Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nasıl fark yok, güçlü karakterlerin karşısına çıkmak işin hikaye boyutu olabilir lakin karşındaki kişinin senden güçlü olduğunun farkında olmak, haddini bilmek asıl meseledir. İki seri arasında bu yönde cennetle yeryüzü kadar fark var. :)

Toriko bu sahnede henüz Heracles ile karşılaşmamış durumda, ama aurasının baskısından eziliyor. Yani kimin bölgesinde olduğunun farkına varıyor adam, bir de OP'taki laylayloma bakın, karşında WB mi var BM mi var Foxy mi var belli değil. :)

Bir seri eğer gerçekçiyse, aşırı güç farkının trajik bir sonucunun olması gerekir, Luffy BM'nin topraklarında 3-5 kişiyle cirit atıyor, düğünü mahvediyor, pastayı yiyor, Sanji'yi alıyor, isyan çıkarıyor, henüz BM'den tek fiske yemiş değil, hiç kayıp vermediler, güle oynaya yollarına bakıyorlar. :)

Bu örnekleri sayısız artırabilirim tabi, gerek yok. :)

Bunu açıkladım diye umuyordum lakın herkes işine geldiği gibi okuyor bazı cümleleri. OP'un 20. yılında Şima senseiden E. Oda'yı taşlamasını mı bekliyorsunuz anlamak mümkün değil, buraya da çok uzun yazmaya gerek yok, klasik Japon yalakalığı, bunla ilgili de sayısız örnek verebilirim, gerek yok. Ortada Şimabukuroca kabul edilen bir gerçek yok, tabi OP fanlar istedikleri yere çekmekte özgürler. :)
Öyle bir sahne atmışsın ki, seriye 6. Defa tekrar başlayıp 60. bölümde Komatsu'ya küfrederek bırakasın geldi.

1- Şahin göz kabilesinin bir üyesi olabilir, uzun kol uzun bacak gibi. Bunun getirisi olarak keskin bir görüşü var gibi duruyor. K. Hakisi olmayan Mihawk bununla dövüşteki açığını bir nebze kapatıyordur.

2- Luffynin Monkey olmasi ile Mihawkın Drakule olması aynı şey, isim sadece tema amaçlı konulmuş. Adamın kılık kıyafeti vampir havası verdiği için ismini Drakule koymuş E. Oda.

3- Şeytani ruh gücü derken sakkiden bahsediyorsun sanırım. Eğer öyleyse Mihawkta sakki gördüğümü hatırlamıyorum, Zoro için tasvir ediliyor genelde.

4- Yoru en iyi kılıç değil, en iyi 12 kılıçtan biri sadece.

Yoru is one of the strongest swords in the world. It is one of the twelve Saijo O Wazamono[1] and a "Black Sword/Blade" (黒刀, Kokutō?). This blade is currently owned by Dracule Mihawk.

Mihawk için açıklanmayan birkaç parça şey kalmış olabilir lakin bu durumun beklentiyi artıracak boyutta olmadığını düşünüyorum. Mihawk 2 yıl sonrasında geride bırakılmış, bir daha üzerinde durulmasına gerek olmayan bir karakter. Zoronun kendisinden eğitim almasından sonra ise Zoro vs Mihawk bütün anlamını kaybetmiş durumda artık, Luffy için kendi hayalinden vazgeçerek bir nevi Mihawkı bitirdi Zoro. Bu saatten sonra aynı BB Shanksı öldürür senaryosu gibi Mihawkın yenildiğini de gazeteden okuruz Zoronun hayali depreşirse oradan devam ederiz bana kalırsa.
Beni her defasında üzmeyi nasıl başarıyorsun ? :(

1- Mihawk'ta gözlem hakisi olmadığını neye dayanarak söyledin bilmiyorum. Çok sallamasyon bir çıkarım, düşünce vs. Bunu açık bir şekilde gördük. Görmesek bile çıkmama gibi bir ihtimali olmazdı bu dediğinin :(

2- Monkey adının tarihe mal olmuş veya nam salmış bir olayı var mı ? Tutup da belgesel, Maymunlar Cehennemi ya da Darwin'den bahsetmezsin inşallah.

3- Sakki değil. Ilgili konularda bu konu hakkında yazılan çizilen bir şeyler var. %100 kesin değil dersen bir şey diyemem. Vaktin olursa bir göz at derim.

http://korsanfan.com/konu/one-piece’te-4-büyük-güç-Şeytani-ruh-ve-enerji-lanetli-kılıçlar.5314/

http://korsanfan.com/konu/zoronun-karakter-tasarımı-ve-bilinmeyen-yönleri.5779/

4- @Smoker bu şekilde yazmış ve animede de böyle geçiyor. Manga sayfasını arayamam. Biraz meşgulüm şu an.

http://korsanfan.com/konu/dracule-mihawk.13/

Son kısım da herkesin şahsi düşünce ve beklentisi. Bir şey diyemem :sapkali:

Beni her defasında üzmeyi nasıl başarıyorsun ? :(

1- Mihawk'ta gözlem hakisi olmadığını neye dayanarak söyledin bilmiyorum. Çok sallamasyon bir çıkarım, düşünce vs. Bunu açık bir şekilde gördük. Görmesek bile çıkmama gibi bir ihtimali olmazdı bu dediğinin :(

2- Monkey adının tarihe mal olmuş veya nam salmış bir olayı var mı ? Tutup da belgesel, Maymunlar Cehennemi ya da Darwin'den bahsetmezsin inşallah.

3- Sakki değil. Ilgili konularda bu konu hakkında yazılan çizilen bir şeyler var. %100 kesin değil dersen bir şey diyemem. Vaktin olursa bir göz at derim.

http://korsanfan.com/konu/one-piece’te-4-büyük-güç-Şeytani-ruh-ve-enerji-lanetli-kılıçlar.5314/

http://korsanfan.com/konu/zoronun-karakter-tasarımı-ve-bilinmeyen-yönleri.5779/

4- @Smoker bu şekilde yazmış ve animede de böyle geçiyor. Manga sayfasını arayamam. Biraz meşgulüm şu an.

http://korsanfan.com/konu/dracule-mihawk.13/

Son kısım da herkesin şahsi düşünce ve beklentisi. Bir şey diyemem :sapkali:
1- Mihawk'ta açık ve net bir şekilde k. haki yok, bu mangayla sabit bir durum, sallamasyon bir düşünce değil yani. :(

Mihawk daha kapısının hemen dışında olanlardan habersiz, eğer k. hakisi olsaydı avel gibi şaşırmazdı. :)

Önceki mesajda yazdığım gibi Mihawk, k. haki açığını kısmen gözleri ile kapatıyor.

Kütüphane bilgisine de baktım, tamamen yoruma dayalı bir açıklama yapılmış ve dediğimi çürütmekten çok uzak.

Haki
Mihawk'ın Zoro'ya nasıl Busoshoku Haki kullanacağını öğretmesinden, kendisinin de bu güce sahip olduğu anlaşılmaktadır. Gücü kullanabilmenin de ötesinde, başkalarına öğretebilecek kadar konuya hakimdir. Görünüşe göre Kenbunshoku Haki'ye de sahiptir. Zoro'nun çok hızlı şekilde yaptığı saldırıları bu şekilde görüp, küçük bıçağı ile engelleyebilmiştir. Savaş alanında görüş açısını kapatan o kadar kişiye rağmen yüksek hızda hareket eden Luffy'nin hareketlerini takip edebilmiştir. Gözleri ile alakalı özel bir gücü yoksa, Kenbunshoku Haki konusunda da epey gelişmiş biri olduğu söylenebilir.
Hep GÖRMEK'ten bahsediliyor farkındaysan, adamın lakabı ŞAHİNGÖZ, Zoro'nun saldırılarını da gözüyle görüyor, Luffy'nin hareketlerini de gözüyle görüyor, k. haki ile en ufak bir alakası yok.

2- Dediğim gibi isim yalnızca tema ile alakalı. Luffynin daldan dala atlayacak uzayıp zıplayacak bir meyve yemesi, King Kong ve saire tekniklerinin olması hep Maymun temasıyla ilgili. Aynı şey Bartolomew Kuma için de geçerli. Adamın adı Kuma, yani Ayı, kendisi de Ayıya benziyor, Ayı gibi görünen bir elbise giyiyor, pati pati meyvesi yemiş ve saire. Mihawk'ın bunlardan farkı yok. Drakule Mihawk, bakıyorsun tabutta geziniyor, tek başına ıssız bir adada takılıyor, haç takıyor, vampiri andırıyor, adı tabi ki Drakule olacak ne olsun Mahmut mu olaydı. :( Aynı şekilde Mihawk, Hawk şahin demek, bakıyorsun adama Şahin Gözlü diyorlar. Anlatabildim umarım. :)

3- Çok uzun metinler, boş bir vakitte okuyacağım.

4- Mihawk'ın kendi beyanı o şekilde, kendisine göre Yoru, dünyanın en güçlü kılıcı.

Lakin işin esası öyle değil. Yoru, dünyadaki en iyi 12 meitoudan birisi. Bu 12 kılıçtan bir diğeri de Shodai Kitetsu mesela, henüz görmedik kendisini ama Yoru'ya bakıp diğer 11'in ne türden olduğunu çıkartabiliriz. :)

Wano'nun Zoro'nun yükseleceği arc olarak %100müş gibi görmek bana biraz tuhaf geliyor.

Zira bu yıl için de aynısı Sanji için görülüyordu.

E. Oda'nın ne yapacağı asla belli olmaz. Wano'da da Zoro'yu ezilirken görmemiz olası kısaca.

Zoro'da böyle duygusal triplere felan girerse acayip gülerim.

Zoro gibi odundan bozma birinin duygusal tribe girmesini istemiyorum şahsen. Direk Wiskey Peak 2 bekliyorum.

Wano'nun Zoro'nun yükseleceği arc olarak %100müş gibi görmek bana biraz tuhaf geliyor.

Zira bu yıl için de aynısı Sanji için görülüyordu.

E. Oda'nın ne yapacağı asla belli olmaz. Wano'da da Zoro'yu ezilirken görmemiz olası kısaca.
Bence zoronun geçmişi kısaca işlenir. Merdivenlerden kayıp ölü sanılan kız arkadaşı felan ortaya çıkar.

Zaten zoro arcı olacak diye bir açıklama yapılmadı bildiğim kadarıyla savaş arcı olacak büyük ihtimal yani arcta okadar işlenecek karakter varken zoroya vakit kalırmı bilmiyorum eğer öyle olursa 3 seneyi geçer wano arcı.

Wano'da bizimkilerin savaş sonuna kadar haşat olacağını düşündüğüm için, Zoro'yu da 2 yıllık aradan sonra ilk defa dayak yerken göreceğiz bence.

1- Mihawk'ta açık ve net bir şekilde k. haki yok, bu mangayla sabit bir durum, sallamasyon bir düşünce değil yani. :(

Mihawk daha kapısının hemen dışında olanlardan habersiz, eğer k. hakisi olsaydı avel gibi şaşırmazdı. :)

Önceki mesajda yazdığım gibi Mihawk, k. haki açığını kısmen gözleri ile kapatıyor.

Kütüphane bilgisine de baktım, tamamen yoruma dayalı bir açıklama yapılmış ve dediğimi çürütmekten çok uzak.

Hep GÖRMEK'ten bahsediliyor farkındaysan, adamın lakabı ŞAHİNGÖZ, Zoro'nun saldırılarını da gözüyle görüyor, Luffy'nin hareketlerini de gözüyle görüyor, k. haki ile en ufak bir alakası yok.

2- Dediğim gibi isim yalnızca tema ile alakalı. Luffynin daldan dala atlayacak uzayıp zıplayacak bir meyve yemesi, King Kong ve saire tekniklerinin olması hep Maymun temasıyla ilgili. Aynı şey Bartolomew Kuma için de geçerli. Adamın adı Kuma, yani Ayı, kendisi de Ayıya benziyor, Ayı gibi görünen bir elbise giyiyor, pati pati meyvesi yemiş ve saire. Mihawk'ın bunlardan farkı yok. Drakule Mihawk, bakıyorsun tabutta geziniyor, tek başına ıssız bir adada takılıyor, haç takıyor, vampiri andırıyor, adı tabi ki Drakule olacak ne olsun Mahmut mu olaydı. :( Aynı şekilde Mihawk, Hawk şahin demek, bakıyorsun adama Şahin Gözlü diyorlar. Anlatabildim umarım. :)

3- Çok uzun metinler, boş bir vakitte okuyacağım.

4- Mihawk'ın kendi beyanı o şekilde, kendisine göre Yoru, dünyanın en güçlü kılıcı.

Lakin işin esası öyle değil. Yoru, dünyadaki en iyi 12 meitoudan birisi. Bu 12 kılıçtan bir diğeri de Shodai Kitetsu mesela, henüz görmedik kendisini ama Yoru'ya bakıp diğer 11'in ne türden olduğunu çıkartabiliriz. :)
Valla şu seride Katakuriye pandik atsalar inanırım. Bu Gözlem Haki mevzusu nasıldır tam anlaşılmıyor seri içinde. Mesela Luffy Cracker'in aslında gerçek bedeninin üstüne krakerden zırh giydiğini anlayamadı. Halbuki Haki ile anlaması lazımdı. Mesela Akainu Oyaji tam arkasına gelene kadar dünyanın en güçlü insanının varlığını sezemedi VS. Bu mevzu uzar da uzar.

Luffy'de Kyros Dof'un kafayı kesince öldüğünü sanmıştı.

K.haki herşeyi bilmeni sağlamıyor. Mihawk'ta k.haki bu sebeple yok demek ne bileyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık