Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Jozu

'Eski Beyazbıyık Korsanları' forumunda Smoker tarafından 7 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Her tayfada olması gereken çok sağlam bir adam.

  41 oy
  75.9%
 2. Kas var, güç var, ama beyin yok.

  13 oy
  24.1%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Jozu
  , eski Beyazsakal Korsanları'nın üçüncü tümen komutanıydı.

  Görünümü

  Jozu iri yarı, kaslı, geniş göğüslü, ağır zırhlı, koyu tenli ve Crocodile tarafından deve benzetilen bir adamdır. Gerçekten de eğilmiş hali bile Crocodile'ın iki katıdır. Uzun bir yüzü vardır ve saçı ile sakalı şeritlidir. Kaslı kollarına nazaran bacakları epey incedir. Yıllardır savaştığından dolayı her zaman öfkeli ve sert görünen bir yüz simasına sahip olmuştur. Koyu renk zırhı ve saç stilinden dolayı eski Aztek savaşçılarına benzer. Zırhının omzundaki kırmızı renkteki (daha sonra gri renge dönüştürülmüştür) vatkalar bu benzerliği daha da arttırmaktadır. Göğsünde ve sırtında omuzlarından geçen metal bir askı ile tutturulmuş yeşil renkte bir zırh vardır. Tamamı açık kırmızı renkte olan omuz zırhlarının rengi sonradan pas kırmızısı ile değiştirilmiştir. Belinde ince şekilde işlenmiş altın bir kemer vardır. Ayrıca uç kısımlarında altınla yapılmış desenler bulunan Aztek tarzı yeşil renkte bir etek giyer. Altından mahmuzları olan sivri burunlu ayakkabılar giyer.Siyah renkte deri bir pantolon ya da ayakkabılarının konçlarına benzeyen bir giysi bacaklarını tamamen kapatmaktadır. Marineford Savaşı'nda o zamanlar bir Denizci Amirali olan Kuzan ile savaşırken bir anlık dikkat dağınıklığı sonucu Kuzan tarafından tamamen dondurulmuş, yere düşünce de sağ kolu kırılmıştır. Donan kişilerin kırılan parçaları geri yerine monte edilemediği için, sağ kolunu kaybetmiştir.

  Jozu'nun yirmi iki yıl önceki görünümü, şimdiki görünümünden oldukça farklıdır. O zamanlar üzerinde zırhı yoktu. Siyah bir atlet giyiyordu. Belinde kırmızı bir kuşak bağlıydı. Boynu ise çok daha inceydi. Edward Newgate, Balıkadam Adası'nı ele geçirirken, farklı renkte bir atlet giyiyordu.

  [​IMG]

  Jozu animede ilk gösterildiğinde oldukça farklı resmedilmiştir. Bu görünümünde saçları yine şerit gibidir, ancak sakalları yoktur. Omuz zırhları morumsu renktedir. Sıradan ayakkabılar giyer ve bacakları açıktadır. Belinde büyük, mavi renkte bir kemer vardır ve eteği kırmızı renktedir.

  [​IMG]

  Jozu çocukken şişman bir şeydi. Ufacık bacakları vardı. Üzerine siyah renkte bir tulum giyerdi. Kafasında top top saçları vardı, ama bunlar yetişkin halinde olduğundan sayıca daha azdı.

  [​IMG]

  Kişiliği

  Jozu son derece huysuz ve çok gerekmedikçe konuşmayan bir adamdır. Düşmanlarına karşı kesinlikle merhamet göstermez. Crocodile'a bir kere vurduktan sonrai hiç vakit kaybetmeden ikinci vuruşu yapmaya hazırlanmış, başarılı olacakken Donquixote Doflamingo tarafından durdurulmuştur. Newgate'e ve tayfasına oldukça sadıktır ve elinden geldiğince onları korumaya çalışır. Ancak bu sadakat onun için bir dezavantaj oluşturmuş, savaşta kaptanı Newgate için endişelenince Kuzan tarafından dondurularak, savaş dışı bırakılmıştır.

  Yetenek ve Güçleri

  Eski Beyazsakal Korsanları'nın 3. Tümen Komutanı olan Jozu kendinden alt rütbedeki herkesi emrine alabilirdi. Bilinci ve iradesi oldukça sağlamdır. Bir Yonko olan Shanks'ın güçlü Haki patlamasından etkilenmez. Gol D. Roger döneminde de eski Beyazsakal Korsanları'nda olduğundan usta ve tecrübeli bir savaşçıdır.

  Jozu, önceden çok büyük bir korsan filosu olan eski Beyazsakal Korsanları'nın 3. tümenini komuta ettiğinden, bu filonun en üstün savaşçılarından biriydi. Marineford Savaşı'nda, Shichibukai ve Amiral seviyesinde bir güce sahip olduğunu göstermiştir.

  Jozu'nun Denizciler'in Dev Birliği'ne mensup askerler ile karşılaştırılabilecek kadar hayvani bir gücü vardır. Oldukça uzak bir mesafeden dev buz dağını Marineford'u koruyan devlerin üzerine atmıştır. Attığı buz dağı o kadar devasa bir şeydi ki, Dev Birliği'ndeki devlerin en az on katı büyüklüğündeydi. Jozu'nun bu yaptığı, tüm seride gösterilen en büyük fiziksel güç şovlarından biridir. Sağ kolunu kaybettiği için saf gücünde bir düşüş meydana gelip gelmediği henüz bilinmemektedir.

  Her ne kadar Jozu iri gövdesinden ötürü yüksek bir fiziksel güce sahip olsa da, hızı ve reflekleri de saf gücü kadar sağlamdır. Hızı ve Haki gücünü kombine ettiği zaman (özellikle Şeytan Meyvesi'ni de kullandığında) oldukça tehlikeli bir düşmana dönüşür. Bir vuruşta Crocodile'ı yamultabilmiştir. Ayrıca oldukça dayanıklıdır. Crocodile'ın yarattığı kum fırtınasının göbeğinde kalmasında rağmen, görünür bir hasar almamıştır.

  Şeytan Meyvesi
  Jozu, adı henüz bilinmeyen ve Paramecia türü olduğu düşünülen bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Meyvesinin gücü sayesinde bedenini ya da bedeninin istediği parçalarını elmasa dönüştürebilir. Yeteneği sayesinde Elmas Jozu lakabı almıştır. Jozu'nun meyvesi dönüşüm yapmaya olanak sağladığı için Logia türüne mensup bir meyve sanılabilir, ancak kaybettiği kolunun yerine elmastan bir kol yapmaması bu ihtimali düşürmektedir. Ayrıca bedenini dönüştürmek haricinde, elmas ürettiğinin görülmemiş olması da bir başka anektod olarak düşünülebilir. Bu verilere göz önüne alınarak, meyvenin sadece bedeni elmasa dönüştürmeyi sağladığı söylenebilir.

  Jozu meyvesi sayesinde hem defansif, hem de ofansif anlamda oldukça sağlam olmuştur. Elmasın sertliğinden ötürü çok güçlü saldırılara karşı bile dayanıklı hale gelmiştir. Dayanıklılığına dair gösterilen en iyi sahne, dünyanın en iyi kılıç ustası olan Shichibukai Dracule Mihawk'tan gelen dünyanın en güçlü kesişini durdurması ve bir çizik bile almamasıdır. Jozu'nun dönüşebildiği elmas, One Piece evreninde Deniztaşı ve Kitabeler'in yapıldığı malzeme ile birlikte bilinen en sert üç maddeden biridir.

  Haki
  Jozu, iki farklı Logia kullanıcısına zarar vererek Busoshoku Haki kullanımı konusunda iyi bir seviyede olduğunu göstermiştir. İlk olarak Crocodile'a başarılı bir saldırı yapmış, ardından o zamanlar bir Denizci Amirali olan Kuzan'ın ağzından kan getirmiştir.

  Ek Bilgiler

  - Savaştan sonraki bölümlerden biri olan 590. bölümün Shonen Jump versiyonunda Jozu'nun sağ kolu bandajlı olarak çizilmiştir. Bu hata 60. Cilt yayınlandığında düzeltilmiştir.

  - Jozu, penisini de elmasa dönüştürebilir.

  - Jozu ve Roronoa Zoro aynı doğum gününü paylaşmaktadır.

  - Jozu ilk ortaya çıktığında farklı çeviri gruplarında, farklı isimlerle tanıtılmıştır. Bu isimlerden bazıları Joss, Jose ve Jaws'tır. Daha sonra adının Jozu olduğu onaylanmıştır.

  Künye

  Adı: Jozu
  Okunuşu: Jozu
  İngilizce Adı: Jozu
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 234, Anime 151
  Bağlantısı: Beyazsakal Korsanları (Eski)
  Unvanları: Korsan, 3. Tümen Komutanı (Eski)
  Lakabı: Elmas Jozu (Jap. Daiyamondo Jozu, İng. Diamond Jozu)
  Durumu: Bilinmiyor
  Doğum Günü: 11 Kasım
  Ödülü: Bilinmiyor

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Bilinmiyor
  Anlamı: Bilinmiyor
  Türü (Yüksek İhtimalle): Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Jozu
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 19 Ağu 2016
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Bilgiler sınırlı idare edin...
   
 3. Mesaj Sayısı 73
  Üyelik Tarihi20 Tem 2009
  Eline sağlık..
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Önemli değil karakter tanıtımlarını bol bol yapacağım bundan sonra...
   
 5. T1T4N Üye

  T1T4N (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,978
  Üyelik Tarihi13 Tem 2009
  Eline sağlık birde Foto koysan tam süper olucakmış
  + %100 demiyorum ama Logia ola bilir çünkü vücudunun her yeri ( Mangada Yarısı Elmastı ) Elmasa çeviriyorsa Logiadır bence
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Bilemeyeceğim... Çok karışık bi durum...
   
 7. T1T4N Üye

  T1T4N (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,978
  Üyelik Tarihi13 Tem 2009
  aslında bu tarz meyveler için ara birşey bulmalılar
  1.Mr1 Hem Logia gibi her yeri demir (Çelik) hemde kılıç yapa biliyor.
  2.Elmas Jose geldi şimdide kesin Logia çıkar ama
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  I don't have an idea...
   
 9. T1T4N Üye

  T1T4N (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,978
  Üyelik Tarihi13 Tem 2009
  :D birde anket eklermisin Sizce Joe Logiamı Parameciamı diye takdım buna:flaugh:
   
 10. Aokiji Üye

  Aokiji (Üye)
  Mesaj Sayısı 388
  Üyelik Tarihi28 Mar 2009
  Ne hız :) Demekki Miawk bile daha elması kesemiyor :) Zoro şimdi yıllar sora hayalini gerçekleştircek ve sadece Mihawk kadar güçlü olcak :) Mihawk çok güçlü ama onunda üstünden gelen oluyo demekki . Bir ws de kim alır merak ediyorum. O keşiş bu muydu?
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık