Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Germa 66 ve Dünya Hükümeti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Selamlar hepinize. Konuya OP'un Jokeri olan Doflamingonun meşhur sahnesini paylaşarak başlayacağım.

"Korsanlar kötü mü? Denizciler dürüst mü? Bu görüşler dalgalar kadar sık değişiyor! Barışı hiç bilmeyen çocukların, savaşı hiç bilmeyenlerden farklı değerleri vardır. Zirvede duranlar "kötü" kavramına karar verebilir. Burası dönüm noktası. Adalet galip gelecek mi diyorsunuz? Elbette galip gelecek! Çünkü kazananlar adalet olacak!

Doflamingonun bu sözleri OP'un belkide en iyi tespiti bana göre. 900 Yıl önceki Antik Krallığın yıkılması ve WG'ninde boş yüzyılda kurulması Doflamingonun bu sözünden sonra kafamızda bazı şeyleri kesinleştirdi. 900 Yıl önce bir savaş oldu. Kötü ve iyi taraf savaştı. Kazanan taraf ise şuan ki WG idi.

Dün ki sayının 11.sayfasını okurken ağlak Judgenin sözleri dikkatimi çekti.

"Hayallerimiz küle döndü!! 66 Kısa umut gününden sonra... Hayaletler bile toprağa adım atmamıştı. Sana bunu söylemiştim! Halkımızı üzen 300 yıllık arzularımızı sana emanet etmiştik! Lanet olsun sana adi kadın!"

Bu sözlerin altında çok büyük anlamlar var gibi. 300 yıllık arzu? Halkımızı üzen bir arzu? 66 Kısa umut günü?

Vinsmokelerin bir zamanlar Kuzey Maviyi demir yumrukla yönettiğini öğrendik. Peki ama kime göre demir yumrukla? Bugün tanrının düşmanı olarak adlandırılan şeytan D.'lerden ana karakter Luffy'nin bile korsan bayrağı altında iyi şeyler yaptığını ve oluşturulan korsanlar kötü algısı ile kendisini tanımayanlar tarafından korkulan biri olarak bilindiğini biliyoruz.

Demek istediğim zamanında iyi olan kişi-kurum-devlet-hükümet Doflamingonunda dediği gibi kazanan tarafın algısı ile kötü gösterilebilir.

300 yıl önce Kuzey Maviye hükmeden Vinsmokeler WG ile savaşmış ve bu savaşı kaybetmelerinin sonucu olarak yüzen adaların birleşmesiyle oluşan devleti yani Germa66'yı kurmuş olabilirler.

WG'nin çok iyi olmadığını hatta kötü olduğunu biliyoruz. Hatta halkı denizci olmaları için Germa66'yı kötü gösteren algı hikayeleri yayınladığınıda Vito'dan öğrendik.

Şuan kötü olarak gösterilen Judgeninde (ne kadar söylemek istemesemde) iyi olma ihtimali var.

"Hoop! Orada dur. Sanjiye yaptıklarını görmedin mi? Çocuklarını deney yaptı bu elemanın neresi iyi?" Dediğinizi duyar gibiyim. Yanlış anlamayın Judgeyi günahım kadar sevmem. Hatta nefret ederim, Kaka Judge.

Çocuklarının üstünde deney yapabilecek kadar kin beslediği ve öfke beslediği bir geçmişi üzüntüsü var belli ki.

Bu son sayıda ne kadar borçlu kalmak istemiyoruz ayağına yaptıysa da Sanjiyi kurtarmak için harekete geçti. Tabi dayağınıda yedi, belkide öldü bilinmiyor.

Jugdenin gücü yetmediği bir düşmana karşı Mom ile ittifak yapması ve ona güvenmesi olumsuz sonuçlandı.

Peki sizce halkını üzen 300 yıllık arzuları Luffye emanet eder mi?
Vinsmokelerin 300 yıl önce hüküm sürdüğü Kuzey Mavideki otoritesinin yıkılmasında WG'nin parmağı var mı?

Son düzenleme:
@Kensei

Dediğin gibi Wg ile düşman olsalardı Reverieye katılma yetkileri olmazdı diye düşünüyorum.
Devletler arasındaki ilişkiler öyle değil. 300 yıl önce yapılan bir savaş için 300 yıl düşman kalacaklar diye bir şey yok.

Hemen okuyorum.

Teori sandım, hevesim kursağımda kaldı. :(
Başlığa bakmadan mı girdin mübarek :(

Luffy'ye emanet edebilir. Zaten müttefik gözüyle bakıyorum Germa'ya. Kime ve neye göre iyi veya kötü?
Yüksek ihtimal Luffye emanet edecek. Sorunu anlamadım.

Bir kaç bölüme bu lafını açar herhalde.Senin yazdıklarında kafama yattı.Reiju'da Vinsmokelar eskisi gibi değil gibisinden laflar söylüyordur.300 yıl önce Vinsmokeları WG saf dışı bıraktı Judge'da gücü teknolojide aradı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık