Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Hasır Şapkalar'ın Yeni Bir Üyeye İhtiyacı Var mı?

• Konbuyu başlatan CIZIRTI
  • Başlangıç tarihi

CIZIRTI

Merhaba;

Aslında konu "tayfaya katılacak kişi" konusuna benzerlik gösterebilir ama daha çok analiz-soru-cevap şeklinde ilerleyeceğini düşündüğüm için ayrı bir konu açtım. Yine de konuyu kilitlerseniz ya da taşırsanız alınmam :) forum işlenişine muhalafet olmak istemem.

Konuyu daha önce yazıdğım bir mesajı detaylandırarak ilerleyeceğim.
http://www.korsanfan.com/konu/tayfaya-katılacak-kişi.1185/page-131#post-584846

Öncellikle Hasır Şapka tayfasının genişlemesini inceleyelim(verdiğim bilgilerin birkaçı belki yanlış olabilir ama analizin özünü değiştireceğini sanmıyorum)

1-Luffy

2-Zoro
tayfaya katılan ilk kişi. Güçlü olduğu için ve tayfanın sayı kazanması için Luffy tarafından kabul edildi. (geçmişinde kısmi de olsa bir ezilmişlik var)

3-Nami:
Rotacı ihtiyacından dolayı tayfaya alındı. (geçmişinde ezilmişlik var)

4-Usopp
İhtiyaç duyulmadan Luffy'nin özel isteği ile alındı. (geçmişinde kısmi de olsa ezilmişlik var)

5-Sanji
Aşçı ihtiyacından dolayı alındı. (tayfaya alındığın bir ezilmişliği yoktu ama sonradan aile tarafından ezildiği ortaya çıktı)

6-Chopper
Doktor ihtiyacından dolayı alındı. (geçmişinde ezilmişlik var)

7-Nico Robin
Arkeolog ama ihtiyaç yoktu. İhtiyaç dışı alındı. Hatta zorla kendini tayfaya aldırdı. (geçmişinde ezilmişlik var) Nico Robin anahtar üyedir. Nico Robin üzerinden konuyu analiz edeceğim.

8-Franky
Marangoz ihityacından dolayı alındı(geçmişinde ezilmişlik var)

9-Brook
Müzisyen ihtiyacından alındı(geçmişinde ezilmişlik var)
---------------------------------
Grup üyelerine baktığımızda ihtiyaç dışı tayfaya katılanlar Zoro, Usopp ve Robin. Zoro ve Usopp manga yeni oluştuğunda ve Oda tarafından senaryo daha genişlemediği için gelişi-güzel alındığını düşünüyorum. Robin olayı ise farklı. Oda tarafından uzun senaryo oturmaya başlayınca devreye de Poneglyphler girince Oda tayfanın bir arkeologa ihtiyaç duyduğunu gördü. Uzun bir senaryo yazma yerine paaat diye Robin'i tayfaya zorla koydu. Bunun dışında tüm tafya üyelerinin geçmişinde bir ezilmişlik olduğunu net bir şekilde görüyoruz. Sanki Oda tayfa katılımı için "Geçmişinde Ezilmişlik Olacak" diye bir şart koyduğunu görüyoruz.

Oda'nın uzun süreli senaryosu üzerinde devam edelim. Yüksek ihtimal Korsan İttifakı Gecko Moria arcında çıktı. Moria; "büyük korsanlarla savaş için geniş bir tayfa lazım" vari cümlesinden sonra Oda Korsan İttifakına ihtiyaç duydu. Dressora Arc'ından sonra Luffy bir korsan ittifakının lideri olarak karşımıza çıktı. Tabi bu Robin gibi paat diye olmadı belli bir senaryo tasarısından sonra ortaya çıktı ittifak liderliği.

Konunun özüne iyice girelim: Oda'nın Korsan Kralı olmak için şartları henüz oluşmamış, zamanla farkına varıp eksiklikler ortaya çıkarıp eksiklikleri gideriyor. Bu durumda Luffy'nin Korsanlar Kralı olmak için tayfasında bir eskiklik var mı?

1-Çekirdek kadro: tamam(doktor, rotacı aşçı vs...)

2-İttifak. (zaten bir ittifakın lideri oldu)

3-Logia mevyesine sahip üye
Korsan Kralı olmak için tayfada böyle bir üye şart mı? (bana göre değil ama forumda şart görenler var)

4-Deniz canlısı üye.
Ben bunu şart olarak görüyorum. Çünkü Yeni Dünya hakkında henüz net bilgilerimiz yok. Suda hakim bir üyenin bulunması tayfada şart gibi. Oda'nın deniz canlısı üzerinden tercihini yapacağını düşünüyorum.

Sonuca bağlarsak;

Forumda yeni tafya için 3 üyeden bahsediliyor.
1-Caesar Clown
2-Belammy
3-Jinbei

Her ne kadar gönüller tayfaya renk katacağını düşündüğümüz Caesar Clown'dan yana olsa da CC'nin tayfaya katılması için Oda'nın yeni bir senaryo hazırlması gerek ya da Nico Robin gibi zorla tayfaya aldıracak. Ama Oda'nın Franky, Brook tercihlerini gördükten sonra tayfaya Jinbei'yi alacağını düşünüyorum. Çünkü genellikle izleyici/okuyucuda heyecan yaratmayan kişilerden yana tercih yapatı son 2 üyede.

Moderatör tarafında düzenlendi:

karolla

Mugiwaraların çekirdek kadrosu luffy zoro ve namidir. Tayfanın dümencisi yok. Jinbei bunun için en iyi kişidir. Tayfanın logiaya ihtiyacı yok. İlla her tayfada logia olacak diye bir şey yok. Tayfada bilim adamı yok. Olmasını gerektiren bir durum da hiç oluşmadı. Eğer oluşursa CC gelebilir. CC dofa çok sadıktı. Belki luffy onu arkadaş olarak görüp big momdan kurtarır ve benimle gel derse luffye sadakat sözü verebilir. Böylece vegapunku geçme şansına sahip olacaktır.

Jinbei kesin geliyor. CC %90 geliyor bana göre.

CIZIRTI

Mugiwaraların çekirdek kadrosu luffy zoro ve namidir. Tayfanın dümencisi yok. Jinbei bunun için en iyi kişidir. Tayfanın logiaya ihtiyacı yok. İlla her tayfada logia olacak diye bir şey yok. Tayfada bilim adamı yok. Olmasını gerektiren bir durum da hiç oluşmadı. Eğer oluşursa CC gelebilir. CC dofa çok sadıktı. Belki luffy onu arkadaş olarak görüp big momdan kurtarır ve benimle gel derse luffye sadakat sözü verebilir. Böylece vegapunku geçme şansına sahip olacaktır.

Jinbei kesin geliyor. CC %90 geliyor bana göre.
Tayfa'da dediğin gibi bilim adamı gerektiren durum yok. Vegapunk ile savaş olabilir. bu savaşta yüksek ihtimal Chopper'ın tıbbi bilimi ile Franky'nin teknik bilgisi ortak güç olarak savaşacaktır Vegapunk ile.

Mihawk

Bilim adamına ne hacet :S Doktor var, mühendis gibi marangoz var, tasarımlarıyla harikalar yaratan Usopp var.
Chopper sadece doktor değil ki. Şeytan meyvelerini farklı şekilde yönlendirebiliyor.

Benim gözümde kendisi bir bilim adamıdır.

Jinbei çok net gelicek tayfaya. Tayfada dümenci yok. Düşüncelerime göre CC veya Bellamy tayfaya gelmez.

Zoro- Kılıç ustası ve Luffy'nin sağ kolu. Bir bakıma koruma. Eğer ki Zoro olmasaydı Bellamy gelebilirdi. Yeri doldurulabilecek tek kişi olabilirdi eğer ki birbirlerine bu kadar saygılı olmasalardı.

Usopp-Keskin nişancı. Etrafı gözetlemek için çok iyi bir seçim yaptı Oda bence. Ben Usopp un tamamen gereksiz olduğunu düşünmemekle birlikte gelecekte işe yarayacağını düşünüyorum.

Nami- Rotacı. Namisiz yön bulmaları imkansız gibi gözüküyor.

Sanji-Aşçı. Sanji olmayınca neler çektiklerini görüyoruz :D

Robin-Arkeolog ki One piece için gerekli olucak
Chopper-Doktor. Büyük ihtimalle birisi ölmüştü şimdiye Choppersız :)

Brook-Müzisyen ki Luffy özellikle bir müzisyen istiyordu sürekli ilk bölümleri hatırlarsanız.

Franky- Marangoz. Gerekliliğini söylemekte ihtiyaç yok zaten.

Belki bir ihtimalle CC gelir ekstra olarak ancak ne katkısı olabileceğini bilmiyorum. Bellamy ittifaka katılır yeni tayfa kurarak. Law ise bir rakip ve bir dost olmaktan öteye geçemez. Ne kadar güçlü olursa olsun Oda Law u tayfaya katmaz.

Oda tayfaya birilerini alırken harbiden de ezilmiş insanları alıyor. Bu ezilmiş insanlar da genelde hep şerefli haysiyetli kişiler. Bu yüzden CC ye ihtimal vermiyorum.

Olmazsa olmaz 3 kişi var;
1. sırada Law tabiki, tayfanın gerçek bir doktora ihtiyacı var hemde Zoro ve Luffy'ye güçlü bir destek lazım.
2.Ceaser gelir. Bilim adamı belki çağının en iyisi, Vega zaten aşmış. Gayet bencil biri ve logia.:D
3. olarak Carrot gelir. Nedenlere gerek var mı?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık