Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Housen vs Jirocho

Aralarında geçen bir savaşı kim kazanır?

• Housen

Kullanılan: 16 61.5%
  • Jirocho

Kullanılan: 10 38.5%
  • Berabere

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    26
HOUSEN
Yoshiwara'nın ve Harusama uzay korsanlarının 7. bölüm eski lideridir.
"Gecenin Kralı" ünvanı sadece Yoshiwara'nın hükümdarı olmasından değil aynı zamanda güneş ışığına karşı olan Amanto kabilesi olan "Yato Kralı" olarak da bilinir.

Yato kabilesindeki düzinelerce güç arasında bile, Gecenin Kralı kendi ordusunu kuran güçlü bir figürdü. Kamui'nin daha sonra en genç lider olacağı Harusame'ın 7. Bölümü'nü kurdu.

Uzun zaman önce, Housen Yato'nun üzerinde gecenin Kralı olarak hüküm sürdü. Onu takip etmeyi reddeden tek Umibouzu idi, bu yüzden birbirleriyle savaşmışlardı. Kavga 3 gün ve gece boyunca sürekli olarak devam etti ve dövüşmeyi bırakmalarının tek nedeni, Umibouzu'nun tuvalet molasına ihtiyaç duyması yüzündendir. Bu yüzden dövüşleri yarım kalmıştır

Uzun boylu güçlü ve fiziksel olarak yaşına göre çok iyi durumdadır.
Damarlarında dolaşan Yato kanı yüzünden oldukça kana susamış ve savaşmayı seven bir kişiliktir.
Bir Yato olarak doymaz bilmez bir iştah ve şehvete sahiptir.

DOROMİZU JİROCHO
Bir yakuza sendikası Dobunezumi grubun lideri ve Joi savaşına katılmış eski bir savaşçıdır.
Kızıyla daha fazla vakit geçirmek için istifa etmeden önce Kabuki bölgesinin 4 divasından biriydi.
Ayrıca Otose ve Terada Tatsugorou ile birlikte geçmişten bağları vardır.

Kabuki bölgesinde doğup büyümüştür. Çocukluğundan beridir daima dövüşlere karışır ve başı belaya bulaşırdı. Fakat Otose, çocukluk arkadaşı olduğu için daima onu düzeltmek için orada olurdu. Organize suça girdikten sonra bile, Otose yanında duran tek kişiydi ve onu düzeltmeye çalıştı.

Sonuç olarak Jirochou, şehrin lideri sayılabilecek kadar popüler olan bir yakuza oldu. Ve bir gün polis memuru Terada Tatsugorou ile tanıştı.

Kabuki Bölgesi'ni korumak istedikleri için ikisi dost oldu, ikisi de Otose'i severdi, ancak Jirochou Otose'ten mutlu olmasını istedi ve en yakın arkadaşının onunla evlenmesine izin verdi.

Jirocho soğuk ve acımasız bir insandır fakat bu Kabuki bölgesi ve vatandaşlarını korumak için yapması gereken bir şeydir. Sözlerini yerine getiren onurlu bir adamdır.
20 yıl boyunca Otose ve Kabuki bölgesini korumak için verdiği sözleri tutmuş ve isteyerek karısını, çocuğunu terk etmiş ve kişiliğini değiştirmiştir.

Savaşmaktan hoşlanan gururlu bir adam olduğu için Gintoki ve Tatsugorou'ya kaybettiğinde dahi tatmin olmuş bir kişiliktir.

Son düzenleme:
Güzel eşleşme. Seride henüz güncele gelmedim ama bu iki karakterin de arkını izledim. Jirocho çok daha tehlikeli bir karakter. O kazanır.

Güzel eşleşme. Seride henüz güncele gelmedim ama bu iki karakterin de arkını izledim. Jirocho çok daha tehlikeli bir karakter. O kazanır.
Öncelikle güncel çok güzel :D Bunun dışında konuyu hazırlarken bende aklımda bir türlü yeniştiremedim bu iki azmanı. Gintoki'nin onca yardımla Housen'i yenmesi ve Housen'i yenen Gintoki'yi kouhaim deyip döven bir Jirocho'yu gördük.

Zorda olsa karar alabilmen takdire şayan doğrusu :alkis:

Sanırım ikisinin de en son gördüğümüz hallerini düşünerek yorumluyoruz, uzun bir savaş olur; ikisi de ölmeye yakın hale gelir ama Housen kazanır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık