Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Harry Potter Genel Başlığı

İlk üç filmi izledim, gerisini de boş bir vakitte izleyeceğim lakin acayip merak ettiğim husus bu Voldemort nasıl Harry'nin ana babasını öldürdükten sonra o hale gelmiş ? Yani Harry'ye iz bırakınca noluyor bu adama, belki diğer filmlerde işleniyor olabilir lakin biraz çıtlatırsanız sevinirim. :D
Kitaplara bak demişler zaten, ben de wikiye bak diyeyim, orda da güzel yorumlamışlar bu tür olayları.

O kadarını biliyoruz da elbet dambıldor da biliyordur.7 hortkuluk vardı yanılmıyorsam.Basilisk dişi,yüzük,madalyon,şu ihtiyaç odasındaki taç,yılan bir de Harry elbette.Dambıldor ölmeden önce 3 tanesini ele geçirmiş veya yok etmişti.İllaki taçı ve yılanı da biliyordur bence.Kendisini öldürmesi ve asayı kullanılamaz hale getirmesinin sebebi bence Voldemortu yenemeyeceğini düşünmesiydi.Voldemortun asasının Harrye işlemediğini düşününce bu adamın en güçlü asanın peşine düşeceğini illaki düşünmüştür ki böylesi bir kibirli adama da bu yakışırdı zaten.Bire bir savaşı ve asanın Voldemortun olmasını göze alamayacağı için böyle bir plan yaptı bence.Diğer kurulan planlar falan da bu plana göre şekillendirilmiş gibi geliyor.
Tamam da nerede olduğunu bilmiyordu Diadem'in mesela. Plan zaten hepsi. Kısaca maksat Harry yensin işte :D
Bir de aklıma gelmişken söyleyeyim. Bu Harry'nin babasına çok uyuz oluyorum. Koskoca Dumbledore Sır Tutucu olayım demiş yok ben arkadaşlarıma güveniyorum beni satmazlar falan (Sattı). Yahu Dumbledore Sır Tutucu olsun sen gene güven arkadaşlarına.

Tamam da nerede olduğunu bilmiyordu Diadem'in mesela. Plan zaten hepsi. Kısaca maksat Harry yensin işte :D
Bir de aklıma gelmişken söyleyeyim. Bu Harry'nin babasına çok uyuz oluyorum. Koskoca Dumbledore Sır Tutucu olayım demiş yok ben arkadaşlarıma güveniyorum beni satmazlar falan (Sattı). Yahu Dumbledore Sır Tutucu olsun sen gene güven arkadaşlarına.
Snape'in ahı tutmuş da arada Lily de kaynadı.

Bu hortkulukların yok edilmesi işi çok sığ oldu bence. Dumbledore'un düştüğü hal vs daha iyi işlenmeliydi.

Snape'i severizde olayların en başında o var aslında. Kehaneti voldemorta söylemese, Potter'lara en başından bişey yapmıyacaktı.

Zümrüdü Anka Yoldaşlığı'nın sonunda Voldy, yaşlı ve lanetten muzdarip Dumby Harry'yi korurken düello ediyorlar ve yenişemeden seherbazlar geldiği için Voldy Belatrix ile topukluyor.
Fantastik canavarlar filminde Dumby ile Grindelwald mücadelesi nasıl aktarılır bilemem ama formunun zirvesinde yapılan teke tek düelloda Dumby kazanıyor diye hatırlıyorum. Bunlara bakarak söyleyebilirim ki Dumbledore >Grindelwald>=Voldemort
Tabi bu Avrupa'da geçerli bir durum, Asya Amerika ve Afrika kıtasında nasıl büyücüler var bahsi geçmiyor. Pottermore sitesinde sanırım diğer kıtalardaki okullardan bahsediliyor. Belki çıkacağı söylenen yeni kitaplarda buralara uğrayabilirler.

Zümrüdü Anka Yoldaşlığı'nın sonunda Voldy, yaşlı ve lanetten muzdarip Dumby Harry'yi korurken düello ediyorlar ve yenişemeden seherbazlar geldiği için Voldy Belatrix ile topukluyor.
Fantastik canavarlar filminde Dumby ile Grindelwald mücadelesi nasıl aktarılır bilemem ama formunun zirvesinde yapılan teke tek düelloda Dumby kazanıyor diye hatırlıyorum. Bunlara bakarak söyleyebilirim ki Dumbledore >Grindelwald>=Voldemort
Tabi bu Avrupa'da geçerli bir durum, Asya Amerika ve Afrika kıtasında nasıl büyücüler var bahsi geçmiyor. Pottermore sitesinde sanırım diğer kıtalardaki okullardan bahsediliyor. Belki çıkacağı söylenen yeni kitaplarda buralara uğrayabilirler.
O zaman lanet yoktu. Voldemort ile dövüşten sonra Marvolo Gaunt'un yüzüğünü buluyor ve yüzüğü eline geçirince lânet bulaşıyor Dumbledore'a.

+1 . hayır bi de lupin ve sirius'a da güvenmiyor. kıl kuyruğa güveniyor.
Kılkuyruk'u Sirius öneriyor. Voldemort böyle boş beleş biri olacağını düşünmez diye. Tabi herkese Sirius'u seçtik diyorlar. Dumbledore bilmiyor tabi Kılkuyruk'un olduğunu. Tabi Dumbledore ben olayım diyor ama kabul etmiyorlar.

Snape'i severizde olayların en başında o var aslında. Kehaneti voldemorta söylemese, Potter'lara en başından bişey yapmıyacaktı.
Snape hatasız demiyorum zaten ama Dumbledore gibi Voldemort'un korktuğu ve çekindiği biri varken başkasını Sır Tutucu olarak seçmeleri hoşuma gitmedi.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık