Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uzun soluklu hiçbir manga-anime serisi takip etmedim. One Piece tek. Manga sektöründe racon nasıldır, ne şekilde ilerler bilmiyorum. Öyle olmaz umarım, Oda zeki bir adam, ömrü boyunca ekmeğini yediği işe söylediğin gibi yaklaşacağını düşünemiyorum.
Bana kalsa benim çizdiğim bir serinin içine X bir anime şirketi renk renk mıçamaz ama animenin hali ortada :bilmem:

Oda bu konuda "diğer mangakalardan farklıyım" diyecek mi bilmiyorum ama Japonlar genelde başladıkları işi aynı şekilde güzel sonlandıramıyorlar bana göre. O yüzden çok da farklı olacağını zannetmiyorum. Tabi uzun soluklu Diğer serilerin nasıl sonlandığını bilsen ne demek istediğimi daha iyi anlardın.

Ek olarak.. Oda o kadar büyük bir evren ve muazzam karakterler yarattı ki tüm bunların altından kalkamayıp ezilecek diyorum ben. Seri sonunu görebilirsem tatmin olacağımı düşünmüyorum.

Bana kalsa benim çizdiğim bir serinin içine X bir anime şirketi renk renk mıçamaz ama animenin hali ortada :bilmem:

Oda bu konuda "diğer mangakalardan farklıyım" diyecek mi bilmiyorum ama Japonlar genelde başladıkları işi aynı şekilde güzel sonlandıramıyorlar bana göre. O yüzden çok da farklı olacağını zannetmiyorum. Tabi uzun soluklu Diğer serilerin nasıl sonlandığını bilsen ne demek istediğimi daha iyi anlardın.

Ek olarak.. Oda o kadar büyük bir evren ve muazzam karakterler yarattı ki tüm bunların altından kalkamayıp ezilecek diyorum ben. Seri sonunu görebilirsem tatmin olacağımı düşünmüyorum.
Lost aklıma geliyor, sıvamak söz konusu olduğunda. :D

Mangaya o kadar zaman ve emek harcadıktan sonra, animeyi ben de sallamazdım. Sallasam akıl sağlığımı kaybederdim.

Diğer uzun soluklu eser sahibi mangakaların tarzını, yol haritasını bilmiyorum ama Oda'nın baştan beri izlediği yol, sistematiği ve finali belli. Arada bizi tatmin etmeyen açıklamalar, gelişmeler illaki olacaktır, ama ben sonunun içime sineceğini düşünüyorum nedense. Oda'nın zekasına güveniyorum. 20 yıl olmuş, dile kolay. Beni irrite eden şey, hikayenin yavaşlaması ve dallandırılıp budaklandırılması.

Serinin sonu gelmedi diyebileceğimiz kadar kötü bir sonla karşılaşmaktan ben de çok korkuyorum. Yanılmıyorsam bir ara Oda'nın Mecha türü bir manga yapmak istediğini dile getirmiş ancak sonra da vazgeçtiğini söylemiş. Umarım bu hayalinden gerçek anlamda vazgeçmiştir. Sayborg Franky neyine yetmiyor: ))

Şaka bir yana gerçek anlamda tatmin edici bir son için 10 yıldan çok daha fazla gerektiği açık. Gördüğümüz kadarıyla yaptığı işe aşık bir adam ve bıkmaz gibi gözüküyor ama hiç belli olmaz gerçekten. Eğer Oda tek yapacağı iş One Piece olacak diye düşünürse gelmiş geçmiş en iyi seri olacaktır. Ancak son dakika da kendi kalesine atacağı bir gol bütün seriyi de çöpe atacaktır efsane mangakalığını da.

Ha şu da bir gerçek bizim forumda bile şöyle olursa seriyi bırakırım böyle olursa seriyi bırakırım diyen birbirine zıt iki ayrı mantığı veya finali savunan insanlar var bu sebeple elbette herkesi memnun edecek bir kurgu mantığı ya da seri finali göremeyeceğiz ama en azından ağır toplar açısından karakterlerin derinliğine inilmesi One Piece ve Kayıp yüzyıla dair unsurlar güzel bir şekilde sonuca bağlanır diye umuyorum. Zaten şu zamana kadar çok ağır bir eleştirim olmadı benim Oda'ya genel hatlarıyla rahatsız edici bir unsur bulmuyorum seride ama özellikle Kayıp yüzyıl ya da One piece dair tatmin edici bir son göremezsem ya da seri tamamlanamazsa bu kadar çok değer verdiğim şeyi elimden aldığı için Oda'ya kaliteli ve sanatsal küfürler edebilmek adına bir kursa yazılırım muhtemelen : ))

İsterseniz E.oda bin takla atsın seri sonunu beğenmeyen veya ölümüne eleştiren illaki birileri olacak bunu engellemek imkansız. Çünkü şu dünyada okadar insan varken hangi birini memnun etsin her ağızdan farklı ses çıkarken bu mümkün değil o yüzden E.oda hayranlarının isteklerini görmezden gelip işini yapmalı çünkü one piece serisini seven biri E.odaya saygısı vardır.

Serinin sonunu hepimiz biliyoruz önemli olan son değil önemli olan o sona nasıl varıldığı.
-Historia

İsterseniz E.oda bin takla atsın seri sonunu beğenmeyen veya ölümüne eleştiren illaki birileri olacak bunu engellemek imkansız. Çünkü şu dünyada okadar insan varken hangi birini memnun etsin her ağızdan farklı ses çıkarken bu mümkün değil o yüzden E.oda hayranlarının isteklerini görmezden gelip işini yapmalı çünkü one piece serisini seven biri E.odaya saygısı vardır.

Serinin sonunu hepimiz biliyoruz önemli olan son değil önemli olan o sona nasıl varıldığı.
-Historia
Katılıyorum da
Bana söylesene seri sonunu :D

Bu arada meyve demişken :) fujitora meyve yedim diye bir şey demişmiydi ? Bunu cidden merak ettiğim için soruyorum çünkü eğer demediyse meyveyi kılıcı yediğini düşünüyorum çünkü çoğu yer çekimi saldırısında kılıcını oynatiyor ve bu bana baya tuhaf geldi. Valla vegapunk reisin işi belli olmaz.
Bildiğim kadarıyla şu ana kadar meyve yedirilmiş iki nesne gördük: biri MR.4'un köpek silahı, diğeri Spandam'ın fil kılıcı. İkisi de zoan türü. Bu Fujitora'nın kılıcının meyve yeme ihtimalini azaltıyor, Fujitora'nın meyve yediği geçmiyorsa bile.

Katılıyorum da
Bana söylesene seri sonunu :D
Luffy raftel de Teach ile dövüştükten sonra korsanlar kralı olur. Grand line yıkılır. Tek gizem one piece ve bu gizem son bölüme kadar sürecek o yüzden pek tahmin edilemez bence.

Yani hemen hemen olacakları biliyoruz luffy nin kk olacağını felan ama önemli olan nasıl yollardan geçip kk olduğu çünkü bu seriyi güzel olup olmadığını belirleyecek olan maceralarıdır :) bu yüzden sevmedik mi one piecei şunu söylemeliyim ki hiç oturup one piece hazinesi nedir diye düşünmedim çünkü pek ilgimi çekmiyor ama her arc bu sefer ne olacak nasıl bir macera yaşayacaklar aceba diye düşünmekten kafam yanacak bir gün.

Bildiğim kadarıyla şu ana kadar meyve yedirilmiş iki nesne gördük: biri MR.4'un köpek silahı, diğeri Spandam'ın fil kılıcı. İkisi de zoan türü. Bu Fujitora'nın kılıcının meyve yeme ihtimalini azaltıyor, Fujitora'nın meyve yediği geçmiyorsa bile.
Haklısın ama bu yine de insanın merakını gidermiyor. İnsan bir kere kılıcın file dönüştüğünü gördümü aklına bin türlü şey geliyor.

Luffy raftel de Teach ile dövüştükten sonra korsanlar kralı olur. Grand line yıkılır. Tek gizem one piece ve bu gizem son bölüme kadar sürecek o yüzden pek tahmin edilemez bence.

Yani hemen hemen olacakları biliyoruz luffy nin kk olacağını felan ama önemli olan nasıl yollardan geçip kk olduğu çünkü bu seriyi güzel olup olmadığını belirleyecek olan maceralarıdır :) bu yüzden sevmedik mi one piecei şunu söylemeliyim ki hiç oturup one piece hazinesi nedir diye düşünmedim çünkü pek ilgimi çekmiyor ama her arc bu sefer ne olacak nasıl bir macera yaşayacaklar aceba diye düşünmekten kafam yanacak bir gün.
Mesajına kesinlikle katılıyorum
Bununla birlikte Luffy KK olamayabilir buna da hazır olmalıyız bence. Pratikte olsa bile insanlar ona KK demeyebilir. Roger'e bu ünvanı veren insanlardı yanlış hatırlamıyorsam. Roger hakkında siviller genelde iyi düşünmüyor yanılmıyorsam neticede en tehlikeli korsan ve Ace'in babsı hakkında olumsuz düşüncelernde insanların Roger algısının da etkisi vardı.. Ancak seri sonunda Luffy'den önce halk tarafından en tehlikeli korsan Korsanlar Kralı Teach ya da başka biri ilan edilebilir. Seri sonu gelişecek olaylarla da Korsan ve Denizciler algısı değişebilir ve Korsan Kralı yenen Luffy Kahraman Kral ilan edilebilir ve Luffy bu durumu böyle karşılayabilir.

Dediğin gibi kendimizi maceraların akışına bıraktık bekliyoruz : ))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık