Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Hasır Şapkalar Güç Dengesi

Siz bekliyorsunuz diye karşılaması şartmış gibi beklenti içine girmenizi geçtim. Ya da hadi tamam bir beklenti içine girmişsiniz ODA-sensei becerememiş ve ya vermemiştir olabilir buna eyvallah. Ben de Sanjinin kaybetse bile bacağının kırılmış olmasını hoş karşılamıyorum aslında şöyle düşündüm bir öyle geldi yani.

Benim asıl sıkıntım Zoroyla eşit gördüğüm için problem edilmesi. Yani Zoro için sırtına vurulup "sen aslansın sen yaparsın seni kesseler acımaz" nidaları atılıp Sanjiye gelince "yine geldi tipini miktiğim" diye elinle yüzünü kapamak niye? Zoronunda güç kıstası olarak Sanji kadar faili oldu demek istiyorum ben. Sanji bacak kırdı Zoro kılıç kırdı. Zoro kuş kafesini kesemedi Sanji Doftan atar yedi. Zoro mihawka boyun eğdi Sanji ağlak prense döndü vs vs
Zaten genel şartlara baktığında Sanjiye etmediği kalmadı ODA'nın bir de siz vurmayın bari :/ hadi vuruyonuz illa Zorodan bu kadar aşağıda ezik muamelesi neden?
Verdiğin örnekleri anlıyorum ama sebeplerine bakarsan farkı göreceksin. O adada kimse kuş kafesini kesemedi. Meteor dilimleyen, sırf kurgu için aşırı güçlü yapılmış bir özellik. Bir daha karşımıza çıksa bile bu kadar güçlü çıkmayacak çünkü kurgudaki yeri önemli olmayacak. Sanji'nin Dof'tan atar yemesi normal. Vergo'da bacağı çatlamasaydı ağzımı açmazdım misal. Tamam vücudu bitaptı ama Vergo koka bile yapmadı. Bence ikisi de yüzde yüzdeyken Sanji vs Vergo olsaydı PH'de, Sanji kaybederdi. Zoro'nun tek faili Enel'in kafasına basıp ezmesidir. Ondan sonra hiç bir zaman ezdirmedi adam Zoro'yu. Mihawk'a boyun eğmesi gerçekten başka bir durum. Adam bunu tayfası için yaptı. Luffy gibi onları koruyabilecek kadar güçlü olmak istedi. Yani mangada yansıtılanlara objektif bakarsak, Zoro Sanji'ye değil Luffy'ye daha yakın. Luffy ile ciddi tonda konuşup azarlayabilen bir o var. Zou'da bile atar gider yapıyor ciddi ciddi. Bu adam gelecekteki Rayleigh diye düşündürüyor mangaka. Zoro bir süpernova, bu neslin en iyileri arasında. Amiral'e karşı sıra bende diyor adam. Bunlardan sadece biri olsa, kimse ooo amirale dalmaya kalktı vs demez ya da gücünden beklentisi bu kadar yüksek olmaz. Ama zaman atlamasından beri adamın ter dökmemesi, mangakanın karizmasını çizdirmemesi, Wano arcında önemli bir rolünün olacağı beklentisi vs vs. Şimdi bu kadar işaret varken Pudding-chaaan kyaaaaa diyen bir Sanji'yle aynı seviyede görmem. Sanji örnekleri sadece bu olsa yine ağzımı açmam ama çok var işte.

Luffy ilk sırada diyelim. Zoro ve Jinbei herhalde yakındır birbirine. Sanji'nin Brook ve Franky'den üstün olduğunu düşünüyorum :S yada varsayıyorum, yine de belli olmaz. Sonrası belli değil ama Robin de diğerlerinden üstün duruyor. En güçsüzü de Usopp'tur galiba.

O adada kimse kuş kafesini kesemedi.
Kesememek ile kesmeyi denememek arasında fark var.

Luffy ilk sırada diyelim. Zoro ve Jinbei herhalde yakındır birbirine. Sanji'nin Brook ve Franky'den üstün olduğunu düşünüyorum :S yada varsayıyorum, yine de belli olmaz. Sonrası belli değil ama Robin de diğerlerinden üstün duruyor. En güçsüzü de Usopp'tur galiba.

Kesememek ile kesmeyi denememek arasında fark var.
Belki Fuji bir şekilde kesebilirdi ama bu benim varsayımımdan öteye gitmez. O kuş kafesini adada herkes durdurmaya çalıştı, kimse başarılı olamadı. Ancak burada mevzu kurgu. Kuş kafesi kesilmeyecek, Luffy Doff'u yenip herkesi kurtaracak. Yani Zoro kuş kafesini kesemedi demek, adamın güçsüzlüğüne örnek teşkil etmez ya da fail oldu denmez. Arkadaşın verdiği örnekler incelendiğinde Zoro'nun durumuyla Sanji'ninki bir değil. Onu diyorum.

Ahahaha ulan ne guldum be. Sırayla okuyorum bi an sanji 60 olunca. Zaten brook bile sadece bu arc girse 60 olur. Ayrıca bence Zoro 90sa jimbe belki 91/91,5 falan olmalı.
Zoro ile sanji arasında hatrı sayılır bir fark olduğunu düşünüyorum. Sanji ve Brook un puanlarını düşük vermem onları güçsüz gördüğümden değil luffy nin puanına (100) göre düşük görmem. Tayfadaki herkes güçlü bana göre. Ama oran işi bu.

Sanji ile brook birleşse luffy yi alamaz. Ama Zoro ile brook birleşse alır. 3 tane brook olsa yine luffy yi alamaz.

Normalde vs. işleri bu şekilde yürümez tabi ama one piece evrenine uygun bir tahminde bulunduğumu düşünüyorum. Öyle olmasa bile gülünecek bir şey göremiyorum..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık