Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kaido ve Yıkımcıların Dövüş Stili

Dövüş Stilleri Nasıldır?

• Kullanılan toplam oy
    61
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İyi akşamlar arkadaşlar. :)

Sizce Kaido'nun kaptanı olduğu Canavar Korsanları nasıl bir dövüş stiline sahiptir?

Bu tayfadaki her karakter ortaya çıktığında bu soru soruluyor. Çünkü hem bir tane silah ile çiziliyorlar hem de meyve sahipleri.

Benim asıl merak ettiklerim Kaptan Kaido ve üç yıkımcısının dövüş stili.

Kaido

Kaido'nun Ejderha zoanı vardır. Oden'in Kalesinin olduğu tepeye zoan gücünü kullanarak saldırmıştır.
Ama aynı zamanda Kanabo adlı bir demir sopası var. Bu sopa Kaido daha Rocks'un tayfasında bir çaylakken dahi var.

Bunu da hem astlarına karşı, hem Luffy'yi teklerken hem de Linlin'e karşı kullanmıştır.

Kaido'yu hem meyvesini kullanırken hem de sopası ile beraber hiç görmedik. Sizce iki gücünü beraber mi kullanıyor yoksa birisini daha mı çok kullanıyor?

Üstelik Kaido henüz türü belirtilmemiş, Big Mom tarafından " O Şey" olarak nitelenen bir yaratık. Türü onun stilini etkiler mi?

King

King Ryu Ryu no Mi Model: Pteranodon meyvesi yemiştir.
Bu gücünü Big Mom'ın gemisini batırırken kullanmıştır.
Ancak King ilk tanıtıldığında yanında da bir kılıç çizilmiştir.
Kılıç sadece Wano dolayısıyla mı yoksa bunu kullanıyor mı? Jack Wano'da yöneticiydi eğer King'de öyleyse yönetici olduğundan mı bulunduruyor? Jack'in kullandıklları da shotel isimli bir kılıç türü sanırım.

Üstelik King'in kafası yanıyor. :D (Yanıyorsun King abi) (Hem de çırağan sarayı gibi ahahah) Ve Big Mom'ın ülkesinde bulunmayan türünün tek örneği. Simsiyah da kanatlara sahip.Türü ona has bir dövüş stili veriyor mudur ona? Balıkadamların Balıkadam karatesi ve ya Minklerin Elektrik ve Sulong'u gibi?

King tayfasında dövüş stilini en merak ettiğim karakter.

Queen

Queen Ryu Ryu no Mi Model: Brachiosaurus kullanıcısıdır.
Big Mom'a da zoan formunda saldırmıştır.

Sumo arenasında dans ederken de bir kılıcı olduğunu görürüz.
Ayrıca hem yukarıdaki resimde hem de ilk tanıtıldığında dikkatimizi çeken şey sol kolunun önemli bir kısmının protez olmasıdır. Kolunu nasıl kaybettiği ayrı bir soru ama acaba o kol ona extra bir şeyler katmış mıdır?

Kılıç ve Zoan meyvesi. Meyvesiyle dövüşüyor gibi geldi bana.

Jack

Jack Zou Zou no Mi Model:Mammoth kullanıcısıdır. İlk olarak bu haldeyken gözükmüştür. Ve Zou'yu yıkmaya çalışmıştır.
Nekomamushi tarafından fırlatılmasının ardından insan haline dönmüştür ve bu andan itibaren gözüktüğü her yerde Shotel isimli bir tür kılıçtan iki adet kullanmıştır. Hem İnu ve Neko'ya karşı hem de Ashura ile dövüşürken.
Diğer yandan Zunisha tarafından denizin dibine yollandıktan sonra bir meyve kullanıcısı gibi denizde batmış ancak boğulmamıştır. Dişlerinin görünümü ve kafasınn yanındaki boynuzlar onun tıpkı Dellinger gibi yarı balık adam olabileceği düşüncesini doğuruyor. Benim nezdimde bu neredeyse kesin. Eğer Jack balıkadam ise dövüş stili de bundan payını almaz mı?

Shotel kullanıcısı, olası Balıkadam ve Mamut meyvesi. Jack kesinlikle ilginç bir karışım.

Bu tayfayı gördükçe aklıma Cp9 geliyor. Onlarda Zoan kullanıcısıydı ama aynı zamanda Shigan, Tekkai, Sky Walk gibi kendilerine has saldırı tiplerine sahiptiler.

Sizce Kaido ve astlarının da bu ve ya buna benzer ortak güçleri var mıdır?

Kaido'nun şunu yaptığını düşünüyorum da. :eek:

Sizce nasıl bir dövüş stiline sahiptirler? CP9 ile benzeşirler mi? Zoan mı yoksa silah mı yoksa tür ağırlıklı mı dövüşürler?

Yoksa ortaya karışık mı? :)

İyi forumlar.

Jack çok darbe alayım nasıl olsa dayanırım kafasında bir abi.Stamina canavarı aynı zamanda.Queen ise Jack'in fiziksel olarak daha güçlü,hızlı,zehirli silahlar kullanan ve daha zeki versiyonu.Yıkımcılar arasında fiziksele en fazla abanmış kişi Queen muhtemelen.King'in dövüş stilinin ağırlıklı olduğu taraf ise hız,ırkından olabilecek ateş gücü ve uçma yeteneği gibi duruyor.King'in Queen kadar fiziksel olarak güçlü olacağını düşünmüyorum.Marco-Jozu gibi bir durum vardır aralarında.

O kadar güzel konu heba olacakmış. Eline sağlık.

Kaido'nun ciddi dövüşlerde yarı zoan kullandığını düşünüyorum. Hibrit formun avantajlarından Kaido bile vazgeçemez bence. Zoan modunu açmadan Linlin ile dövüşüp; Zeus ve Prometheus'u çağır demesi kendinden de kıstığını düşündürttü bana.

King'i merak ediyorum çünkü fikrim yok. Irkı konusunda bile yorum yapamıyorum. Ateş, kılıç, uçabilen zoan kombosundan ikisini al deseler; ateş ve uçma çağrışır. Zoro'ya yedirmek için kılıcı çizmemiştir umarım. Zoro ile rakip olursa ki olabilir; Zoro'nun handikabı uçabilmesi ve ateş çıkarması olsun istiyorum. Zoro sürekli kesemediği rakiplere denk geldi iki yıl önce. İki yıl sonra bunun varyasyonlarıyla üst liglere çıkabilmesi hoşuma gider.

Quenn ise efektif bir karakter. Kompleks bir dövüş stili bekliyorum. Mesafeli rakiplere zehirli silahları, yakın dövüş tam zoan formu gibi. Sanji için çok uygun rakip olur. Sanji oyuncağı ile beraberken bile kendinden çok daha dayanıklı bir rakibe karşı mücadele etmeli artık. Bıktım güçlü birini gösterirlerken bacağının çatlamasından.

Jack ise leş karakterin teki. Üzerine düşünmeye gerek bile yok. O hantallıkla meyvesiz bir tek Zunisha'ya vurabilen karakter; tam zoan formunda kum torbası olmak zorunda nihayetinde.

@Meiou teşekkürler. Yalnız yanlış hatırlamıyorsam Kaido Linlin'e Zeus ve Prometheus'u çağır dememişti. Bu, bölüm öncesinde verilen fake spoilerlardan biriydi.

Bunlar hep hayvana tam dönüşüp savaşırken gördük. Yarı form'da Lucci gibi göremedik malesef.
Drake yarı form'a girdi fakat dövüşürken saçma salak şekilde orjinal haline dönüşüyor yaratığın... Bu da onu hantal ve saldırı konusunda da zayıf kılıyor. Oda ne zaman vazgeçecek bu tam dönüşümlerden.
Lucci hiç bir zaman tam leopar olmadı. Hep yarı formda bulundu ve savaştı.

Bunlar hep hayvana tam dönüşüp savaşırken gördük. Yarı form'da Lucci gibi göremedik malesef.
Drake yarı form'a girdi fakat dövüşürken saçma salak şekilde orjinal haline dönüşüyor yaratığın... Bu da onu hantal ve saldırı konusunda da zayıf kılıyor. Oda ne zaman vazgeçecek bu tam dönüşümlerden.
Lucci hiç bir zaman tam leopar olmadı. Hep yarı formda bulundu ve savaştı.
Tam Zoan olmuştu.

Tayfanın ismi gibi Canavarca bir şekilde dövüştüklerini düşünüyorum. Tamamen yıkım üzerine yani, öyle pek defansif tarafları yok gibi. Allah ne verdiyse dalan bir stil geliyor aklıma biraz Jack'ten ötürü. Queen'i de gördüğümüz kadarıyla öyle çok farklı bir savaş stili yok gibi geldi bana. King kapalı kutu şuan umarım daha farklı bir şeyler görürüz onda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık