Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Homunculus Güç Sıralaması (FMAB)

Sence en güçlüsü hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    53
Merhaba arkadaşlar... Bu bir FMAB konusudur, izlemeyenler az ötede oynasın lütfen. İzleyip de gelin :artiz:

Bu konuda Homunculusların güç sıralaması hakkında tartışma/yorum yapacağız, bir de en güçlü olduğunu düşündüğünüz Homunculus'u belirtmeniz için anket açıyorum. Bildiğiniz gibi Homunculuslar gücünü filozof taşlarından alan ve yedi ölümcül günahı temsil eden yaratıklardır. Hatırlatmak adına her biri hakkında kısaca bilgi veriyorum.

Yedi ölümcül günahtan şehveti temsil ediyor. Parmaklarını sert ve keskin kılıçlar haline getirip dilediği gibi uzatarak ani ve ölümcül saldırılar yapabiliyor. Pride ve Baba'nın en çok çekindiği güce sahip olan Mustang'ı ölüm döşeğine getirmiş ama sonrasında Mustang tarafından öldürülmüştür.
Yedi ölümcül günahtan oburluğu temsil ediyor. İleri seviye koku alma yeteneği vardır, görme yetisini kaybetse bile hedeflerini kokularından bulup saldırabilir. Ayrıca karnında sahte bir "Gerçeklik Kapısı" açabilir, o halindeyken yüzü dönük olduğu yönde 10-15 metrelik bir uzaklık içinde bulunan bütün varlıkları ayrı bir boyuta gönderebilir. Literatürde bu "tek atmak" olarak geçer.
Yedi ölümcül günahtan kıskançlığı temsil ediyor. Şekil değiştirip başkalarının kılığına girebilme yeteneği vardır. Gerçek formu ise devasa yeşil bir canavardır.
Yedi ölümcül günahtan açgözlülüğü temsil ediyor. İki farklı bedende bulunmuştur, ilk bedenindeyken itaatsizlik ettiği için Baba tarafından öldürülüp tekrar başka bir bedende hayata getirilmiştir. Vücudundaki karbon atomlarını dilediği gibi yeniden düzenleyerek bütün vücudunu en sert ve esnek maddelerden biri olan Grafen'e dönüştürebiliyor. Böylelikle "Nihai savunma"ya sahip olduğu gibi bu yeteneği güçlü saldırılar yapmak için de kullanabiliyor.
Yedi ölümcül günahtan tembelliği temsil ediyor. Devasa gücü ve dayanıklılığının olmasının yanında Homunculusların en hızlısı olarak bilinir. Bütün ülkeyi kapsayan çember biçimindeki bir tüneli tek başına çıplak elleriyle kazabilecek kadar güçlü, bir tank top mermisinin vücuduna etkisi normal bir insana boncuklu tabancanın verebileceği etki kadar olacak şekilde dayanıklıdır. Hızı ise gözle zor fark edilecek kadar fazladır, ama bu hızını kontrol edemez ve sürekli bir yere toslar. Dolayısıyla dövüş esnasında yüksek hızını belli aralıklarla kısa süreli olarak kullanabilir.
Yedi ölümcül günahtan gururu temsil ediyor. Gölgeleri sert ve keskin bir şekilde biçimlendirip kullanarak, durdurulması imkansıza yakın olan aşırı güçlü ve seri saldırılar yapabilir. Uzaklık fark etmeksizin ışık olan her yerde varlığını gösterebilir, ayrıca zifiri karanlık ortamlarda da hiç gölge bulunmadığından tamamen pasif bir hale bürünür. Ek olarak başka bir insan veya homunculus gibi bir enerji kaynağını tüketebilir, bu şekilde kendi gücünü artırıp tükettiği kişinin yeteneklerini de kazanabilir.
Yedi ölümcül günahtan öfkeyi temsil ediyor. Diğer Homunculuslar gibi daimi gençlik ve yenilenme özellikleri yoktur. Kılıç ustası olmasının yanı sıra olağanüstü hıza ve güce sahiptir. Bandanasının altındaki göz ise dövüş esnasında rakibinin yapacağı saldırıları kusursuz bir şekilde öngörebilmesini sağlıyor. Bunların dışında her dövüş sahnesinde izleyiciyi ekrana kitler :D Kısacası her seriye böyle bir karakter lazım.

Wrath dedim ve şimdi bakınca Wrath dışında bayağı zayıfmış karakter kalitesi olarak günahlar onu fark ettim.

Wrath'ın gençliği > Pride sonrasını tartışmaya gerek yok ama Pride, Yaşlı Wrath'ı yener.

Tüm güç sıralamam : Genç Wrath>Pride>Gluttony>Lust>=Envy>Sloth>Greed.

Pride daha zeki ve tecrübeli bir karakterde olsaydı Pride derdim ama bu velet kullanamıyor. Wrath diyorum, reis pisi pisine öldü.

Seriyi izlerken Wrath'ın gücünü sergilediği bölümlerde umutsuzluğu hissetmiştim. Hani bazı seriler ters köşe yapmak için ana karakteri harcar ya tam o potansiyele sahip bir düşmandı. Dövüşleri "Father" dövüşlerinin verdiği katın on katını vermiştir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık