Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Moria'nın Kaido'yu görüp de Oz'u onu yenmek için yaratması tarzından yola çıkarsak Pica da bu yıkımcılardan birini görüp ona özenmiş olabilir. Zaten gözden düşmüştü eğer böyle bir şey olursa iyice çöpleşir gözümde.

Dediklerine katılmamak için baya bir sarhoş olmak lazım. Ben de bu şekilde düşünüyorum esasen. Yenişemedikleri ve denk oldukları çok açık. Şu an Mihawk'ı Shanks'tan güçlü görmemin sebebini de açıklıyım.

Shanks'ın iki kollu olduğu dönemde Mihawk=Shanks. Bu konuda mutabıkız :good:
Daha sonra Shanks'ın kolu gidince Shanks güçten düşüyor ve Mihawk tekrar en az iki kollu Shanks kadar güçlü birini arıyor.

Peki Shanks tek kola düştükten sonra Mihawk'tan daha güçlü bir seviyeye gelmiş olamaz mı ? Beyazsakal'ın "merdivenleri hızlı tırmandın" cümlesi buna yorulmaz mı ?

Mihawk'ın belli bir özelliği bu ihtimali ortadan kaldırıyor. O da gözlem hakisi.

Mihawk daha Baratie'de, Zoro'ya "gerçek bir kılıç ustası daha kılıcını çekmeden rakibinin gücünü anlar" diyerek bu yönünü ön plana çıkardı.

Bu yönünü ön plana çıkarmaya "ben tavşanları avlamak için her şeyini kullanan ahmaklara benzememem" diyerek devam ediyor.

Bu, Mihawk'ın ön plana çıkan ilk özelliği; dikkat.

Devam edelim. Marineford. Beyazsakal'la olan malum sahnesinde "onla aramızdaki güç farkını KENDİ GÖZLERİMLE görmek istiyorum " diyor. Anlatılanlara göre değil kendi gözleriyle.. Çünkü kendi gözlemi diğer herkesten çok farklı bir boyutta.

Luffy gözlemi.. Mangaka Luffy'nin herkesi yanına çekme yeteneğini neden Mihawk aracılığıyla yansıttı ? Çünkü Mihawk'ın gözlem yeteneği en üst düzey..

Tüm bunlar şu cümle ile örtüşmüyor mu:

"Mihawk'ın ilk dizaynında lakabı "Clairvoyant" imiş. (Clairvoyant: Geleceği görebilen, görülemeyen şeyleri görebilen)"

İşte Mihawk'ın en çok ön plana çıkan özelliği. Geleceğim nokta ise şu:

Eğer Shanks kolunu kaybettikten sonra merdivenleri çok hızlı tırmanıp Mihawk'ı geride bıraksaydı Mihawk 2 yıl önce Shanks'la buluşmaya gittiğinde Shanks'ın kendisinden daha güçlü olduğunu rahatlıkla sezebilir ve Shanks'la dövüşme içgüdüleri tekrar harekete geçebilirdi. Mihawk'ın sadece ilgisini çeken şeyler doğrultusunda hareket eden bir adam olduğu düşünüldüğünde Shanks'ın kendisinden güçlü olması tabi ki Mihawk'ı harekete geçirecek bir olay olurdu. Ama Mihawk ne diyor ?

"Tek kollu bir adamla dövüşecek değilim"

Vivre kartta ne diyor ?

"...rakibi Kızıl Saç'ı geçecek bir kılıç ustasıyla karşılaşacağı güne bakıyor."

Mihawk'ın Shanks'la dövüşmekle ilgilenmemesi ile kartta geçen bilgi örtüşüyor mu ? Örtüşüyor.

Artık Shanks'ı kendisine denk görmediği için Shanks'ı geçecek bir kılıç ustası bekliyor. Yonkou Shanks'ın kendisine denk ya da güçlü olduğunu anlasa Shanks'tan daha güçlü bir kılıç ustası beklemesi kadar mantıksız bir beklenti içine girer mi ?

İşte bu sebeple güncele baktığımızda, Mihawk>Shanks denklemi Mihawk=Shanks denkleminden daha mantıklı geliyor bana. Özellikle mangakanın "Shanks'ın kılıç ustalığı en üst düzey ama Mihawk 1 numara" cümlesi ile bahsettiğim manga ve vivre kart bilgilerinin örtüşmesi de düşüncemi kendimce daha da destekliyor.

Konuştuğumuz, ortaya koyduğumuz argümanlar hoşuna gitmez senin; yat sen :byee:

Garp hakkında öyle düşündüğümden değil ama;

Roger=Garp desek..
Roger=Beyazsakal desek..

Senin düşündüğün şeye göre Beyazsakal'ın yanına Rayleigh gibi bir amanıa daha vereceksin ve Roger hayatta kalacak... Benim sözlüğümde imkansızla eş anlamlı birşey bu.
Bu ilk bakışta mantıklı geliyor ama marineford işi bozuyor. Mihawk kendisinden güçlü birini arasa wb'nin peşine düşerdi. Güçlü birilerini aramıyor bence, kılıç konusunda kendisinden yetenekli bir rakip ariyor. Shanks ile kılıç konusunda denklermiş, kolunu kaybedince kiliç ustaliğinda ggeçmiş shanksı benim anladığım. Zaten zoronun gücünden değil, potansiyelinden değil, ruhundan etkileniyor.
Haki olayinda da bence de mihawkın haki kullanamadığını düşünmek saçmalik. Çer çöpün kullandığı hakiyi dünyanın en iyi kılıç ustası kullanamıyosa bu saçmaliktan başka bişey değildir. Hatta bir iki bolum once isimli koliçlari gosterirken mihavkin kilici o çizimde beyazdı. O kılıç hakiden dolayı kara kılıç olabilir. Hep haki basılı geziyo deseler şaşırmam.

Bu ilk bakışta mantıklı geliyor ama marineford işi bozuyor. Mihawk kendisinden güçlü birini arasa wb'nin peşine düşerdi. Güçlü birilerini aramıyor bence, kılıç konusunda kendisinden yetenekli bir rakip ariyor. Shanks ile kılıç konusunda denklermiş, kolunu kaybedince kiliç ustaliğinda ggeçmiş shanksı benim anladığım. Zaten zoronun gücünden değil, potansiyelinden değil, ruhundan etkileniyor.
Haki olayinda da bence de mihawkın haki kullanamadığını düşünmek saçmalik. Çer çöpün kullandığı hakiyi dünyanın en iyi kılıç ustası kullanamıyosa bu saçmaliktan başka bişey değildir. Hatta bir iki bolum once isimli koliçlari gosterirken mihavkin kilici o çizimde beyazdı. O kılıç hakiden dolayı kara kılıç olabilir. Hep haki basılı geziyo deseler şaşırmam.
Marineford birşeyi bozmuyor. Adamın karakterine göre yorumlamak gerekiyor Mf'yi.

Mihawk kendisinden güçlü birini değil Shanks'tan güçlü birini arıyor ve bunun kılıç ustası olması lazım. Beyazsakal gibi ağırlıklı meyve kullanan biri değil.

Olay yetenek değil, güç. Zoro daha yetenekli olmalıyım demiyor daha güçlü olmalıyım diyor çünkü. Ek olarak seride kimse tek yönlü olarak gelişmez. Yetenek gelişsin haki kalsın, haki gelişsin fiziksel güçten çalayım.... Böyle bir dünya yok :)

O kapak 631. Bölümde BAAdayken çizilmiş. Mantıken bu iki kişinin aynı olması mümkün değil. Momoların Wanodan Punk Hazarda geliş süresinde bu adamın tam tersi istikamete NWnin sonuna doğru gitmesi gerekiyor. Luffyler 6 ayda ilk yarıyı aştılar, ikinci yarıya giriş henüz 2 ay olmamıştır, Wanonun NWnin sonuna uzaklığı bu kadar kısa olamaz bana kalırsa.

O kapak 631. Bölümde BAAdayken çizilmiş. Mantıken bu iki kişinin aynı olması mümkün değil. Momoların Wanodan Punk Hazarda geliş süresinde bu adamın tam tersi istikamete NWnin sonuna doğru gitmesi gerekiyor. Luffyler 6 ayda ilk yarıyı aştılar, ikinci yarıya giriş henüz 2 ay olmamıştır, Momoların PHye gelişi 4 ay sürmeyeceğine göre aynı kişi olamazlar. Aksi tutarsız olur, Wanonun NWnin sonuna uzaklığı bu kadar kısa olamaz bana kalırsa.
Ama o adam, Momoların 20 yıl sonraki Wano'ya ışınlandığı sahnede yanlarında değildi sanırım.

Ama o adam, Momoların 20 yıl sonraki Wano'ya ışınlandığı sahnede yanlarında değildi sanırım.

En sağda işte. Toki 9 kişiyi ışınlıyor geleceğe. Biz sadece 5ini gördük 4 kişi gösterilmedi henüz. Bu adam Momolarla aynı anda geliyor, nerden çıkacak bilemeyiz ama Crocusla konuşan olmadığı kesin bana kalırsa.

En sağda işte. Toki 9 kişiyi ışınlıyor geleceğe. Biz sadece 5ini gördük 4 kişi gösterilmedi henüz. Bu adam Momolarla aynı anda geliyor, nerden çıkacak bilemeyiz ama Crocusla konuşan olmadığı kesin bana kalırsa.
Sonrasını diyorum ben. 20 yıl sonraki kale yıkıntılarına ışınlandıkları an gösteriliyor ve adam orada yok görünüşe göre. Belki o ışınlanmamıştır. O zaman Crocus ile görüşmesi de mantıklı olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık