Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Jolly Roger Pirates

'Eski Roger Korsanları' forumunda Smoker tarafından 18 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Jolly Roger Korsanları (Rojā Kaizoku Dan) Grand Line'ın sonuna yani Raftel'e ulaşabilen ve Yeni Dünya'yı fetheden tek korsan tayfasıdır. Kaptanları eski Korsanlar Kralı Gol D. Roger'dır. Denizciler'in güçlü askeri Monkey D. Garp ve şöhreti herkesçe bilinen büyük korsan filosu Beyazsakal Korsanları gibi büyük rakiplerle savaşmışlardır.
  Bütün tayfa Grand Line'ı baştan sona dolaşmıştır. Jolly Roger Korsanları gerek tayfasından çıkan şimdinin güçlü korsanları gerekse efsanevi kaptanları sayesinde 22 yıl sonra bile adının şanını korumaktadır. Grand Line'dan Skypeia'ya , Water 7'dan Raftel'e kadar meşhur gemileri Oro Jackson'la dolaşmışlardır.
  İronik olarak bu korsan tayfasından görünen aktif kişiler yoktur. Kaptanları çok ünlü olmakla birlikte şuan isim yapmış büyük korsanlardan aktif olarak bir tek Shanks vardır. Buggy'de bu tayfadan olmasına rağmen güçsüz bir okyanus olan East Blue'dan çıkmadığı için tanınan biri değildir.

  Geçmişleri

  Son Macera

  Grand Line'ı ele geçirmeden 4 yıl önce Roger'a iyileşemeyeceği o amansız hastalığın tehşisi konulmuştur. Bunun üzerine Roger ekibini toplamış ve son büyük yolculuğuna çıkmaya karar vermiştir. Loguetown'dan Reserve Mountain'a ulaşan Roger ve saz arkadaşları fenerde yaşayan Dr. Crocus'u da tayfaya almışlardır. Crocus'un görevi Roger'ın amacına ulaşana kadar sağlığını kontrol etmektir. Grand Line'da ilerleyen ekip Skypeia'ya çıkmış ve Tanrı Gan Fall ile tanışmışlardır. Skypeia'dan sonra Water 7'a ulaşan tayfa, burada Tom'a ünlü gemileri Oro Jackson'ı yaptırmışlardır. Grand Line'ın yarısını geçen ekip, Red Line'ı da aştıktan sonra Yeni Dünya'da hızla ilerleyip Raftel'e ulaşmışlardır. Jolly Roger Korsanları dünya açısından çok önemli bir şey yapmışlardır. Herkesin merak ettiği, bu uğurda binlerce insanın öldüğü Karanlık Yüzyıl'ın kitabesini bulup okumuşlar. Fakat Ohara Bilginleri gibi olmadıklarından bu bilgileri açıklayamamışlardır.

  Tayfa Gücü
  Grand Line ve Yeni Dünya'da yelken açmış bir korsan tayfası olan Jolly Roger Korsanları'nın bilinen çok az üyelerinin hepsi çok güçlüdür. Jolly Roger Korsanları'nın bırakın kaptanı ikinci kaptanı bile korkunç bir güce sahiptir. Sabaody Takımadaları'n da ki The Eleven Supernovas'tan 100 kat daha güçlüdür. Ayrıca üstün Denizci askerlerinden biri olan Amiral Kizaru ile rahatça kapışmıştır. Gemide çıraklık yapmış olan Shanks bile şuan dünyanın en güçlü 4 korsanından biridir. Hem Shanks hemde Rayleigh çok güçlü Haki'ye sahiptir. Tayfanın doktoru olan Crocus'un gücü bilinmemektedir. Ancak Crocus orijinal tayfa üyesi değildir. Sadece son yolculuğunda Roger'ı canlı tutması için tayfaya alınmıştır. Buggy Şeytan Meyvesi yemiştir. Buggy'nin çok güçlü olduğu söylenmektedir. Ama henüz bu gücünü gösterememiştir. Ancak Grand Line'da yapılan büyük savaşlardan sağ çıktığı düşünülürse yetenekli bir savaşçı olduğu söylenebilir. Kaptanları Korsanlar Kralı Gol. D. Roger ise şimdiye kadar yaşamış en büyük ve en güçlü korsandır.

  Dağılmaları
  Grand Line'ın fethinden ve Raftel'e ulaşılmasının ardından kaptan Gol D. Roger Korsanlar Kralı olarak anılmaya başlandı. Roger ve tayfası gösterişli şeyleri sevdikleri için bu yakıştırmaya çok sevinmişlerdir. Sonra kaptan Roger hastalığı nedeniyle tayfasını dağıtmıştır. Dağılan tayfa üyelerinin çoğu kaybolup gitmiş bir kısmıda başka kulvarlardan yoluna devam etmiştir. Bu olaydan bir yıl sonra Roger okyanustan vazgeçmiş ve Denizciler'e teslim olmuştur. Bu fırsatı iyi kullananan Denizciler Roger'ı kendileri yakalamış gibi gösterip doğduğu şehirde binlerce kişinin önünde idam etmiştir : Loguetown.
  Roger Loguetown'un büyük meydanında dünyanın en tanınmış büyük korsanlarının saygı duyduğu Korsanlar Kralı olarak ölmüştür. İdamında tanıdık simalardan Red-Haired Shanks, Buggy the Clown, Donquixote Doflamingo, Crocodile, Juracule Mihawk, Gecko Moria ve Devrimci Monkey D. Dragon bulunmuştur. Roger'ın ölmeden önceki kısacık sözleri Denizciler'in korsanlara gözdağı verme planını suya düşürmüş. O sözlere karşılık veren kişiler korsan olmuş ve Korsanlar Kralı Gol D. Roger ölümüyle yeni bir çağ başlatmıştır. Büyük Korsanlar Çağı.

  Bilinen Üyeleri
  [​IMG]

  Hak sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
  Çeviren : Smoker
  Yayınlayan : www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
   
 2. BolD Üye

  BolD (Üye)
  Mesaj Sayısı 92
  Üyelik Tarihi23 Oca 2010
  Buggy'de artık ünlendi :D Savaşta çok TV'lere çıktı :D

  Eline Sağlık Üstad ^^ Resimlere bir baksan iyi olur ^^
   
 3. Eline , gözüne , beyninw , klavyene sağlık smoker..Bende ne zaman çevirecek bunu diyordum.
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağolun arkadaşlar... Çevirilerim alt forumlarda birleştiği için... Korsan gruplarını tanıtma gereği hissettim... Okuması zevkli olmalı...
   
 5. Shanks Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง

  Shanks (Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง)
  Mesaj Sayısı 2,364
  Üyelik Tarihi8 Oca 2010
  Eline sağlık usta.:good:

  Birşey sorucam bu bayrak anime veya mangada geçtimi.Ben hiç hatırlamıyorumda.Geçtiyse nerede geçti acaba.?
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Special'de vardı...
   
 7. Shanks Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง

  Shanks (Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง)
  Mesaj Sayısı 2,364
  Üyelik Tarihi8 Oca 2010
  Teşekkür..
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim.
   
 9. RedTeroR Our Is The Fury

  RedTeroR (Our Is The Fury)
  Mesaj Sayısı 9,269
  Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
  One piece nin en büyük gizemi...
  Ellerine saglık smoker-san
   
 10. Buggy'nin çok güçlü olduğu düşünülmektedir.Kim düşünüyor acaba??Ben düşünmüyorum , siz??
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık