Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mesajına kesinlikle katılıyorum
Bununla birlikte Luffy KK olamayabilir buna da hazır olmalıyız bence. Pratikte olsa bile insanlar ona KK demeyebilir. Roger'e bu ünvanı veren insanlardı yanlış hatırlamıyorsam. Roger hakkında siviller genelde iyi düşünmüyor yanılmıyorsam neticede en tehlikeli korsan ve Ace'in babsı hakkında olumsuz düşüncelernde insanların Roger algısının da etkisi vardı.. Ancak seri sonunda Luffy'den önce halk tarafından en tehlikeli korsan Korsanlar Kralı Teach ya da başka biri ilan edilebilir. Seri sonu gelişecek olaylarla da Korsan ve Denizciler algısı değişebilir ve Korsan Kralı yenen Luffy Kahraman Kral ilan edilebilir ve Luffy bu durumu böyle karşılayabilir.

Dediğin gibi kendimizi maceraların akışına bıraktık bekliyoruz : ))
Hahahahaha seninki de güzelmiş :) neden olmasın gayet mümkün bir senaryo.

Lost aklıma geliyor, sıvamak söz konusu olduğunda. :D

Mangaya o kadar zaman ve emek harcadıktan sonra, animeyi ben de sallamazdım. Sallasam akıl sağlığımı kaybederdim.

Diğer uzun soluklu eser sahibi mangakaların tarzını, yol haritasını bilmiyorum ama Oda'nın baştan beri izlediği yol, sistematiği ve finali belli. Arada bizi tatmin etmeyen açıklamalar, gelişmeler illaki olacaktır, ama ben sonunun içime sineceğini düşünüyorum nedense. Oda'nın zekasına güveniyorum. 20 yıl olmuş, dile kolay. Beni irrite eden şey, hikayenin yavaşlaması ve dallandırılıp budaklandırılması.
Umarım dediğin gibi olur :sapkali:

Serinin sonu gelmedi diyebileceğimiz kadar kötü bir sonla karşılaşmaktan ben de çok korkuyorum. Yanılmıyorsam bir ara Oda'nın Mecha türü bir manga yapmak istediğini dile getirmiş ancak sonra da vazgeçtiğini söylemiş. Umarım bu hayalinden gerçek anlamda vazgeçmiştir. Sayborg Franky neyine yetmiyor: ))

Şaka bir yana gerçek anlamda tatmin edici bir son için 10 yıldan çok daha fazla gerektiği açık. Gördüğümüz kadarıyla yaptığı işe aşık bir adam ve bıkmaz gibi gözüküyor ama hiç belli olmaz gerçekten. Eğer Oda tek yapacağı iş One Piece olacak diye düşünürse gelmiş geçmiş en iyi seri olacaktır. Ancak son dakika da kendi kalesine atacağı bir gol bütün seriyi de çöpe atacaktır efsane mangakalığını da.

Ha şu da bir gerçek bizim forumda bile şöyle olursa seriyi bırakırım böyle olursa seriyi bırakırım diyen birbirine zıt iki ayrı mantığı veya finali savunan insanlar var bu sebeple elbette herkesi memnun edecek bir kurgu mantığı ya da seri finali göremeyeceğiz ama en azından ağır toplar açısından karakterlerin derinliğine inilmesi One Piece ve Kayıp yüzyıla dair unsurlar güzel bir şekilde sonuca bağlanır diye umuyorum. Zaten şu zamana kadar çok ağır bir eleştirim olmadı benim Oda'ya genel hatlarıyla rahatsız edici bir unsur bulmuyorum seride ama özellikle Kayıp yüzyıl ya da One piece dair tatmin edici bir son göremezsem ya da seri tamamlanamazsa bu kadar çok değer verdiğim şeyi elimden aldığı için Oda'ya kaliteli ve sanatsal küfürler edebilmek adına bir kursa yazılırım muhtemelen : ))
Katılıyorum. Zaten 4/4'lük bir seri beklemiyorum. Belli başlı şeyleri güzel yansıtsın kafi.

Hacım o konuda haklısın kimsenin tek gücü olmamalı mesela ben katakurinin sadece k.hakisi güçlü olduğunu düşünmüyorum bir sağ kol için daha fazlası gerekli ilerki bölümlerde illaki gösterirler.

Bu arada meyve demişken :) fujitora meyve yedim diye bir şey demişmiydi ? Bunu cidden merak ettiğim için soruyorum çünkü eğer demediyse meyveyi kılıcı yediğini düşünüyorum çünkü çoğu yer çekimi saldırısında kılıcını oynatiyor ve bu bana baya tuhaf geldi. Valla vegapunk reisin işi belli olmaz.
Muhtemelen zoanlar yapısı nedeniyle nesnelere yedirilebiliyor. Ancak paramecia ve logialar için bu mümkün gözükmüyor.

Fuji'nin meyve kontrolünü tam anlamıyla sağlayamadığı söylediği 1-2 cümleden belli oluyor. Bu aynı zamanda meyveyi yeni yediğini (kılıç ya da kendisi) gösteriyor. Bana göre maksimum 1 ay olmuştur. Sabo'nun meyveyi yeni yiyip yaptıklarını gördükten sonra böyle düşünüyorum.

Kılıcını bırakmamasının sebebi de daha önceden kılıç kullanıyor olmasıdır. Meyveyi yedikten sonra kılıcını bir kenara bırakmak yerine meyve gücünü yönlendirmek için kullanmak istemiş olabilir.

Muhtemelen zoanlar yapısı nedeniyle nesnelere yedirilebiliyor. Ancak paramecia ve logialar için bu mümkün gözükmüyor.

Fuji'nin meyve kontrolünü tam anlamıyla sağlayamadığı söylediği 1-2 cümleden belli oluyor. Bu aynı zamanda meyveyi yeni yediğini (kılıç ya da kendisi) gösteriyor. Bana göre maksimum 1 ay olmuştur. Sabo'nun meyveyi yeni yiyip yaptıklarını gördükten sonra böyle düşünüyorum.

Kılıcını bırakmamasının sebebi de daha önceden kılıç kullanıyor olmasıdır. Meyveyi yedikten sonra kılıcını bir kenara bırakmak yerine meyve gücünü yönlendirmek için kullanmak istemiş olabilir.
Beyin gücüyle bir arabaya yönetmek yerine onu ilk aşamada direksiyon gibi gayet basit bir aletin yardımıyla yönetirsen, kaza olma ihtimali oldukça düşer. :sapkali:

Vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederiz :)

Lakin ben yine de o kılıcı bırakacağını düşünmüyorum. Kenshin anlayışı...
Ben de kılıcı bırakmayacağı yönünde bir düşünce belirtmiştim zaten bilgiden ziyade. Kontrolsüz gücün güç olmadığını gözlerini kesmesiyle çok da uzak olmayan bir sebeple anlamış zaten. Ben de kılıcında meyve olmasını bekleyen kişilerdendim ama olmasa da olur. Neyse şunları bir taşıyayım. :D

Naruto ve Bleach'in nasıl bittiği belli. Bu serinin de onlardan daha iyi biteceğini sanmıyorum.

Bazı şeyleri seri devam ederken değiştirirsen bir sürü mantık hatası çıkıyor ortaya. Mantık hatası olmayan 30-40 yıl sürecek bir seri sunmak ise imkansız.

Hmmm kılıcı maus niyetinde kullanıyor diyorsun. Ne diyim gayet mümkün :good:

Naruto ve Bleach'in nasıl bittiği belli. Bu serinin de onlardan daha iyi biteceğini sanmıyorum.

Bazı şeyleri seri devam ederken değiştirirsen bir sürü mantık hatası çıkıyor ortaya. Mantık hatası olmayan 30-40 yıl sürecek bir seri sunmak ise imkansız.
E tabii... Şimdi Luffy'nin Kizaru'yu yenebilme ihtimali var mı sence? Yani One Piece evreninin simülasyonu yapılsa ve karakterler orada E. Oda'nın hükmünden bağımsız bir şekilde savaşsalar, kim kimi yener kim kime yenilir ortaya çıkar zaten.

Ama Luffy'nin Kizaru'yu yenebilmesi için bin tane şey uydurulacak. Mecburen.

Not: Işık hızında hareket eden bir cisimden darbe yemek ne demek... Yani bir gezegenin size çarpması gibi bir etkiye sebep olması gerekir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık