Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Asıl hikaye diğer karakterin osuruğuyla yenebileceği karakterleri diğerinin karşısına çıkarmaktır. Heracles, Bambina ve diğerlerinin karşısına çıkan bizim karakterlerin durumlarının şu saydıklarından hiçbir farkı yok. Şimdi sen bunları da savunacaksın. Ama bomboş bir şekilde sürekli evrim geçiren Acacia'nın durumu da farklı değil. O seviyedeki adamı da bir anda Toriko'nun içindeki Beyaz'ın teklemesi de ayrı bir hikaye. Yani bu noktadan bir eleştiri yapıp da üstüne gidip Toriko'yu savunursan çok büyük hata yapmış olursun. Önemli olan zevk alıp almadığındır. Ben iki seriden de zevk aldım.:D Ama senin o övdüğün Toriko'nun Mangakasının Oda için söylediklerine bir bakarsan :D aradaki farkı anlayacaksındır.

Ben kaçar.:D
Nasıl fark yok, güçlü karakterlerin karşısına çıkmak işin hikaye boyutu olabilir lakin karşındaki kişinin senden güçlü olduğunun farkında olmak, haddini bilmek asıl meseledir. İki seri arasında bu yönde cennetle yeryüzü kadar fark var. :)

Toriko bu sahnede henüz Heracles ile karşılaşmamış durumda, ama aurasının baskısından eziliyor. Yani kimin bölgesinde olduğunun farkına varıyor adam, bir de OP'taki laylayloma bakın, karşında WB mi var BM mi var Foxy mi var belli değil. :)

Bir seri eğer gerçekçiyse, aşırı güç farkının trajik bir sonucunun olması gerekir, Luffy BM'nin topraklarında 3-5 kişiyle cirit atıyor, düğünü mahvediyor, pastayı yiyor, Sanji'yi alıyor, isyan çıkarıyor, henüz BM'den tek fiske yemiş değil, hiç kayıp vermediler, güle oynaya yollarına bakıyorlar. :)

Bu örnekleri sayısız artırabilirim tabi, gerek yok. :)

Ama senin o övdüğün Toriko'nun Mangakasının Oda için söylediklerine bir bakarsan :D aradaki farkı anlayacaksındır.
Zaten Şimabukuro için de bu bir gerçek. Serinin severleri kabul etsin etmesin, istedikleri yöne çeksin.
Bunu açıkladım diye umuyordum lakın herkes işine geldiği gibi okuyor bazı cümleleri. OP'un 20. yılında Şima senseiden E. Oda'yı taşlamasını mı bekliyorsunuz anlamak mümkün değil, buraya da çok uzun yazmaya gerek yok, klasik Japon yalakalığı, bunla ilgili de sayısız örnek verebilirim, gerek yok. Ortada Şimabukuroca kabul edilen bir gerçek yok, tabi OP fanlar istedikleri yere çekmekte özgürler. :)

Bunu açıkladım diye umuyordum lakın herkes işine geldiği gibi okuyor bazı cümleleri. OP'un 20. yılında Şima senseiden E. Oda'yı taşlamasını mı bekliyorsunuz anlamak mümkün değil, buraya da çok uzun yazmaya gerek yok, klasik Japon yalakalığı, bunla ilgili de sayısız örnek verebilirim, gerek yok. Ortada Şimabukuroca kabul edilen bir gerçek yok, tabi OP fanlar istedikleri yere çekmekte özgürler. :)
Hehe.

Şu yaşa gelmis Mihawk'la Luffy i karşılaştırmıyorum. Şu "mihawkla luffy i mi karşılaştırıyorsunuz hani luffy olacak da mihawk olamıcak mı" dan kastım luffy yaşındaki mihawktı. bu adamın neler yasadıgını bilmiyoruz tahminlerden yürütüyorum sadece. bak adam dünyanın en iyi kılıc ustası olmuş, belli ki rahattan hoşlanıyor ki Shichi olmuş luffy gibi cazgır biri değil. cazgır biri olsaydı neler olurdu kim bilir. akagami ile dövüşleri efsane olmuş bak aşmış adam olarak kabul ettiğiniz wb bile böyle anlatıyor. genç yaşta dövüşmüş olsalar bile baya ses getirmiş. ki bu da basarıdır. shanks gitti yonko oldu bu adam shichi oldu. ee ? bundan yonko olmaz anlamı çıkmaz. sakin bi adam işte ıssız bir adaya yerleşmiş falan filan. kendine rakip bulamayısından dolayı bıkkınlık gelmis bile olabilir ki kasmayı bırakmıştır. yonko olmaması için hiçbir sebep yok. adam bu haliyle dünyanın en güçlü kılıç ustası. luffy kadar güçlenecem güçlenecem dese kk bile olabilirdi
Dün olsaydo etseydi muhabbetlerine laf söylenirken şimdi Mihawk olsaydı yapsaydı deniliyor. Hadi denilsin ama adam şimdi Yonko olmuş birisiyle zamanında dövüştü diye Yonko olabilecek diye bir durum yok. Smoker Luffy'e kök söktürüyordu şimdi ne durumda, Lucci aynı şekilde hadi bu adamların yaşı çok büyük potansiyelleri yok. Kknin oğlu Ace 2 yıl önce Luffy'nin şimdi ki yaşından 1 yaş daha büyüktü ama şu halini yenmesi süpriz karşılanır. Bunu da potansiyel istiyorsan diye Luffy ile potansiyelli birisini karşılaştırmak için yazdım.

Luffy ile zamanındaki rakipleri ve neredeyse Luffy kadar potansiyele sahip abisi için durum böyleyken Shanks'ın Mihawkla makası açmış olması çok yüksek ihtimal. Hatta Mihawk'ın şuana kadar bize gösterdikleri ile ihtimal değil açmış bile diyebiliriz.

Luffy ile zamanındaki rakipleri ve neredeyse Luffy kadar potansiyele sahip abisi için durum böyleyken Shanks'ın Mihawkla makası açmış olması çok yüksek ihtimal. Hatta Mihawk'ın şuana kadar bize gösterdikleri ile ihtimal değil açmış bile diyebiliriz.
Şahin göz lakabının altından ne çıkar ?

Dracule adının altından ne çıkar ?

Şeytani ruh gücünün bir sınırı var mıdır ?

Kara Kılıç neden dünyanın en iyi kılıcıdır ?

Dün olsaydo etseydi muhabbetlerine laf söylenirken şimdi Mihawk olsaydı yapsaydı deniliyor. Hadi denilsin ama adam şimdi Yonko olmuş birisiyle zamanında dövüştü diye Yonko olabilecek diye bir durum yok. Smoker Luffy'e kök söktürüyordu şimdi ne durumda, Lucci aynı şekilde hadi bu adamların yaşı çok büyük potansiyelleri yok. Kknin oğlu Ace 2 yıl önce Luffy'nin şimdi ki yaşından 1 yaş daha büyüktü ama şu halini yenmesi süpriz karşılanır. Bunu da potansiyel istiyorsan diye Luffy ile potansiyelli birisini karşılaştırmak için yazdım.

Ace yenilir miydi bilmiyorum, zira 500m berry ödülün Ace'e gönderme olduğunu düşünüyorum ben. 2 yıl önce Ace muhtemelen şuanki Luffy seviyesindeydi.

Mihawkın bilinmezliği üzerinden güç tahmini arttırılabilir,haklısın.

Ancak bunlar derinlemesine yorumlanması gereken konular seri içindeki rolleri, kapladığı alanlar, göz önünde olup olmamaları da değerlendirilmeli.

Ace yenilir miydi bilmiyorum, zira 500m berry ödülün Ace'e gönderme olduğunu düşünüyorum ben. 2 yıl önce Ace muhtemelen şuanki Luffy seviyesindeydi.
Bana göre de şimdiki Luffy acımaz Ace'nin 2 yıl önceki haline ki hala aralarında bir yaş fark oluyor.

Orada bahsettiğim şey illa zamanında düelloları olduğu için eşit seviyede güçlenmek zorunda değiller(yaş olarak da baya yakınlar yanlış hatırlamıyorsam). Potansiyel burada devreye giriyor işte.

Mihawkın bilinmezliği üzerinden güç tahmini arttırılabilir,haklısın.

Ancak bunlar derinlemesine yorumlanması gereken konular seri içindeki rolleri, kapladığı alanlar, göz önünde olup olmamaları da değerlendirilmeli.

Bana göre de şimdiki Luffy acımaz Ace'nin 2 yıl önceki haline ki hala aralarında bir yaş fark oluyor.

Orada bahsettiğim şey illa zamanında düelloları olduğu için eşit seviyede güçlenmek zorunda değiller(yaş olarak da baya yakınlar yanlış hatırlamıyorsam). Potansiyel burada devreye giriyor işte.
Tabi ki eşit seviye de güçlenmek zorunda değiller. Ben sadece Ace konusunda ki görüşümü belirtmek istedim. :)

1- Şahin göz kabilesinin bir üyesi olabilir, uzun kol uzun bacak gibi. Bunun getirisi olarak keskin bir görüşü var gibi duruyor. K. Hakisi olmayan Mihawk bununla dövüşteki açığını bir nebze kapatıyordur.

2- Luffynin Monkey olmasi ile Mihawkın Drakule olması aynı şey, isim sadece tema amaçlı konulmuş. Adamın kılık kıyafeti vampir havası verdiği için ismini Drakule koymuş E. Oda.

3- Şeytani ruh gücü derken sakkiden bahsediyorsun sanırım. Eğer öyleyse Mihawkta sakki gördüğümü hatırlamıyorum, Zoro için tasvir ediliyor genelde.

4- Yoru en iyi kılıç değil, en iyi 12 kılıçtan biri sadece.

Yoru is one of the strongest swords in the world. It is one of the twelve Saijo O Wazamono[1] and a "Black Sword/Blade" (黒刀, Kokutō?). This blade is currently owned by Dracule Mihawk.

Mihawk için açıklanmayan birkaç parça şey kalmış olabilir lakin bu durumun beklentiyi artıracak boyutta olmadığını düşünüyorum. Mihawk 2 yıl sonrasında geride bırakılmış, bir daha üzerinde durulmasına gerek olmayan bir karakter. Zoronun kendisinden eğitim almasından sonra ise Zoro vs Mihawk bütün anlamını kaybetmiş durumda artık, Luffy için kendi hayalinden vazgeçerek bir nevi Mihawkı bitirdi Zoro. Bu saatten sonra aynı BB Shanksı öldürür senaryosu gibi Mihawkın yenildiğini de gazeteden okuruz Zoronun hayali depreşirse oradan devam ederiz bana kalırsa.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık