Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Jozu'yu Tam olarak Elmas Görememizin Sebebi

merak ediyorum da, anime yapılırken Oda'ya sormuyorlar mı? şu sahneyi nasıl yapalım, ışık hüzmesi nası görülsün, elmasın rengi nası olsun, vs. vs. kafalarına göre mi yapıyorlar yoksa Oda müsade ediyor mu oynamalarına, bilemedim. çünkü çoğu yerde sadık kalınmıyor.

Oda niye uğraşsın bunlarla işine gelir adamın herkes mangaya daha çok bağlanıyor bunları görünce :)

niye uğraşmasın. seslendirme ekibiyle bir aile olduk diyordu en son. ayrıca para kazanıyor bu işten. ben olsam daha çok ilgilenirdim

merak ediyorum da, anime yapılırken Oda'ya sormuyorlar mı? şu sahneyi nasıl yapalım, ışık hüzmesi nası görülsün, elmasın rengi nası olsun, vs. vs. kafalarına göre mi yapıyorlar yoksa Oda müsade ediyor mu oynamalarına, bilemedim. çünkü çoğu yerde sadık kalınmıyor.
Hatta bunun önüne geçmek için manga kapaklarında yeni karakterlerin kıyafet renklerini çizip koyuyor adamki değiştirmesinler diye
ama yine kafalarına göre takılıyor animatör arkadaşlar
en basit örnek b.kuma, turuncu renk olması gerekiyorken, animede siyah-beyaz yaptılar, iyi yada değil bu serinin yaratıcısı öyle karar vermiş adamlar kafalarına göre yapıyolar işte.

http://www.korsanfan.com/forum/konu/9189-renkler

Hatta bunun önüne geçmek için manga kapaklarında yeni karakterlerin kıyafet renklerini çizip koyuyor adamki değiştirmesinler diye
ama yine kafalarına göre takılıyor animatör arkadaşlar
en basit örnek b.kuma, turuncu renk olması gerekiyorken, animede siyah-beyaz yaptılar, iyi yada değil bu serinin yaratıcısı öyle karar vermiş adamlar kafalarına göre yapıyolar işte.
yani dediğim gibi ben olsam, yayın haklarına koydururdum bunu, sürekli kafalarının etini yerdim :D zaten çizimler için bile 3-4 elemanı varken..

Jozu, Paramecia meyve kullanıcısı olması nedeniyle gayet doğal bir şekilde tüm vücudunu elmasa çevirebilir. Onu tam elmas formunda göremememiz, o forma dönüşemeyeceği anlamına gelmiyor. Jozu'nun tam elmasa dönüşmemesini, ''elmasa dönüşseydi göremezdi'' şeklinde bir yargıya bağlamak çok doğru bir yaklaşım değil. Keza bu mantıkla ilerlersek Jozu'nun elmasa dönüştükten sonra tonaj artışı nedeniyle hareket dahi edememesi gerekirdi. Ama gel gör ki bu adam elmas formunda müthiş derecede hızlı hareket edebiliyor.
ben dönüşemez demiyorum zaten seride gördük dönüşebildiğini ama dönüşebilmesinin bir yan etkisi olabilir mi acaba sadece luffy'nin Gear 2'si tarzında.

Jozunun tam elmasa dönüşmemesinin sebebi gerek duymaması bence tüm vücuduyla saldırı yapmıyorki adam sadece uçup omzu çakıyor bundan dolayı omzunu sadece elmasa çeviiryor mihawkın saldırısında kesişin değdiği yerler sadece elmasa döndü tüm vücudu baştan aşağı dönüştürecek durumu yoktu bu yüzden hiç tam beden dönüştüğü görülmedi...

Emre, konu başlığı olarak ''Jozu'yu Tam olarak Elmas Görememizin Sebebi'' yazmışsın sonra da aksini ileri sürüyorsun :D Şimdi söylediğine gelirsek, Jozu tam olarak elmasa dönüşürse göremez diyorsun anladığım kadarıyla. Bu halde değerlendirirsek, Mr. 1 örneği verilebilir. Mr. 1 tüm vücudunu çeliğe dönüştürebiliyor, yani bu adamın gözüne bir cisim sokmaya çalışsan bir şey olmaz. Bu mantıkla yaklaşırsak Jozu, gözünü elmasa dönüştürürse yine de görecektir.
abi Ben dönüşemez demiyorum dönüşebilir ama bu ona yan etki yaratıyormu acaba ? :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık