Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Haki ve Meyve Kullanıcısı Üyeler

Epey uzun bir aradan sonra foruma bir geyik konusu açayım dedim. Bu konuda başlıktan da anlaşılacağı üzere benzetmeler yaparak bizlere göre hakiye sahip veya meyve yemiş üyeleri tanımlayacağız. Kısa bir açıklama ve bir iki örneklemeler vererek başlayacağım.

Silahlanma Hakisi
Bu haki türüne sahip üyeler genellikle tartışmalarda sağlam duruş ve irade sergilerler. Karşıt her argümanı bilgi süzgecinden geçirerek bir açık yakalayıp olmadı bir açık yaratıp saldırıya geçerler. Hem savunma hem saldırı alanında iyidirler.
Ör; @Alpamis , @Erkan12 , @Densetsu no Samurai vs.

Gözlem Hakisi
Bu haki türüne sahip üyeler genellikle teorisyen ve analizcilerdir. Seriden ince detaylar yakalayıp sunarak dikkat çekerler. Hafızaları güçlüdür. Bazıları geleceği görmeye varan tespitlere sahiptir.
Ör; @amaneden , @Luffy , @ch3rl0b11n vs.

Kral Hakisi
Bu haki türüne sahip üyeler forumdaki saygınlıklarına bağlı olarak istedikleri vakit etrafa yıkıcı veya yapıcı bir aura yayarlar. Özellikle yeni ve zayıf üyeler üzerinde etkilidirler.
Ör; @Shakky (Ne sandın?) , @Smoker :p) vs.

Meyve Kullanıcı Örnekleri

Hana hana no mi: Kendisi derin kf olarakta bilinen bir örgütün üyesi olduğu düşünülen, her yerde eli ayağı gözü olan, haber alan ve taşıyan olduğundan @ch3rl0b11n
Bomu bomu no mi: Kendisi zaman zaman intihar bombacılığı da yapmakla beraber bulunduğu ortamlarda duruma ve keyfine göre bomba yaratıp yıkıp sağlamasıyla bilinen @Cias
Horu Horu no Mi: Kendisi gaz verme, duygu durum değişikliği gibi psikolojik baskılar kullanan, zaman zaman forumda yardıma muhtaç isyankarlara desteklemelerde bulunduğundan @Monkey D. Dragon (Çok sever meyvesini)
Nikyu nikyu no mi: Kendisi forum içerisindeki bulunduğu statüden ötürü üyeleri istediği konumlara tabiriyle uçurabilme yeteneğine sahip olduğundan @Smoker
Doa doa no mi: Kendisi herhangi bir konu, mevzu, durum konumunda bir kapı yaratarak içeri dahil olabilme yeteneğine sahip olduğundan @Daredewill

Evet şimdilik böyle bir kaç örnekle konuyu açayım dedim. Sizlerde uygun gördüğünüz benzetmelerle üyeleri eşleştirerek geyiğe katılabilirsiniz.

Silahlanma hakisi tanımına en çok uyan kişi Hakili Yumruk'tur. Adamın karşıt düşüncesinde yer alıp da beni alıntılarsa ne yaparım diye korkum var. Ayrıca yazdıklarına layıkıyla cevap veremem diye ayrı bir utanma duygusu taşırım.

İsmimi görmek hoşuma gitti.:D Konu çok güzel olmuş ellerine sağlık. Genis bir zamanda ben de bir şeyler karalayacağım. Ama benim nazarımda b.hakiciler işi kesip atan , sabrı olmayan kisilerdir.

Mesele @Master of Puppets'i direk buraya yazardım. Adam can alıcı bir şekilde bir yorum yapıyor direk kesip atıyor diyecek bir şey de kalmıyor.:D

H.hakiye ise genel anlamda yılmadan pes etmeden argümanlar üstüne argümanlarla uzun tartışmalara girenlere verirdim. Mesele @Millenium Wizard @Daredewill felan listede olurdu . Daha doğrusu yorum sayısı fazla olan üyelerin çoğu potansiyel olarak buraya girebilir.:D

K.hakideki isimleri sevdim dediğin gibi gözlemci tipler oraya uyuyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık