Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ölüm kokan bir adada "BİZİ KURTARIN" diye ağlayan çocukların sözlerinden şüphe eder lakin ağlayan bir kadının sözlerinden asla şüphe etmez. Bu Viola gibi karaktersiz bir insan olsa dahi.

Nasıl ne kötülük gördüm yahu, bu adamların nerede olduklarının farkında mısın? Tehlikeli bir adada "SAVE US" diye bağıran çocuklara karşı kendi çıkarları doğrultusunda pozitif bir yaklaşımla Nami'yi ikna etmeye çalışıyor.
"But make no mistake! I'm only doing this in response to..." Kesin gag olsun diye yazmıştır E. Oda, önceki 4 safyada can atıyordu arkadaş...
Yahu MoP bu adamın tarzı hep bu.
Trende Franky'yi kurtarır ama hakaret eder.
Kinemonun ağzına eder ama kurtarır.
Mink erkeklerine hakaret eder ama hepsine yardım eder.
Denizci askerlerini kurtarır ama yine hepsine hakaret eder.
Gini kurtarır ama ona da hakaret eder.
Oraya hastaneydi, kreşti vs de yazan yine Oda. Tanımadığımız adam değil. Her zamanki tavrı aynı. Momonosukenin Namiye sarılmasına bile sigortası atar ama iş yardıma gelince bugüne kadar hiç geri durmadı bu adam. Resmen karakteri bilmiyormuş gibi konuşuyorsun.
Ayrıca adam Nami sizi bu kadar önemsediği için sizden nefret ediyorum diyorsa gag zaten. Bunu tartışmak bile manasız.
Senden bu denli hatalı bi çıkarım beklemezdim ama dediğim gibi Sanjiye özellikle bu arc çok bilenmişsin anlaşılan. O sayfalarda bildiğin bizim Sanji var işte. Defalarca kez kendini feda etmiş bi adamı böyle huysuzluğuyla ilgili yazılmış sözlerinden dolayı bu noktaya taşımanı yanlış buldum. Aynı adam ağzını burnunu kırdığı Kin'emonun bedenini aramak için de tonla riske girdi. Aynı arcta. Yapma gözünü seveyim.

@Sakata Gintoki ;
Ya abiciğim, ben mi körüm yoksa sen mi görmek istemiyorsun? NAMİ'Yİ BIRAKMALARI KONUSUNDA İKNA ETMEYE ÇALIŞIYOR YAV. GÖRECELİ BİR ŞEY DEĞİL BU. KESİN,TARİH,NET. NAMİ EYVALLAH ETSE BIRAKIP GİDECEKLER.
Ben Sanji yardım etmiyor kimseye mi diyorum? Ne alakası var ya. Allah Allah tilt oldum durup dururken.

@Sakata Gintoki ;
Ya abiciğim, ben mi körüm yoksa sen mi görmek istemiyorsun? NAMİ'Yİ BIRAKMALARI KONUSUNDA İKNA ETMEYE ÇALIŞIYOR YAV. GÖRECELİ BİR ŞEY DEĞİL BU. KESİN,TARİH,NET. NAMİ EYVALLAH ETSE BIRAKIP GİDECEKLER.
Ben Sanji yardım etmiyor kimseye mi diyorum? Ne alakası var ya. Allah Allah tilt oldum durup dururken.
Herif burası hastane mi kreş mi nedir bilmiyoruz diyor. Hikayelerini bilmiyoruz ve yadım kuruluşu değiliz diyor. O sırada da kaçıyorlar adamlar.
O pek sevdiğin Nami direkt "Haklısın ama onlara sırtımızı dönemeyiz" minvalinde konuşunca tamam deyip işe koyuluyor.

Birilerinden kaçarken hastane benzeri bi ortamda biz artık hasta değiliz bizi kurtarın diyen dev cüsseli çocuklara karşı şüphe duyması da gayet doğal. Onların kovalanması başka bu çocukların durumu başka. Gerçekten hasta ve tedavi görmesi gereken çocuklar olabilirler pekala. Sanji de bu yönde düşünüp devam et diyor. Burada birini kötü olmakla suçlayacak kadar abartılacak bi durum görmüyorum.
Çocukların bulunduğu yer de burası, ölüm falan kokmuyor.

Herif burası hastane mi kreş mi nedir bilmiyoruz diyor. Hikayelerini bilmiyoruz ve yadım kuruluşu değiliz diyor. O sırada da kaçıyorlar adamlar.
O pek sevdiğin Nami direkt "Haklısın ama onlara sırtımızı dönemeyiz" minvalinde konuşunca tamam deyip işe koyuluyor.

Birilerinden kaçarken hastane benzeri bi ortamda biz artık hasta değiliz bizi kurtarın diyen dev cüsseli çocuklara karşı şüphe duyması da gayet doğal. Onların kovalanması başka bu çocukların durumu başka. Gerçekten hasta ve tedavi görmesi gereken çocuklar olabilirler pekala. Sanji de bu yönde düşünüp devam et diyor. Burada birini kötü olmakla suçlayacak kadar abartılacak bi durum görmüyorum.
1- Çok tehlikeli bir adada silahla kovalanıyorsun.
2- Bu ortamda bir sürü çocuk bize yardım edin diye ağlıyor
3- "Burası küçük çocukları iyileştiren tatlı mı tatlı bir Disney hastanesidir kesin"
4- "Daha yeni tanıştık, biz yardım kuruluşu muyuz!?"
5- Düşman hattında saldırıya uğruyorsun
6- Ben bir kadının gözyaşından asla şüphe duymam
7- Söyleyen kişi Doflamingo'nun yatak arkadaşı
8- ADAĞMSIN SANJİEEEEEEE

Sen ne zaman manga koydun da biz inkar ettik. Senin koyduğun manga Luffy ile Zoro'nun 100.bölümde yaptıkları karşılaşma. O karşılaşmayı baz alırsak Zoro'nun Luffy dövüşmek istemediğini ama başka şansı kalmadığını görebilirsin. Zoro'da 1 bölümlük Luffy ile dövüşebilsin zaten, o kadarını Sanji'de yapar.

Luffy, Zoro, Franky'nin hep beraber Lucci'nin tüm tayfayı katledeceğini kabullenmesi ve Luffy'nin o Lucci'yi yenmesi. Crocodile'ı yenmesi ki yine o dönem Zoro'nun yapabileceği bir şey değildi. Adam apaçık şekilde Luffy'nin üstünlüğünü kabullenmiş zaten, Zoro'da sıkıntı yok, sıkıntı sizin yaptığınız çıkarımlarda.

Mangaya gelirsek, Zoro'nun ara sonrası bile 1 değil 2 sefer Luffy'nin kendisinden üstün olduğunu kabul ettiği sahneler var. 1.cisi balık adam adasında Luffy Haoshoku kullanınca açıklaması, 2.cisi Pica'ya sen kaptanımla dövüşmeye layık değilsin benimle dövüş demesi. Zoro ara sonrası da Luffy'nin üstünlüğünü kabulleniyor.

Sanji ise ne zaman Zoro'nun üstünlüğünü bu şekilde kabul etmiş ? Hiçbir zaman. Tam tersine her zaman rekabet içerisindeler, hem Zoro Sanji ile, hem Sanji Zoro ile yarışmak ve rekabet etmek istiyor. Karşılaştıkları rakiplerde hem aynı seviyede rakipler. Zoro ile Sanji bir birine çok daha yakın kuvvetteler. En mantıklısıda bu zaten. Canavar üçlü diyoruz, burada tek ayrıcalık kaptan olan Luffy'de olur, diğer ikisi daha yakın güçte olur.
Tamamen ayni fikirdeyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık