Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kaido'nun Kızı ve Tayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaido'yu son manga bölümünde görmüştük hatırlıyorsanız.Birçok insan Kaido'nun görünüşünü Cengiz Han'a benzetmiştir (Moğol İmparatorluğu.).Kaido'nun bıyığı aynı Cengiz Han'ın ki gibi uzun bir bıyığı ve kısa bir sakalı vardır.Ve şimdi bomba bölüme geçiyorum.Cengiz Han'ın torununun ismi "KAIDU"dur.Moğol imparatorluğunun hükümdarı Kaidu'ydu.Bence Oda bu olaydan ilham aldı.Marcos Polo efsanesine göre Kaidu bir gün yolda 2 tane dinazor ile tanışır... Bizim Kaido'nun ise sadece 1 tane dinozoru var ; O da X Drake.Lakin bir tane daha olması gerekmiyor mu ?EVET , bir tane daha olması gerekiyor Marcos Polo'nun efsanesine göre 2 tane dinazor vardı.Eğer Oda parallellik sevdasına devam ederse diğer dinazorun "Triceratops" türü olacağını düşünüyorum.Çünkü Kaidu'nun tanıştığı 2 tane dinazordan bir tanesinin türü "Triceratops"tu.Ayrıca Kaidu'nun bir tane kızı var (Marcos Polo.).İsmi ise Khutulun...Khutulun , One Piece'deki Kaido'ya çekmiş...Khutulun mükemmel bir kılıç ustası olmakla beraber hiçbir kimse onu yenememiştir (10.000 maça yakın bir sayıda kimseye yenilmemiştir.).Ayrıca Khutulun kendisi ile evlenmek isteyenlere karşı savaşmış ve hepsini yenmiştir."Babasının kızı" derler ya (Demezler babasının oğlundan döndürdüm.) o söz aynı bu olayı doğruluyor gibi.Babası kadar güçlü bir kızı var.Peki kızını şu ana kadar gördük mü ? Evet ,gördük son manga bölümünde gördüğümüze inanıyorum.Sanji'lerin gittiği adada bir tane kadın vardı hatırlıyoranız.Evet , o kadın bence Kaido'nun kızı (Manganın son bölümünü açın.)...O kız aynı Kaido gibi sert ve güçlü gözüküyor.Ayrıca kız bir grubun lideriymiş gibi konuşuyor. Khulutun'da bir ordunun lideriydi.

Ayrıca biliyoruz ki O kız Kaido'nun üyelerinden biri (Jolly Roger bölümüne bakın.).Kızın aynı Kaido'nunki gibi boynuzları var! Az öncede söylediğim gibi Khulutun kendisi ile evlenmek isteyenler ile savaşıyordu..Bence Sanji ile savaşma durumu oldukça yüksek.Sanji gördüğü her kadına yapıştığı için aralarında bir karşılaşma olacaktır.Belki Sanji sırf o kızla evlenmek için savaşı almak isteyecektir.Belki de iş gene Nami'ye kalacaktır (Veya başkasına ama güçlü birisi olduğunu düşünürekten Sanji ile kapışacaktır DİYE DÜŞÜNÜYORUM.Lakin Sanji prensiplerine göre bu imkansız.).

http://mangafox.me/manga/one_piece/vTBD/c795/12.html resmi göremeyenler için Kaido'nun kızı "Samuray" kelimesini kullanan kişi oluyor.

Eline sağlık ama açılması biraz erken olmuş gibi. Kızı dediğinden beri aklıma o küçük kız geliyor hani kayıp olan. Çoğu seride sert/güçlü orta yaşlı adamların küçük bir kızı olur ya hani onun gibi. O kadının sheephead- sama demesi olmaz diye düşündürüyor birde @ch3rl0b11n adlı arkadaş sayesinde Kaido'nun Wano ile sağlam bir hikayesi olduğunu düşünüyoruz. Yani ben Samuray aramalarına farklı bir gözle bakmamıştım bizim wanolu samuraylar da zaten ismini duyunca bir tırsıyorlar hatta. Belki o samuray Momo veya Kinemon çıkabilir.

Teori sana mı ait ? :/ İlginç teoriymiş. O değilde, artık karakterlerin kimden esinlendiğini araştırmak gibi bir huy edindirdi :/
Bazen hoş oluyor bu esinlenmelerde :/ Herşeyde bunu düşünmek zorunda kalmakta fazla sıkıcı oluyor :/
Neyse teori ilginç de bu Kaido ile kim evlenir len :(

Konu güzel ama kızı hakkında erken tahmin yapmayalım diyorum. Onun dışında benzerlikler iyi bulunmuş geliştirilebilir bir teori.

Evet , haklısınız.İlk öncelikle çok erken bir teori olmuş ve dediğiniz gibi "Samuray" denilen kişi de olabilir.Lakin hani derler ya "Görmediğin şeylere inanma" o bahsettikleri Samurayı'da daha görmedik, o yüzden görmediğim birisi için tahmin yürütmek istemedim.Ben sadece kadının benzerliğine dikkat çektim.Yani boş kız değil gibi duruyor.

Teori sana mı ait ? :/ İlginç teoriymiş. O değilde, artık karakterlerin kimden esinlendiğini araştırmak gibi bir huy edindirdi :/
Bazen hoş oluyor bu esinlenmelerde :/ Herşeyde bunu düşünmek zorunda kalmakta fazla sıkıcı oluyor :/
Neyse teori ilginç de bu Kaido ile kim evlenir len :(
O suratla sana bakıp evlenme teklif etse hayır diyemezsin korkudan. :) Bulmuştur birini belki Bigmomdandır.

Güzel noktalar yakalamışsın. Ama şu yazıları paragraflara bölsen daha akıcı olacak. Böyle okumak zor oluyor. Bu arada kız teorisi tutmaz. Belki karakterleri esinleniyor ama o kadar da değil. Kaido'nun birde kızıyla mı uğraşacağız. Daha Lola mevzusu öylece ortada duruyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık