Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hokage Sıralaması

Konunun amacı Hokageleri berlirli şartlara göre sıralamak. Bu şartlarlar altında güç(Anketi vardı gerçi ama tüm Hokageleri sıralamasını yapıcağız diye bunuda ekliyim dedim), icraat(başarı) ve karizma değerlendirip sıraya koymak. Öncelikle genel olarak bi Hokageleri tanıyalım.

1. Hokage Senju Hashirama

- Konoha köyünün kurucularından.
- Mokuton kullancısı.
- Danzo ve Hiruzen gibi isimlerin yetişmesinde katkıda bulunmuş biri
- İnanılmaz derecede ki gücü ile zamanındaki en güçlü ninja.
- Kuyruklu canavarları kendi evcil hayvanıymış gibi kontrol edebilen biri.

2. Hokage Senju Tobirama

- İnanılmaz derece iyi derecede suiton jutsuları kullanabiliyor.
- Konoha Polis gücü, Chuunin sınavları gibi icraatları var.
- Edo Tensei gibi bir jutsu'yu bulan kişi
- Uzay Zaman Jutsusu kullanabiliyor
- Danzo ve Hiruzen gibi isimlerin yetişmesinde katkıda bulunmuş biri

3. Hokage Sarutobi Hiruzen

- Bildiği Jutsular sayesinde Profesor lakabını almış biri.
- Jiraiya, Tsunade, Orocihmaru yani namı değer 3 efsanevi sannin'i yetiştiren kişi
- Rikadou Sennin ile aynı lakabı almış biri God of Shinobi
- Kendi zamanındaki Kageler arasındaki en güçlü Kage.

4. Hokage Namikaze Minato

- Konoha'nın Sarı Şimşeği lakabı ile yaşamış biri. Kendi zamanındaki en hızlı ninja.
- Kakashi gibi bir ninjayı yetiştiren kişi
- Uzay zaman jutsusu kullanabiliyor
- Rasengan jutsusunu bulan kişi
- Köyü Kyuubi saldırısı ve Maskeli Adamdan kurtaran kişi her ne kadar bunuları yapması ölmesine neden olsada.

5. Hokage Senju Tsunade

- 1.Hokage'nin torunu.
- İnanılmaz derece bir kaba gücü var.
- Efsanevi Sanninlerden biri
- Belkide gelmiş geçmiş en iyi medikal ninja

Güç olarak : 1.Hokage > 4. Hokage > 2.Hokage > 3. Hokage > 5. Hokage

İcraat olarak : 2. Hokage > 4. Hokage > 3. Hokage > 1. Hokage (Hashirama'yı bu sıraya almamın sebebi Madara'yı tam olarak durduramamış olması şuanda Madara istediği gibi at koşturuyosa bu Hashirama'nın suçudur bence) > 5. Hokage

Karizma olarak : 4 Hokage > 2. Hokage > 1. Hokage > 3. Hokage > 5 Hokage

hepsinde 5. sonuncu nasıl işe yaramaz bir hokageymiş anlamdım:ehe:

icraatta 1. birinci sırayı alır hocam köyü zaten adam kurmuş, madara mevzuna gelince o olmasa en baştan köy yıkılırdı adamın hakkını yiyorsun:respect:

He o zaman bana göre şöyle sıralanır :

Güç : Hashirama > Tobirima > Minato > Sarutobi > Tsunade

Karizma : Tsunade (Çünkü onda 106lıklar var :artiz:)-Hashirama-Minato-Tobirima-Sarutobi

İcraat : Tobirima-Hashirama-Minato=Sarutobi(Bence bu ikisi eşit çünkü ikiside hayatını köyleri için harcıyor)-Tsunade

Bence de ikinci hokage dördüncüden güçlüdür. Bir de Tsunade hakkında gelmiş geçmiş en iyi medikal ninja yazmışsın. Birincinin yanında medikal konusunda Tsunade'nin lafı bile olmaz.

hashiramanın odun gücü, yüksek çakra, herkül kuvveti, mühürsüz iyileşmeden başka nesi var ? nasıl madara gibi jutsuları olan rinneganlı biri hashiramayı yenemez hala anlamış değilim.
Abi zaten başka bir şeye ihtiyacı mı var :D Hem Madara ile savaşırken Madara'da Rinengan yoktu galiba öyle hatırlıyorum :hmm:

hashiramanın odun gücü, yüksek çakra, herkül kuvveti, mühürsüz iyileşmeden başka nesi var ? nasıl madara gibi jutsuları olan rinneganlı biri hashiramayı yenemez hala anlamış değilim.

sadece madara o benden güçlü dediği için hashiramanın gücünü kabul ediyorum.
Rinnengan yoktu ems vardı.Dövüş sonucu rinnengan kazandı ama yaşamasa daha iyi dicemiz hale gelmiş.Ayrıca bu saydıkların en iyi özellikler.

sadece madara o benden güçlü dediği için hashiramanın gücünü kabul ediyorum.
Bu arada Madara'nın o zamanlar Rinnegan'ı yokmuş. Adam Hashirma ile dövüşürken bir şekilde genlerini çalmış ondan sonra Rinnegan'ı filan açıyor. Edo Tensei Madara ile eski Madara'yı bir koymamak lazım. Edo Tensei Madara'yı bire birede durdurabilicek tek kişi belkide Rikdou Sennin'dir.

@Safa6

Birincinin jutsusu çok özel ama 1.Hokage yanlızca kendisini iyileştirebiliyor o jutsu ile. Medikal jutsudan kastım o değildi daha çok insanları tedavi etmekti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık