Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hangi İşletim Sistemi

Hangi İşletim Sistemi

• Windows 95

Kullanılan: 1 2.0%
  • Windows 98

Kullanılan: 0 0.0%
  • Windows 2000

• Windows XP

Kullanılan: 11 22.0%
  • Windows 7

Kullanılan: 18 36.0%
  • Windows 8

Kullanılan: 1 2.0%
  • Windows 10

Kullanılan: 17 34.0%
  • Linux

Kullanılan: 2 4.0%
  • Pardus

• Vista

• Diğer (adettendir:))

• Kullanılan toplam oy
    50
Saygıdeğer arkadaşlar can sıkıntısına ne yapayım derken aklıma esti birden dedim böyle bir konu açayım:)maksat muhabbet olsun
Bir kaç soru ile konuya giriş yapayım
Sizin için hangi işletim sistemi daha iyi?
Daha kullanışlı
Tasarımı daha şık
Menüsü ve uygulamaları (uygulama geçişleri) daha anlaşılır
Ana ekran görüntüsü daha güzel, iyi, artık adına ne derseniz:D
Ha tüm bunlara microsoftun illa windows 10 kullanılacak diye dayatmasından eski sistemlerden güncellemelerini çekmesi de var:hmm:
Tüm bunlara rağmen hangi işletim sistemi sizin için vazgeçilmez?
Benim için farketmez her zaman yeni sisteme geçiş yaparım da diyor musunuz?
Bu arada artık kullanılmayan sistemleri görüpte demeyin bu da kullanılır mı diye:D
Benim her hâlükârda favorim XP olmuştur da:D

Windows 95

Windows 95, Microsoft'un ürettiği işletim sistemi ailesi Windows'un MS-DOS üzerinde yükselen dördüncü ana sürümüdür. Kod adı Chicago'dur Microsoft tarafından 24 Ağustos 1995 tarihinde Rolling Stones'un Start Me Up adlı yeni bir şarkıyla katıldığı büyük bir gösteri eşliğinde dünyaya tanıtılmıştır.
-Eskilere merakımdan ötürü bir süre kullandığım sistemdir kendileri:)çok fazla kullanma şansım olmadı ama:D

Windows 98

Windows 98, Microsoft'un ürettiği işletim sistemi ailesi Windows'un MS-DOS üzerinde yükselen beşinci ve son ana sürümüdür. Microsoft bu sürümle Çoklu ortam ve internet hizmetlerini bu sürüme eklemiştir. 25 Haziran 1998 tarihinde piyasaya sürülen Windows 98 önceleri Memphis ve Windows 97 kod adlarıyla biliniyordu.
-Uzun bir süre kullandığım bir işletim sistemi; aslına bakarsanız win8 fiyaskosundan sonra (şahsen tabi) bana 98 bile daha çekici gelmişti:D

Windows 2000

Windows 2000, Microsoft'un ürettiği işletim sistemi ailesi Windows'un NT çekirdeği üzerinde yükselen beşinci ana sürümüdür. NT 4 sürümünden 3.5 yıl sonra, 17 Şubat 2000 tarihinde piyasaya sürülmüştür.
-Bu sistemi pek kullandığımı söyleyemeyeceğim çünkü favorim olan XP'ye direk geçiş yapmıştım:D

Windows XP

Windows XP Microsoft'un kişisel bilgisayarlar ve sunucu sistemleri için ürettiği işletim sistemi ailesi Windows'un NT çekirdeği üzerinde yükselen altıncı ara sürümüdür. 25 Ekim 2001 tarihinde piyasaya sürülmüştür. XP adı eXPerience kelimesinden gelir. Genişletilmiş resmi destek 8 Nisan 2014'te bitmiştir.
-Favorim olan ve şuan da bile kullandığım işletim sistemidir:Dcafcaflı görsellerden uzak sade ve kullanışlı:D

Windows Vista

Windows Vista, kişisel bilgisayarlar için geliştirilen Microsoft Windows işletim sistemleri ailesinin sürüm olarak altıncı üyesidir. 22 Temmuz 2005'te gerçek adı duyurulmadan önce Longhorn kod adıyla tanınıyordu. Windows Vista, 30 Ocak 2007'de dünya çapında piyasaya sürülmüştür.
-Win7 çıkana kadar kullandığım hatta sık sık XPye döndüğüm ve de kısa bir süre kullandığım işletim sistemidir.

Windows 7

Windows 7 Microsoft Windows'un perakendeye sunulmuş işletim sistemidir. Microsoft tarafından kişisel bilgisayarlar, masaüstü, dizüstü, netbooklar, Tablet PC ve media center bilgisayarlarda kullanılmak için çıkan bir işletim sistemidir. 22 Ekim 2009 tarihinde piyasaya sürülmüştür.
-Herhalde Microsoftun en popüler işletim sistemi olsa gerek tabi win10 da bir hayli tutuldu ama kullanım açısından yinede 7'yi tercih ederim diyeyim.

Windows 8

Windows 8, Microsoft firmasının kişisel bilgisayar kullanımı için Windows 7'nin halefi olarak ürettiği işletim sistemidir. 26 Ekim 2012'de piyasaya çıkmıştır. Windows 8'de e-postalar sosyal hesaplar vb. eşitlenebilmekte ve o kullanıcı hesabıyla oturum açılmaktadır.
-Herhalde tüm kullanıcılarının kıllandığı "başlat" butonu olmadığı için bir hayli tepki çeken sürümüdür Win8, neredeyse hiç kullanmadım bile diyebilirim.

Windows 10

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilen, Windows NT ailesinden bir işletim sistemidir. Windows 10'un en son Windows NT sürümü 10.0'dır.
-Kullanıcılarının yoğun eleştirisine cevap olarak başlat menüsünün en alışıldık haliyle tekrar sisteme eklenmiş olduğu sürümdür:Dtabi sadece bu değil bir çok özelliği varda uzun uzadıya yazmaya gerek yoktur herhalde:D
XP-Win7 ve Win10 en sık kullandığım işletim sistemleridir. Tabi aralarında en çok Win7'yi kullanıyorum o ayrı:Dher ne kadar şuan XP kullansam da:D

Linux

Linux; bilgisayar işletim sistemlerinin en temel parçası olan çekirdek yazılımlarından bir tanesidir. GNU Genel Kamu Lisansı ile sunulan ve Linux Vakfı çatısı altında geliştirilen bir özgür yazılım projesidir. Linux ismi ilk geliştiricisi olan Linus Torvalds tarafından 1991 yılında verilmiştir.
-Zaman zaman farklı sistem kullanmayı istediğim zaman Pardus ile aynı sıklıkla kullandığım bir sistemdir.

Pardus

Pardus, Türkiye'de TÜBİTAK tarafından geliştirilen bir Linux dağıtımı olan işletim sistemi. Planlamasına 2003 yılında başlanmış olup ilk kararlı sürümü 27 Aralık 2005’te yayınlanmıştır. Pardus adı, Anadolu Parsı'nın bilimsel adı olan Panthera pardus tulliana'dan gelmektedir.
-Geçenlerde can sıkıntısında indirip kullandığım bir işletim sistemidir:)

Spoiler butonunu kullanmayı hala öğrenemedim o yüzden resimler açıkta kaldı modlar bu konuda yardımcı olursa sevinirim:)
Arkadaşlar bütün görselleri ve açıklamaları googledaki ilk görsellerden ve açıklamalardan aldım, hani uzun uzadıya anlatıp bak bu sistem budur diye caka satmak istemedim:D
Tüm sistemler herkesçe malumdur zaten. Sizce hangi sistem?

Windows XP efsanedir benim için enfazla o işletim sistemini kullanmısışdır. En az hata ve çökme Xp deydi.Malasef 4-5 yıl önce Win7 pro ya ,en sonda Win10 a geçtim mecburan. Corel Draw ,Autocat programları kullandığım için mecbur kaldım işletim sistemi yükseltmeye.

XP ve Win7'nin herşeyini biliyordum,Win10 çok karışık geliyor açıkcası .Kullanış ve sadelik açısından XP'yi hiç bişeye değişmem. Konu için tşkler, eline sağlık.

Pardus hep kullanmaya çalışırdım, her bilgisayarımda da denemişliğim vardır ama bi türlü istediğimi doğru düzgün yapamadığım işletim sistemiydi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık