Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Karakterlerin o dövüşteki motivasyonları irade vs kibirdi, banane bilmem kaç sene önce nasıl haki açtığından. Konuyu saptıracak birşey bulamadın da bana mı ithamda bulunuyorsun :/ Oradan yürüsem yazardım zaten.

Serinin dinamiği bu, karakterler sınırlarını zorlayan karşılaşmalardan sonra gelişir, dünyamızda da geçerli bir yöntem. Mesela satranç öğrendikten sonra kendi seviyende rakipler ile karşılaşırsın ama sürekli aynı seviyede rakipler seni geliştirmez, ha tabi geliştirmez ama pratikleştirir. Fakat daha güçlü rakipler sayesinde gelişim gösterip seviye atlayabilirsin.
Ben adamın iradesini hatırlatayım dedim ama olmadı :)
Konuyu saptırıp kendimi haklı çıkarmaya falan çalışmıyorum sen doğrudan dayak yemiş iki karekterden birinin kibri için dayak yediğini o yüzden gelişmeyeceğini söyleyerek ne fizik bırakıyorsun ne mantık.

Dof dayağını yemiştir eğer dayak yiyenler güçleniyorsa o da kendi çapında, kendi potansiyeline göre güçlenmiştir. İçi dışı sağlam dayak yedi, demek istediklerim bu kadar hakim bey :good:

Onu bilmiyorum ama kadın olduğu benim gözümde kesin. Kadir t. ‘nin attığı oyun olayı bir nevi açıklıyor durumu .

Ekşi de bir yazar çevirmiş, Romance Saga isimli bir oyun, Crocodile kadın mı teorileri de burdan çıkıyor zaten.

rocbouquet- bir savaşçı kadınlar adasının kraliçesi. erkekleri ayartan bir cezbetme gücü varmış. (boa hancock)
kujinshi- ruhları çalma ve zombiler yaratma gücü varmış. (gekko moriah)
dantarg- daha güçlü olmak için vücuduna modifiyeler yapan bir 'zalim'. ( 'zalim' bartholomew kuma)
bokuohn- insanları kukla gibi kontrol edebilme. (donquixote doflamingo)
subier- okyanus akışını silah olarak kullanan yarı ahtapot bir balıkadam. (jinbei)
noel - onur düsturuyla hareket eden güçlü kılıç ustası. (juracule mihawk)
wagnas- bir ülkeyi ele geçirmek için antik bir silah peşine düşen bir karakter. görünüşe göre kendisini kadın vücuduna kapalı kalmış bir erkek olarak betimlemekteymiş. (sir crocodile???)
Onu bilmiyorum ama kadın olduğu benim gözümde kesin. Kadir t. ‘nin attığı oyun olayı bir nevi açıklıyor durumu .

Sen tartışmaya açmazsın bilemem ama benim kafamdaki ''tek atmak'' tanımını tam karşılamıyor WB-Teach olayı.

2)Bir amiralin(Akainu) yanında o seviye 6 mahkumlarının ismi hafif kalıyor bana göre.Bu seviye 6 mahkumlarını küçümsemek değildir.Amiralin ayrı bir seviyede olduğunu söylüyorum sadece.O seviye 6'daki mahkumların hiçbiri Aka'yla kapışacak seviyede değildir.Aka'nın attığı 2 tane yumruk belki de en dayanıklı yonko olan WB için bile büyük bir sıkıntıyken seviye 6 mahkumlarının esamesi okunmaz.Bu konuda çok farklı düşünüyoruz o zaman.Ben Teach-Aka olayını sadece güçle bağdaştıramıyorum.
3)BM çocukluktan beri canavarsa ne olmuş ki ? Luffy çocukluğunda canavar değildi ama serinin sonunda Kaido'dan da BM'den de güçlü olucak çok yüksek ihtimalle.

Teach bence de hala gücünün zirvesinde değildir.Ama bu ''Yonko seviyesinde değildir'' demek değil.Teach'in zirvesi muhtemelen genç WB ayarı falandır ki o seviyeye de zaten son savaşta ulaşır.

Amiral ve sağ kolları aynı kefeye koymuşsun ki en çok katılmadığım noktalardan biri.Forumun en güçsüz amiral olarak gördüğü Fuji'nin bile Kata+Cracker ikilisine karşı şansı vardır bence.

''Jinbei'ye komutan seviyesinde değildir'' demem de onu küçümsediğim anlamına gelmez.BM'nin tayfasında komutanlardan sonraki en güçlü isimler muhtemelen Oven-Daifuku'dur ki ben onları bile Sanji ya da Sanji'nin az altında görüyorum.Yani Jinbei BM'nin tayfasında olsa komutanlardan sonraki en güçlü isim olurdu ki bu da ''büyük bir güç'' demek için gayet yeterli.

''Seviye olarak Ace ile olan dövüşünü baz alırsak'' demişsin.Jinbei Ace ile dövüştüğünde Ace daha WB'nin tayfasında değildi.Tayfaya katıldıktan sonra da Ace kendine çok şey katmıştır.Ha Jinbei katmadı mı diceksin elbette kattı.Ama Ace kadar kendini geliştirdiğini sanmıyorum.Ace Jinbei'ye oranla hem daha genç hem de daha potansiyelli biriydi.
Tek atma olayı bariz birşey. Tek atmanın tabiridir. Bunu niye zorluyorsun anlamadım ki ölü Babalık var orada sağlam değil. Senin güzel hatrına iki mi attı diyeyim?

2) Buna ise sadece gülerim. Kusura bakma orada bir tane iki tane hadi 3 tane olsa yine eyvallah derim. Ama 9-10 kişi var ve hepsi de gerçekten güçlü kişiler. Buna gülme sebeplerimden biri de yeri geldiğinde amirali özellikle Akainu'yu yonko ile denk gören hatta yukarıda görenler var. Bu iki farklı kıstası ele alırsak Yonkolar küçümseniyor amiraller ise balon gibi şişirilmiş oluyor. Özellikle Koca Ana'ya yapılan yorumlardan sonra kimse kusara bakmasın objektif yorum yapıldığına inanmam. Senin için demiyorum bu kısmı ama amirali bu kadar yükseltirsen o zaman güç dengesinde böyle saçma birşey otaya çıkıyor.
3) Burada ne güzel demişsin öncelikle seri sonunda. Bu kenarda dursun. İkincisi Luffy'nin seri sonunda birebir güçte yonkolardan üstün olacağı belli değil. Belkide seri sonunda yonko seviyesinde olacak ama D'nin iradesi veyahut Rogerdaki o ekstra şeyler sayesinde korsanlar kralı olacak.

Ben Karasakal için yonko seviyesi değildir demedim. Benim güç sıralamam anlayışında bir seviye vardır ve o seviyenin kademeleri vardır. İşte Karasakal bence yonko seviyesinin ilk kademesinde ve alacağı powerupla bu diğer 3 canavarın olduğu kademeye erişecek ve zirve noktasına varacak.

Amiral/sağ kol görüşümü güç seviyesi ile ilgili daha önceki yazılarımda belirtmiştim. Bir tarafda Rayleigh bir tarafta Ben Beckman bir tarafta Marco diğer tarafta Katakuri hepsi bize bu seviyede olduklarını bana gösterdiler. Farklı düşünürüz orası ayrı zaten tartışmasız bölümle alakasız olmaya başladı.

Ace dediğin adam ezici gücü ile kısa zamanda yeni dünyaya girmiş ve bu sayede scibukailik teklifi almış biri. O zaman senin güç kıstasına bakacak olursak Zoro'nun şu anki hali Ace'den yukarıda olmuş oluyor. Çünkü Ace güçlenmiştir tezinde tamam güçleniyor da Jinbei'nin 5 gömlek üstünde mi olacak kısa sürede. Bu adamlar 5 gün boyunca başa baş kapıştı ve o Ace bile şuan ki Zoro ve Law'dan yukarıda bir seviyeydi.

Tek atma olayı bariz birşey. Tek atmanın tabiridir. Bunu niye zorluyorsun anlamadım ki ölü Babalık var orada sağlam değil. Senin güzel hatrına iki mi attı diyeyim?

2) Buna ise sadece gülerim. Kusura bakma orada bir tane iki tane hadi 3 tane olsa yine eyvallah derim. Ama 9-10 kişi var ve hepsi de gerçekten güçlü kişiler. Buna gülme sebeplerimden biri de yeri geldiğinde amirali özellikle Akainu'yu yonko ile denk gören hatta yukarıda görenler var. Bu iki farklı kıstası ele alırsak Yonkolar küçümseniyor amiraller ise balon gibi şişirilmiş oluyor. Özellikle Koca Ana'ya yapılan yorumlardan sonra kimse kusara bakmasın objektif yorum yapıldığına inanmam. Senin için demiyorum bu kısmı ama amirali bu kadar yükseltirsen o zaman güç dengesinde böyle saçma birşey otaya çıkıyor.
3) Burada ne güzel demişsin öncelikle seri sonunda. Bu kenarda dursun. İkincisi Luffy'nin seri sonunda birebir güçte yonkolardan üstün olacağı belli değil. Belkide seri sonunda yonko seviyesinde olacak ama D'nin iradesi veyahut Rogerdaki o ekstra şeyler sayesinde korsanlar kralı olacak.

Ben Karasakal için yonko seviyesi değildir demedim. Benim güç sıralamam anlayışında bir seviye vardır ve o seviyenin kademeleri vardır. İşte Karasakal bence yonko seviyesinin ilk kademesinde ve alacağı powerupla bu diğer 3 canavarın olduğu kademeye erişecek ve zirve noktasına varacak.

Amiral/sağ kol görüşümü güç seviyesi ile ilgili daha önceki yazılarımda belirtmiştim. Bir tarafda Rayleigh bir tarafta Ben Beckman bir tarafta Marco diğer tarafta Katakuri hepsi bize bu seviyede olduklarını bana gösterdiler. Farklı düşünürüz orası ayrı zaten tartışmasız bölümle alakasız olmaya başladı.

Ace dediğin adam ezici gücü ile kısa zamanda yeni dünyaya girmiş ve bu sayede scibukailik teklifi almış biri. O zaman senin güç kıstasına bakacak olursak Zoro'nun şu anki hali Ace'den yukarıda olmuş oluyor. Çünkü Ace güçlenmiştir tezinde tamam güçleniyor da Jinbei'nin 5 gömlek üstünde mi olacak kısa sürede. Bu adamlar 5 gün boyunca başa baş kapıştı ve o Ace bile şuan ki Zoro ve Law'dan yukarıda bir seviyeydi.

Tek atmak olayını geçiyorum.2 attı desen de bir önemi yok.Mesela WB'de Aka'ya 2 attı ama ordan WB>>>Aka sonucu çıkmaz.Sonuçta Aka'da tek yumrukla WB'nin kafasının bir kısmını almıştı.

2)Hepsi de güçlü kişiler dediğin o 9-10 kişi kim ? Muhtemelen komutan seviyesinde olan Sabo'nun evire çevire dövdüğü Burgess mi ? Ki bu Burgess 2 yıl sonra bir de komutandan 2 ton dayak yiyor.2y önceki seviye 6 mahkumlarını gerçekten ne seviyede görüyorsun ? Hadi Shiliew gibi bir ismi geçeyim de tayfanın geri kalanı şu an ki Burgess'in biraz üstünde falandır.O yüzden 9-10 kişi olmaları bir şey ifade etmiyor.Nicelik değil nitelik önemli.

3)Burası tamamen kişisel yorum.WB'nin genç halinin şu an ki yonkolardan güçlü olduğunu söylesem itiraz etmezsin heralde ? Aynı şekilde seri sonunda Teach'in de o seviyede olduğunu düşünürsek ve Luffy'nin de Teach'le kapışacağını düşünürsek bire bir de yonkolardan üstte olucaktır.

Amiral-sağ kol kıyasına girmiyorum o zaman.O dediğin isimlerin hiçbiri bana amiral gücünü gösteremediler.

Ace'nin shicibukailik teklifi almış olması bir şey ifade etmiyor bence.Croco-Moria gibi isimlerde shiciydi.Güçlüler miydi ? Hayır.Ayrıca benim güç kıstasıma göre Zoro nasıl Ace'den yukarıda oluyor ? Anlamadım.Ha merak ediyorsan söyleyeyim şu an ki Zoro 2y önceki Ace'nin 1-2 tık altıdır.Tabii Ace'yi 2. komutan seviyesinde görmediğimden böyle diyorum.Orası ayrı bir tartışma konusu.

Bu adamlar 5 gün boyunca başa baş kapıştı ve o Ace bile şuan ki Zoro ve Law'dan yukarıda bir seviyeydi.
Şu yazdığın tamamen senin görüşün.Jinbei dövüşündeki Ace şu an ki Zoro'ya yakın olabilir ama daha güçlü olduğunu sanmıyorum.

Bm nasıl en güçsüz yonko oluyor ? Mangada geçiyor mu? Kadına(!) bir iki atak yapıdlı diye mi oldu bunlar? O atağı yapanlar bu haftaki bölümde de diyorlardı ki ''demek yonko gücü buymuş'' diye fakat yine araya mangaka girdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık