Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kılıçlar

'Savaş Teknikleri ve Aletleri' forumunda Smoker tarafından 4 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Kılıç One Piece Dünyası'n da yaygın olarak kullanılan bir silahtır. Birçok kişinin elinde çokça buluan bu silahı kullananlar kılıçustalarıdır. Bu kılıçustalarının teknikleri ve sınıfları farklıdır. Kılıçlarda kendi aralarında sınıflara ayrılmıştır. En iyi kılıçlar Meitou sınıfındadır.

  Katana

  Katana bir çeşit Japon kılıcıdır. Bu silah bir çok samuray tarafında kullanılmıştır. İnce ve keskindir. Katana kelimesi "kah-tah-nah"tan türemiştir. Tashigi'nin Shigure'si bir katanadır.

  Daitō (Uzun Kılıç)

  Bu tür aslında bıçak sınıfı ile katana sınıfı arasındadır. Daitōlar'ın boyu 60 santimetre kadardır. Bu yüzden kılıç olarak alınabilir. Roronoa Zoro'nun tüm kılıçları bu sınıftadır.

  Nodachi (Alan Kılıcı)

  Nodachi çift ellik büyük bir Japon kılıcıdır. Katana ile karşılaştırıldığında bu kılıçlar daha büyük ve ağırdır. Bu yüzden kullanıma daha zordur. Ancak bu kılıçların stilinde ustalaşıldığı zaman saldırılar ölümcül olabilir. Nodachiler'in sadece kabzası 33 santimetredir. Ağırlığı ve büyüklüğü sebebiyle daha uzun menzilli saldırılar yapılabilir. Kalp Korsanları'nın kaptanı Trafalgar Law'ın kılıcı Nodachi sınıfındadır. Law kılıcını kendi Şeytan Meyvesi'nin gücüne uyarlayıp kullanmaktadır. Ayrıca İmpel Down Hapishanesi'nin eski şefi Shiryuu'nun kılıcıda bu sınıftadır.

  Cutlass

  Cutlass, pala tarzında, hafif eğri düz kesimli ve kabzasında koruyucu olan kılıç türüdür. Gemiciler için en iyi silih olduğu düşünülmektedir. Çünkü bu kılıçlar hafiftir ve ani durumlarda çok kullanışlıdır. Bu sınıfın kılıçları yakın dövüş için idealdir. Çok sayıda Denizci eri bu türün kılıçlarını kullanmaktadır.

  Saber

  Tek ellede kullanılabilen değişik bir silah türüdür. Hepsinde olamamakla beraber bazı Saber türleri eğiktir. Saber kılıçtan çok pala türüdür. Uzun ve ince bir tasarımı vardır. Saber tarzı kılıçlar genellikle arka plan karakterleri tarafından tercih edilir. Shanks'ın kılıcı bir Saber'dir. Ancak Shanks'ın kılıcı normalden daha büyüktür.

  Kukri

  Kukri kama tarzı bir silahtır. Ağır ve kavisli bir tasarımı vardır. Hem araç hemde silah olarak kullanılabilir. Kukri bıçaklarının kavis açısı yaklaşık 20 derecedir. Kukri bıçaklarının boyu 3 santim ila 30 santim arasında değişir. Üst tarafı geniştir ve ucuna doğru keskinleşir. Kalın bir omurgası olan bu bıçaklar balta ile bıçak arası bir sınıftadır. Bu türün bıçaklarını Sarquiss ve Helmeppo kullanmaktadır.

  Shikomizue

  Shikomizue genelde asa ve baston içine gizlenen bir kılıç türüdür. Katana yasadışı ilan edildiğinde çok popüler olmuştur. Brook'un kılıcı bu sınıftadır. Ayrıca Roronoa Zoro'da geçmişte bu türün kılıcını kullanmıştır.

  Önemli Katana Sınıfları

  Saijō Ō Wazamono Grade Swords

  Bu sınıfta 12 tane kılıç vardır. En kaliteli kılıçlar bu sınıftadır.

  Ō Wazamono Grade Swords

  Bu sınıfta 21 tane kılıç vardır. Bu sınıfın kılıçlarının kalitesi Saijō Ō Wazamono'dan düşüktür.

  Ryō Wazamono Grade Swords

  Bu sınıfta 50 tane kılıç vardır.

  Wazamono Grade Swords

  Bu türün kılıçlarının kalitesi düşüktür.


  Çeşitler ve Sınıflandırılma Derecesi Bilinmeyen Kılıçlar

  Arlong's Kiribachi

  [​IMG] [​IMG]

  Kiribachi Arlong'un kullandığı dev bir kılıçtır. Dişli bir kılıçtır. Büyük bir testereyi andırır. Bu kılıç Arlong'un çok güçlü düşmanlara karşı kullandığı son çaredir. Kiribachi'nin dişleri Luffy tarafından kırılmıştır.

  Yetenekleri

  Kılıcın büyüklüğü sıradan bir düşmanı safdışı etmek için yeterlidir. Birden fazla bıçağı yüzünden çok ağır yaralar açabilir. Ancak dişleri kırıldığında işe yaramaz hale gelir. Arlong Kiribachi ile taklalar atarak saldırılar yapabilir.


  Seven Stars Sword

  [​IMG] [​IMG]

  One Piece Movie 5: Curse of the Sacred Sword ana karakteri Saga'nın kılıcıdır. Bu kılıç rakibinin enerjisini emerek negatif bir enerji yayar. Krallar bu mühürlü kılıç için hayatlarını feda etmişlerdir.
  Yıllar sonra Saga bu kılıcı bir korsan saldırısı sırasında manitası Maya ile birlikte bir kutunun içinde bulmuştur. Ancak kılıcın şeytani etkileri Saga'ya geçmiş ve onun beynini yıkamıştır.
  Bir yıl sonra Zoro eski arkadaşı olan Saga'yı şeytanın etkisinden kurtarmak için rakip olarak karşısına çıkmıştır. Luffy ve saz arkadaşları Saga'yı durdurmaya çalışmıştır. Ancak kılıcın lanetinin gücü bunuda engellemeye çalışmıştır.
  Saga Luffy'e yenildikten sonra kılıç Saga'nın bedeniyle birleşmiştir. Daha sonra Zoro Saga'yı kılıç düellosuna çağırmış ve ona meydan okumuştur. Dövüşün sonunda Saga yenilmiştir.

  Saldırıları

  - Yokazan
  - Youjya Gashuuzan


  Ohm's Sword

  [​IMG] [​IMG]

  Ohm'un kılıcı gerçekten çok enteresan bir kılıçtır. En güçlü çelikten daha sağlam olduğu söylenir. Özel olarak Skypeia'da bulunan buluttan yapılmıştır. Yapımında kabzasına çok özenilmiştir. Bu kılıç çelik kadar serttir ama çok değişik şekillerede girebilir. Ohm kılıcın üstünde tam hakimdir. Kılıcını düşmanı öldürmek için yılan şeklinde kıvrım kıvrım yapabildiği gibi saldırılardan korunmak için kendine özel bir duvar yapabilir.

  Saldırıları

  Ohm saldırılarına Eisen adını kullanır. Eisen demirin Almanca'sıdır.

  - Eisen Whip
  - Eisen Fan
  - Eisen Fork
  - Eisen Back
  - Eisen Fleuret


  T-Bone's Sword

  [​IMG] [​IMG]

  T-Bone'nun kullandığı düz-bıçaklı bir kılıçtır. T-Bone'nun böyle bir kılıç kullanmasının nedeni kavisli kılıçlardan nefret etmesi yüzündendir. Bu kılıç Zoro tarafından kırılmıştır. T-Bone Marineford Arc.'ın da yine aynı kılıçla ortaya çıkmıştır. Buna bakarak kılıcı tamir ettiği ya da kendisinde tıpkısının aynısının klonlamış hali olduğunu varsayabiliriz.

  Yetenekleri

  T-Bone'nun saldırıları Mihawk'ın saldırılarına benzer. Saldırılarında mavi bir ışık çıkar. Bu kılıç sayesinde T-Bone Ship-Cutter (Gemi Kesici)lakabını almıştır.

  Saldırıları

  - Chokkaku Senkō Bone Sowāru
  - Chokkaku Hichō Bone Ōdorī


  Kaku's Swords

  [​IMG] [​IMG]

  Kaku'nun kılıçları ahşap saplı ve ahşap kaplıdır. Bu kılıçlardan sadece iki tane vardır. Özel üretim olduğu sanılmaktadır. İşin garibi Kaku zürafa modundayken bu kılıçların güçlerinin daha belirgin olmasıdır. Her iki kılıçtada el koruması yoktur.

  Yetenekleri

  Rankyaku gücünüde kullandığında Kaku Four Swords Style (Dört Kılıç Stili) moduna girer. Bu stildeki gücünü Şeytan Meyvesi Ushi Ushi no Mi, Model: Giraffe ile daha da güçlendirmiştir. Kaku'nun kılıçları Zoro tarafından kırılmıştır.


  Helmeppo's Swords

  [​IMG] [​IMG]

  Helmeppo tarafından kullanılan iki adet Kukri kamasıdır.

  Yetenekleri

  Monkey D. Garp tarafından yoğun bir şekilde eğitilen Helmeppo kendini çok yırtsada Roronoa Zoro'ya rakip olamamıştır.


  Shanks' Sword

  [​IMG] [​IMG]

  Sabre gerçekten çok güçlü bir kılıçtır. Dünya'nın en iyisi Mihawk ve en güçlüsü Beyazsakal'ın silahları ile kafa kafaya çarpışmıştır.
  Sabre Shanks tarafından en başta Jaracule Mihawk ile savaşmak için kullanılmıştır. Sabre her zaman Shanks'ın sağ kalçasının üzerinde çekilmeye hazır bir vaziyette durur.

  Yetenekleri

  Shanks bir kolunu kaybetmesine rağmen bu ona handikap olarak dönmemiştir. Shanks'ın gücünün eksilmemesinde Sabre'ninde rolü vardır. Tek kollu Shanks Sabre'si ile Beyazsakal'ın Bisento'sunu durdurmuş ve göğü ikiye ayırmıştır.


  One Piece Wiki (Kendi Çevirimdir.) By Smoker.
   
 2. Miko Shiro Yasha

  Miko (Shiro Yasha)
  Mesaj Sayısı 1,999
  Üyelik Tarihi27 Kas 2009
  Eline Saglik Epey Bilgilendirdin Bizi
   
 3. Provision (Üye)
  Mesaj Sayısı 331
  Üyelik Tarihi28 Nis 2009
  Üstat eline sağlık bu çeviride çok güzel olmuş.Ancak
  ''Monkey D. Dragon tarafından yoğun bir şekilde eğitilen Helmeppo kendini çok yırtsada Roronoa Zoro'ya rakip olamamıştır.''

  Burda Garp olacak.Ben değiştirebilirdim ama saygısızlık gibi olmasın diyerekten sana bıraktım;) :p
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağolun arkadaşlar... Hata için kusura bakmayın... Dikkat etmemişim...
   
 5. DaNTeFe Üye

  DaNTeFe (Üye)
  Mesaj Sayısı 145
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Cacık o zaman.
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Onun bu klasmanda işi yok.
   
 7. luffydesper (Üye)
  Mesaj Sayısı 409
  Üyelik Tarihi15 Şub 2009
  birden hero online oyniyasın geldi bilmediğim baya kılıç varmış özellikle de shanksın çeviri için teşekkürler smoker :)
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim..
   
 9. Provision (Üye)
  Mesaj Sayısı 331
  Üyelik Tarihi28 Nis 2009
  Cidden kızdın mı :(
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Ya böyle basit bi hata yapmamalıydım... Farketmem lazımdı.. Ama ben başkasından duyuyorum.. '' Hata var'' diye....
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık