Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Japonya'da konsere gitmek ve konser kültürü (J-pop//Reol)

Ocak ayında yaptığım Osaka gezisinde en sevdiğim Japon artisti Reol'un konserine gittim. Reol'ü 10 yılı aşkındır dinliyorum. Hiç araştırmadan bir Japon konserine gittiğim için karşılaştığım kültür şokunu size aktarmak istedim.

Konserin olacağı mekan 3. katta idi alım saati giriş kapısına geldiğimde görevli beni bir sokak ötedeki parka yönlendirdi??(wtf) Parka geldiğimde 5 tabela ve sıralanmış şekilde bekleyen insanları gördüm ve bir anlam veremedim, görevliye sorduğumda beni olmam gereken sıraya yönlerdirdi.(google çeviri sağolsun) Tabelalara baktığımda herkes 100lü gruplarda sıralanmış ve bu grupların konser alanına sırayla geçeceğini öğrendim.

418. olarak en son grupla beraber konsere doğru yürümeye başladık. Kapının önünde sırayı sayan bir adam vardı "よんひゃくじゅうはち (yonhyakujuuhachi)" duyunca içeri girdim:D Giriş kısmında bileklik ve 600 yen karşılığında içecek jetonu verildi. Satılan biletlerde içecek dahil değil ve 1 içecek alınması gerekiyor. Önümdeki kişiler 500 yen karşılığında görevlilerden poşet almaya başladı?? Meğerse çanta ve montlarını, konserde taşımayacağı eşyalarını emanet içinmiş, herkes yapıyor diye ben de sürüye uydum:D Hemen merch masasından tişört satın alıp konsere geçtim.
Konser girişi alanı

Herkes şarkıya ve ritme göre alkış tuttu, ellerini havaya kaldırdı ve zıpladı. Hatta bir şarkısında hangi hareketleri yapmamız gerektiğini gösterdi ve uygulattı, prova yaptık resmen:D Şarkı aralarında Reol fanlarına ne kadar çok şey borçlu olduğunu ve hayat hikayesini anlatıp ağladı, Japoncamız yok ama az buçuk anladık:D Konserin son yarısına girdiğimizde ekranlara bir oyun çıktı ve sıradaki şarkıyı gacha ile belirlediler:D nedir bu Japonlar ve kumar çılgınlığı ahhahah. Konser boyunca çekim yapmak yasaktı, sadece 1 şarkısını çekmemize izin vermişti onu da paylaşıyorum.

Bu da son albümündeki en popüler şarkı, dinlemenizi tavsiye ederim, umarım beğenirsiniz.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık