Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Hasır Şapka Tayfası'nın Mevcut Gücü

• Konbuyu başlatan Mamikalp
  • Başlangıç tarihi

Luffy Kaido'yu şu anki haliyle yenebilir mi?

• Kolayca yener

Kullanılan: 4 3.7%
  • Zar zor yener

Kullanılan: 14 12.8%
  • Ucu ucuna yenilir

Kullanılan: 11 10.1%
  • Birşey yapamadan yenilir

Kullanılan: 68 62.4%
  • Orta zorlukta yener

Kullanılan: 0 0.0%
  • Orta zorlukta yenilir

Kullanılan: 12 11.0%

• Kullanılan toplam oy
    109
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mamikalp

Hasır Şapka Tayfası'nın Mevcut Gücü Yeterli mi?

Bildiğimiz gibi tayfada düşmanla karşılaşınca işi Canavar Üçlü(Monster Trio)(Luffy,Zoro,Sanji)yapıyor.Bu üçlünün gelişiminden bahsetmek istiyorum.

--Sanji--

Bazı forumlarda çeşitli yazılar gördüm Sanji Zoro'ya göre çok güçsüz 2 senede kendini geliştirememiş mi diye.Şuna inanıyorum ki Sanji şu ana kadar karşısına dişli bir rakip (Vergo çok aceleye geldi)gelmemesinden midir güçlerini göstermedi. Diable Jambe'ı önünde gelene kullanmasından artık Luffy'nin Pistol'u gibi bir hale geldiğini çıkarabiliriz daha güçlü teknikleri olduğuna eminim(Hikayesi komediye de dönüştürülse de Geppo'da uzmanlaştı).Zoro vs Pica gibi bir sahne olacaktır Sanji için. Oda Sanji'yi diğer Arc'a saklıyor.Orda geliştirdiği teknikleri görebileceğiz bence...

--Zoro--

Dressrosa Arc'da Zoro zaten kendini gösterme fırsatı buldu.Pica'nın şehir büyüklüğündeki dev heykelini zorlanmadan parçalara böldü ve Pica'ya yere inme hakkı tanımadan yendi. Bu olay karşısında herkesin ağzının nasıl açık kaldığını görmüşsünüzdür. Bu olay Zoro'nun Silahlanma Haki'sinin de çok güçlü olduğunu gösteriyor. Açıkçası Pica Zoro'nun rakibi bile olamaz.Zoro hakkında çok bir şey söylemeye gerek yok yeni dünyadaki seyahatleri sırasında hala Zoro ile başa çıkabilecek kimse göremedik.(Bu iş Wano'da değişebilir).Gerçekten dünyadaki en güçlü kılıç ustası olmaya aday biri.

--Luffy--

Luffy nedense Yeni Dünya'da karşılaştığı tüm rakipleri zar zor yeniyor Zoro'nun burnu bile kanamadan rakiplerini yere sermesine rağmen. Bunu Luffy'nin hep en güçlülerle savaşmasına yorabiliriz ama tek sebep bu değil. Aynı Sanji gibi Luffy'yi de saklıyor Mangakamız. Sebebini açıklamam gerekirse One Piece'de şu ana kadar olduğu gibi yine izleyiciyi şaşırtmak, heyecanlandırmak istiyor.
Doflamingo ile dövüşmeden önce Luffy Bellamy ile dövüşünde sırf Doflamingo'nun istediği olmasın Bellamy zarar görmesin diye Bellamy'ye vurmuyor ve bu dövüşte kan kusuyor yani Doflamingo'da potansiyelini gösterememesi normal. Gear 4 evet çok güçlü gerçekten ama yeterli değil en azından bir Yonkou'yu devirmek için şu anki Gear 4 teknikleri yeterli değil. Peki luffy daha güçlü tekniklere halihazırda sahip değil mi?-Evet sahip..
Şu ana kadar gösterdiği en güçlü tekniği King Kong Gun,orta-küçük büyüklükte bir adayı yok edebilecek bir teknik.

Luffy'nin şu anki gücü bu tekniğin üzerinde çünkü bu tekniği Rayleigh biliyor!
Rayleigh Luffy'yi 1.5 yıl eğitip sonra Shabody Takım Adalarına gitmişti ve Luffy 6 ay boyunca kendi başına eğitim yapmıştı.Rayleigh bu tekniği gördüğüne göre son 6 aydan önce geliştirdiği bir teknik bu.1.5 yıl boyunca temmelleri öğrenirken 6 ay boyunca yeni teknikler geliştirecek zamanı olmuştur.Dolayısıyla teknik geliştirme açısından bu 6 ay 1.5 yıla bedeldir.Şu anda KKG'den çok daha güçlü teknikleri var.Luffy'nin etrafta çocukça koşturması ve saçma davranışlarından dolayı güçlü olabileceği düşmanları tarafından tahmin edilemiyor.Ama şu anda bile Luffy'nin kafasını* kullandığı bir dövüşte karşısında durabilecek çok az kişi var.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mamikalp

Konunun amacı ne anlamadım.
Sanji ve Luffy hakkındaki düşünceleri açıklığa kavuşturmak istedim.Sanji ve Luffy gösterildiği kadar güçsüz değil,Zoro gösterildi zaten.Yabancı forumlarda bu konulardan sayılamayacak kadar var:D

Söylediğin Doğru, Luffy'nin de bütün tekniklerini görmemiş olabiliriz ama sınırlarına ulastığını çok net gördük. Bu yüzden Luffy şimdilik bu kadar diyebiliyorum. Yarın yeni bi savasa baslar, yeni yeni tekniklerini görürüz ama bu hep olan bir şey. Bunun dısında ne Zoro'nun ne de Sanji'nin sınırlarını görmedik. Ben Zoro'dan ziyade Sanji'nin ne kadar olduğunu merak ediyorum. Mesela haki kullanabildiğini biliyoruz ama hiç kullanırken görmedik. Haki ve ateş birleşiminden çok güçlü saldırılar bekliyorum. Sonra, Yaptığı yemeklerle, belli bir süreliğine de olsa ciddi güç artışı sağlayabileceğini ya da iyileşmeyi hızlandıran formüller öğrenmiş olacağını düşünüyorum. Rankyaku benzeri saldırıları da vardır belki..

Soruna gelirsek, şimdiye kadar gördüğümüz Sanji epey bi zayıf, bu haliyle Shin Sekai'de iş yapamaz. Yalnız E. Oda Luffy'nin ağzından, çok güçlü olduğunu ve 1000 adam gücünde olduğunu söyledi, bize. Bakalım bin adam gücü neymiş, merak ediyorum. Umarım beklentilerimi karşılar.

Zoro'nun da sınırlarını görmedik. En son, kana susamış gibi amirale saldırmak istiyordu, bi amiral kaşısında ne yapabilir gerçekten merak ediyorum. Onu geçtim, Zunisha karışmasaydı, Jack'i Zoro'nun karşılayacağını düşünüyordum ama olmadı.

En az 2 büyük arc sonra yenebilir Kaido'yu.Luffy daha hiç bi Yonkou ile ölümüne dövüşmedi.Bence ilk testi Big Mom ile yapacak.Kaçacak sonra Yonkou gücünü görmüs olacak.

Mamikalp

En az 2 büyük arc sonra yenebilir Kaido'yu.Luffy daha hiç bi Yonkou ile ölümüne dövüşmedi.Bence ilk testi Big Mom ile yapacak.Kaçacak sonra Yonkou gücünü görmüs olacak.
Nedense bigmom ile gerçekten düşman olacaklarmış gibi gelmiyor Thriller Bark'taki kız(Lola) araya girebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık