı kimden ve nasıl almış olabilir? Mevzu güçle ilgiliyse bir yonkounun veya denizcilerin güç yetiremediği bir durumda, kim güç yetirmiş olabilir? Yoksa mevzu güçle alakalı değil mi?

KAİDO’NUN YARASININ SIRRI!

Yonkou tarafından dahi öldürülemeyen Kaido’nun bir savaş yarasına sahip olduğunu fark ettiğimizde, bu yaranın nasıl olmuş olabileceği ve Kaido’nun ölümsüzlüğü üzerine mantık yürütmeye başladık. Ve güçten bağımsız düşündüğümüzde, bir sonuca vardık: Lanet! Evet, Kaido’nun ölümsüzlüğünün sebebi, vücudundaki bir lanetten kaynaklı. Vücudunun zarar görmesini, dolayısıyla ölmesini engelleyen bir lanet bu. Burada eklemek istediğim bir nokta daha var. Kiku, yılda bir yapılan Ateş Festivali’nden bahsetmişti. Bu festivalde Shogun Orochi ve Kaido bir araya geliyorlar. Bilinen, bu festivalde Orochi’nin Kaido’ya hürmetlerini sunduğu. Ancak Kiku, olayın iç yüzünün böyle olmadığını, iki tarafın birlikte eğlendiğini söyledi. Peki, yılda bir kez yapılan ve Kaido’nun bizzat katıldığı bu festivalin tek amacı eğlenmek mi? Yoksa Kaido’nun vücudundaki bu lanetle ilgili bir ritüel de gerçekleştiriliyor mu? Belki de Kaido’nun lanetinin kaynağı da bu ritüellerdir. Bilmenizi isterim ki; teori, bu ritüele dayanmıyor.

Peki, böyle bir lanet varsa Kaido vücudundaki yarayı nasıl aldı? Bunun da güçten bağımsız tek bir cevabı var: Lanet! Şimdi bu noktada kafalar biraz karışabilir. Kaido’nun ölmesini engelleyen şey de lanet, ona zarar veren şey de. Bu nasıl olabilir? Bu ancak şöyle olabilir; Kaido’nun vücudunda bulunan lanetten daha güçlü bir lanet ona üstün gelebilir ve bu laneti aşıp Kaido’ya zarar verebilir. Peki, Kaido’nun vücudunda bulunan lanetten daha güçlü olan lanet ne olabilir? Eminim konunun başlığından ve yazının gidişatından yola çıkarak bunu birçoğunuz tahmin etmiştir. Evet; Shodai Kitetsu! Yani; 1.Nesil İBLİS BİÇEN!

Neden Shodai Kitetsu? Bildiğiniz üzere; Shodai Kitetsu’nun, zamanında Oden’in kılıcı olduğuna dair teoriler var. Ve biz öğrendik ki, Oden ile Kaido arasında bir savaş meydana geldi. Bu savaş sonucunda Oden öldürüldü. Oden öldürülmeden önce, Kaido’ya bir sürpriz yapmış olabilir mi? Bu gayet mümkün. Çünkü teorinin başında, Kaido’nun yarasının sadece güç kullanarak verilmiş bir yara olamayacağından bahsetmiştik. Yonkou ve denizciler bile bedenini aşıp onu öldürememişlerdi. Bu parçaları birleştirdiğinizde, Wano’da olduğumuzu göz önüne aldığınızda ve Nidai Kitetsu’yla birlikte ‘’lanet’’ mevzusunun gözümüze gözümüze sokulduğunu düşündüğünüzde; bu ihtimal size hiç de uzak gelmeyecektir.

Shodai Kitetsu’yu eline alan herkes Kaido’ya zarar verebilir mi? Bu muallak olsa da, bizim cevabımız; hayır. Peki, Oden’in özelliği neydi? Oden, bir samuray olmasının yanında, aynı zamanda tıpkı Luffy, Roger ve Momonosuke gibi, ‘’her şeyin sesini duyma’’ gücüne/yeteneğine sahipti. Belki de, bu yetenek sayesinde, Shodai Kitetsu’yla iletişime geçti ve o lanetin gücünü kullanarak –farkında olarak ya da olmadan- Kaido’yu yaralamayı başardı. Sonrasında bu bilgiyi kimseye aktarmaya fırsat bulamadı ya da zaten farkında değildi. Burada eklemem gereken önemli bir şey var; Kaido’ya zarar vermek için Shodai Kitetsu’yu kullanan kişi olmak şart değil. Shodai Kitetsu, Kaido’nun lanetini bastırdığı anda, orada olan herhangi birisi, güç yetirebildiği sürece Kaido’ya zarar verebilecektir.

HITETSU’NUN BEKLEDİĞİ ADAM! SHODAI KITETSU’NUN ORTAYA ÇIKIŞI!

Peki, Shodai Kitetsu şu an nerede ve kimin elinde?

Oden’in ölümünden sonra Shodai Kitetsu’yla ilgili iki önemli nokta var. Birincisi; Shodai Kitetsu’nun lanetinin çok güçlü olmasından dolayı, Hitetsu tarafından iki ayrı kılıca bölünmesi. Bunlar Nidai Kitetsu ve Sandai Kitetsu. (Bu teoriyi daha önce duymuşsunuzdur.) İkincisi ise; bildiğiniz gibi, Oden’nin karısı Toki’nin bir kehaneti var. Ve herkes, Shogun da dahil, bu kehanetin gerçekleşeceğini düşünüyor.

Yani rahatlıkla Toki için kahin diyebiliriz. Bildiğimiz bir şey daha var; Hitetsu birini bekliyor.

Hitetsu’nun beklediği kişiyle ilgili iki ihtimal var; ya Momonosuke ya da Toki’nin başka bir kehanetinde bahsettiği kişi. Kehanet ne ve kiminle ilgili? Teorimize göre, kehanet şu; ‘’Bir gün, Sandai Kitetsu’ya sahip bir kılıç ustası gelecek. O kişi geldiğinde, Shodai Kitetsu ortaya çıkacak ve Wano özgürleşecek!’’

Sandai Kitetsu, Zoro’da. Ve Hitetsu henüz Zoro’yla karşılaşmış değil. Aynı zamanda Momonosuke’yle de muhtemelen karşılaşmadı. Yani iki ihtimal de geçerliliğini korumakta.

Teorimiz, Zoro ihtimali üzerinden gideceği için o noktayı açmak istiyorum. Shodai Kitetsu’nun ikiye bölündüğünden bahsetmiştik. Öyleyse Shodai Kitetsu’nun tekrar ortaya çıkması için Nidai ve Sandai Kitetsu’ya ihtiyaç var. Sandai Kitetsu Zoro’da. Peki, Nidai nerede? Şu an Luffy’de. Luffy almadan önce Hitetsu onu evinde saklıyordu. Kendi kılıcı farklı olmasına rağmen onu kimseye vermemiş. Luffy’ye de onu kesinlikle geri getirmesini söylemişti. Acaba bunun kehanetle bir ilgisi olabilir mi?

Hitetsu, Zoro’yu ve Sandai Kitetsu’yu gördüğü zaman, beklediği adamın o olduğunu anlayacak ve Shodai Kitetsu’yu tekrar dövecek. 3 ve 2 birleşecek, 1 ortaya çıkacak. Bu sayede, Kaido’nun yenilmesinin önü açılmış olacak. Aynı zamanda, Zoro beklenen kılıç değişimini yapmış olacak. En iyi 12 kılıçtan biri Zoro’nun olacak ve dünyanın en güçlü lanetini taşıyan kılıcı, şeytan ruhuyla kılıçların lanetinden etkilenmeyen Zoro kullanacak. Kılıçlarından biri Ryuma’nın, biri Kuina’nın, biri de Oden’in kılıcı olacak. Yoksa hem kehanetteki adam olan, hem de Shodai Kitetsu’yu taşıyacak olan Zoro, Oden’in oğlu mu? Burada annesinin Toki olmadığını belirtmek gerek. Bu da aklınızda bulunsun.

Şimdi sizlere muhtemelen kimsenin daha önce fark etmediği ve teoriye bakış açınızı değiştirecek bir şey göstereceğim.

Gördüğünüz gibi bu kapakta Kaido, Luffy ve Zoro var. Luffy ve Zoro, ellerindeki kılıçları birleştiriyorlar. Bilin bakalım bunlar hangi kılıçlar? Evet, Nidai Kitetsu ve Sandai Kitetsu! Yoksa Oda kılıçların birleşeceğinin sinyalini mi veriyor? Bunu biraz daha öteye taşıyorum ve size kılıçlarının şeklinin neyi andırdığını soruyorum. Biraz absürt gelebilir ama kılıçların duruş şekli de Kaido’nun yarasını andırıyor. Oda, bu tarz mesajlar vermeyi seven bir mangaka.

SHODAİ KİTETSU’NUN KULLANIMI ve ZORO’NUN ÖLÜMÜ!

Gelelim teorimizin son kısmına. Buna teoriye ek, başka bir teori de diyebiliriz. Kaido’nun ölümsüzlüğünün sebebini ve bunun nasıl aşılacağını söyledik. Peki, uygulamada bu nasıl olacak? Teorimize göre; son savaşta, Zoro Shodai Kitetsu’yu kullanarak Kaido’nun lanetini bastıracak. Oden’in her şeyin sesi gücüne karşılık, Zoro her şeyin nefesini kullanarak bunu yapacak. Zoro, laneti bastırmak ve Luffy’ye bir açık yaratmak uğruna Kaido’dan ölümcül bir darbe alacak. Luffy, bu açıklığı kullanarak Kaido’yu indiren kişi olacak. Savaşın sonunda hem Kaido, hem de Zoro ölecek. Luffy, yoldaşını kaybetmenin acısını yaşarken, asıl görevini yapmanın zamanının geldiğini anlayan Law, meyvesinin gücünü kullanacak ve Zoro’yu hayata döndürecek. Buna karşılık, kendi canından olacak ve Wano’da Law’a veda edeceğiz.

Teorimiz bu kadardı arkadaşlar. Başta dediğim gibi @Mr.Bushido ile ortak teorimizdir. Umarım beğenmişsinizdir. Umarım bu teori farklı bakış açılarının ve farklı teorilerin doğmasına vesile olur.

Ekleme 1: 91.cildin kapağında da; Zoro, Luffy'yle beraber lanetli kılıcını çekiyor. Lanetli kılıçlara vurgu yapmaya devam ediyor Oda.

Son düzenleme:
Vay vay vay şimdi bir de böyle bakınca güzel teori olmuş :D Tabi ki de teori denilen şeyde, ana odak bakış açısıdır. Her şey 100 de 100 olamaz ki o zaman teori olmaz. Önemli olan genel bakış açısının mantığı ki bence güzel yapmışız :D

Vay vay vay şimdi bir de böyle bakınca güzel teori olmuş :D Tabi ki de teori denilen şeyde, ana odak bakış açısıdır. Her şey 100 de 100 olamaz ki o zaman teori olmaz. Önemli olan genel bakış açısının mantığı ki bence güzel yapmışız :D
Yani, üstüne düşünmesi eğlenceli bir teoriydi. Bayağı güzel vakit geçirdim sayende. :flaugh:

Son kısım dışında baya beğendiğim bir teori olmuş. Emeğinize sağlık. Son kısımla ilgili olarak zoronun ölümsüzlüğü biraz sıkıntı gibi. lawın meyvesinin ameliyatı bunu sağlıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ameliyat dışında baya eğlenceli ve tutarlılığı var gibi duruyor.

Son kısım dışında baya beğendiğim bir teori olmuş. Emeğinize sağlık. Son kısımla ilgili olarak zoronun ölümsüzlüğü biraz sıkıntı gibi. lawın meyvesinin ameliyatı bunu sağlıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ameliyat dışında baya eğlenceli ve tutarlılığı var gibi duruyor.
O kısmı o yüzden ek olarak verdim. Belki ölümsüzlük değil de, zaten öldüğü için sadece hayata döndürme olabilir.
Teşekkür ederim.

Kılıç bağlantıları hoşuma gitti. Tutma olasılığı var. Hem Zoro için yeniden kılıç dövülmesini istiyordum. Zoro'ya özel dövülmüş 1.sınıf böyle bir kılıç olması çok iyi olacaktır.

Lanet olayları için bir şey diyemiyorum. Tabi yazdıkların mantıklı. Benim için tutmama olasılığı tutma olasılığından daha fazla. Ama yine de ihtimal veriyorum.Bu arada ellerine sağlık..

Kılıç bağlantıları hoşuma gitti. Tutma olasılığı var. Hem Zoro için yeniden kılıç dövülmesini istiyordum. Zoro'ya özel dövülmüş 1.sınıf böyle bir kılıç olması çok iyi olacaktır.

Lanet olayları için bir şey diyemiyorum. Tabi yazdıkların mantıklı. Benim için tutmama olasılığı tutma olasılığından daha fazla. Ama yine de ihtimal veriyorum.Bu arada ellerine sağlık..
Teşekkür ederim yorumun için.
Ben de Nidai'yi Zoro alırsa hiçbir zaman 12'lik kılıç kullanmayacağından dolayı biraz üzülüyordum. Bu sayede 12'lik de kullanmış olur.

Asıl yorumu sonradan yapacağım ama Momo ve Oden'de her şeyi duyma gücü yok sanırsam. Zunisha ile bu ikilinin bilmediğimiz bir bağı var. Olay bu şekilde açıklanacaktır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık