Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fan olmak komik birşey gibi duruyor. Mesela Doffy Amiral ile yan yana çizilice bi anda Amiral ayarı olmuştu. Aynı şekilde Zoro Amiral'in yerçekimine slash attı abiiooaa... Luffy de keza Amiral ile iki yumruk tokuşturdu bi anda G4 Amiral ayarı oldu falan. Fakat bu adamların hiçbiri Amiral ile ölümüne kapışmadı arkadaşlar. Hiçbiri Amiral'e ağzının payını vermedi. Hiçbiri denk çizilmedi. Bunları geç bahsettiğimiz Amiral arkadaşlar bunları iplemedi bile. Fakat gözün gördüğüne değil gönlünün istediğine inanmak gafletine düşüyorlar ya bu beni kahrediyor. Neyse olsun :(

Edit: İsteyen istediğinin fanı olsun tabii ki de olmayan şeye oldu demeyin olm.
İyi de bi amiralinde bizim fanı oldugumuz adamlarla ölüm kalım mücadelesi ettigini göremedik yani.Senin dediklerine katılıyorum ama bu iki taraf icinde gecerli degilmi.

Madem öle bunlar neyi bekliyor.Yeni dünya neden korsanların elinde.Toplansınlar alayını asagıya indirsinler bari.Demek istedigim nokta iki tarafta iyice şisirilip önümüze konuyor...

İyi de bi amiralinde bizim fanı oldugumuz adamlarla ölüm kalım mücadelesi ettigini göremedik yani.Senin dediklerine katılıyorum ama bu iki taraf icinde gecerli degilmi.

Madem öle bunlar neyi bekliyor.Yeni dünya neden korsanların elinde.Toplansınlar alayını asagıya indirsinler bari.Demek istedigim nokta iki tarafta iyice şisirilip önümüze konuyor...
Hükümetin uzantısı Denizciler elbette büyük bir oluşum fakat karşısına aldıkları da az buz değil. Denizciler bir devlet kurumu olduğu için biraz daha derli toplular. Karşı taraf olarak da Korsanları, Haydutları, Devrimcileri vb. falan terörist sınıfında değerlendirebilirsin ve terörle mücadele basit birşey değil.

Denizciler tüm güçleri ile sefer düzenleyip hepsinin kökünü kazımaya çalışabilir fakat birlikte hareket eden tek kurum ile ayrık ve farklı çıkarlar güden diğer taraf eşit mücadele edemez. Aynı anda 10 cephede savaşmak çok şey kaybettirir.

Hükümetin uzantısı Denizciler elbette büyük bir oluşum fakat karşısına aldıkları da az buz değil. Denizciler bir devlet kurumu olduğu için biraz daha derli toplular. Karşı taraf olarak da Korsanları, Haydutları, Devrimcileri vb. falan terörist sınıfında değerlendirebilirsin ve terörle mücadele basit birşey değil.

Denizciler tüm güçleri ile sefer düzenleyip hepsinin kökünü kazımaya çalışabilir fakat birlikte hareket eden tek kurum ile ayrık ve farklı çıkarlar güden diğer taraf eşit mücadele edemez. Aynı anda 10 cephede savaşmak çok şey kaybettirir.
Hayır sanki yenecek güçleri olsa yenecekler.Mangaka nah çizer böyle bir şey.Hadi çizmeye kalkıştı diyelim sağdan soldan 20 30 tane yardımcı mangaka getirtmesi gerek.

Tamm bu baska bi olay ama hükümet de kendi icinde yeterince karısık.Isso,aokoji ve soul Bu adamlar bile anladılar denizcilerin ne oldugunu.Keza aokoji korsanlara katıldı deniyor.Bunlar tek cephede olsa kazanamazlar.Senin amiral dedigin adamı da gördük dof arc. Adam luffy den medet umdu yani.

Ayrıca g4 dün güc bakımından amirallerle aynı oldugunu düsünenlerdenim.Daha tam oturmadı o teknik.Aradaki zaman kusuruda kalkarsa gayet güclü bi teknik

Hayır sanki yenecek güçleri olsa yenecekler.Mangaka nah çizer böyle bir şey.Hadi çizmeye kalkıştı diyelim sağdan soldan 20 30 tane yardımcı mangaka getirtmesi gerek.
O kısmı da ayrı bir macera :D
Tamm bu baska bi olay ama hükümet de kendi icinde yeterince karısık.Isso,aokoji ve soul Bu adamlar bile anladılar denizcilerin ne oldugunu.Keza aokoji korsanlara katıldı deniyor.Bunlar tek cephede olsa kazanamazlar.Senin amiral dedigin adamı da gördük dof arc. Adam luffy den medet umdu yani.

Ayrıca g4 dün güc bakımından amirallerle aynı oldugunu düsünenlerdenim.Daha tam oturmadı o teknik.Aradaki zaman kusuruda kalkarsa gayet güclü bi teknik
Şimdi bahsettiğin adamların Denizciler için çalışma motivasyonu halkı korumak, adaleti sağlamak. Aokiji bu presipleri sağlayamadığını gördüğü için belki denizcilerden ayrıldı ve kendi çapında bu işleri görmek için ayrıldı. Belki gizli görev için kendini riske atıp düşman dediği adamların saflarına girdi. Issho da aynı şekilde şeytan ile anlaşma yapasa da bu amaçta herkesi kullandı. Ki adam işi kılıfına uygun yaptı. Hükümetin kendisi Doflamingo'yu korumuş, CP0'ya açıklama yaptırmış, tüm dünyada gazete bastırmış. Doğrudan hükümete bağlı korsana Issho ne yapabilir? Hükümetin adamı olan Doffy gidiyor Fuji gel hacı şu korsanların işine beraber bakalım diyor. Fuji de sana yardım etmiyorum ama yaptıklarını da görmezden geliyorum diyerek nötr kaldı ve savaşın bitmesini bekledi. Herşey kılıfına uygun. Sakazuki bile adama niye boyun eğdin diye kızıyor. Niye o Shichibukai'ye yazdım etmedin diye değil veya niye kendin halletmedin diye değil :/

Denizciler çıkarları uğruna Shichibukai diye bi sistem getirmişler ama bu sistem Issho'ya bi yerden ters geliyor. Bir ülkenin hürriyetine engel olabiliyor bu Shichibukailer hükümet karışmadıkça. Böyle bir hak kime, nasıl verilebilir. Halkı koruması gereken oluşum halkın hürriyetine kasteden birisine izin veriyor. Bu da o Amiral denen adamın adaletine uymuyor.

Ishho benim Amiral dediğim biri değil, adamı ben Amiral yapmadım, hükümet yapmış. Tek başına koca ülkeye bi bak hacı diye göndermişler falan. Neyse önemlidir değil.

G4 şu an Amiral'e denk getirince acıtabilir ama o ayarda değil. Onun için Amiral'e gelene kadar savaşıp güçlenmesi lazım. Haki ve uyanış gibi unsurlar daha yeni yeni görülmeye başlandı. Ben denk görmekten uzağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık