Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Gerçek Korsanlardan Esinlenmiş One Piece Korsanları

'One Piece Tarihi' forumunda Triblanka tarafından 20 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

 1. Triblanka (Üye)
  Mesaj Sayısı 69
  Üyelik Tarihi30 May 2009
  Kişilerin tanıtımları Smoker tarafından çevrilmiştir..

  [​IMG] [​IMG]
  Woodes Rogers - Gol D. Roger
  Woodes Rogers (1679 – 15 July 1732) İngiliz korsan kaptanıdır. Daha sonra Bahamalar'da Kraliyet Valiliği yapmıştır. Rogers genelde Alexander Selkirk'ü kurtaran kaptan olarak bilinir. Daniel Defoe'nun Robinson Crusoe eserini Rogers'tan ilah alarak yazdığına inananlar vardır. One Piece'de ki Gol D. Roger bu korsandan esinlenilerek yapılmıştır.

  [​IMG] [​IMG]
  Bartolomeo Portugues - Portgas D. Ace
  Bartolomeu Português (16??-16??) 1660'lı yıllarda İspanyol nakliye gemilerine saldıran Portekiz'li bir korsandır. ''Korsanların Kodu'' kurallarını koyan halk korsanı olduğu sanılmaktadır. Bu kuralları 17. yüzyılın bilinen korsanları John Philips, Edward Low, ve Bartholomew Roberts kullanmıştır. One Piece'de ki Portgas D. Ace bu korsandan esinlenilerek yapılmıştır.

  [​IMG] [​IMG]
  Francois L'ollonais - Roronoa Zoro
  Jean-David Nau (1635 - 1668, Panama)
  Daha çok François l'Olonnais olarak bilinen Fransız bir korsandır. 1660'lı yıllarda Karayip bölgesinde etkili olmuştur. One Piece'de ki Roronoa Zoro bu korsandan esinlenilerek yapılmıştır.

  [​IMG] [​IMG]
  John Hawkins - Basil Hawkins
  Admiral Sir John Hawkins (Plymouth 1532 – 12 November, 1595) İngiliz gemi yapımcılığı, denizci komutanlığı, tüccarlık, gemicilik ve köle ticareti yapmış birisidir. Kraliyet Donanması'n da saymanlık (1577) ve kontrolcülük (1589) yapmıştır. Ayrıca 1588 yılında İspanyol Armadası'nın yenilmesine neden olan hızlı gemileri tasarlamıştır. Daha sonra İspanyol hazine gemilerini ablukaya almak için bir sisten geliştirmiştir. 16. yüzyılda İngiltere'nin en önde gelen donanmalarından olan Elizabethan Donanması'nın baş mimarı olmuştur. 1588 yılında İspanyol Armadası Hawkins'in yaptığı donanmaya yenilince kendisine şövalye ve koramiral ünvanı verilmiştir. One Piece'de ki Basil Hawkins bu amiralden esinlenilerek yapılmıştır.

  [​IMG] [​IMG]
  Francis Drake - x. Drake
  Sir Francis Drake (1540 – 27 January 1596) İngiliz denizci kaptanıdır. Koramirallik yapmıştır. Elizabethan döneminde tanınmış bir korsan ve politikacı olmuştur. Kraliçe 1. Elizabeth Drake'e 1581 yılında şövalyelik vermiştir. 1588 yılında İspanyol Armadası'na karşı olan savaşta İngiliz fiosunu yöneten ikinci kaptandır. Dizanteri hastalığından 1696 yılında ölmüştür. One Piece'de ki X. Drake bu amiralden esinlenilerek yapılmıştır.

  [​IMG] [​IMG]
  Awilda - Alvida
  Awilda 5. yüzyılda yaşamış bir prensestir. Babası İskandinav kralıdır. Babası Awilda ile Danimarka taç prensi Alf arasında bir evlilik planlamıştır. Ancak Awilda inatla babasının seçimine karşı çıkmıştır. Kız arkadaşlarıyla beraber denizci elbiseleri giyip Baltık Denizi üzerinden ülkeyi terketmiştir. Daha sonra kaptanı olmayan bir korsan gemisinde kaptanlık yapmıştır. One Piece'de ki Alvida bu prensesten esinlenilerek yapılmıştır.

  [​IMG] [​IMG]
  John auger - Van auger
  John Auger bir korsandır. Bir çok kişi tarafından Woodes Rogers adına affedilmiştir. Affedilmesine rağmen eski suçlarına dönmüş ve korsan avcısı Benjamin Hornigold öldürmüştür. Asılarak idam edilmiştir. One Piece'de ki Van Auger bu korsandan esinlenilerek yapılmıştır.

  [​IMG]
  Samuel Burgess - Jesus Burgess
  Samuel Burgess 1693 yılında New York'a gitmiştir. Daha sonraları New York'un en zengin tüccarlarından biri olmuştur. Burgess altın ve köle karşılığında korsanlara silah satmış ve voleyi vurmuştur. One Piece'de ki Jesus Burgess bu tüccardan esinlenilerek yapılmıştır.

  [​IMG] [​IMG]
  Jean Lafitte - Lafitte
  Jean Lafitte (1776 – 1823) 19. yüzyılın başlarında Meksika Körfezi'n de korsanlık yapmış birisidir. Lafitte'nin Fransa yada Fransız kolonisi Saint-Domingue'de doğduğu düşünülmektedir. 1805 yılında kardeşi Pierre Lafitte ile New Orleans'ta kaçak bir depo işletmiştir. Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti'nin 1807 yılında koyduğu ambargo yasası yüzünden mallarını Barataria Koyu'nda ki bir adaya taşımıştır. One Piece'de ki Lafitte karakteri bu heriften esinlenilmiştir.

  [​IMG] [​IMG]
  Samuel Bellamy - Bellamy
  Samuel Bellamy (February 23, 1689 – April 27, 1717) '' Siyah Sam'' olarakta bilinir. 18. yüzyılın en büyük korsanlarından birisidir. One Piece'de ki Bellamy karakteri bu korsandan esinlenilerek yapılmıştır.

  [​IMG] [​IMG]
  Bartholomew Roberts - Batholomew Kuma
  Bartholomew Roberts (17 May 1682 – 10 February 1722) 1719 ve 1722 Amerika ve Batı Afrikada ki nakliye gemilerini yağmalayan Galli bir korsandır. Korsanların Altın Çağı'n da Blackbeard ve Captain Kidd gibi o da çok başarılı olmuştur. Diğer bir adı ''Black Bart''tır. One Piece'de ki Bartolomew Kuma bu korsandan esinlenilerek yapılmıştır.

  [​IMG] [​IMG]
  Henry Morgan - Captain Morgan
  Admiral Sir Henry Morgan (1635 – August 25, 1688) Karayipler'de isim yapmış Galli bir korsandır. Galler'den çıkmış en ünlü ve başarılı korsandır. İspanyol tarihinde adı bilinen en tehlikeli korsan olarak geçmektedir. One Piece'de ki Axe-Hand Morgan bu karakterden esinlenilerek yapılmıştır.

  [​IMG] [​IMG]
  William "Captain" Kidd - Eustass Captain
  William "Captain" Kidd (1645 – May 23, 1701) Hnt Okyanusu'ndan döndükten sonra korsan olmuş İskoç bir denizcidir. Buna rağmen bazı modern tarihçiler Kidd'in korsan olarak ün yapmadığını söylerler. Kidd'e asıl ün sağlayan şey İngiliz Parlamentosu'n da yaptığı sansasyonel hareketleridir. One Piece'de ki Eustass Captain Kidd bu adamdan esinlenilerek yapılmıştır.

  [​IMG] [​IMG]
  Anne Bonny - Jewelry Bonney
  Anne Bonny ((8 March, 1700 - April 25, 1782) Karayipler'de ticaret korsanlığı yapmış İranlandalı bir Amerikan korsanıdır. One Piece'de ki Jewelry Bonney bu bayandan esinlenilerek yapılmıştır.

  [​IMG] [​IMG]
  Edward Teach - Marshall D Teach
  Edward Teach (1680 – November 22, 1718) Blackbeard olarakta bilinir. Batı Atlantik ve Karayipler'de dehşet saçmış azılı bir İngiliz korsandır. Korsanların Altın Çağı'n da ki en iyi korsan olduğu söylenmektedir. One Piece'de ki Marshall D. Teach bu korsandan esinlenilerek yapılmıştır.

  Hak sahibi

  Hazırlayan : Triblanka & Brook & Smoker
  Siteleri : www.korsanfan.com
   
 2. DaNTeFe Üye

  DaNTeFe (Üye)
  Mesaj Sayısı 144
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Ayırca Mihawk'ın giyiniş tarzını ve hareketlerini de "Bartholomew Roberts"den örnek alınmış
   
 3. WanPiisu Üye

  WanPiisu (Üye)
  Mesaj Sayısı 72
  Üyelik Tarihi7 Şub 2009
  Anne Bonny nın resim çok kral yapılmış haa.
   
 4. Triblanka (Üye)
  Mesaj Sayısı 69
  Üyelik Tarihi30 May 2009
  Sanki hakaret olmuş Anne Bonny'ye ondan esinlenen karakter nasıl biri boşboğaz :D
   
 5. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  karasakal hakkında bir iki notta benden. resimdede gözüktüğü gibi karasakal şapkasına top fitilleri takarak savaşıyor. bunu karşısındakileri korkutmak için yapıyor. filmi çekildi çokta güzel değildi bence orada gösteriliyor. birde 8 tabanca kı ne kullanıyordu.
   
 6. TheCrux Üye

  TheCrux (Üye)
  Mesaj Sayısı 157
  Üyelik Tarihi25 Ağu 2009
  çok güzel paylaşım
   
 7. osqun_TR Üye

  osqun_TR (Üye)
  Mesaj Sayısı 105
  Üyelik Tarihi13 Kas 2009
  ellerıne saglık..
   
 8. Jack Rackham (Üye)
  Mesaj Sayısı 6
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  rononoa zoroyu hep su filmlerde zoro var maskeli siyah elbise giyiyo.onda esinlenilrek olduğunu düşündüm.
   
 9. metades Monkey D. Luffy

  metades (Monkey D. Luffy)
  Mesaj Sayısı 557
  Üyelik Tarihi22 Şub 2010
  ellerinize sağlık güzel paylaşım
   
 10. _Roi_ Üye

  _Roi_ (Üye)
  Mesaj Sayısı 78
  Üyelik Tarihi5 Ağu 2009
  çoğunu ödev için inglizceye çevirmeye çalıştım canım çıktı güzel bilgi saol...
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık