Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Gintama'daki En Etkileyici Rakip?

Gintama'daki En Etkileyici Rakip?

• Kullanılan toplam oy
    37
Sizce Gintama serisinde, Gintoki'nin rakipleri arasında en etkileyici olanı kimdi?

Cennetin Sadık Kargası, Oboro

Oboro, Cennetin sadık hizmetkarlarından biridir. Vücudunda Altana kanı bulundurur ve Utsuro'ya son derece sadıktır. Başta Yoshida Shouyo'ya yardım etmesine rağmen sonraları onun öğrencileri ile ilişkisini kıskanıp yerini ifşa etmiştir.

Oboro, serideki en güçlü karakterlerden biridir ve Gintoki'yi bir kez yenebilmiştir.

Bitmeyen gecelerin Kralı, Housen

Housen Harusame'nin eski komutanlarından biridir. Evrendeki en güçlü savaşçı olarak bilinen Umibouzu ile denk bir savaş çıkartabilecek kadar güçlüdür. Housen son derece egoist, kibirli ve istediği şeyi alma uğruna acımasız bir adamdır.

Gintoki Hyakka savaşçılarıyla beraber alt edebilmiştir Housen'i.

Benizakura, Nizou

Nizou kör biri olmasına rağmen kılıç kullanmakta ve dövüşmekte çok iyidir. Benizakura ile korkunç bir seviyeye ulaşır gücü. Nizou, Takasugi'yi ışığı olarak görür ve son derece bağlıdır.(Takasugi kendisine pek değer vermez.)

_________

Örümcek, Jiraia

Jiraia, Tsukuyo'nun eski hocasıdır. Tsukuyo'yu kendisini ilerde taşıması için yetiştirmiş ve manipule etmiştir. Gintoki ile başa baş bir dövüşün sonunda yenilmiştir.

________

Yonkou Jirocho

Jirocho oldukça maharetli bir kılıç ustasıdır, aynı zamanda Otose'nin eski bir tanıdığı, dostudur. Kabukicho bölgesini yöneten Yonkou'lardan biridir. Gintoki'yi mezarlıkta yenmiş, fakat sonrasında Gintoki kılıçta kendisinden usta olduğunu göstermiştir.

Kiheitai Lideri, Takasugi Shinsuke

Takasugi Shinsuke, Kihetai adlı oluşumun lideri ve Yoshida Shouyo'nun öğrencilerinden biridir. Gintoki, Zura, Tatsuma ile beraber Cennete karşı savaşmış fakat kaybetmişlerdir.

Takasugi ise bu yenilgiden sonra iyice hırslanmış, Kihetai'yi kurmuştur. Başlıca amacı hükümeti devirmek ve dünyaya bir son vermektir.

"Tek istediğim yıkım, ta ki içimdeki hayvanın feryatları dinene dek."

Gintoki ile küçüklükten beri rekabet etmektedir.

Yato, Kamui

Kamui ana karakterlerden biri olan Kagura'nın ağabeyidir. Masum ve çocuksu görüşünün altında tam bir canavar yatmaktadır, dövüşmeyi sever ve güçlü insanlarla dövüşmek için onları kışkırtır. Eski ustası Housen'i aştığı Rokuyo arc'da söylenmiştir. Harusame'nin eski bölük komutanlarından biridir.

Naraku Lider, Cennete Yükselen Karga, Utsuro

Utsuro altana kanıyla doğan ve ölümsüz bir beden ile lanetlenmiş bir insandır. Yüzlerce kez ölmüş, her seferinde dünyaya geri gelmiştir. Utsuro'dan korkan insanlar onu öldürmek için, yakmış ve türlü işkenceler yapmışlardır. Utsuro en sonunda bu muameleye dayanamamış ve önüne çıkan herkesi öldürmeye başlamıştır.

Tenshouin Naraku'ya uzun yıllar boyunca liderlik yaptıktan sonra Tendoshu'yu oyuna getirmiş ve evrendeki en güçlü ve nüfuzlu savaşçı haline gelmiştir.

Sakata Kintoki

Çakma Gin-san. :d

Son düzenleme:
Takasugi Shinsuke tartışmasız bu Seri'nin en etkileyici rakibiydi. Ne Ace, ne Gin, ne'de Itachi. Gözlerimi dolduran bir çok hikaye hep Gintama'dandır.
Özellikle Shinsuke'nin hep Gintoki'nin göz yaşları yüzünden kendini bu yola sokup aynı acıyı çekmeyi istemesini düşünmek, en kral dram film'in ötesine gidiyor benim için : ))
Edit: Aralarında sıralama yapmak gerekirse, her ne kadar takasugi Shinsuke ölmesede
1: Takasugi Shinsuke
2: Portgahs D. Ace
3: Gin
4:Itachi
2-3-4 arasındaki fark çok azdır.

Son düzenleme:
Net Jiraia'dır. Animede de en sevdiğim dövüş Jiraia vs Gintokidir. Takasugi hep kasıntı geldi bana, hep.
Ekleme yapalım, Takasugi ikinci bile olamaz benim için. Hatta biraz düşününce ilk 5'e bile girmiyor lan. Nizou 2. olur benim için. Housen ve Oboro da sonra gelirse desek. Takasugi de 5. oluyor, girdi bak;).
Bansai'yı da atlamamak gerek, şıklarda olabilir o da.

Son düzenleme:
Karakter olarak Housen'i severim, dövüşü de çok iyiydi. Genel olarak şinsuke'nin hikayesi güzeldi. Nizou nedense çok güçlü geliyor bana. Kamui de iyidir. Tabi en epik olan Kin-chan :D

Oo anket güzel olmuş :D Ama ne var biliyor musun? Çok zor :/
Jirocho'yu çok severim efsane karakterdir. Kamui deli dolu çocuktur. Housen serinin ilk yarısının kamisi gibi bir şeydi.
Oboro dövüşü çok kaliteliydi. Jiraiya dövüşü ise efsane dramatikti.

Geriye kalanlardan arasından Utsuro ve Shinsuke finale oynayanlar benim açımdan.
Shinsuke çok kral karakter olsa da Shinsuke ve Gintoki'nin ikisinin de geçmişine büyük etki oynadığından ben sanırım Utsuro diyeceğim.

Oo anket güzel olmuş :D Ama ne var biliyor musun? Çok zor :/
Jirocho'yu çok severim efsane karakterdir. Kamui deli dolu çocuktur. Housen serinin ilk yarısının kamisi gibi bir şeydi.
Oboro dövüşü çok kaliteliydi. Jiraiya dövüşü ise efsane dramatikti.

Geriye kalanlardan arasından Utsuro ve Shinsuke finale oynayanlar benim açımdan.
Shinsuke çok kral karakter olsa da Shinsuke ve Gintoki'nin ikisininde geçmişine büyük etki oynadığından ben sanırım Utsuro diyeceğim.
Oboro dövüşü her anlamda çok iyiydi. Özellikle Oboro'nun Gin-san'a söylediği sözler...

"Cennetle savaşıp yenik düşen beyaz şeytan, neden hala buralarda dolanıyor? Her şeyini cennete kaybeden şeytan, neden hala uluyor? Anlamış olmalıydınız, bağırabilirsin, çığlık atabilirsin. Ama sesin asla cennete ulaşmayacak. Ne de hıçkırıkların."

Net Jiraia'dır. Animede de en sevdiğim dövüş Jiraia vs Gintokidir. Takasugi hep kasıntı geldi bana, hep.
Ekleme yapalım, Takasugi ikinci bile olamaz benim için. Hatta biraz düşününce ilk 5'e bile girmiyor lan. Nizou 2. olur benim için. Housen ve Oboro da sonra gelirse desek. Takasugi de 5. oluyor, girdi bak;).
Bansai'yı da atlamamak gerek, şıklarda olabilir o da.
Bansai şıklarda zaten hacı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık