Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] I Shall Seal The Heavens

Seri Özeti

Eğer bir şey istiyorsam Gökler buna sahip olsa iyi olur. Eğer bir şeyi istemiyorsam Gökler buna sahip olmasa iyi olur! Bu Sekizinci ve Dokuzuncu Dağların arasındaki “Benim kaderim bir iblis gibi gökleri mühürlemek!” sözünden kaynaklanan bir hikayedir.

ISSHT çinde'ki en ünlü Roman'lardan ve oyunlar'dan biridir.

“I Shall Seal The Heavens” Qidian sitesindeki Er Gen mahlası kullanan yazarın yazdığı yeni bir romandır. Bu hikaye geliştiricilerin dünyasına giren Meng Hao adındaki bir bilginin yavaşça karakterinde meydana gelen büyük değişiklikleri ve zamanla alışılmışın dışında bir hale gelişini anlatır. Genel olarak, bu hikaye “Beseech the Devil” (Qiu Mo 求魔) kadar iç karartıcı değildir ama Meng Hao, Wang Lin’in asiliğine ve Su Ming’in dik kafalığına sahip değildir.

I Shall Seal the Heavens şuanda Çin de en sevilen Xianxia tarzı romanlardan biridir. Hikaye zorla Ölümsüz Geliştiricilerin bir Tarikatına üye olan Meng Hao adındaki başarısız genç bir bilginin hakkındadır. Geliştiricilerin dünyasında güçlü zayıfı avlar ve tamamen orman kanunları hakimdir.

Meng Hao hayatta kalmak için buna adapte olmak zorundadır. Ama yine de o öğrenerek büyüdüğü Konfüçyüsçülüğü ve Daoist (Taoizm) ideallerini asla unutmaz.Bu onun inatçı doğası ile birleştiğinde ona gerçek bir kahraman yolu oluşturmuştur.Bu gökleri mühürlemek ne anlamına mı geliyor? Bu sizin Meng Hao ile birlikte ortaya çıkaracağınız bir sır!

Bu Seri'yi Korsanfan ailesiyle tanıştırmak istememin en büyük sebebi, gerçekten One piece gibi olağan üstü bir dünyaya ve hikaye akışına sahip olmasıdır. Türkiye novel dünyasına yeni ve ağır adepte olmasına rağmen bu seri malum sitelerde ilk 10'da gösterilse bile begeğen sayısı olarak altlarda görünür. Şahsi fikrim olarak şuan Türkçe'ye çevrilmiş en güzel seridir. 10 kitap 1 hikaye ve 1624 bölümden oluşlan bu serinin 900. bölümündeyim ve gerçekten inanılmaz bir anlatılış şekline sahip muazzam bir seridir

Bu seri çince'den final yapmıştır ve Türkçesi 33 saatte bir bölüm ve yaklaşık 33 günde bir toplu 50 bölüm atmaktır.

Meng hao öyle bir hayatıma yerleştiki inanın Zoro ve Luffy'den daha çok sever hale geldim, sabırsızlıkla bölümlerini bekleyip(nadiren olsada) boş bölümlerini zevkle okurum.

Okumayanın çok şeyin kaçıracağını düşünüyorum.

Saygılar.

Alışılmadık ve gizem dolu bir evrene adım atmak için sabırsızlanıyorum. Şahsen bana yapacağı katkı için sana şimdiden teşekkür ederim.

Beklentini en üst seviyeye yükselt ve beklediğinin üstünü yaşamaktan zevk almana bak :))) bu kadar'da güvenim tam.

2 3 yıl önce bir sürü lightnovel okumuştum.Çoğunu da yarım bırakmıştım bu da dahil ama aralarından en çekilebilir olanlardandır bence.900 bölüm civarı okuduğumu hatırlıyorum ama emin değilim:) Ard arda çok okuyunca bir süre sonra sıkılıp bırakmıştım.çin martial art novellerine ilgi duyuyorsanız okuyun bence İlk bi kaç arc sıkıcı gelmişti sonradan açılıyordu sanırım tam hatırlamıyorum.

Güzel serilerden biridir Ergen çok iyi iş çıkarmış . İlk 100 bölümü sabırla okuyunuz gerisi gelir düşünme şekli ve olaylara bakış açısını severim men hao nun . Bir diğer novellerinden biri olan A will Eternalı da tavsiye ederim gerçektende eğlendiren bir seridir :D

paylaşım için teşekkürler.

Kusuruma bakmayın yıl 2018 hala bir şeyleri bulma özürlüsüyüm. Acaba türkçe okuyacağım reklamı olmayan bir sitenin linkini paylaşabilir misiniz?

paylaşım için teşekkürler.

Kusuruma bakmayın yıl 2018 hala bir şeyleri bulma özürlüsüyüm. Acaba türkçe okuyacağım reklamı olmayan bir sitenin linkini paylaşabilir misiniz?
ilk 431 bölüm burada var. Geri kalan yaklaşık 500 bölüm ücretli sanırım.
Edit: Her ay bölüm açıyolar önden okumak istiyorsan ücret veriyorsun sanırım.

Nie lie, Novel dunyasina basrolunu Nie Lie nin ustlendigi tales of demonsla basladim gercekten guzel seri ama yazari bile bu seriyi yarida birakti ve nadiren bolum gonderiyor. Benim bahsettigim seride kac kitap okudun bilmiyorum ama iki seri hakkinda belki yari spoiler olacak basit bir karsilastirma yapicam.
TOD serisinde Nie lie reankarnosyonla sifirdan en dib gelisim seviyesiyle gecmise donup sinirsiz bilgisiyle gelisim yaparken, Meng hao siradan bir insanken gelisim dunyasina atilmis bir karakter. Biri herseyi bilerek tum adimlarini en ust seviyede atarken, Meng hao hayatini vahsi ve hic bir fikri olmadigi bir dunyada atiyor ve her an kelle koltukta geziyor. Oyleki bir noktadaki hayatini kacarak geciriyor. Cunku bulundugu dunyaya ait hala bir hedefi ve fikri yok. Sadece hayatta kalmak icin guclenmeli ve cogu zaman kacmali. Ama yazar o kadar dahi biriki her adimi her gelisimi gelecege yonelik muthis bir mantik cercevesinde sekillendiriyor. Daha fazla bilgiye gerek yok ama okurken bu bakis acisiyla yaklasin. Bu adam bu hayati istemedi ama yasamak icin savasmak zorunda kaldi. Ilk kitap bitip Guney diyarina gittikten sonra mevcut dunyayi daha iyi anliyorsunuz zaten 2. Kitapta hatri sayili bolum okuduktan sonra One pieceyi bile uyduruk bahanelerle birikmesini bekleyerek Meng Hao yu okumaya devam edeceksinizdir. Suana kadar 3 seri okudum. 1 Nie lie. 2. Meng hao. 3. Yun che
Net olarak 1. MENG HAO (ISSTH)
2. YUN CHE ( ATG )
3. NIE LIE ( TOD )

Tabiki nihayetinde zevkler ve renkler tartisilamaz.

Saygilar.

Nie lie, Novel dunyasina basrolunu Nie Lie nin ustlendigi tales of demonsla basladim gercekten guzel seri ama yazari bile bu seriyi yarida birakti ve nadiren bolum gonderiyor. Benim bahsettigim seride kac kitap okudun bilmiyorum ama iki seri hakkinda belki yari spoiler olacak basit bir karsilastirma yapicam.
TOD serisinde Nie lie reankarnosyonla sifirdan en dib gelisim seviyesiyle gecmise donup sinirsiz bilgisiyle gelisim yaparken, Meng hao siradan bir insanken gelisim dunyasina atilmis bir karakter. Biri herseyi bilerek tum adimlarini en ust seviyede atarken, Meng hao hayatini vahsi ve hic bir fikri olmadigi bir dunyada atiyor ve her an kelle koltukta geziyor. Oyleki bir noktadaki hayatini kacarak geciriyor. Cunku bulundugu dunyaya ait hala bir hedefi ve fikri yok. Sadece hayatta kalmak icin guclenmeli ve cogu zaman kacmali. Ama yazar o kadar dahi biriki her adimi her gelisimi gelecege yonelik muthis bir mantik cercevesinde sekillendiriyor. Daha fazla bilgiye gerek yok ama okurken bu bakis acisiyla yaklasin. Bu adam bu hayati istemedi ama yasamak icin savasmak zorunda kaldi. Ilk kitap bitip Guney diyarina gittikten sonra mevcut dunyayi daha iyi anliyorsunuz zaten 2. Kitapta hatri sayili bolum okuduktan sonra One pieceyi bile uyduruk bahanelerle birikmesini bekleyerek Meng Hao yu okumaya devam edeceksinizdir. Suana kadar 3 seri okudum. 1 Nie lie. 2. Meng hao. 3. Yun che
Net olarak 1. MENG HAO (ISSTH)
2. YUN CHE ( ATG )
3. NIE LIE ( TOD )

Tabiki nihayetinde zevkler ve renkler tartisilamaz.

Saygilar.
Sanırım ben biraz daha astım kestimlik ana karakterleri seviyorum. Novel dünyasında iyi veya kötü novel yok bence herkesin sevdiği şeyler farklıdır. Mesela Martial God Asura bana çok saçma gelir ama 4k bölüm olacak hala takip edeni var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık