Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Issho'nun Hedefi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şimdi biliyoruzki, bu bölüm issho bir açıklamada bulundu. hedefide shicbukai sisteminin tamamen yok olması.bu bir hedef hemde hayal gibi göründü gözüme.yani issho bunda ciddi ve bu fikri e.oda bastıra bastıra söyletti.

bu sayfada acıkca doflamingoya seninde sıran gelicek, senide indiricem deyip,amiral olmayı kabul etmesindeki amaçları içerisindende...

muhtemelen en önemlisinide bu sayfada söylüyor,shicbukai sistemini komple lağvetmek...

sonra düşündüm yeni bir amiral neden böyle bir hedefe sahiptir.

malum isshonun gözler kör ve hasar almıs buradan bariz bir şekilde.e.oda zephrydeki konuyu burdada kullanabilir.bir shicbukai yada herhangi bir korsan, isshoya veya sevdiklerine zarar vermiş olabilir ve isshoda bu yüzden intikam peşindedir.

gelgelelim öteki yandan eger bu yercekimi meyvesi hep isshodaysa,kusura bakmasın kimse ama hiç bir shicbukai bu adamı yenemez.bu sartlarda aklıma ikinci bir ihtimal daha geldi.

biliyoruzki marinefordda bazı seyler göz önüne serildi,smoker daha önce demişti; shicbukai kurumuna saygı duymuyorum,bir korsan ne kadar ileri giderse gitsin korsandır.

şimdi düşünün savastan önce,yani marineforddan önce ve sonra elimizdeki shicbukai sayısı 7+4.bunları irdelersek:

-crocodile; denizcilere ve wgye ihanet etti.

-teach; denizcilere ve wgye ihanet etti.resmen dalga gecti,kullandı sonrada mendil gibi attı.

- jinbei; denizcilere ve wgye ihanet etti,alın unvanınızı bir yerlerinize ... dedi.resmen akainuyla luffyi korumak için canı pahasına mücadele etti.

- hancock; savas boyunca denizcilerede saldırdı,bir cok pxi etkisiz kıldı,luffyi korudu,kimse bir sey demediyse bile,sentoumaru gibilerin onu raporladıgı bariz.

- moria; ihanet etmese bile etme egilimi içindeydi,güçsüz göründü wg ipini çekti.

- kuma; wgye ihanet etti,hasırsapkaları 2 defa korudu,amirale karsı cıktı,aklı alınmısken bile özel izinle hasırsapkaların gemisini korudu.

- doflamingo; wgye ihanetin aga babasını yapıyor,yonkoları güçlendiriyor,direk kklige oynuyor.

- mihawk; wgyle veya herhangi bir seyle işi yok,ama wgye direk savas ilan etmiş, hasır sapka korsanlarından zoroyu bizzat egitti.

-law; shicbukai olmadan önce luffyi kurtardı vole attı. shicbukai oldu, sad tesisine sızdı,röveşata attı. şimdide shicbukaligi salladı gitsin...

- buggy; yeni shicbukai.direk roger korsanlarından... agzıylan kus tutsa, wgnin en büyük düsmanının tayfasından...impel downda istesede istemesede, luffye ve marineforddada cıkar için bile olsa, shankse yardım etti.

- yeni shicbukai; adam ne yaparsa yapsın,eski bir amiralin kolunu kesip, bir sürü denizci öldürmüş biri.

şimdi bu verilere bakarsak,siz olsanız ve gercekten mutlak bir adalet isteseniz...shicbukailere güvenirmiydiniz ?

sengoku ılımlıydı,hatta kumanın yalanı ortaya cıkıncada sadece söylendi,ama akainu bizzat bir cok shichibukain ihanetini gözleriyle gördü,yanlarında olanlardan hancockun yaptıklarını...dofun,acei luffy kurtardıktan sonra bırakın gitsinler böylesi daha ilginc deyişinide duydu :D

yani her halükarda bence akainu,shicbukai sistemini lağvetmek istiyor.muhtemelen isshoya bu teklif geldiginde zorunlu olsa bile askerlik, amacları sorulmustur.kizaru sallar, ama isshonun bu sözlerini aynen akainuya söyledigine inanıyorum ve akainununda ona söz verdigini düsünüyorum.çünkü issho kendi ağzıyla amiral olmayı kabul ederken bu amacı hedef edinmiş.

hatta planları burada uygulamaya baslıyacaklardı.tek sıkıntı dofun gizli gecmişi oldu.o yüzden issho saka-san diyor,ona ve amacına desteginden dolayı saygı duyuyor ve ondan bu konuda yardım istedi.

dikkat edin issho ikisinede saldırmaya meyilliydi,dofda eli baglandı,ama lawın shicbukailigini iptal edip daldı.

görünen o ki bu kurum serinin sonunu görmiyecek...

benim merak ettigim ve tartısmak istedigimse su sizlerle;

1- sizin bu konudaki fikirleriniz ne ? shicbukailer,gercekten yok edilebilirmi ? böyle bir plan varmıdır,varsa isshonun kişisel hedefimidir,yoksa düşündügüm gibi denizcilerinde hedefi olmustur ?

2- bu plan hayata geçerse ; su an aktif olan shicbukailere ne olur,neleri tercih ederler sizce ?

3- aralarındaki güç kıstaslarınıda bu konu hakkında konusabiliriz.saygılar...

ve şimdiden tüm fikirler için teşekkürler.:good:

Tanımlar süper :D Bir nevi alabasta arc işte.Smoker gibi luffynin karşısındaymış gözükecek sonra neyse bir kereliğine affettim hadi eyvallah diyip dofu alıp gidecek.Hatta bana kalırsa luffy dofa yenilecek dof tam işini bitirmek üzereyken araya girip onu dünya hükümetine teslim edeceğim diyerek engelleyecek.Gerisini biliyorsunuz malum luffy geri dönüşü ve hazin son :(

Monkey :D Luffy

yalnız hepsini üst üste koyunca çok mantıklı oluyor ve aslında kurgu için çok iyi oldu isho bu olay bence wg ile marine nin arayı açar çünkü marinenin idealleri wg nin ise çıkarları ön planda

schibukailerin çoğu devrim ordusuna yandaş olur mutlak savaşta bunun olabilmesi için schibukaileri dağıtacaklar benim görüşüm ...

Shicbukai organizasyonu denizlerde caydırıcı bir etken değil miydi ?
Onların yerine güçlü de olsa bir ekip kurulduğunda , (isimleri duyulmamış ) caydırıcı bir güç olacağını sanmam.
Sonuçta , Şahin göz denildiğinde titreyen Süpernovalar mı ? Yoksa adı sanı duyulmamış denizciler mi ? :T
Bu organizasyonu ortadan kaldırmanın pek kolay olacağını sanmam. Geniş çaplı yankı uyandırır , korsanlar gaza gelir daha rahatlar.
Sadece bizim tayfaya göre yorumlamayalım. Zoroyu eğitmeler felan ... Her korsanlara karşı böyle davranmıyorlar sonuçta.
Kısaca , pek kolay olmaz o iş :/
Ayrıca , Zatoichi yenilmez olarak nitelendirmişsin :T ( Düşündürdü )
Belki biz , Shicbukaileri küçümsüyor olabilir miyiz ? :T

Unknown

Hancock un durumu gerçektende kötü olur sadece o zorunlu shicilik yapıyor sonuçta ülkesi nin durumu var.İsshonun olayı ise dendiği gibi gözlerinin durumu vb şeylerdir ki sınırsız yetkileriyle istediklerini yapmalarıda halka gerçektende zarar veriyor bunun farkına varmıştır elbet.Sivillere gerçektende önem veriyor belli ki ama arc sonunda Dofun fişini sonuna kadar kesicek kişi o olucaktır.

Ayrıca şöyle bir durum var bu hayali ni Shici leri öldürerek mi yoksa foyalarını ortaya çıkarıp görevlerinden alarak mı istiyor buda ayrı bir konu.Akainu bilerek yollamış olmalı İssho yu yani amaçları ortaktır büyük ihtimal.Luffy e karşı tepkiside başta belli etmişti zaten en başta sadece sivilere zarar veren tiplere karşı öfkesi var belli ki Luffy hakkında az birşey biliyorsa öyle birşey yapmadığını biliyordur garpın yaptığı gibi en fazla kovalar.Ama Dof vs sine karışmıcaktır dofun inmesi onunda işine gelir.

Edit : @Cool Sanmıyorum akinu ile sadece Shici fikirleri ortakdır.Çünkü uzaktan yakından alakaları yok Akainu ile.Akainu nun görüşü hedefe giden yolda sivil kaybın önemi yoktur ama İssho ise tam tersi ve Shici olayı için katılmıştır.Ama Akainu kendi elleriyle seçmiş belliki Amiralleri yeni kesin bir planı var.

Bunu bölüm yorumunda da söylemiştim şimdide söylüyorum bu işin altında Akainu var, adalet sisteminde yardımcı korsan birliği istemiyor belli ki Dof'a meteor atan Fujitora'a Doffy '' Filo amirali seni eğitmedi mi başı boş herifin tekisin'' diyordu , belliki Akainu amirallere cesaret ve kararlılık vermiş ne olursa olsun korsanlara güvenme diyerek, bu yüzden fena şeyler olacak.
Ama yinede Fujitora sağlam adalet anlayışına sahip olupta Akainu'a saygı duyuyorsa vardır bir bildiği.

Yalnız kaldırasalar bile savaşrak ancak birkaç kişiyi kalddırırlar bazı isimler o mevkinin kalkmasında zerre etkilenmez hatta tınlamaz bile.

Ayrıca Fuji her ne kadar gider yapsa da Dof'ta ona güzel karşılık veriyor elimde seni öldürecek fırsat var felan diye gülerek karışılıyorsa o kadar kolay değil bu adamları devirmek.

Kuma gibide bir detay var herif bizzat PX'lerin ilham kaynağı ve başı.

yani her halükarda bence akainu,shicbukai sistemini lağvetmek istiyor.muhtemelen isshoya bu teklif geldiginde zorunlu olsa bile askerlik, amacları sorulmustur.kizaru sallar, ama isshonun bu sözlerini aynen akainuya söyledigine inanıyorum ve akainununda ona söz verdigini düsünüyorum.çünkü issho kendi ağzıyla amiral olmayı kabul ederken bu amacı hedef edinmiş.
aşağı yukarı bende seninle aynı fikirdeyim , akainu da biliyordur savaş lordlarına güvenilmemesi gerektiğini.:a:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık