Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Hasır Şapkalar'ın Yeni Bir Üyeye İhtiyacı Var mı?

• Konbuyu başlatan CIZIRTI
  • Başlangıç tarihi
Hasır şapkaların yeni 8 tane üyeye ihtiyacı var zaten seri başladığından beri. Bu ahlaksız Luffy, gemiye ekmek parası için gelen elemanları savaştırıyor, hemde canları pahasına..

Gemide aşçı(Sanji), doktor(Chopper), rotacı(Nami), gemi teknisyeni(Franky), gemi hırdavatçısı(Usopp), gemi tarihçisi(Robin), gemi müzisyeni(Brook).

Hiç Wb tayfasında, BB tayfasında, Dof tayfasında falan açşısını, müzisyenini dövüştüreni gördünüz mü? Evet görmediniz, göremezsiniz zaten. Tayfalarında bulunan adamların hepsi savaşçı, işleri bu. Bizim tayfada işi kavga dövüş olan 2 kişi var onlarda Luffy ve Zoro. Zaten farklarını belli ediyorlar diğer üyelere nazaran.

Luffy tayfada ki hizmet açığını kapattığına göre şimdi gerçekten tayfa için üye alımlarına başlamalı ciddi olarak. 2 kişi var kaldı 8 kişi.

Zaman atlamasından önce Kral olmayı düşünmüş olabilir ancak Luffy i gördükçe bu fikri değişecektir değişmiştir bile bence. İhanet etme olasılığı sıfır Oda bu yaşananlardan sonra böyle aptallık yapmamalı. Kaptanlık gururu vardır doğrudur da emir altına girmez demişsin. Law çoktan Luffy nin emirvakiliklerine boyun eğmiş durumda. Law ın Luffy nin emirvakiliklerine boyun eğdiğini çokça Punk Hazard, Dressrosa, Fiiler, Gemi konuşmalarında ve daha bölümü gelmemiş mangada gördük.
nerde emri altına girmiş.
luffy'nin kafasına buyruk davranması emir altına girmiş mi sayılıyor Lawın. Punk hazarda şov yapan Lawdı, deressoda Luffy öne geçti o kadar. Luffy'nin lawı emrine alabilecek kapi yok şuan bir kere.
Niye Luffy gördükçe fikri değişsin, doffy aldı diye filan mı yoksa?(ki tek başına dahi almadı) Ona borçlu mu hissediyor yani Law artık, alakası yok. Luffy mf den kurtaran Lawdı en fazla ödeştik der geçer.

Bir kere Law karakterli adam daha iki yıl önce kral olmak istiyom deyip şimdi sen ol panpa demez, derse zaten boşver.

Son düzenleme:

Trao

nerde emri altına girmiş.
luffy'nin kafasına buyruk davranması emir altına girmiş mi sayılıyor Lawın. Punk hazarda şov yapan Lawdı, deressoda Luffy öne geçti o kadar. Luffy'nin lawı emrine alabilecek kapi yok şuan bir kere.
Niye Luffy gördükçe fikri değişsin, doffy aldı diye filan mı yoksa?(ki tek başına dahi almadı) Ona borçlu mu hissediyor yani Law artık, alakası yok. Luffy mf den kurtaran Lawdı en fazla ödeştik der geçer.

Bir kere Law karakterli adam daha iki yıl önce kral olmak istiyom deyip şimdi sen ol panpa demez, derse zaten boşver.
Canım benim Luffy deki istikrarı gördükçe zaten KK lığı düşünmeyi bırakır. Üstelik Law KK dan önce D olmanın üstünde durur da araştırır. Luffy her zaman Law a sormadan hareket ediyor ve Law a dönüp baktığında Law zaten durumu kabullenmiş oluyor. Tabi ki emirvakiliktir Luffy nin burda yaptığı ve Law ında boyun eğmesidir. İstemese karşı çıkar dimi ağırlığını basar, Law şuana dek tayfayla takıldı takılalı ağırlığını koyamadı ortaya.

Luffy, Law a emirvakilik yapmadı, Law da boyun eğmedi, ağırlığını koydu diyen varsa senden başka gelsin söylesin burda.

Canım benim Luffy deki istikrarı gördükçe zaten KK lığı düşünmeyi bırakır. Üstelik Law KK dan önce D olmanın üstünde durur da araştırır. Luffy her zaman Law a sormadan hareket ediyor ve Law a dönüp baktığında Law zaten durumu kabullenmiş oluyor. Tabi ki emirvakiliktir Luffy nin burda yaptığı ve Law ında boyun eğmesidir. İstemese karşı çıkar dimi ağırlığını basar, Law şuana dek tayfayla takıldı takılalı ağırlığını koyamadı ortaya.
hahah bende diyorum ki ne alaka o kadar mı küçük Law
Bak Begeye istikrarın en büyüğünün yanında ama adam kral olmak için ne dümenler çeviriyor. Yani istikrarlı birisinin yanında olmak seni hedefinden filan döndürmez.
Yahu ilginç ama senin fikrin bu tabii ki.

Trao

hahah bende diyorum ki ne alaka o kadar mı küçük Law
Bak Begeye istikrarın en büyüğünün yanında ama adam kral olmak için ne dümenler çeviriyor. Yani istikrarlı birisinin yanında olmak seni hedefinden filan döndürmez.
Yahu ilginç ama senin fikrin bu tabii ki.
Ben Law ın kalkıpta KK olma yolunda ilerleyeceğini düşünmüyorum. En fazla Yonkou olur onada tayfa lazım yani :D Daha Yonkou olmaya tayfa yokken ne KK sı :D Law için 3 seçenek sunmuştum daha önce ya ölecek, ya tayfası güçlenecek, ya da hasır şapka olacak. Bu 3ü dışında başka bir şey göremiyorum.

Ben Law ın kalkıpta KK olma yolunda ilerleyeceğini düşünmüyorum. En fazla Yonkou olur onada tayfa lazım yani :D Daha Yonkou olmaya tayfa yokken ne KK sı :D Law için 3 seçenek sunmuştum daha önce ya ölecek, ya tayfası güçlenecek, ya da hasır şapka olacak. Bu 3ü dışında başka bir şey göremiyorum.
Afilli bir ölüm yakışır :D

CIZIRTI

Luffy, Law a emirvakilik yapmadı, Law da boyun eğmedi, ağırlığını koydu diyen varsa senden başka gelsin söylesin burda.
Burda bir ipucu yakaladım sanki. Law'ın Hasır Şapkalara katılma ihtimali yüksek olabilir. Çünkü tayfadakiler bir amaç için Luffy'i tercih ettiler. Sanji All Blue'yu bulmak için, Robin yazıtlar için vs..Law da D'nin sırrını çözmek için Hasır Şapkalara katılabilir. Tabi bundan önce Oda bir senaryo hazırlamalı. Her halde şöyle olur, Gold Roger'ın tayfasından biri D'nin şifresi için Raftel Adasını işaret edecek, Law da bu durumda bir arayış için Luffy'e katılabilir.

Trao

Burda bir ipucu yakaladım sanki. Law'ın Hasır Şapkalara katılma ihtimali yüksek olabilir. Çünkü tayfadakiler bir amaç için Luffy'i tercih ettiler. Sanji All Blue'yu bulmak için, Robin yazıtlar için vs..Law da D'nin sırrını çözmek için Hasır Şapkalara katılabilir. Tabi bundan önce Oda bir senaryo hazırlamalı. Her halde şöyle olur, Gold Roger'ın tayfasından biri D'nin şifresi için Raftel Adasını işaret edecek, Law da bu durumda bir arayış için Luffy'e katılabilir.
Bende sende güzel bir şey yakaladım. Katılsa amacı ne olur ne olur diyordum meğerse cevapı D oluşuymuş :hhh: Tayfaya katılma olasılığı düşük görülüyor da Oda Law için yaptığı benzerliklere bir açıklama getirmek zorunda yoksa aklıma takılıp duruyor. Resmen diğer tayfa üyelerinde ne olduysa çoğu Lawda da oldu. İlerde seninde elinden şefkatli eller tutacak denmesi, sevdiğini kaybetmesi gibi gibi dolu şey var. :D Senin bu dediğinde şimdi çok mantıklı geldi bana :alkis:

Tayfaya yeni katılacak isim bence net şekilde Monet. Öncelikle op evreninde öldüğünü gördüğümüz karakter sayısı parmaklarımı geçmez. Benim düşünceme göre: CC Monet'in kalbine sapladığı sivri objeyi sadece ucundan sokuyor. (ki buda ölmesi için gayet yeterli ama) Monet'in tayfaya katılacak bir sonraki kişi olduğunu düşünmemin sebepleri ; bence Monet punk hazard dan sağ ve yaralı kurtuldu.

1- Luffy ve law kadrosu CC'nin kafesine yakalandığında ki sahnede Chopper'a kağıt ile not atan kişi Monet'idi.(CC'nin cocuklara yaptıklarından hiç hoşlanmıyordu)
2- Doffy gibi gök ve kutsal ejderler ile uğraşan bir adam tayfasında neden bir astrolog bulundurmasın? (bu durum nihai savaş için gerekli olacak. Tayfaya mutlak bir astrolog gerekli.)
3- Monet bir logia :alkis:
4- Monet'i son görüşümüzde ki son cümlesi : Elveda , Genç Bey'im. Korsanlar Kralı olacak adam. (burada bu lafı doffy için söylediği hiç sanmıyorum. ki doffy nin amacı farklı)
5- Monet'in kalbine saplanan objeden ölmediği düşünürsek patlamalardan ve gazdan , logia olması ayrıca uçabilme özelliği ile rahatlıkla uzaklaşabileceği malum.
6- Monet CC'nin cocuklara yaptığından hoşlanmıyor ise bu onun bize ne tür biri olduğu hakkında biraz yol gösterir. (bana göre Monet de cocukluğun da ezilmiş biridir Doffy'nin yanında yer almasının tek sebebinin Sugar olduğunu düşünüyorum. Doffy bana göre Monet'i Sugar(kardeşi) ile tehdit ediyordu ki , Baby5 ı düşününce hiç de mantıksız gelmiyor.)
7- Alabasta arcı ile muazzam sayıda benzerliğe sahip olan Dressrosa arcı arasındaki son benzerlik de Robin gibi tayfaya Monet'in katılması olacak.
(yer altından gökyüzüne fırlattığı Croco'dan aldığı arkeolog yerine , gökyüzünden yer altına fırlattığı Doffy'nin astroloğu olacak. Astrolog ve arkeolog arasındaki mesleki zıtlık bir gülümsetti)
8- Oda'nın ters köşeleri ve hiç düşünülmeyeni pat diye yapıştırması. (monet'in öldü gibi gösterilmesi sizce de Oda'nın onu ihtimaller dışına itmemizi ve bizi şaşırtmak istemesi yüzünden olamaz mı?)
Peki iyi güzel de Monet nerede şuan? Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Tayfanın gemisinde olduğunu düşünmüyorum.

Onun dışında genel tartışılan konu Law -CC ve jinbei'in tayfaya katılımları olmuş. Law bir yerde Luffy için nihai gençlik ameliyatı ile kendini feda edecek bana göre.
Çünkü böyle bir şeye ancak bir D. layıktır. Law'un o zamana kadar Luffy ile ittifak halinde olan bir korsan olacağını düşünüyorum. AMA gerçekten de Law'un tayfası fazlaca güçsüz. Law'un Luffy de olmayan bir karanlık tarafı var. Bence CC net şekilde Law'a katılıcak. Jinbei ise Big Mom dan tek parça kurtulursa WB'nin gemisinde ki gibi tayfaya sudan destek verecek. direk katılmıycak.

bolca 'benlik' düşünce var farkındayım , fena uydurmuşsun da diyebilirsiniz. Lakin bir sonraki nakamanın Monet olduğunu düşünüyorum. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık