Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Kaido

'Canavar Korsanları' forumunda Smoker tarafından 9 Haz 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Vur de vuralım, öl de ölelim, Kaido-sama.

  120 oy
  51.9%
 2. Şamarı yiyeceği gün için sabırsızlanıyorum.

  111 oy
  48.1%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Kaido
  (Kaidō), Canavar Korsanları'nın kaptanıdır ve bir Yonko'dur. Yonko içerisinde adı zikredilen üçüncü kişidir, buna rağmen en son tanıtılanıdır. Ayrıca "Dünyanın En Güçlü Yaratığı" olarak da bilinir. Şu an tayfası ile birlikte Wano Ülkesi'ni işgal etmektedir.

  Kaido, Dressrosa ve Yonko Sagaları'nın merkez karakteridir. Silueti ilk kez Monkey D. Garp'ın Yonko'yu anlattığı bölümde görülmüştür. Daha sonra da Gekko Moriah adından bahsetmiştir. Hasır Şapka Korsanları, Moriah'ı yendikten kısa bir süre sonra da Kaido'nun bir Yonko olduğu öğrenilmiştir.

  Görünümü

  Kaido inanılmaz derecede büyük ve aşırı kaslı bir adamdır. Boyu, 2.05 cmlik boya sahip olan Eustass Kid'in üç katıdır. Vücuduna oranla küçük bir kafası vardır. Gözleri de aynı şekilde küçüktür, ince kaşları onun bir Oni'yi andırmasını sağlar. Burnu sivridir ve çenesi uzundur. Ayrıca genelde çatık kaşlı durduğu için, alnındaki damarlar neredeyse hiç kaybolmaz. Yeleyi andıran çok sık, koyu ve uzun renkte saçları vardır. Bıyıkları kalçalarına kadar uzanır ve dalgalıdır. Çenesinde diken biçimli keçi sakalı vardır. Bunlara ek olarak kafasının iki yanından uzanan büyük boynuzlara sahiptir. Gövdesinin sol kısmında oldukça büyük X şeklinde bir yara izi vardır. Sağ kısmında ise, sağ göğsünden bileğine kadar uzanan ve bir kertenkele derisini andıran siyah ve sarı renkte bir dövme vardır. Bileğine yakın bölgede, bu dövmenin içerisinde başka bir kuru kafa dövmesi daha bulunmaktadır.

  Kaido'nun sırtında koyu mavi renkte bir kürk vardır. Önü açık, uzun kollu ve beyaz renkte bir gömlek giyer. Shimenawa olarak bilinen halat benzeri büyük ve kalın bir kemer takar. Ayrıca kemerinin iki yanından sarkan kalın zincirler vardır. Alt kısmı tam görünmediğinden, koyu renkte bir pantolon giydiği düşünülmektedir. Ayrıca iki el bileğinde de dikenli bileklikler vardır.

  Kişiliği

  Kaido zalim ve kendine güvenen bir savaşçıdır. Çıkarları doğrultusunda hareket etmekten kaçınmaz ve eline geçen fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışır. Portgas D. Ace'i idam edilmekten kurtarmaya giden Edward Newgate ve tayfasına fırsattan istifade ederek saldırması bu özelliğine bir örnektir. Ayrıca heyecana çok aç biridir. Çok sıkıcı bir dünyada yaşadığı için, tarihin göreceği en büyük savaşı çıkarma planları yapmaktadır. Umursamazlığı ve ölemiyor oluşu, Kaido'nun intihar etmek gibi bir hobi edinmesine neden olmuştur.

  Kaido acımayan ve bahane kabul etmeyen dediğim dedik bir adamdır. Onu hafife almak ya da onu kışkırtmak akılsızca bir hareket olarak nitelendirilir. Eski bir Kutsal Ejder olan Donquixote Doflamingo, o zamanlar Shichibukai olmasına rağmen Kaido'yu kızdırmaktan imtina etmiştir. Hatta bu korkusu o kadar büyüktür ki, Caesar Clown'ı elinde esir olarak tutan Trafalgar D. Water Law'un isteklerini yerine getirmek zorunda kalmıştır. Daha sonradan Doflamingo'nun adamlarından biri, SMILE Fabrikası'nın yok edilmesinin Kaido'yu çok kızdıracağını söylemiştir.

  Kaido gücüne çok güvenir. En Kötü Jenerasyon'dan sayılan korsanlar için onların "korsancılık oynadığını" ve hepsinden kat be kat daha güçlü olduğunu dile getirmiştir. Hatta kendisinin SMILE ticaretini baltalayan Hasır Şapka Korsanları ve Kupa Korsanları'nı bile takmamıştır. Doflamingo'nun yenilmesini onun güçsüzlüğüne bağlamış ve bir Shichibukai yenmenin çok da matah bir şey olmadığını söylemiştir.

  Kaido alkolik biri sayılabilir. Sarhoş olduğu zaman kişiliği de tamamen değişir. Bu şekilde ilk göründüğü zaman, sadece Şeytan Meyvesi kullanıcılarından oluşan bir tayfa kuramayacağı ve Yetenekliler'in sayısını arttıramayacağı için ağlamıştır. Yine de Monkey D. Luffy ve Law'a olan sinirini adamlarından çıkarmıştır.

  Yetenek ve Güçleri

  Bir Yonko olan Kaido, yaşayan en güçlü korsanlardan biridir. "Dünyanın En Güçlü Yaratığı" gibi bir unvana sahiptir. Newgate gibi o zamanlar devrin en güçlü adamı olan birine saldırmaya teşebbüs edebilecek kadar gücüne güvenir. Moriah onun rakibi olduğu dönemlerde, onunla kapışmış ve galip gelmiştir. Bu dövüşte Moriah'ın tüm tayfasını katletmiş, Moriah'ı da bunun acısını çekmesi için sağ bırakmıştır. Gorosei, Marshall D. Teach'i durdurabilecek az sayıda kişiden birinin Kaido olduğu söylemiştir.

  Law'un söylediğine göre Kaido, Doflamingo gibi dünyaca tanınan ve son derece güçlü bir korsan olan bir adamı kolayca öldürebilir. Law, Hasır Şapkalar ile birlikte Kaido'yu devirmek için bir ittifak oluşturduğunda, kazanma şanslarının %30 olduğunu söylemiştir. Ancak bu yüzde pek inandırıcı değildir, zira Law bu hesabı yaptığı zaman gerçekten de Kaido ile dövüşmek niyetinde değildi. Kaido, En Kötü Jenerasyon'dan sayılan ve 470.000.000 Belly ödüle sahip olan Kid'i yenmiştir. Doflamingo'yu yenen Luffy ve Law'u ciddiye almamış, Shichibukai yenmenin önemli bir şey olmadığını dile getirmiştir.

  Diğer Yonko gibi, Kaido'nun da çok sayıda adamı ve farklı gruplardan oluşan ittifakları vardır. Bunlara ek olarak kendi yönetimine tabi adaları ve bölgeleri de bulunmaktadır. Caesar ve Doflamingo'nun destekleri ile Yetenekliler adı verilen Yapay Şeytan Meyvesi yemiş 500 adama sahip olmuştur.

  Fiziksel Yetenekleri
  Sadece boyutundan bile Kaido'nun hayvansı bir fiziksel güce sahip olduğu anlaşılabilir. Tek bir vuruşu ile ortalama bir insanı çok uzak mesafelere uçurabilir. Ayrıca tek başına dokuz tane hapishane gemisi batırmışlığı da vardır.

  Şüphesiz Kaido'nun en ilginç özelliği, ölümsüz olmasıdır. Hayatı boyunca 18 kez yakalanmış ve işkence görmüştür. Denizciler ve Yonko, onu tam 40 kere idam etmeye çalışmıştır. Ancak Kaido gizemli bir şekilde tüm bu girişimlerden sağ kurtulmuştur. En büyük şovu, 10.000 metreden aşağı atlamasıdır. Yere çarpmasının şiddeti o denli büyük olmuştur ki, darbenin yarattığı şok dalgası yakınlardaki koca bir gemiyi batırmıştır. Kaido bu düşüşten herhangi bir yara almamıştır.

  Silahı
  Kaido, kanabo olarak bilinen dev bir demir sopa taşır. Sopası Alvida'nınkine benzer. Sahip olduğu inanılmaz güç neticesinde, bu silahla yaptığı vuruşlar da oldukça güçlü etkiler yaratır.

  Ek Bilgiler

  - Tıpkı Charlotte Linlin gibi, Kaido'nun da gerçek görünüşü ile Garp'ın anlatımında görünen silueti arasında dağlar kadar fark vardır. Aşağıda o silueti görebilirsiniz;

  [​IMG]


  - Kaido'nun beline taktığı shimenawa, Japon kültüründe önemli ya da kutsal bir bölgeyi temsil etmesi için kullanılır.

  - Kaido'nun görüntüsü Japon mitolojisinin şeytanı olan Oni'yi çok andırmaktadır. Dev bedeni, boynuzları ve kanabo sopasını silah olarak kullanması başlıca benzerlikleri oluşturmaktadır.

  - Kaido'nun fiziksel olarak göründüğü ilk bölüm 1 Mayıs'ta yayınlanmıştır, bu gün aynı zamanda Kaido'nun doğum günüdür.

  Künye

  Adı: Kaido
  Okunuşu: Kaidō
  İngilizce Adı: Kaido
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 795, Anime 739
  Bağlantıları: Canavar Korsanları, Yonko
  Unvanları: Korsan, Kaptan
  Lakapları: Canavar Kaido (Jap. Hyakujū no Kaidō, İng. Kaido of the Beasts), En Güçlü Yaratık (Jap. Saikyō no Seibutsu, İng. The Strongest Creature)
  İngilizce Lakabı (Viz): Canavarlar Kralı Kaido (Kaido, The King of the Beasts)
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 1 Mayıs

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Kaido
  Çeviren: Smoker
  Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
   
 2. NiTian ErXing Alfaðir

  NiTian ErXing (Alfaðir)
  Mesaj Sayısı 15,008
  Üyelik Tarihi1 Oca 2009
  Öl de ölelim reis. Dünyanın en güçlüsü :a:
  Eline sağlık.
   
 3. Yami Destruction God

  Yami (Destruction God)
  Mesaj Sayısı 1,337
  Üyelik Tarihi11 Nis 2014
  Ellerine sağlık ilk sıra benim hakkım.

  Nitian yorumunu siler misin ? :(
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Olmadı.

  Silmez, boşuna isteme.
   
 5. Raiden Jack the Ripper

  Raiden (Jack the Ripper)
  Mesaj Sayısı 11,544
  Üyelik Tarihi20 Mar 2014
  Eline sağlık hacı.

  Yonkou denilince akıllarda beliren ilk isim. Tasarımı, karakter yapısı falan çok çok iyi. Lakin dayağı yiyecek elbette, öyle böyle değil hem de.
   
 6. Yami Destruction God

  Yami (Destruction God)
  Mesaj Sayısı 1,337
  Üyelik Tarihi11 Nis 2014
  Farkettim :(
  Bir şey soracağım çevirisini yaptığından Wbnin ünvanı ile Kaido ünvanı arasında farkettiğin bir ayrım söz konusu mu ?
  Yani sana göre ünvanı ağır gelen hangisi ?
   
 7. Eric Cartman Sanji fanı isen gel beri.

  Eric Cartman (Sanji fanı isen gel beri.)
  Mesaj Sayısı 6,026
  Üyelik Tarihi25 Oca 2015
  Seviyorum kendisini ama şamarı yiyeceği günüde sabırsızlıkla bekliyorum.Hasır şapkaları hafife alıp kül olanlardan olacak :a:

  Eline sağlık Smoker .)
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Newgate daha güçlü görünüyor sadece yazılanlardan yola çıkarsak. Adamı tam görelim, o zaman net konuşulabilir.
   
 9. Sir Crocodile Sabaku no Ō

  Sir Crocodile (Sabaku no Ō)
  Mesaj Sayısı 8,766
  Üyelik Tarihi17 Mar 2015
  Eline sağlık Smoker.

  Şamarı yiyeceği günü sabırsızlıkla bekliyorum :)
   
 10. Monkey D. Dragon If you make God bleed, people cease to believe

  Monkey D. Dragon (If you make God bleed, people cease to believe)
  Mesaj Sayısı 13,929
  Üyelik Tarihi2 Nis 2014
  Odanıın bu karakterde trolleyeceğini düşünüoyordum. Böyle tipsiz mal bişi çıkıcak diye ama adam çok şekil çıktı. 10000 metreden atlayıp ''başım ağrıyor'' falan demesiyle beni benden aldı tam kırık :D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık