Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Imu

Bu karakter hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Severim.

Kullanılan: 27 32.9%
  • Sevmem.

Kullanılan: 55 67.1%

• Kullanılan toplam oy
    82
Eline sağlık, baya güçlü bekliyorum. Dragonun bundan haberi var mıdır acaba. Savaş açtığı kurumu ne kadar iyi biliyor.

Elinize sağlık. Bazıları serinin her anlamda en güçlü karakteri falan demişler ama katılmıyorum. Fiziksel güçten ziyâde bilgi olarak güçlü biri. Ben kâhin tarzı birisi olabilir düşüncesindeyim. “Işık saçanları” temizleme muhabbetinin ortaya çıkması ve bu temizleme olaylarının daha önceden de yapıldığını varsayarsak bu İm kehanet, geleceği görme(Kata gibi değil de böyle uzak geleceği kesit kesit görebiliyordur) vesaire yollarla belirliyor. Ayrıca Gorosei’nin bu sefer kimi temizleyeceğiz minvalindeki sözlerinden de anlaşılacağı üzere bu İm, daha önceki temizlenen kişilerin kim olacağına karar vermiş. Bu yüzden uzun zamandır bulunduğu pozisyonda olmalı bu kişi.

Luffy’nin önünde diz çöküp tövbe edecek . Luffy şapkasını bunun kafasına koyacak .

Elinize sağlık. Bazıları serinin her anlamda en güçlü karakteri falan demişler ama katılmıyorum. Fiziksel güçten ziyâde bilgi olarak güçlü biri. Ben kâhin tarzı birisi olabilir düşüncesindeyim. “Işık saçanları” temizleme muhabbetinin ortaya çıkması ve bu temizleme olaylarının daha önceden de yapıldığını varsayarsak bu İm kehanet, geleceği görme(Kata gibi değil de böyle uzak geleceği kesit kesit görebiliyordur) vesaire yollarla belirliyor. Ayrıca Gorosei’nin bu sefer kimi temizleyeceğiz minvalindeki sözlerinden de anlaşılacağı üzere bu İm, daha önceki temizlenen kişilerin kim olacağına karar vermiş. Bu yüzden uzun zamandır bulunduğu pozisyonda olmalı bu kişi.
Ben Dünya Hükümeti'ni Im'in kurduğunu düşünüyorum. Her zaman 20 Krallık için oluşumu kurduğu söylendi, ama bunun gerçek olduğunu nereden biliyoruz? Bize anlatılan hikaye böyle, fakat bunu hatırlayacak yaşayan kimse yok dünyada. Dünya Hükümeti zaten o dönemde aslında neler olduğunu gizlemek için Poneglif araştırmasını yasakladı, hatta bu uğurda Ohara'yı yok etti. Muhtemelen Im ölümsüz birisi, bu yüzden varlığını Beş Kadim ve yakın hizmetkarları dışında kimse bilmiyor.

Ben Dünya Hükümeti'ni Im'in kurduğunu düşünüyorum. Her zaman 20 Krallık için oluşumu kurduğu söylendi, ama bunun gerçek olduğunu nereden biliyoruz? Bize anlatılan hikaye böyle, fakat bunu hatırlayacak yaşayan kimse yok dünyada. Dünya Hükümeti zaten o dönemde aslında neler olduğunu gizlemek için Poneglif araştırmasını yasakladı, hatta bu uğurda Ohara'yı yok etti. Muhtemelen Im ölümsüz birisi, bu yüzden varlığını Beş Kadim ve yakın hizmetkarları dışında kimse bilmiyor.
Aslında Im’un ölümsüz olduğunu hatta o dev şapkanın sahibini öldürdüğünü bundan 800 yıl önce, bende düşündüm ilk bölüm zamanında . Ama ölümsüzlük One Piece için uçuk gelmişti o an . Sonra Dof’un ope ope ile ölümsüz olma arzusu ve kutsal hazine ilişkisini düşününce işler çorba oldu . Belki de gerçekten Im 800 yıldır yaşıyor .

Mangaka bu adamı gösterirken yine muhteşem bir ironi ve tezat yaptı bana kalırsa.

Kelebekler ve ölümsüzlük.

İm kadın çıkarsa doğa ana gibi hayata hükmeden ya da zamana hükmeden biri çıkar beklentisi içindeyim.

Ölümsüz olması konusunda ben de ümitliyim. Eğer öyle bir durum varsa dediğin gibi hükümeti kurmuş olabilir. Daha önceki bölüm yorumunda yazmıştım, şimdilik bu şekilde bekliyorum.

Bu İm Sama kim:

-Birçok kimse İm Sama'yı hükümetin gizli kralı olarak düşünüyor. Ben İm'in kral değil, bir ''kahin'' olduğunu düşünüyorum. Malum dünya hükümetinin korktuğu bir kehanet var, seçilmiş kişi/beklediğiniz savaş gelecek diye (Wb'nin sözleri). Hep kehaneti konuşuyoruz ama bu kehaneti söyleyen kahini konuşmuyoruz. En son bölümde Gorosei, İm sama önünde eğiliyor, onun ağzından bir cümle bekliyor. Sanki bir kehanette bulunmasını bekliyorlar.

-Mary Geoise çok gizemli bir yer. En son bölümde gördük ki kutsallar ya da kral aileleri bile kafasının istediği gibi her odaya giremiyor. Burda en gizli bölge İm'in kaldığı yer. İm'in bulunduğu bölgeye sadece Gorosei biliyor ve İm dünyadan gizleniyor.

-906. bölümde Dof'un sözleri var: '' Gizli hazinenin ortaya çıkmasın istemiyorlar, bunun için beni öldürmek istiyorlar. Aslında bunun ortaya çıkıp çıkmaması önemli değil. Güç ömrü olan kısa bir şeydir''. Dof bunları söylerken odak noktası Mary Geoise'deki hazine odasına çevriliyor ve orda şapka gösteriliyor. Peki o anda hazine odasında başka kim var: İm.Yani İm, hükümetin bir hazinesi.

-İm'in bir kız çocuğu olduğunu düşünüyorum. Gerek 906. bölümdeki merdivenleri çıkış şekli(bir kral ağırlığı vermiyor), gerekse bu bölümde tahta çıkış şekli ve kelebekler(gaddar bir kral ve kelebek? Kelebekler masumiyeti simgeler)

-Son bölümde İm'in etrafında kelebek gösterildi. Peki kelebekler nasıl oluşur? Koza vs dönüşür ve kelebek olur, ayrıca kelebeklerin ömrü kısadır. Dof'un sözleri:''Gücün ömrü kısadır''. Bence hükümet bu İm'e her zaman sahip değil. Belli aralıklarla(koza misali) İm ortaya çıkıyor, belli vakit yaşıyor ve ölüyor.. Ya da belli vakitte kozadaki kelebek gibi uyuyor ve belli bir süre sonra uyanıyor. Bu devir sürekli tekrar ediyor. Yani ya her dönemde farklı bir İm Sama ortaya çıkıyor ya da İm Sama aynı kişi fakat bir uyuyup bir uyanıyor. ( Bu da İm: İmmortal(ölümsüz) bağlantısı olabilir).

-İm çocuk çıkarsa ve belli dönemlerde yaşamışsa bu, hükümet için tehdit oluşturabilecek adamların neden zamanında farkedilemediğini mantıklı hale getirilir. Çünkü bunların güçlenmeye başladığı dönemde ''kahin'' hayatta değildi. Yine toplantıların dört yılda bir yapılması. Eğer İm her zaman hayatta olsaydı, yılda bir bu toplantıyı yapabilirdi. İm, bu kehanetleri sadece toplantı zamanları yapıyor olabilir. İm'in kehanette bulunabilmesi için kurucu 20 yirmi üyenin de bir arada olması ve onlarında kutsal sayılan bir yerde olması gerekebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık