Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
BB konusunda iki farklı görüş var duymuşsundur. Biri hiç hakisi yok, diğeri var. Şimdi olmaması konusuna meyvenin şeytan ruhunun baskın gelmesi gibi bir alaka uydurulabilir ama Oda ne düşünür bilmem. Haki varsa, ki vardır muhtemelen, bence de çıkar.

Vivi de neden beklediğine bağlı olarak konu üzerine biraz daha olasılık konuşabiliriz.
Evet, bilgim var. BB haki konusunda bilgili bu yüzden onda olmaması gibi bir durum beklemiyorum. Tee önce Mock Town ardından İmpel Down’da hakiden bahseden adam bu. Hepsini geçtim WB gemisinin demirbaşlarından. Ama konu kral hakı olunca ikileme düşse de insan, yeni dünyada ailem dediği kişilerle evcilik oynayan Doffy’i görünce, Yonkou olmaya kadar giden yolda artık kendine bağlı korsan tayfaları bile bulunduran biri kesinlikle sahiptir gibime geliyor. Bir ara @twei ile tartışırken meyve uyanışı çevreyi, kral hakı ise insanları özümseyen bir güçtür şeklinde konuşmuştuk.

Vivi ise benim bir düşüncem üstüne vardığım sonuç. O yazı taslağımı özelden sallarım sana.

Kendin söylüyorsun zaten cevabı. Sanji'ye özel yapılan bir şey nasıl havadan p-up olsun. Sadece Sanji'nin bedeninin kaldırabileceği bir şey ya da sadece Sanji'nin genlerinin aktif edebileceği bir şey nasıl havadan p-up olsun? Oda yoldan geçen herhangi bir adama kostüm verip aha onu güçlendiriyorum dedi mi? Demedi. O yüzden bir başkasına da yapabilirdi argümanı şu anlık boşa çıkar. Dediğim gibi bu dediklerim kostümü sadece Sanji kullanırsa geçerli olur benim gözümde.

Zoro ile alakasına gelirsek. Seride üç kılıç stilini Zoro'dan başka herhangi bir kişide gördük mü? Hayır
Seride kostüm olayını Sanji ve kardeşlerinden başka birisinde-ki ortak noktaları gen meselesi-gördük mü? Hayır

Her iki durum da Sanji ve Zoro'ya özel gibi duruyor şu an için. Oda her ikisine özel bir durum vermiş. Tek fark Zoro'nun küçüklüğünden beri buna sahip olup serinin başından itibaren bize göstermesi, Sanji'nin ise küçüklüğünden beri buna sahip olup 900 küsür bölüm sonra kullanacak olması.
Zoro'nun üç kılıç kullanması gücünü mü katlıyor? Adam öyle alışmış, öyle devam ediyor. Yoksa Mihawk da tek kılıç kullanıyor. Olay kaç kılıç kullandığından bağımsız yani. Zoro'ya özel olması birşey değiştirmez.
Ayrıca bu Sanji'nin mi meziyeti? Özel birşey başkası tarafından yapıldı. Gören de kendi geliştirdi sanacak. Yahu bozulsa bile Franky tamir edecek o da mümkünse... Bu power up hiç çalışılmadan alınan havadan gelen bir power up. Sırf bunlara özel diye aynı kategoriye koymak mantıksızlık. Zoro kendi çalıştı da üç kılıç teknikleri buldu. Sanji ne yaptı?

Evet, bilgim var. BB haki konusunda bilgili bu yüzden onda olmaması gibi bir durum beklemiyorum. Tee önce Mock Town ardından İmpel Down’da hakiden bahseden adam bu. Hepsini geçtim WB gemisinin demirbaşlarından. Ama konu kral hakı olunca ikileme düşse de insan, yeni dünyada ailem dediği kişilerle evcilik oynayan Doffy’i görünce, Yonkou olmaya kadar giden yolda artık kendine bağlı korsan tayfaları bile bulunduran biri kesinlikle sahiptir gibime geliyor. Bir ara @twei ile tartışırken meyve uyanışı çevreyi, kral hakı ise insanları özümseyen bir güçtür şeklinde konuşmuştuk.

Vivi ise benim bir düşüncem üstüne vardığım sonuç. O yazı taslağımı özelden sallarım sana.
Şeytan ruhu cansız nesneleri etkilerken iradeli ruhlar canlıları dahi etkileyebiliyor. Mis.

Olur.

Kral hakisi kaidonun kopegi olan super novalarin hic birinde cikmaz iradesi saglam olanlarda cikar anca. Tek istisna katakuri geldi bana. Adamin karakteri bana biraz zayif geldi o yuzden katakuride keske hic cikmasaymis daha guzel olurmus.

Kral hakisi kaidonun kopegi olan super novalarin hic birinde cikmaz iradesi saglam olanlarda cikar anca. Tek istisna katakuri geldi bana. Adamin karakteri bana biraz zayif geldi o yuzden katakuride keske hic cikmasaymis daha guzel olurmus.
H. Haki'yi ilk Shanks'da, adam akıllı ilk Rayleigh'de gördük. Birisi başkasının tayfasına miço olarak başlamış, diğeri eşşek kadarken başkasının buyunduruğu altına girmiş. Katakuri bir ilk falan değil ki? İnsanlar kafasında olduğundan farklı anlamlar yüklüyor, sonra da sitem ediyor. Çok ilginç hakikaten.

Zoro'nun üç kılıç kullanması gücünü mü katlıyor? Adam öyle alışmış, öyle devam ediyor. Yoksa Mihawk da tek kılıç kullanıyor. Olay kaç kılıç kullandığından bağımsız yani. Zoro'ya özel olması birşey değiştirmez.
Ayrıca bu Sanji'nin mi meziyeti? Özel birşey başkası tarafından yapıldı. Gören de kendi geliştirdi sanacak. Yahu bozulsa bile Franky tamir edecek o da mümkünse... Bu power up hiç çalışılmadan alınan havadan gelen bir power up. Sırf bunlara özel diye aynı kategoriye koymak mantıksızlık. Zoro kendi çalıştı da üç kılıç teknikleri buldu. Sanji ne yaptı?
Şimdi kostümün Sanji^'ye neler getireceğini ya da nasıl çalıştıkları hakkında Oda bize bilgi verdi mi? Hayır. Daha o kostümlerin ismini falan biliyoruz. Nasıl çalıştıkları hakkında herhangi bir fikrimiz yok. Ama Sanji'nin kardeşleri o kostümler yokken düğünde güçlerini kullanamadılar. Ne zaman ki kostümlerini giydiler ondan sonra güçlerini kullanmaya başladılar. Yani gen ve kostüm birbiriyle ilişkili gibi duruyor. Belli ki o kostümler özel bir şey. Belki genlerin sahip olduğu gücü açığa çıkarıyordur ya da genlerin verdiği gücü kontrol etmeye yarıyordur vesaire. Açıklanana kadar bilemeyeceğiz. Senin Sanji'nin kostümüne havadan p-up demen Luffy'nin lastik meyvesine sahip olmasına rağmen G4 yapabilmesine havadan p-up demen gibi bir şey bana göre. Misal,Sanji şu an Luffy'nin lastik meyvesi yedikten sonra gearsız durumu gibi olup kostümü giyince G4 yapan Luffy'ye dönüşecek. Ben böyle görüyorum. Çünkü o kostümleri genlerle alakalı görüyorum. Eee bu adam bu genlere doğuştan sahip olduğuna göre, ondan sonra gen kullanımını geliştirecek hiçbir şey havadan olarak nitelendirilmemeli bence.

Zoro-Sanji olayını güç anlamında söylemedim. İki adamın da kendine özel durumları var anlamında. Eğer bu kostüm olayı Sanji ve kardeşlerinden çıkıp alakasız insanlar da bunları kullanabilirse o zaman haklısın derim zaten. Ama şu an için daha herhangi bir şey açıklanmamışken direkt havadan demek çok iddialı bir yorum.

H. Haki'yi ilk Shanks'da, adam akıllı ilk Rayleigh'de gördük. Birisi başkasının tayfasına miço olarak başlamış, diğeri eşşek kadarken başkasının buyunduruğu altına girmiş. Katakuri bir ilk falan değil ki? İnsanlar kafasında olduğundan farklı anlamlar yüklüyor, sonra da sitem ediyor. Çok ilginç hakikaten.
H.haki muhtemelen bütün insanlarda bulunan bir şey.Ortaya çıkartmak için bazı şeyelr gerekli.Gordüğümüzlerden yola çıkacak olursak.Ace Luffy yakalanmışken,Luffy tam olarak Ace idam edilecekken-şu boģayı saf dışı etmesi ve kurtlarla olan şeyleri dışarda tutarsak-Reyizin de çarmıha gerilmiş ok yağmuruna tutulurken bir anda parlaması ile ortaya çıkıyor.Geliştirilemez ama eğitilebilir mevzusu burdan geliyor olabilir.Gerçi viz çevirisini hatırlamıyorum böyle bir şeydi genel olarak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık