Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Hasır Şapka Korsanları Tayfa Teması

Evet bilindiği gibi bir çok korsan tayfası ve Donanma da bile grup temaları bulunuyor .

Mesela ilk olarak ismini duyduğumuz Gol D. Roger Gold Roger olarak biliniyordu .Sağ kolu Silver Rayleigh 3. adamı Scopper Gaban .

Gold=Altın
Silver =Gümüş
Copper=Bakır
Ana Tema madenler

Belki seride ilk gördüğümüz tema ise Crocodile'nin örgütü Baraque Works'te ki kadınların takma isimlerinin günler ve özel günlerden oluşması.
Canavar Korsanlarından en güçlü 3 ast ise Mahşerin 4 atlısı teması ile biliniyor

Kıtlık Jack =Mahşerin 4 atlısından Kıtlığı temsil ediyor

Salgın,Veba Queen=Mahşerin 4 Atlısından salgını temsil ediyor

Ateş King =Mahşerin 4 Atlısından Savaşı temsil ediyor

Ayrınca Queen,King ve Jack ve Numbers üyeleri birlikte iskambil kağıdı temasına uygundur

Daha bir çok tema var Big Mom korsanları=Tatlı ve tatlı içecekler
Kızılsaç korsanları =İçecekler
Amiraller=Renk ve Momotaro efsanesi

Gelgelelim Hasır Şapka tayfası teması ne olabilir ?

Henüz yolun başında Luffymiz Zoro ve Nami ile tanıştı hatta Usopp'la da .İsımler bir tema yapmak için çok erken ve hazırlıksızdı.

Saç rengi desen bie anlam ifade etmiyor Yeşil,Siyah ,Turuncu yine Siyah ve Sarı vardı arc başında .

Zaten ilk temanın Grand Line 'ı geçtikten sonra Baraque Works ile olduğunu varsayarsak ilk 100 bölüme bakmamamız lazım.

İlk 100 bölümden sonra Tayfa içerisinde birbirine uyan ne var diye düşündüm ve Googlede araştırırken
de gördüğüm kadarıyla tayfa üyelerinin bazı teknikleri farklı mitoloji ve dinlere mensup bazı Tanrı ve yaratıklara aitmiş.

Yani Tayfanın Teması dinler ve Mitoloji teknikleri üzerine;

Zoro-Ashura=Japon budizminin birçok kolu ve yüzü bulunan iblis tanrılarıdır.

Sanji-İfrit Jambe=İfrit başta islam dini olmak üzere kötü cinlere verilen isimdir .İslamda kötü cinlere şeytan da deniyor fakat dinlere göre değişir o yüzden Cin demek gerekiyor

Usopp- 5 tonluk Çekiç =Esasen Çekiç ve Mitoloji diyince ilk akla gelen Mjolnir'dir
Mjolnir'i Thor dışında kimse yerinden kıpırdatamaz .Bu sebeple Usopp'un tekniğini Nors Mitolojisine bağlıyorum

Nami=Zeus=Wano Arcta elde ettiği Zeus ile artık Zeus tabanlı tekniklere sahip oldu .Böylece Yunan Mitolojisi Nami'dedir.

Robin=Demonio Fleur=İblis isimli bir teknikle Mitoloji ve Din Temasında Robin Satanizmi temsil ediyor.

Luffy=Sun God Nika=Kaynakta da belirtildiği gibi Luffy'nin Gear 5 tekniği Nika One Piece özelinde bir inanışın sembolüdür .

Hasır Sapka Tayfa Temasına göre elimizde Budizm,İslam,İskandinav Miti,Yunan Miti,Satanizm ve Nika inanışı var

Geriye kalan tayfa üyelerinden Brook,Franky,Chopper ve Jinbe din veya mitolojik isimli teknikler uygularlarsa bu teori biraz daha netleşmiş olacak

Ellerine sağlık güzel ve temeli olan bir teori.
Tayfa üyelerinin diğerlerinin de bir dini temele oturabileceğini düşünüyorum.
Big Mam'ın tayfasının da temasının tatlılar olduğunu düşünürsek mantıklı örnekler var.
Benim teorime de destek bir teori olmuş.
Buradan Hancock'un da tayfa üyesi olma ihtimaline bir seçenek daha eklenmiş oluyor.
Bu teori doğruysa bu teori de kesinlikle doğru olur.

https://www.korsanfan.com/konu/yeni-tayfa-ueyesi-hancock.10185/

Hancock ve Salome'nin mitlere dayandığı açık.
Bakiniz Medusa
Bakiniz mısır tanrilarindan Sekhmet ( tam bir Hancock ve Salome ilişkisi )
Ve diğerleri
Çok detaylı olmasa da yilan mitleri ile ilgili de bir bağlantı paylaşayım.
https://www.google.com/amp/s/amp.on...-bir-inanis-yilan-sembolu-olarak-kadin-905883

Sanji-İfrit Jambe=İfrit başta islam dini olmak üzere kötü cinlere verilen isimdir .İslamda kötü cinlere şeytan da deniyor fakat dinlere göre değişir o yüzden Cin demek gerekiyor
Jambe fransızcada bacak demek. Sanji'nin saldırıları da fransızca olduğu için bence oradaki anlam ifrit değil.

Jambe fransızcada bacak demek. Sanji'nin saldırıları da fransızca olduğu için bence oradaki anlam ifrit değil.
Fransız kelimelerin tamamen Fransız mutfağının popüler bir mutfak olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Sanji de aşçı olduğu için ataklarının isminde Fransızca kelimeler olması gayet tutarlı. Ayrıca güzel teoriymiş.

Bir yerde görmüştüm nerede gördüm hatırlamıyorum şu an ama hasır şapka korsanlarının teması ayrıca şu da olabilir.
Luffy bildiğimiz üzere sun god, En son çıkan sbs'lerden birinde zoro'nun aile ağacı gösterilmişti ve annesinin adı terra olarak açıklanmıştı.
Sanji'nin annesinin adı sora. Jinbei zaten denizin ilk oğlu olarak biliniyor elimizdeki bilgilere göre
Luffy=sun(güneş)
Zoro=terra(toprak/arazi)
Sanji=sora(gökyüzü)
Jinbei=sea(deniz)
Kimisinin annesinin isimi kimisinin de lakabı bu şekilde.
Ayrıca sanji'nin ailesi tanıtıldığında north blue'de yayınlanan meşhur çizgi roman olan Sora, Warrior of the sea çizgi romanın da germa'ya karşı savaşan kahramanın adının sora(sanji'nin annesinin adı ile aynı) olması güzel bir detaydır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık