Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Gorosei

'Dünya Hükümeti' forumunda Smoker tarafından 8 Oca 2010 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakterler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Boş adamın orada işi olmaz.

  134 oy
  83.8%
 2. Bunların her yeri dolu olsa ne olur?

  26 oy
  16.3%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Gorosei (Gorōsei) Dünya Hükümeti'ni yöneten kişilere verilen isimdir, doğal olarak dünyayı da onlar yönetmektedir. Beş kişiden oluşan bir tür konseydir. Denizciler'i ve Cipher Pol birimlerini yönetirler. Ayrıca Shichibukai seçimini de onlar yapar. Şimdiye dek hiçbirinin adı açıklanmamıştır.

  Şapkalı

  [​IMG]

  Görünümü: Yüzünün sol tarafında büyük bir yara izi vardır. Siyah bir şapka takar. Uzun sakalları ve püsküllü saçları gri renktedir. Elinde değişik biçimli bir baston vardır.

  Yaptıkları: Monkey D. Luffy ve Monkey D. Garp arasındaki bağlantıdan ve Marshall D. Teach'in, Marineford Savaşı'nın ardından yapacaklarından bahsetmiştir..

  Uzun

  [​IMG]

  Görünümü: Uzun boylu ve zayıf bir adamdır. Bıyıkları, sakalları ve saçları çok uzundur.

  Yaptıkları: Ohara Olayı esnasında Profesör Clover ile Den Den Mushi'den konuşan ve Spandine'e onu vurma emrini veren kişidir. Savaşın ardından Luffy ve Silvers Rayleigh arasındaki ilişkiden ve Teach'in, Edward Newgate'in adalarına çökeceğinden bahsetmiştir.

  Pala

  [​IMG]

  Görünümü: Kel bir adamdır. Uzun ve kalın pala bıyıkları vardır. Alnındaki doğum lekelerinden dolayı, Soyvetler Birliği başkanlarından biri olan Mikhail Gorbachev'a benzer. Animede sakalları da vardır.

  Yaptıkları: Luffy'nin yeni posterini eline almış ve Crocodile'ın kendilerine ihanet ettiğini açıklamıştır. Luffy'nin derhal durdurulması gerektiğini söylemiştir. Beyazsakal Korsanları'na karşı yapılmış savaşın ardından, Jinbe'den resmi olaran Shichibukai unvanını almıştır. Ayrıca Teach'in elindeki iki meyve ile Yonko pozisyonuna en yakın kişi olduğunu söylemiştir.

  Kel

  [​IMG]

  Görünümü: Beş kişinin içerisinde en yaşlı görüneni ve yüzünde ya da kafasında herhangi bir tüy bile olmayan bir adamdır. Yuvarlak gözlükler takar ve bir gi giyer. Görünüşü Hindistan'ın ulusal figürü olan Mahatma Gandhi'ye benzer. Ayrıca elinde bir samuray kılıcı vardır. Beşli içerisinde akım elbise giymeyen tek kişidir.

  Yaptıkları: Shanks ve Newgate'in buluştuğunu rapor eden askere cevap vermiştir. Marineford Savaşı'nın ardından, kılıcını temizleyerek Üç Büyük Güç'ün çöktüğünü ve boşalan üç Shichibukai koltuğunun doldurulması gerektiğini söylemiştir. Ayrıca "D" adını taşıyanların dünya için tehlikeli olduğundan bahsetmiştir.

  Sarı

  [​IMG]

  Görünümü: Beşlinin içinde en genç görünen kişidir. Saçları ve sakalı sarı renktedir. Göğsünde büyük bir yara izi vardır. Takım elbise giydiği halde, kravat takmayan tek kişidir. Gömleğinin üst düğmeleri açıktır.

  Yaptıkları: Üç Büyük Güç dengesinin bozulmaması gerektiğini söylemiştir. Newgate'in ölümünün Yeni Çağı başlattığından ve Shichibukai pozisyonunu etkili korsanlardan oluşturmaları gerektiğinden bahsetmiştir. Ayrıca Teach'i durdurabilecek kişilerin geriye kalan Beyazsakal Korsanları ile Marco ya da bir Yonko olabileceğini söyleyen kişidir.

  Hakkında Bilinenler

  Uzun, Profesör Clover tam Büyük Krallık'ın adını söyleyecekken Spandine'e onu öldürmesi için emir vermiştir. Orada geçen konuşmalardan, Boş Yüzyıl hakkında bilgi sahibi oldukları söylenebilir. Hatta Clover'ın Boş Yüzyıl hakkında bildiği şeyleri duyduklarında şok olmuşlardır. Ohara'nın bu araştırmaları daha fazla devam ettirmesini istemediklerinden, adayı yok etme kararı almışlardır. Halka ise oradakilerin Antik Silahları canlandırmaya çalıştıkları söylenerek, konunun üzeri kapatılmıştır. Yaptıkları bu hareketten dolayı, Boş Yüzyıl hakkında en ufak bir bilginin bile dışarı sızmasından korktukları anlaşılabilir. Buna rağmen tamamen kalpsiz kişiler değillerdir. Ohara'nın yıkım emrini verirken tereddüt etmişlerdir.

  Yetenek ve Güçleri

  Gorosei, Dünya Hükümeti'nin En Yüksek Otoritesi (Jap. Sekai Seifu Saikō Kenryoku, İng. Highest Authority of the World Government) olarak kabul edilir. Bu bağlamda tüm dünyayı yönettikleri söylenebilir. En yetkili kişiler oldukları için, hükümet bağlantılı tüm güçler üzerinde kesin bir söz hakkına sahiptirler. Polisler, on Cipher Pol birimi ve hatta Denizciler bile tamamen onların emrindedir. Denizciler'i yöneten Filo Amirali'nin bile kararlarını görmezden gelebilirler. İstedikleri herhangi bir adaya Buster Call gönderebilirler ve uygun görmedikleri bir Shichibukai'nin unvanını elinden alabilirler. Aynı şekilde istedikleri bir kişiyi Shichibukai yapabilirler.

  Gorosei'nin ana amacı, halkın gözünde Dünya Hükümeti'nin imajını korumaktır. Saklı kalmasını istedikleri Boş Yüzyıl'ı araştıran ada halkının, adayla birlikte komple ortadan kaldırılması için emir vermiştir. Gekko Moriah'ın Luffy tarafından yenildiğini gizlemiş ve savaşın ardından onu gizlice öldürerek, savaşta ölmüş gibi göstermeye çalışmıştır. Hatta Impel Down'ın 6. Katı'ndan kaçan suçlular olduğu bile dünyadan gizlenmiştir.

  Bu beşlinin aldığı bazı kararlar, Sengoku gibi Mutlak Adalet yanlısı bir adamı bile çileden çıkarmıştır. Bu kadar geniş yetkilere sahip olmalarına rağmen, Dünya Asilleri'nin üzerinde ne kadar etkili oldukları bilinmemektedir. Onlara her istediklerini yapma hakkını verdiklerinden, onlardan daha aşağıda olduklarını düşünenlerin sayısı bir hayli fazladır.

  Bunu düşünenlerin karşıtları ise, Gorosei'nin Jinbe'yi Shichibukai yapması ve onun çoğunluğunu Dünya Asilleri'nin eski kölelerinin oluşturduğu Güneş Korsanları'na katılmasına izin vermesini örnek göstermektedir. Zira Dünya Asilleri kölelerini geri isterken, Gorosei bunu bildiği halde kendi kararını vermiştir. Ancak yine de Mjosgard kölelerini geri almak için tek başına Balıkadam Adası'na gitmiştir.

  Politik güçlerinin yanı sıra, bu beşlinin bireysel güç bazında hangi seviyede oldukları bilinmemektedir. İki tanesinde görünen bir yara izinin olması, bir tanesinin ise kılıç taşımasından dolayı en azından üç tanesinin dövüş tecrübesine sahip olduğu kesindir.

  Künye

  Adı: Gorosei
  Japonca Adı: Gorōsei
  İngilizce Adı: Five Elders Stars (Beş Yaşlı Yıldız)
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 233, Anime 151
  Bağlantısı: Dünya Hükümeti
  Unvanı: Dünya Hükümeti'nin Yöneticisi
  Lideri: Yok
  Bulunduğu Yer: Mariejois
  Durumu: Aktif

  Hak Sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Gorosei
  Çeviren : Smoker
  Yayınlayan : www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 18 Mar 2016
 2. Miko Shiro Yasha

  Miko (Shiro Yasha)
  Mesaj Sayısı 2,037
  Üyelik Tarihi27 Kas 2009
  eline saglik !! super olmus hep merak ettigim yaslilardir :D
   
 3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Lafı olmaz...
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağol dostum... Soldaki diyecektin sanırım.. En gençleri sarışın olan..
   
 5. RedTeroR Ne Eksik Ne Fazla (Luffy = Bilal)

  RedTeroR (Ne Eksik Ne Fazla (Luffy = Bilal))
  Mesaj Sayısı 13,529
  Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
  Şu elleri cebınde olan adamı zoro ya kestırseler bari :)
  Ellerine saglık smoker yine döktürmüsün :)
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Olur böyle şeyler... Sağolasın Red...
   
 7. Shanks Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง

  Shanks (Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง)
  Mesaj Sayısı 2,463
  Üyelik Tarihi8 Oca 2010
  Eline sağlık Young Gorousei karizma duruyor.Ama ben şu kılıçlı-ossan ı merak ediyorum.Neden kılıç taşıyor var mı bi mazisi ustalığı yeteneği falan
   
 8. Mesaj Sayısı 49
  Üyelik Tarihi5 Eyl 2009
  Gücünü en çok merak ettiğim karakterler diyebilirim bunlar için.Hepside baya güçlü gibi duruyolar.İlerde görücez bakalım ne olduklarını.Çeviri içinde teşekkürler.
   
 9. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağolun arkadaşlar...
   
 10. Fallout Üye

  Fallout (Üye)
  Mesaj Sayısı 83
  Üyelik Tarihi27 Ara 2009
  vay be gorousei ler de güçlü demekki bu güzel oldu bende bunları güçsüz korkak bi şey sanıyodum:DPaylaşım için teşekkürler
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık